Slovensko nie je zastaralá idea

Tento môj názor nezdieľajú zapredanci, zločinci, hlupáci a ťuťmáci vo vládnej koalícií, vláde, parlamente a v prezidentskom paláci. Majú na to podobný názor elity rôznej úrovne a členstva a niet sa čomu čudovať, lebo zapredanci, zločinci, hlupáci a ťuťmáci, ktorým Slovensko je nielen ukradnuté, ale aj zavadzia, sú tak či onak v žolde týchto elít s tým, že úradnícky aparát, ktorého existencia závisí od tohto štátu a súčasnej štátnosti vôbec nebráni to prvé a z hlúposti a neschopnosti likviduje to druhé.

Prečo to spomínam?

Začnem dosť veľkou okľukou. Firma, pre ktorú pracuje jeden môj známy, má závod v Číne a je nútená hľadať alternatívnych dodávateľov kľúčových komponentov takpovediac v ilegalite, lebo vedenie nevidí, že Čína je v konečnej fáze rozkladu a EverGrande je len posledná rana takpovediac z milosti. Ide o to, že nielen sú výpadky produkcie u dodávateľov kvôli výpadkom elektrického prúdu (2/3 Číny sa ponára do tmy-horšie ako 90. rokoch), ale aj jednotlivé regióny si idú navzájom po krku a nikto nemá v láske CCP (Čínsku Komunistickú stranu). A CCP samozrejme chce odviesť pozornosť od svojich problémov, ktoré vyvierajú z debaklu s EverGrande, výpadku austrálskeho uhlia (uvalili na to embargo + z Austrálie kvôli covid hystérii sa zastavili dodávky uhlia – vypustili biologickú zbraň a teraz to asi ľutujú), výpadok ruského plynu (vybuchol plynový závod, ktorý zásoboval aj Čínu) a problémy s vodnými elektrárňami (niektoré boli odstavené, čo som už spomínal a situácia s Priehradou troch roklín tiež nie je vyriešená) vyhrážaním sa Taiwanu s tým, že ak zaútočia alebo ich chytia za slovo, tak to skončí väčším debaklom, ako ten, ktorý snažili zakryť. Inými slovami, Čína skončí ako globálna veľmoc skôr, ako začala. Toto nie je pointa, ale pointa je, že lokálnu výrobu komponentov budeme musieť obnoviť všade, minimálne na úrovni regiónov. A tu môj známy narazil na vážny problém, konkrétne na nenažranosť úradníkov, ktorí čakajú od každého „všimné“ a „držhubné“. Aby sme sa pochopili, oni chcú nielen prachy z Eurofondov (na korupciu boli vytvorené a v prípade neposlušnosti za to štát popreťahovali), ale oni chcú aj od každého investora, hlavne od domáceho, a preto môj známy odišiel do Maďarska, aby tam rokoval s mestom a Orbánovými ľuďmi (ak chce, tak to v diskusii potvrdí).

Čo je moja ďalšia pointa?

To, že veľa vecí na Slovensku funguje len zo zotrvačnosti, lebo zapredanci, zločinci, hlupáci a ťuťmáci vo vládnych pozíciách svojou činnosťou rozbíjajú náš štát a štátnosť za výdatnej pomoci úradníkov. Toto by za normálnych okolností bola katastrofa, ale uprostred globálnej prestavby, kde žiadny štát a systém nezostane nedotknutý, je to požehnanie v prevleku, lebo je to šanca nielen vymaniť sa z jarma ostatných, ale aj zaviesť ľudský koncept do života. Dodávam, že tá prestavba začne kolapsom mnohých systémov a vyjavením veľkej časti pravdy vo veľmi krátkom slede, a to bude potrebný šok pre prebudenie veľkej časti globálnej populácie s tým, že Matelkovo vyčíňanie a vedenie zapredancov, zločincov, hlupákov a ťuťmákov idúce do stále väčších extrémov v priebehu posledného jeden-1,5 roka bolo pre veľkú časť Slovenska riadnym budíčkom. Inými slovami, máme poriadny náskok pred zbytkom sveta, ale nie až tak veľký, ako má Rusko.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

26 thoughts on “Slovensko nie je zastaralá idea

 1. To sú veľmi zlé správy. Kolaps v Číne by bola ďaleko závažnejšia vec než kolaps západu. Napríklad občianska vojna a rozpad USA by zničili globálny finančný systém, ale to je iba fasáda, ktorá sa dá rýchlo nahradiť. Napokon, blahobyt a vysoké HDP západu je založené len na predražených službách a finančnej manipulácii s produktmi reálnych ekonomík “montovieň”, teda čistý koloniálny systém, ktorého zrútenie by zvyšku sveta iba prospelo. Problémy v Číne by však zničili reálne svetové hospodárstvo, keďže tam sa vyrába prakticky všetko. Problémy s priehradou troch roklín kolujú internetom už roky, najmä v podobe satelitných máp, ktoré sú tam pokrivené kvôli lepeniu obrázkov, takže som tomu nikdy neprikladal veľký význam, ale ak im tá priehrada nevyrába toľko energie, koľko potrebujú a vypadáva prúd, tak aj to samo osebe je obrovský problém, nemusí sa ani pretrhnúť.

  Liked by 2 people

 2. Oracle, najradšej by som parafrázoval Tvoj titulok takto: “Slovensko je nadčasová idea.”
  Nacháp ma prosím zle, toto nemá nič spoločné s “lokálpatriozmom”. Ide o niečo iné. Existencia Slovenska je zázrak. Jeho dejiny sa vinú celé tisícročia. Nechcem pripomínať všetky tie udalosti, ktoré zažilo. Vždy sme sa zázračne vyšmykli, vždy sme zázračne prežili. Súčasný “program” sveta je jasný – pochovať Slovensko, vymazať ho z povrchu Zeme. Je to systematický program. Stačí spomenúť obdobie rozoberania priemyslu za prvej ČSR a zavedenie akéhosi česko(slovenského) “jazyka”, pokus o protištátny puč “internacionálnymi silami”, ktorý zdevastoval štát, likvidáciu “buržoáznych nacionalistov”, napchatie do chomúta zločineckej vojenskej organizácie, či eú. Bezbrehá násilná amerikanizácia slovenského života. Zmluva s rímskymi černokňažníkmi. A je toľko lokajov a zapredancov, ktorí sa na tom zúčastňujú. Nenávidia nás a zároveň nechápu. Násilím a zločinne odobrali skoro 4 miliónom vzorky DNA. Chcú byť ako my, teda niektorí z nás. Ale analýza DNA im môže dať tak (možno) návod, ako sa nás pokúsiť. vyhubiť. V nijakom prípade nie pochopiť. “Mlčiacej” väčšine vyhovuje byť (s)korumpovaný a nerobiť nič. Neuvedomujú si, že škodia nielen celku ale sami sebe. Ako z toho von? Skúsme si, každý predstaviť čo by sa stalo, keby sme boli všemohúci. Čo by sme urobili s tými okolo nás? Za seba odpovedám, že neviem. Naozaj neviem. Čo urobiť so slobodnou vôľou jedinca, ktorú každému dal Boh? Ani on do nej nezasahuje. Teda pokorne – “poručeno pánu Bohu”. Spiritus flat ubi vult. Bdejme! “Náhoda” praje pripraveným dušiam.

  Liked by 8 people

  • Boh možno nezasahuje do slobodnej vôle priamo, ale po prekročení miery božieho dopustenia dáva jedincovi najavo, aby svoje konanie a myslenie, svoju slobodnú vôľu zmenil. Ak by sme teda boli všemohúci, pochybujem, že by sme dokázali zmeniť ostatných iným spôsobom, ako to robí HNR. Inak súhlas, mám o prichádzajúcich udalostiach rovnaký pocit.

   http://leva-net.webnode.cz/products/co-je-to-bozie-dopustenie/

   Liked by 3 people

  • Buď pozdraveny Ňoňo.

   Národ staroveký. Moja genetická mutácia R1a-M458-L260 hovorí o predkovi pred 4200 rokmi podľa A.A. Kljosova. Nachádza sa na tomto ùzemì, teda sliezko a Sever Slovenska. A nenachadza sa ani v Ruskej časti R1a, kde bol vidno vývoj, ako nastala postupná migrácia potomkov do oblastí, a len fragmenty su u juznych Slovanov na dolnych Uhrách v Sedmohradsku.
   Toľko ku nášmu národu.
   Niekomu som pred časom povedal, ze chapem, preco si nasi predkovia bravali na vandrovačky za pracou kus vlastnej Zeme. Toto tak, ako u máloktoreho národa, je tažko zlomiteľne aj vekmi.
   Kulturny aspekt prežitia, zásahov zhora a rodenie vzdy dalšieho a dalsieho Matúša z Trenčína, či sa uz volali Stefanik, Mečiar, ale aj hrdinovia, ktorí teraz vyvstali, aby ochranili narod ako Balák Lakota, Weis, Autori tu, veľa lekarov, inzinierov, pravnikov, sle aj maserov, casnikov, operatorov, traktoristov a kamionistov, musel by som vymenovať vsetky profesie.

   A čo je tá genetickou pamäťou rodovo daná vlastnost podľa mňa? Ktorú maju tie vsetky profesie spoločnú?
   Precestoval som veľkú časť sveta no u nás je taká zvláštna danosť. V momente, keď sú na to vytvorené podmienky (buď podmienky rozvoja v psychologicky stabilnom prostredí, alebo narodna katastrofa, ktorá môže ohrozit geneticky fond), začne národ (vyrobny tím, hokejove mužstvo, skolská trieda čo ZRPŠ, susedská partia na dedine) hľadať riešenia a vyniká neskutočnou cieľavedomosťou a dôslednoaťou, kde prosto povedané narod nepovolí. A ak zlomia jedného, pridu na jeho miesto další traja.
   A hovorím to, ako clovek, ktory zamestnáva skoro 1400 ľudí, minimálne 7 národností v rôznych kutoch sveta.
   Dalšia vec u nas je, dokedy nie sme dohodnutí, diskutujeme a hadame sa skoro do krvi. V momente, akonáhle sa dohodneme, ide sa a implememtuje sa to, čo sa dohodlo.

   To nas drzalo a len zrada nás dostala do kolien, keď zomrelo mnoho nasich najlepších v rokoch meruôsmych, za madarizácie, za prvej a druhej svetovej vojny no napriek tomu, z 2.3miliona sme vyrastli na 5.5M obyvteľov a teraz padame 5.3M a depopulacna krivka pokracuje v pade.
   A uz, ako som hovoril dalsia generacia vyplavuje ľudí, ktorí biju proti úpadku naroda a za jeho prezitie….

   Mame to v nasej DNA a v Slovenskom egregore.
   Rozpravky ako Soľ nad zlato
   Pánbodaj stastia lavička
   Janko Hraško
   Dlhý, široky a Bystrozraký
   Veterny kráľ
   Valibuk
   Popolvar hnusna tvár sú vsetko archetypu vyrazu horeuvedenej vlastnosti vpisanej v egregore. Pretp chcel Brusel seriozne zakazat rozpravky . Aj cez ne sa dá nasledne zlomiť národ.
   No pokiaľ nespalia vsetky knohy, rodicia budí aj nadalej sadat vecer ku posteliam a listovat v zlatych knihach rozpravok a formovať dalsie devy a junákov, ktorí v dospelosti budú konat hrdinské činy…

   Liked by 10 people

   • “Ďalšia vec u nás je, dokedy nie sme dohodnutí, diskutujeme a hádame sa skoro do krvi”

    (Medzi bratmi sa strhli škriepky o to, kto je legitímnym pánom Sitna. Situácia sa vyhrotila počas poľovačky, keď si obe strany nárokovali na uloveného jeleňa. Šarvátka prešla do veľkej bitky. Pohanský kňaz sa ich snažil zmieriť, no nedarilo sa mu to. Vtedy mocným hlasom zvolal a zaklial ich do sitnianskych skál. Tak sa doteraz traduje legenda, že sú sitnianski rytieri zakliati v týchto skalách.)

    “V momente, keď sú na to vytvorené podmienky (buď podmienky rozvoja v psychologicky stabilnom prostredí, alebo národná katastrofa, ktorá môže ohroziť geneticky fond), začne národ (výrobný tím, hokejové mužstvo, školská trieda čo ZRPŠ, susedská partia na dedine) hľadať riešenia a vyniká neskutočnou cieľavedomosťou a dôslednosťou, kde prosto povedané národ nepovolí.”

    Prebudia sa rytieri zo Sitna, ktorí v skutočnosti nespia v skalách ale v národe, ktorý je tvrdší, ako tie skaliská zvetrávajúce a rozpadajúce sa. Národ, ktorý po tisícročia odoláva. Sitnianski rytieri nespia v skalách ale v národe a prichádza obrodenie národa. To ako toto obrodenie bude vyzerať a ako rýchlo bude prichádzať to máme vo svojich rukách my všetci.

    Vďaka Vám @Jox13 za tieto slová.

    Liked by 6 people

 3. Svet sa nachádza na konci jednej svojej epochy a k tomu zodpovedá aj súčasná situácia. Pri bližšom preskúmaní (a to nemusíme ísť ani do hĺbky) zistíme, že veľká väčšina problémov a kríz je spôsobená úmyselne a na toto sa nabaľujú ďalšie a ďalšie problémy. Globálne, svet stojí na križovatke svojho vývoja. Svetlo alebo tma. Tma – veľký reset, depopulácia, zánik štátov a spoločnosti ako ju poznáme. Svetlo – zlatý vek? Neviem? Píše a hovorí sa všeličo.

  Čo sa týka Slovenska. Každému je jasné, že predčasné voľby sú súčasnej dobe veľmi vzdialeným snom. EÚ dala veľmi jasne najavo za kým stojí a neplánuje v tomto smere žiadnu zmenu. Už skôr som uviedol, že zmena musí prísť zo západu. To však neznamená, že vláda nie je pod tlakom. Je a pod veľkým. Vidieť to na ich správaní a vyjadrovaní. Vedia, že pániček sa hnevá a udalosti v rakúsku beriem aj ako varovanie pre nich. Po tomto víkende ich svojvôľa dosiahla nový vrchol. Čo bude ďalej (a to sa netýka len Slovenska) ak sa zverejnia informácie o vakcinácii a covide a mnohé iné? Aká bude reakcia spoločnosti na tieto udalosti? Slovensko sa prebúdza, už si uvedomuje čo nám vládne, ale ako zareaguje a spracuje tieto nové skutočnosti nikto nevie. Ale tu si myslím, že krízove plány v tomto smere sú pripravené.

  V rámci stredoeurópskeho priestoru sa zdá, že jediná alternatíva je na Slovensku. Orbán je káder GP a je silne naviazaný na Činu. Povinným očkovaním určitých skupín obyvateľstva si Orbán podpílil konár, na ktorom sedí. Tu je možno aj plynová politika Ruska naviazaná skôr na územie ako na politika. O Poľsku je zbytočne hovoriť, no a Česko. Toť otázka, ale odpoveď zatiaľ nemám. Ak padne Čína a USA a tým aj kolektívny západ, tak jediná alternatíva v tomto priestore je na Slovensku.

  Čo sa týka Číny a USA, tak tí sa navzájom držia pod krkom. Jeden druhého potrebujú a oddelene neprežijú. Problémy okolo Taiwanu sú len zásterkou resp. falošnou vlajkou na odvedenie pozornosti a riešenia akútnych problémov. Dohoda medzi USA, GB a Austráliou je tvrdý úder Číne, ale skôr z ekonomického pohľadu (USA a GB si uchmatli Austráliu pre seba) a pochybujem žeby za tým stál močiar alebo GP. Skôr si myslím, že je to hra patriotov. Močiar v oboch krajinách je úzko previazaný a dostal sa do pasce, z ktorej sa nedá ujsť. To, že neschválili dlhový strop je porážka pre oboch lebo krach USA priamo odpáli aj Čínu.

  Situácia vo svete je zložitá a správne ju pochopiť je obtiažne. Vytvárajú sa stále nové a nové krízy až systém stratí schopnosť na nich reagovať. Čo bude ďalej uvidíme.

  Liked by 4 people

  • Ku Vašej poznámke o tom, ze zmena musí príst zo zapadu len toľko. Zem je geoid, to sa urcite zhodneme. Nemá rohy, nienjenplacata, ale guľatá (v tvare toho násho geoidu) No a pretože taká zmena môže vyletiet napriklad z moskvy a nasledne, pretoze leti svetom bez hranic, obehne svet a pre nas sa bude javit tak, akoby prisla zo zapadu. Nezálezí na tom, odkiaľ prisla zmena, zaleží na tom, akych je kvalít…

   Liked by 10 people

   • k tej zmene zo západu som sa zle vyjadril. Naša nepodarená vláda bude dovtedy vládnuť pokiaľ ju bude držať západ. A západ to dal cez Brusel jasne najavo. Nemal som namysli kde tá zmena začne alebo od koho príde, ale kde a ako sa prejaví. Vo chvíli keď vláda stratí podporu a ochrannú ruku západu, vtedy padne.

    Páči sa mi

    • k tej zmene zo západu som sa zle vyjadril. Naša nepodarená vláda bude dovtedy vládnuť pokiaľ ju bude držať západ. A západ to dal cez Brusel jasne najavo. Nemal som namysli kde tá zmena začne alebo od koho príde, ale kde a ako sa prejaví. Vo chvíli keď vláda stratí podporu a ochrannú ruku západu, vtedy padne.

     stala sa menšia chyba pri odosielaní

     Páči sa mi

   • k tej zmene zo západu som sa zle vyjadril. Naša nepodarená vláda bude dovtedy vládnuť pokiaľ ju bude držať západ. A západ to dal cez Brusel jasne najavo. Nemal som namysli kde tá zmena začne alebo od koho príde, ale kde a ako sa prejaví. Vo chvíli keď vláda stratí podporu a ochrannú ruku západu, vtedy padne.

    Páči sa mi

 4. Dobré ráno.

  Ďakujem za slová našej hymny. Keď sa človek do nich ponorí, pocíti tú neskutočnú silu, ktorá ide z nich.
  Preto mi preblesla hlavou myšlienka, že ako systematicky sa snažia slovenský národ totálne rozložiť, či už je to tým, že sa snažia “poangličtiť” veľa našich slov – na toto mám iné nervy. To slovenský jazyk má tak slabú slovnú zásobu? Kde je naša inteligencia, že toto dovolí? A ďalšia vec je, že keď sa človek zastaví a zamyslí, tak z každej strany počuje len: hlúpi Slováci… Vyplýva mi z toho, že aj ja som potom hlúpi Slovák…Je mi z toho veľmi smutno. Toto treba zmeniť. Ale ja sa tak necítim! Aj keď nemám školy, ale mám zdravý sedliaci rozum a v poslednom čase si uvedomujem, že do akej krásnej zeme ma Boh zasadil:-) Dávať najavo, že sme hrdí Slováci, uvedomovať si, čo mám v srdci.

  Pekný deň vospolok.

  Liked by 7 people

 5. Slovensko nie je zastaralá idea, to je pravda, ale to, čo sa stalo s jeho obyvateľmi, národom počas trisiatich rokov sa dá prirovnať k riadenej genocíde…
  Začnem trochu zoširoka… Keď Kollár sľuboval pred voľbami občanom 25 000 bytov ročne, napísala som tento článok: https://devana.blog.pravda.sk/2020/01/12/budovatelske-hesla-borisa-kollara/
  Problémom je, že na Slovensku ostalo už len málo ľudí, ktorí sú nielen technickí vzdelaní, ale aj manuálne zruční. Veľkú zásluhu má na tom zdecimované školstvo a doslova pohŕdanie pocttivou remeselnou prácou. Ak niekto pracuje manuálne je vďaka dlhoročnrj propagande považovaný za primitívneho podčloveka bez akejkoľvek hodnoty.
  Likvidáciou priemyslu na Slovensku bolo postupne zlikvidované odborné školstvo a naopak nárast parazitických vysokých škôl, ktoré chrlia pracovne nepoužiteľných absolventov humanitných smerov s vysokým sebavedomím a egom, ktorí nakoniec aj tak s diplomom končia niekde na farmých v Holandsku, alebo v märokombinátoch v Nemecku, či kde tu na stavbách, alebo v gastre…
  Okrem egoizmu, ktorý nazývajú kritickým myslením, sa títo mladí prezentujú po výdatniom výplachu mozgov aj “správnym liberálnymi slniečkarskými názormi”…
  Kým kedysi diktátorske režimy vraždili intelektuálnu elitu, tak v súčasnosti to robia opačným spôsobom, sofistikovane vychovávajú “vzdelaných tupcov”…
  Nedávno som napísala kratučké zamyslenie o múdrosti… https://devana.blog.pravda.sk/2021/09/29/niekedy-staci-iba/

  Liked by 6 people

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s