Mojim doktorom….pre doktorov práva Krajníkovú a Weisa ako aj doktorov medicíny Janca, Lakotu a inych

Ked @oracle911blog písal na tomto blogu o vytváraní paralelných štruktúr jedným pánom, pýtal som sa, kde sú. Pred pár dňami mi to Oracle pripomenul a ja chcem vrátiť tou istou mincou, pretože je tu vec, ktorá síce nie je originálne z mojej hlavy, no vŕta, chrumká v podvedomí už dlhšie a preto teraz príde na pretras.

Kto z Vás čítal jednu skoro bezvýznamnú správu na stránke našej Slovenskej advokátskej komore? Tu je LINK

Píše sa v nej, že ministerstvo sa obrátilo na Benátsku komisiu s dvoma otázkami. Jednou z nich bolo, parafrázujem, či komisia odporúča budovanie viacero komôr na stavovskom principe v jednom obore na báze dobrovoľnosti vstupu napr. advokátov do komory. Odpoveď komisie mňa osobne pobavila. Benátska komisia neodporúča mať na Slovensku viac, ako jednu komoru.

Neodporúča znamená, že ale nič tomu nebráni. Takže nič ani nebráni tomu, aby bola takáto komora vytvorená, zaregistrovaná aj spolu s orgánmi, ako etická komisia a následne, aby pracovala s naozajstným právom, nie pseudoprávom, ako je tomu teraz. Týmto verejne vyzývam, ako známy tých skvelých advokátov, ako sú JUDr. Krajníková, JUDr. Weis ale aj sudcov, ako sú JUDr. Harabín a JUDr. Miľan, začnite hneď budovať túto paralelnú štruktúru tým dnešným. Máte mesiac, možno tri, aby ste sa pripravili na nový stav a boli schopní zvrátiť eróziu právneho štátu u nás, na Slovensku.

V informačnom poli som zachytil vyjadrenia časti nového vedenia Slovenskej lekárskej komory. Dokonca sa začala podľa toho, čo sa pamätám, skloňovat téma etickej komisie pri spochybnovaní “mediciny založenej na dôkazoch”, alebo skrátka “vedy” o chorobe roka 2019. V zahraničí, napr. v SŠA, už riešili etické komisie komôr dokonca lekárov senátorov za to, že pracovali s informáciami mediciny založenej na dôkazoch. Dokonca Big Tech umožnil s Big News Corps. charakter assasination tých najhlasnejších oponentov.

No tá krátka správička Benátskej komisie tak, ako pre SAK a možnú Slovensku komoru slobodnych advokátov (a máte moje zvolenie kedykoľvek tento názov použiť), platí aj pre SLK a pre akýkoľvek subjekt, ktorý by chcel združit lekarov na tom istom princípe, ako SLK. Nič Vám nebráni ani napríklad na takýto subjekt pretransformovať napriklad Slovenskú lekársku úniu špecialistov, ktoru vedie špičkový lekár MUDr. Janco, alebo ktorúkoľvek z viacerých organizácií, pôsobiacich v zdravotníctve v SR.

Mojim doktorom… Toto je výzva pre Vás. Máte ideálnu možnosť sa dostať z područia terajšich komôr, konformných s dnešným status quo, ktoré zatváraju oči pred právom ústavným a našou Ústavou, pred medzinárodným právom, ktorí ignorujú evidence based medicine, blokujú alebo aspoň nepodporujú reálne overené lieky na chorobu roku 2019.

Nezabudnite advokáti. Sľub advokáta je verejný prísľub, ktorý znie takto:

Sľubujem na svoje svedomie a česť, že budem dodržiavať Ústavu Slovenskej republiky, zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy, predpisy Slovenskej advokátskej komory, etiku advokátskeho povolania a chrániť základné práva a slobody, svedomito plniť povinnosti advokáta a zachovávať mlčanlivosť o všetkých skutočnostiach, o ktorých sa dozviem v súvislosti s výkonom svojho povolania.

Nezabudnite lekári. Hippokratova prísaha je kliatba tak, ako verejný prisľub. Máte v rukách život pacienta a zodpovednosť nielen fyzickú, ale aj tu mystickú, pretože:

Prisahám pri Apolónovi, bohovi lekárstva, pri Aeskulapovi, Hygiei a Panacei aj pri všetkých bohoch a bohyniach a dovolávam sa ich svedectva, že túto prísahu a tieto záväzky budem podľa svojich síl a svedomia poriadne dodržiavať:

„Svojho učiteľa v lekárskom umení si budem rovnako ctiť ako vlastných rodičov a vďačne mu ponúknem všetko potrebné. Ak sa dostane do núdze, dám mu zo svojho, rovnako i jeho potomkom dám a budem ich pokladať za vlastných bratov. Pokiaľ po znalostiach tohto umenia zatúžia, budem ich vyučovať zadarmo a bez nárokov na akékoľvek záväzky. Svojim synom a synom svojho učiteľa ako aj všetkým ustanoveným a na dodržanie lekárskych mravov prisahajúcim umožním, aby sa zúčastňovali na výučbe aj na prednáškach aj na celej vede. Nikomu však inému. Spôsob svojho života zasvätím podľa vlastných síl a svedomia úžitku chorých a budem ich ochraňovať pred každou krivdou a bezprávím. Ani prosbami sa nedám prinútiť na podanie smrtiaceho lieku, ani sám nikdy na to nedám podnet. Nijakej žene nepodám prostriedok na vyhnanie plodu. Svoj život a svoje umenie vždy budem chrániť v čistote a udržím ich bez akejkoľvek viny. Sám neuskutočním rez u nijakého chorého, ktorého trápia kamene, ale odovzdám ho do rúk mužom skúseným v tomto odbore. Nech vkročím do akéhokoľvek domu, vojdem tam len s úsilím pomôcť chorým a budem sa vyhýbať každému podozreniu z bezprávia alebo hocijakého ublíženia. Zrieknem sa túžby po zmyslových pôžitkoch či so ženami či s mužmi, či so slobodnými či otrokmi. Keď pri svojej lekárskej praxi zbadám alebo vypočujem niečo, čo by malo zostať tajomstvom, o súkromnom živote ľudí všetko zamlčím a ako tajomstvo uchovám.

Ak budem túto prísahu dodržiavať a poriadne spĺňať, nech sa mi dožičí žiť navždy šťastne, nech sa dožijem úcty všetkých ľudí a nech sa radujem z plodov svojho umenia. Ak ju však poruším či poškvrním, nech sa mi stane pravý opak.“

Buďte zdraví a veľa šťastia Vám aj Slovensku. Ste doktori. Ste základom práva a zdravia, teda zvrchovanosti a bezpečnosti štátu a jeho obyvateľov. Ďakujem Vám všetkým hore menovaným aj tým, ktorí z Vás nie sú mediálne známi, no neúnavne pracujú na blaho svojich komunít.

Jox

4 thoughts on “Mojim doktorom….pre doktorov práva Krajníkovú a Weisa ako aj doktorov medicíny Janca, Lakotu a inych

 1. Tú správu som zaregistroval, pretože tu ešte stale máme Slovenský rozhlas, kde sa tieto informácie púšťajú.

  Pomyslel som si pri nej to isté, ako pri správach o EÚ, že majú vždy len odporúčací charakter. Inými slovami, pracujú salámovou metódou, opierajúc sa o zradcov a zbabelcov v tej ktorej krajine. A že ich máme dnes mor je viac než isté.

  Liked by 4 people

 2. Dobry krok, no prakticky. …Komory niekto v statnej administrative schvaluje.Administrativa je kontr9lovana, cize zalozenie komory neodsuhlasi….
  Lekarskych komor je od 90tych rokov viacero, maju svoje podmienky vstupu atd.
  Vsetky su nevolnikmi statu…
  M9j nazor , nepovolia?.a riesit to cez sudy EU je dlhodoba vec…
  Podobne to bude so sudmi…

  Páči sa mi

  • áno aj nie. Pretože ak je spravne to, co analyzuju Nikita a Oracle, bude potrebné mat zalozené štruktury, ktoré budu môct pokračovať v chode, ked ostatné zlyhá.
   Dam príklad. Keď sa prevali v olnej miere Gain of function financovanie Faučiho NIAADu, Fauči skončí v base, kto bude veriť takejto institúcii a jej clenom? Členstvo v nej bude pre budúcu riadiacu funkciu nieco podobné, ako clenstvo v riadiacich strukturach SS ci NSDAP v minulosti… no zsruženie čistých lekárov, čistých advokátov, pokiaľ to nespadne môže
   1. vytvorit organizáciu
   2. vytvorit strukturu vratane etickej komisie
   3. nabrat clenov
   4. otvorit spolocensku diskusiu (v pripade advokatov na zmenu zakona)
   5. vytvorit spolocenskú potrebu
   6. Ziskať status ako terajšie organizácie

   je to ale beh na strednú trať, nienkratku s vysledkom hneď.

   No ak to naozaj padne ako systém, budu taketo organizacie potrebné ako soľ.
   MIM – inFORMAcia -> miera -> materia (v tomto pripade nový strukturalny stav v spolocnosti)

   Liked by 4 people

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s