Prišlo mi mailom-Prometeus

Asi neexistuje človek, ktorý by si nevšimol zmien, ktoré sa v urýchlenom tempe dejú v našej spoločnosti. Ľudstvo vedené malou hŕstkou, po moci bažiacich elít, sa ocitlo na pokraji zrútenia civilizácie, ktorá je len fragmentov oveľa objemnejšieho systému biosféry planéty Zem. Dostali sme sa do bodu, kedy spoločnosť vedená hŕstkou elít, v pretekoch o získanie vytúženého bohatstva jednotlivca, ničí biosféru planéty takým spôsobom, ktorý nie je už viac udržateľný pre biosféru planéty. Výsledkom tohto spoločenského usporiadania života ľudí nie je dostatok zdrojov pre každého, páve naopak. Sme svedkami toho ako určitá časť spoločnosti aj pri nadmernom čerpaní zdrojov trpí nedostatkom základných ľudských potrieb. Koľko ľudí trpí nedostatkom už tak základných zdrojov, ako je pitná voda alebo jedlo? Ľudstvo sa ocitlo na pokraji katastrofy v neudržateľných pretekoch, ktoré bolo možné zastaviť niekoľkými spôsobmi. To, akým spôsobom je tento proces ukončený závisí na mravno-etickom nastavení štatistického súboru zahrňujúceho celú spoločnosť.

Výsledok toho, akým spôsobom začala likvidácia toho parazitického života v biosfére planéty zeme vidíme každý deň. Lockdowny, obmedzovanie leteckej prepravy, spomaľovanie výroby atď. a to všetko kvôli „pandémií“ . No spoločnosť (v štat. súbore) si nedokázala uvedomiť, akým odkazom bolo pre ňu vypuknutie „pandémie“ a tak sme sa dostali do fázy masívneho očkovania populácie, ktorú pretláča hŕstka démonických nenažraných elít, ktorou hlavnou agendou je ovládnutie ľudí a možnosť nekontrolovaného všetkého dovolania si počnúc neukojiteľnou spotrebou zdrojov až po satanistické rituály a vraždenie a zneužívanie detí.

Očkovanie je nástrojom je to odkazom pre ľudstvo, že ak nezmení svoje nastavenie, ak nezmení svoj spôsob existencie v biosfére planéty Zem, tak dopadne ako civilizácia Atlantídy, ktorú zmietla potopa a to, či táto potopa bola vyvolaná pádom asteroidu alebo vojnou vtedajšej civilizácie už nehrá takú rolu, pretože civilizácia sa behom chvíle ocitla v dobe kamennej. Ak si uvedomíme to, že všetko sa deje tým najlepším možným spôsobom a BOH nám dáva možnosť výberu, tak pandémia ako aj násilná fašistická vakcinácia, je vlastne podanou rukou a nádejou pre vedomú zmenu života ľudstva.

Ocitli sme sa na križovatke dejín v epochálnych časoch, kedy buď dôjde k zmene paradigiem existencie spoločnosti, ako celku na planéte alebo spoločnosť zanikne aj s väčšinou elementov ju tvoriacich. Zmena celkovej koncepcie fungovania ľudstva, kde parazitovanie jedného elementu systému na druhom je ďalej už neudržateľné, či už v rovine človek na človeku alebo v objemnejšom systéme ľudstvo a biosféra planéty. Pre ľudstvo prichádzajú náročné časy geologicko-fyzikálnych zmien a s tým spojených aj klimatických zmien. Niekto by mohol ostať z prichádzajúcich zmien vystrašený, no netreba podliehať strachu, ten človeka paralyzuje. Práve naopak, prichádzajúce zmeny je potrebné brať ako príležitosť, v ktorej môže ľudstvo ukázať to najlepšie čo sa v ňom nachádza. Ľudstvo má jedinečnú príležitosť, naučiť sa žiť v symbiotickom usporiadaní s biosférou planéty, starať sa o ňu, zveľaďovať ju a na oplátku získavať z tejto biosféry potrebné zdroje, na udržateľný a bezpečný rozvoj spoločnosti, kde budú uspokojované všetky základné potreby jej členov a na základe toho, ako sa jednotlivec bude podieľať na rozvoji spoločensky udržateľného rozvoja ľudstva v biosfére planéty mu bude umožnený aj prístup k vyššiemu čerpaniu zdrojov.

Chcel by som čitateľa upozorniť, že tento systém fungovania spoločnosti nemá nič spoločného so súčasne navrhovanými riešeniami parazitickej elity, ktorej navrhované riešenia spoločnosť vedú do ešte väčšej priepasti spoločenského rozvrstvenia a prehlbovaní problémov. Počas existencie súčasnej civilizácie, ktorej existencia oproti existencii biosféry je len zlomkom času, sme v „nedávnom období“ (cca pred 70 rokmi) mali možnosť priblížiť sa k takémuto fungovaniu spoločnosti. Ľudstvo však vtedy nemalo v rukách metodológiu, podľa ktorej by bolo schopné vypracovať dostatočne stabilný systém, ktorý by zabránil zneužitiu takého prístupu silami, ktoré by chceli parazitovať na kolektívnej práci ľudstva. Ľudstvo však dostalo do rúk metodológiu, ktorá spolu s  vedecko-technickým a technologickým pokrokom môže zabezpečiť symbiotickú existenciu ľudstva s biosférou planéty Zem.

Všetko, čo sme v minulosti nepochopili si v budúcnosti v tej alebo onej podobe zopakujeme a dostaneme možnosť napraviť chyby, ktorých sme sa dopustili v minulosti. Ak chce spoločnosť zabezpečiť svoj dlhodobo udržateľný rozvoj bude sa musieť vrátiť k myšlienkam fungovania spoločnosti, ktoré jej boli ponúknuté pred viac ako 70 rokmi no v žiadnom prípade sa nejedná o spiatočnícky prístup, ako by to mohli niektorí ľudia pochopiť. Práve naopak. Jedná sa o pokrokový prístup vo fungovaní spoločnosti, kde sa bude jednať o rozvoj týchto myšlienok doplnený o vedecko technický a technologický pokrok, ako aj pokrok v metodologickej práci s informáciami. Je vari spiatočnícke aby každý jeden človek mal dostatok pitnej vody, dostatok jedla, aby mal zabezpečený teplý domov, aby mal poskytnutý čas na samovzdelávanie sa a poskytnutá možnosť realizácie sa, vďaka ktorej bude spoločnosť prosperovať a rozvíjať sa ? Ak sú tieto myšlienky spiatočnícke, tak potom aké sú myšlienky, ktoré tu vytvárajú také usporiadanie spoločnosti, v ktorom sa spoločnosť ocitá v novodobom feudalizme s pánmi a ich poddanými?

Ak si niekto myslí, že súčasný systém parazitovania spoločnosti, či už „elity“ na dave alebo ľudstva na biosfére planéty je udržateľný, tak nech predstaví plán rozvoja spoločnosti bez zavádzania genocídnych chúťok nenažraných „elít“, pri súčasnom čerpaní obmedzených zdrojov, ktoré máme k dispozícii. Všetky plány, ktoré boli spoločnosti predstavené súčasnou vládnucou elitou majú jedno spoločné a to v urýchlenom režime zníženie populácia planéty na udržateľné množstvo podľa parametrov vládnucej parazitickej elity. Toto má znak jediného a to genocídy veľkej časti populácie.

Spoločnosť sa musí vrátiť k myšlienkam plánovaného hospodárstva, poskytovaniu bezplatnej zdravotnej starostlivosti, k bezplatnému vzdelaniu a možnosti samo vzdelávania sa jedinca počas celého svojho života, možnosti realizácie a otvorenému prístupu k vedeckým poznatkom a mnoho ďalšieho. Musíme sa vrátiť k ľudskému prístupu pri riešení problémov a odstraňovaniu konfliktom mierovým spôsobom. Podľa môjho názoru, by sme práve na týchto myšlienkach mali budovať novú spoločnosť. Záchrana topiaceho leží práve v rukách samotného topiaceho a ľudstvo nezachráni žiadny spasiteľ, mesiáš ani hrdina. Záchrana ľudstva je v rukách samotných ľudí, všetkých ľudí, ktorí svojou systematickou prácou budú budovať novú koncepciu, koncepciu spoločnej bezpečnosti a udržateľného rozvoja ľudstva v biosfére planéty zem tak, aby aj ďalšie generácie našli ako biosféru tak aj samotnú ľudskú spoločnosť ŽIVÚ .

Sme na križovatke dejín a tak, ako jeden jazdec nevie sedieť na dvoch koňoch, tak ani človek nevie kráčať naraz po dvoch cestách. Výber je na každom jednom z nás. Ja si vyberám žiť ľudsky a čo vy? Pokoj v duši a čistú myseľ želám všetkým, čo tieto riadky čítajú.

31 thoughts on “Prišlo mi mailom-Prometeus

  • Iste, no musis dat suhlas…alebo nedat…Taky bude nasledok.
   Ak das suhlas, manipulator nasledok nepociti v dalsich bytiach. Ak nedas, Kony Vsehomira spravodlivost vykonaju…

   Páči sa mi

 1. ad1. zmente nazov na nieco vystiznejsie -> Vyzva ludstvu napr.
  ad2. ako mam vediet ci zijem ludsky alebo nie? Co je vela a co nie? Ja uz ani neviem posudit, ci zijem ako parazit, ci clovek alebo ako vyvrhel zo spolocnosti, kvoli ocko statusu.

  to co pises uz propagoval Schwab v GR https://greatreset.com/#white-paper ale nimi ponukane riesenia mi pridu slusne povedane neludske. Ak je vakcina depopulacna, ako sa jej vyhnut? Trpezlivost mocnych nebude nekonecna a skor ci neskor ju daju ako povinnu. Clovek mimo spolocenstva moze sice zit ako pustovnik, ale nieje to nic pre kazdeho. Ostava co? Ozbrojeny odpor? Akosi stale nevidim nejaku moznost sa rozhodnut.

  Je tu bud:
  1. zaockovat sa a zit ako predtym (bohvie do kedy to bude mozne), zaroven sa ohrozit na zivote.
  2. neockovat sa, zit obmedzene (bohvie do kedy to bude mozne, pretoze pride povinna vakcinazi)

  ale chyba mi tu tretia:
  3. zit v spolocnosti ale zaroven v sulade s Bohom, prijat obmedzenia ale mat slobodu od vakcinazi.

  Liked by 2 people

 2. Dobrý pokus ale obávam sa, že ani to nebola dobrá cesta či už z koncepciou alebo bez.
  Oba modely či už ten kapitalistický kde je preferovaná individualita jednotlivca alebo ten socialistický,kde naopak jednotlivec nie je podstatný je cesta do pekla.
  Človečenskú spoločnosť je možné vytvoriť až keď jej jednotlivý jej členovia sa zmenia na človekov, teda keď sa evolučne posunú na vyššiu duchovnú úroveň, bez toho to bude vždy len viac či menej násilné presadzovanie nejakej ideológie, bez slobodnej vôle a motivácie jednotlivca.

  Liked by 5 people

 3. “1. zaockovat sa a zit ako predtym (bohvie do kedy to bude mozne), zaroven sa ohrozit na zivote.”
  Ten život, ktorý sme poznali pred pandémiou končí je načase aby sme si to všetci začali uvedomovať. Ten kto sa bude silou mocou získať tento život spať ide proti najvyššiemu a tak aj dopadne.
  “2. neockovat sa, zit obmedzene (bohvie do kedy to bude mozne, pretoze pride povinna vakcinazi)”
  Tento článok bol napísaný práve kvôli tomuto aby ľudia na vedomej úrovni pochopili, čo sa odohráva ak to pochopia a prijmu tak nasilná vakci-fašistická diktatúra pojde rýchlo stranou a bude to len velmi krátka epizóda (nie príliš pekná ale poučná) v našich životoch.

  Určité obmedzenia tu budú ale všetky tieto obmedzenia budú len v takom rozsahu v akom sa spoločnosť bude vzďaľovať od života v súlade s bohom. Tieto obmedzenie budú raz kvoli pandémii potom kvoli ekonomickým problémom potom kvôli klimatickým problémom. Jednoducho spoločnosť v štat. súbore tancuje na hranici božieho dopustenia a tak GP ako aj štátna elita si možu napĺňať svoje plány len do tej miery do akej sa Ľudstvo odkláňa.

  “To co pises uz propagoval Schwab v GR https://greatreset.com/#white-paper ale nimi ponukane riesenia mi pridu slusne povedane neludske. Ak je vakcina depopulacna, ako sa jej vyhnut?”
  V článku som napísal že:-súčasne navrhovanými riešeniami parazitickej elity, ktorej navrhované riešenia spoločnosť vedú do ešte väčšej priepasti spoločenského rozvrstvenia a prehlbovaní problémov.-
  Takže nemal som na mysli Schwabov GR. Uvediem príklad.
  napríklad vieme, že budeme musieť vytvárať systémy na zadržiavanie vody v krajine prečo ich nevyužiť a nechovať ryby ktorými môžeme nakŕmiť obyvateľstvo alebo väčšina záhradkárov ma aj ovocne stromy prečo nepoužiť konáre z opilovania a starania sa o tieto stromy ako palivo pre drevosplynujúce pohony na malotraktory? odporúčam sa ísť prejsť po bývalých pasienkoch všetko zarastené nespasené príroda nám dáva obrovské množstvo zdrojov stačí sa len okolo seba rozhliadnuť a to sú len malé príklady ak budeme žiť v súlade s prírodou môžeme žiť v dostatočnej hojnosti všetkých. Netvrdím že navrhnuté riešenia sú bezchybné no diskutujme o nich aj konštruktívna kritika je potrebná ale ak budeme plakať bez vízie tak sa uplačeme ku katastrofe.

  Liked by 6 people

  • Uff…sakra!
   Je tazke opustit pevny Bod v realite vytvoreny vychovou a klamstvami o svete.
   Cestou je, rozsirit infopole / a teraz to sprofanovane slovo/ liberalnym kanalom. S tym, ze empiriou a konceptualnym nahladom na realitu ziskas znanie.
   To nebude hned 100%. Staci sa “drapkom” zachytit na strom po-znania a pojde to samo.
   Egregory co spominas su uz prazdne..Tadial cesta nevedie..Bola to Potemkinova dedina pre Človekov.

   Páči sa mi

 4. Dakujem Ti za to, čo si napísal, zapovzbudivé slová, ale aj, čo nás čaká a neminie, záleží na nás ludoch. Ano, chceli, by sme žit ludsky nie v strachu.
  Prečo, nadalej nútia ludí očkovat, ked je dokázané, že chrípku-Covid roznášajú očkovanci, aj ked ja osobne si myslím, že klamú vlády celého sveta. Zapredali sa, alebo musia poslúchat????Prečo sa musia niektorí patologovia schovávat, len preto, lebo upozornili,čo spůsobujú vakcíny, zomiera pomerne vela mladých ludí, je to ciel, likvidovat mladých a čo malé deti chcú ich očkovat od 5 rokov, ved to je choré??Prosím Ta píš, vždy čakám na tvoje články, ktoré dávajú nádej, že bude lepšie aj ked to ešte potrvá.
  Prajem Ti vela zdravia a srdečná vdaka
  důchodkyna
  znova sa pýtam, prečo ludia málo čítajú, je to lenivost, alebo???????

  Páči sa mi

 5. Hodne ludi prejde velkou lekciou. Mnoho to nezvladne az pride pravda…. Bude to boliet, lebo vzdy to boli ked ide o nieco velke. Mna upokojuje, ze na zmenu smeru staci len 20% ludi zmyslajucich inak. Takze dufam a verim, ze kormidlo lode sa zacne pomaly otacat. Pre ludi s nasledkama a zdrav. dopadama po ocko, to bude tazke…. Verim vsak, ze najdu pre nich nejaku rozumnu pomoc. Otazka jak dlho to potrva a kolko z nich sa nedocka? A to ma trapi najviac, sam mam v rodine taketo trapenie. Osobne verim, ze svet bude pokracovat tak nejak rovnako, pokial ide o ekonomicku cinnost. Nieco sa zracionalizuje, dnes to je vsetko moc na kvantitu. Odpadne hodne dani. Mozna bude len ta jedna 15%. Uvidime. Sam som zvedavy na buducnost. Napisal som to extremne jednoducho..

  Páči sa mi

  • Si dobrak, no tak to nebude..co sa tyka ekonomiky..Svet sa presuva z Javneho/viditelneho/ sveta do Navneho /neviditelneho/ sveta..
   K tomy sluzi i blockchain- vznikajuci krypto segment v ekonomike.Ten je “dnom” Navneho sveta.
   V preklade…..Tvoja “realna ” existencia bude pretransformovana do digi reality….
   Preco je to tak?
   Tu sme boli “baterky” z ktorych Satanov svet fungoval. Kedze neuznavaju svoju porazku /den Svaroga/, snazia sa predlzit svoju existenciu v najnizsich sferach sveta Navneho. Maju Nadej…
   Zober hociakej bytosti Nadej, a pominie sa…/Plati pre vsetkych vo vyvojovej spirale akehokolvek rozmeru../.
   A tak digitalizacia vsetkeho…/ preto neustale testy, preto kryptomeny..atd../.
   Presuvame sa do vyssej vibracie..ale!
   Ta je pod kontrolou byvalych parazitov…
   Tu, v casopriestore ziskavzju cas, tam uz nam zbrane nz odpor ubudnu..
   Cizo kto simvzpomenie , kym a cim bol vyhra, ten co nie…skoncil..
   Ziadna karma, ziadne znovuzrodenie..ziadna moznost vratit sa Domov…k Rodu…
   A tak to je…
   Nehrame tu o zajtrajsi “chlieb”…Hrame o nase Živatmu-baterku…🤣

   Páči sa mi

 6. Vivat krypto! Ale len do casu!
  Liberali v us preberaju stafetu…No len na cas…Kolaps pride za par desiatok rokov..
  Procesy su globalne…a tak to trva..
  Nohy v teple, hlavu v chlade..

  Páči sa mi

 7. Po dlhej dobe veľmi zaujímavý článok bez strašenia, ktorého je všade vôkol až až. Všetko je to veľká lekcia pred kvalitatívnym posunom vpred a sme v procese čistenia a ukazovaniu vecí také aké sú. Skutočná zmena prichádza len zvnútra, vonkajšie formy sú tu na to, aby ju urýchlili. Ale je tak jednoduché ukazovať prstom na každého iného a pritom si neuvedomiť, že tá hlavná príčina nepokoja je v nás. Pre niekoho je jeden človek len štatistikou, z iného pohľadu je to práve ten, čo dokáže zmeniť svet. Pravá revolúcia neprebehne na námestiach, ale najprv v našej mysli. Je však potrebné, aby aj ľudia zmeny nachádzali rovnorodých, cítili podporu tých druhých, dopĺňali sa a navzájom si pomáhali.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s