Je to postavené na hlavu

Myslím tým, ako sa emituje nová mena do ekonomiky. Totiž veľmi zjednodušene povedané, štát emituje novú menu do ekonomiky ako dlh cez dlhopisy a banky zas emitujú menu do ekonomiky ako úročené pôžičky, a tak tieto pôžičky často tvoria základy dlhopisov a tieto dlhopisy zas tvoria základ derivátov. Inými slovami, súčasný finančný systém je nielen založený na niekoho dlhu, ktorý sa tvári ako aktívum, ale je to aj pyramídová hra, v ktorej sa dlhy principiálne nedajú splatiť.

Prečo to hovorím?

Pretože každá pyramídová hra končí rovnako: kolapsom. A to je dôvod, prečo sa centrálne banky boja deflácie ako čert kríža, lebo ohrozuje základy systému a je to tiež dôvod, prečo centrálne banky robia všetko preto, aby medziročná inflácia bola 2%, t.j. dosť veľká na to, aby systém rástol kontrolovane, ale zároveň dosť malá na to, aby si to dav/pracujúca väčšina nevšimla. Lenže systém skôr či neskôr narazí na prirodzené limity a buď sa reštartuje, alebo sa rozsype. A reštartuje sa vojnou, najlepšie ničivou, aby zomrela kopa ľudí a ich majetok sa presunul do tých „správnych“ rúk a súčasne s ním sa reštartovala ekonomika. Teraz je ale problém, že sa nedá vyvolať klasická vojna, lebo potom by sa odstrelila biosféra (triezvejšej časti elít je jasné, že upratať rádioaktívny spád je problematické a utiecť nie je kam – aj v lepšom prípade nikto ich tam vonku nechce), a preto elity vypustili covid biologické zbrane (vírus a tzv vakcínu), čo spĺňa hneď niekoľko cieľov:

 • redukcia obyvateľstva či už vakcínou alebo inak;
 • presun aktív do tých „správnych“ rúk;
 • menová reforma cez zavedenie CBDC a globálnych covid pasov (veci by boli podľa plánov prepojené).

To sa ale z rôznych dôvodov nedeje. Ide totiž o to, že plány určitých kruhov nástupom Trumpa boli prekazené a to zas má následný kaskádový efekt.

Čo sa deje?

Naraz inflácia, deflácia a hyperinflácia, ale každá z nich inde a z iných dôvodov:

 • Inflácia nielen kvôli nárastu cien energií, ale aj kvôli šialenému tlačeniu mien centrálnymi bankami (aby centrálne banky kompenzovali defláciu).
 • Deflácia kvôli kolapsu naštartovanému kolapsom EverGrande, ktorý spôsobil pád dlhopisových a derivátových trhov a tiež trhov s nehnuteľnosťami a aj masívnym vymieraním zaočkovaných seniorov, ktorí boli aj investormi.
 • Hyperinflácia aj kvôli tlačeniu meny a tá sa prejaví na trhu s vybavením pre továrne, ťažkými strojmi a 3D tlačiarňami.

Prevládajúcou silou v ekonomike bude deflácia, lebo bude menej ľudí a dlhopisy, ktoré tvoria základy mien sa stanú bezcennými, takže tým pádom aj mena v elektronickej podobe sa stane bezcennou, lebo dlh a mena sa navzájom vyrušia. Pokiaľ ide o to, koľko zostane elektronickej meny v elektronickom obehu, tak to je otázka, ktorú netrúfam zodpovedať.

Čo urobiť?

Odísť z tohoto dlhového systému, a to sa dá dvoma spôsobmi: kryptomeny s úžitkovou hodnotou (v minulosti som spomínal, ktoré mám) a drahé kovy, konkrétne zlato a striebro. Ja odporúčam striebro, lebo:

 • väčšina striebra je vedľajším produktom ťažby iných kovov;
 • zlata je na planéte viac, ako sa priznáva;
 • na 1 uncu vyťaženého zlata pripadá 7 uncí striebra, ale priemyselne sa z toho zúžitkuje 6 uncí striebra, a tým pádom monetárne by mal byť pomer cien 1:1.

Dôvodom, prečo ešte cena striebra nevystrelila do stratosféry spolu so zlatom je to, že s cenami zlatých kovov sa manipuluje predajom na krátko a následným finančným vyrovnaním medzi entitami.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

25 thoughts on “Je to postavené na hlavu

 1. Ok, co nove autor povedal? Najvacsi kupca dlhopisov US vlady nie je uz Cina, ale samotny FED. Uz isty cas nie su zavedene v US a myslim ze aj UK bankach povinne minimalne rezervy. Tieto sa tak ci onak poziciavali na tzv repomarkete , ktory sa zrutil myslim v sept.2019 a odvtedy ho sanuje taktiez FED. To znamena, ze tu ide skor o to, kedy na to pridu ludia, hraci to uz vedia.
  Dolezite linky
  Mike Malloney http://www.goldsilver.com
  George Gammon

  Liked by 1 person

  • Ľudia? A? Ľudí z tejto rovnice už dávno vylúčili a dali to aj jasne najavo. Najväčší problém pre tzv. hráčov je ten, že v minulosti boli tí čo ťahajú figúrkami po šachovnici, no a teraz sa stali tými figúrkami na šachovnici a ťahá niekto iný.

   Liked by 1 person

   • Oni ty bohatí bankári zase niečo nové vymyslia na chudobu aby ich obrali o majetok…to sa ešte budeme čudovať čo vymyslia najbohatší ľudia sveta aby neprišli o svoju vládu nad svetom…☀️

    Páči sa mi

   • Ja to vidim tak, ze ten isty taha ciernymi aj bielymi. My sa pozeram( nic nevidime)na sachovnicu zdola a snazime sa citat poker face.

    Striebro nam mozu zobrat tak ako v 30tych rokoch v US zlato. Za vopred urcenu cenu.pod posvatenim, ze chrania priemysel. V US bolo zlato protizakonne drzat az do 70tych rokov( cca 40 rokov).

    Ja tvrdim, ze najdolezitejsie je mat zlato, striebro, nehnutelnosti, pozemky, zbrane, zrucnosti a kamaratov. A trochu stastia

    Páči sa mi

    • Podľa toho čo sa deje vo svete, tak zmena nastala. Je vytváraný riadený chaos, ktorý je však pre močiar nečitateľny a zmätočný.
     Čo bude ďalej? Dobrá otázka. Na jej zodpovedanie je nutné opustiť zaužívané a tradičné myslenie.

     Páči sa mi

     • @Oracle, striebro a zlato je uz asi 3 roky tier 1 kapital v suvahach bank. Ak rozumies , co to znamena, A to ci ho nemozu zobrat je subjektivny dojem. Staci nejaka vyhlaska hygienika…Nehnutelnosti su otazne, preco? Podla mna je vsetko otazne. Starym rodicom zobrali role, nemcom v pohranici zobrali domy, amikom zlato a nam slobodu.

      Liked by 2 people

      • @Milan
       Áno striebro a zlato sú tier 1 kapitálom, ale to neznamená, že je to platidlom t.j. vyhláškami môžu robiť vieš čo. To je prvá vec.
       Druhá vec je, že môžem kedykoľvek povedať, že som to stratil alebo nepamätám, že kde to je a to za predpokladu, že dotyčná osoba to nedala do bankových trezorov.
       Tretia vec je, že na to aby zabavili to striebro alebo zlato potrebujú nielen idiotov, ktorí to dovolia, ale aj hlupákov, ktorý to urobia a keď príde na to reč tak to znamená, že sú veľké problémy a úradná moc rieši otázky VLASTNEJ existencie. Dodávam, že v Amerike to bola masívna devalvácia a dosiahli len na to zlato, ktoré bolo v bankách resp. na to, ktoré Američania doniesli na úrad.

       Čo sa týka nehnuteľností sú otázne, lebo nevieme o akých nehnuteľností sa bavíme a ako ich chce dotyčná osoba zúžitkovať.

       Liked by 1 person

       • Ja si dovolim povedat, ze to ako to bolo v Amerike je podrobne vysvetlene v Hidden secrets of money Mike Malloney. A podstata nie je to, ze zlato vykupovali o 1/3 lacnejsie ako bola trhova cena. Podstata je, ze vkastnictvo bolo nelegalne az do 70tych rokov. A nema to absolutne nic spolocne s platidlom. To nebolo ani predtym, ani potom, ani teraz,
        Ako chcete vyuzit striebro, ked vlada prehlasi jeho drzanie za nelegalne ako v US v 30tych rokoch? Komu ho predate, na ciernom trhu?
        A to o tom strateni je prave ta podstata problemu pri zabaveni. Treba si vsimat, kto mi to preda ” cez prepazku” a bez dokladu. Predajcovia totiz vedu udaje klientov a tie sa daju kedykolvek zistit. V nemecku napr. Znizili mnozstvo nakupovaneho zlata na cca 2000 eur. V AT do 10.000 neoytaju nic. Nad 10.000 archivuju osobne udaje.

        Páči sa mi

        • @Milan
         Poznám tú sériu, ale nepovieš to podstatné: nikoho za to nezatkli, dokonca ani toho, kto doslova vyskakoval s tým, že má zlato. To je prvá vec.
         Druhá vec je, že to, čo tu maľuješ môže fungovať len za toho predpokladu, že politický systém a štátna vertikála nie je narušená, ale teraz tieto veci sú zámerne rozkladané prakticky všade.
         Tretiaa NAJDÔLEŽITEJŠIA vec je to, že aj boháči majú nakúpené zlato a striebro a tí nedovolia dajakej bande tajtrlíkov v politických pozíciách aby siahli na ich zlato a striebro.

         Liked by 1 person

        • mas dve moznosti vyuzitia zlata: 1) vezmes ho a mozes odist inde do sveta. S inymi hodnotami je to tazsie; 2) ak dojde k hyperinflacii, tak nikto nebude riesit zakaz vlastnictva zlata, pretoze nejaky likvidny prostriedok bude nutny. To co si ty pisal sa tykalo situacie, kedy silny stat v podstate nevedel urobit inak menovu reformu, len takto-ale aj to sa mohlo riesit tak, ze bud nechas zlato/striebro dedicom a situacia ked sa upokoji, tak sa to nastavi na novo alebo odides za hranice, tam zmenis zlato na normalnu menu a s tou sa vratis naspat.
         Povies ze ste hrali poker a prehral si….kto ti dokaze, ze nie?

         Liked by 1 person

 2. Tak tak, co bylo verzí “vysoce nakažlivých chorob a pořád “Ticho po pěšině”. Nijak nesnižují tuto analytiků, ale kupříkladu, ten všivý dolar měl už padnout tolikrát, že bychom z těch slov vystavěli novou čínskou zeď.

  Páči sa mi

  • Však sa dedolarizuje veselo a posledný kto o páde US$ je verejnosť. To je prvá vec.
   Druhá vec je, že kolaps je proces a my sme sa ocitli v bode, kde tie menšie ryby sa už panikária napr. viem, že počet objednávok striebra v stotisíc až miliónových hodnotách sa znásobilo niekoľkokrát a dodávatelia majú problém tieto objednávky uspokojiť…

   Liked by 2 people

  • Kremnicka mincovna😀 Alebo rakuska centralna banka. Ja kupujem http://www.smh.net , su vo viedni. Cestou sa stavis v Pandorfe a podporis rakusku ekonomiku a slovenskych predavacov.
   Treba si najma urcit formu. Philharmoniker Ti nikto nebude analyzovat, lebo sa tazko falsuje, zliatky je uz ine kafe,

   Páči sa mi

  • BoB , pozri na Bazoši je dosť predajcov napr. Sebastian 0915625937 (nechcem mu robiť reklamu ,ja som mal s ním dobrú skúsenosť) ja som kupoval tam Philharmoniker,Kangaroo ,ochotný , vysvetlí ti ako a čo nakupovať ,ako sa skúša striebro,zlato … alebo iných predajcov .Obvolaj uvidíš .

   Páči sa mi

    • Striebro som kupoval-za 15e s dph a to bolo drahe, teraz je tak za 30. Ked si niekto mysli ze zbohatne na tom, neberiem mu to. Pre mna je to uchovavatel hodnot. Nic viac a nic menej. A s tym vycestovanim, informkval som sa na dobrych miestach. PHILHARMONIKER TYM, ZE JE LEGALNE PLATIDLO sa da vyviezt v hodnote cca 10.000e na osobu, ale pozor nie nominal. Nominal na 1 uncu zlata je 100 eur, real asi 1600e. Legalne sa daju nosit na krku retaze v akomkolvek mnozstve, nie je to obmedzene, ale dolezite pre predaj je mat co najcistejsie zlato. A pri sperkoch je to problem. http://Www.goldsilver.com ma take produkty. A riesia aj prenos zlata a striebra tym, ze robia so sietou vault storage( myslim Briks).
     A cudujem sa niektorym, co propagujete roznych Jozkov z Bazosu. To naozaj chcete dat svoje uspory Jozkovi? Nikto vam neda lacnejsie zlato ako http://www.smh.net, ked mi najdete slofenskeho dealera sem s nim. A chem kupovat ce okienko bez registracie.

     Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s