Daň z práva na život… a kde sa Fantomas zmýlil

Pamätáte sa na pána v maske? Toho pána, ktorého pravú tvár nikto nikdy nevidel, no ktorý nosil tvár mnohých? Lorda McRushleya, novinára Fandora, mafiána Juseppeho.

Tu je z neho kúsok, skúste si to ale pozrieť celé, počas vianočných sviatkov s rodinou a známymi. A teraz si skúste pozrieť monoklonálne protilátky. Tie monoklonálne protilátky, ktoré chcel pán doktor Piják, ktorého po zaočkovaní začali trápiť ťažkosti a šiel do jednej z Bratislavských nemocníc. Niekde som čítal, že práve tieto monoklonálne protilátky vlastne potláčajú produkciu S-proteínu vytvorenú experimentálnou génovou terapiou. A čo, ak nebudú monoklonálne protilátky? Čo pre týchto? Za koľko pôjdu na čiernom trhu? Daň z práva na život? Fantomas by pravdepodobne urobil toto…

No kde sa Fantomas zmýlil?

Tao Te Ting

Tao a jeho vlastnosti nepoznáme priamo,
ale iba podľa odlišností, ktorými se prejavuje:

KRÁSA je krásná, pretože existuje MRZKÉ,
DOBRO je dobré, pretože existuje ZLO.

To, čo je, sa VYTVÁRA z toho, čo nie je:

OBTIAŽNE je obtiažnym, pretože niečo iné je ĽAHKÉ,
DLHÉ je dlhým, pretože niečo iné je KRÁTKE,
VYSOKÉ je vysokým, pretože niečo iné je NÍZKE.
keď ustane ZVUK, nastane TICHO.

Prudký vietor netrvá celé ráno, náhly dážď netrvá celý deň.

Komu za to vďačíme? Nebesám a Zemi.

Ak Nebesá a Zem nemôžu spôsobiť, že takéto javy trvajú dlho, o čo menej môže človek!

Úvaha na dnes

Som vďačný za krásu vychádzajúceho slnka, som vďačný za temnú noc, ktorá robí krásu vychádzajúceho slnka takou nádhernou.

Som vďačný za krátke momenty radosti každý deň, ktoré sú tým mocnejšie, čím viac ticha je medzi nimi

Som vďačný za teplo domova a rodiny, ktoré žiari teplom lásky počas celého dňa plného tlaku a problémov.

Som vďačný za pána Matoviča, pani Čaputovú, pánov a dámy z vlády a národnej rady, kvôli ktorým sme mohli s MIGom, popolvárom, Oraclom a ďalšími postupovať vpred na našej ceste ku dobru, pretože sme nevideli inú možnosť.

Som vďačný za každú kontrolu a pokutu občanovi, pretože to ukazuje nefunkčnosť nášho materiálneho právneho štátu a ukazuje cestu, ako z tejto nefunkčnosti vyjsť von.

Som vďačný za každú nadávku dezolát, opica, nevzdelanec, pretože každá jedna z nich presvedčí minimálne jedného človeka, že nežitie Čelovečenského spôsobu života je tmou.

ČELOVEČENSTVO A HARMÓNIA

Ale čo je to Čelovečenský spôsob života? Začnime s tým, že nebudeme pôsobiť druhým utrpenie.

Ako oceán je pod riekami, preto rieky tečú do oceána, utrpenie nebudeme spôsobovať vtedy, keď budú ľudia svoju energiu, ako rieky svoje vody, používať na to, aby v harmónii žili v rieke ryby, riasy, žabky, aby každá rieka dávala okoliu hojnosť všetkého a mala hojnosť sama a táto hojnosť sa vliala do oceána, ktorý ju bude uchovávať a rozdávať všetkým ďalej.

A rieka bude spokojná, plná života, lásky a šťastia, to je harmónia. Žiadna rieka neukazuje druhej, či má viac rýb, či má krajšie stromy vo svojom okolí, každá rieka či potok sa teší z vlastného, cudzie nepýta a preto je šťastná so všetkými tvormi, ktorí ju obývajú a majú ju za svoju matku a otca.

Prečo to celé Jox13 píše? Dva roky pre štvorročné dieťa polovica života, pre Nebesá a Zem je len záblesk rána. No ako Nebesá a Zem nedokážu ničiť strašným vetrom celé ráno, človek to nedokáže ani dlhšie, ako trvá záblesk rána.

Čo robiť

Viem Vám povedať len to, čo by si želal pre seba a svojich blízkych Jox13.

 • buďte šťastní, šťastní zo života, z krásy, zo šťastia iných, z úsmevu, z tepla rodiny, z lásky,
 • buďte šťastní, šťastní z odloženia závisti druhým, štastní z odhodenia hnevu na druhých, šťastní zo zastavenia odsudzovania druhých
 • buďte šťastní a ŽITE ŽIVOT taký, aký je, krásny ako ranný záblesk prvých lúčov vychádzajúceho Slnka po daždivej tmavej noci, ktorá zvlažila pôdu, v ktorej už rastú nové semienka.

Buďte štastní, želám Vám veľa Blaha, Šťastia a Lásky

S úctou,

Jox

P.S. Naozaj si myslím, že sa Fantomas zmýlil a veľmi podcenil Boha

9 thoughts on “Daň z práva na život… a kde sa Fantomas zmýlil

  • Hľadajte v každom človeku, ktorého stretnete informáciu, prečo som ho vlastne stretol? Ak je nahnevaný, nie ste to vlastne vy nahnevaný? Ak je šťastný – tešte sa spolu s ním, ak sa potrebujete objať – pritúľte sa. Ste predsa živý človek. Veľa ľudí očakávalo niečo od tohtoročného zimného slnovratu, ale to najpodstatnejšie bolo povedané minulý rok:
   https://oracle911blog.wordpress.com/2020/12/21/vizia_21-12-2020-mig-a-kolektiv/ , a to úplne najdôležitejšie v tej vízií bola práve tá veta v množnom čísle “MY”. Kardinál Duka vtedy potvrdil, ze pozlátený klinec sa našiel na táborsku: Neboli tie dejiny trošku iné? https://www.topky.sk/cl/13/2027341/foto-objav-aky-nema-obdoby-v-ceskom-klastore-nasli-jednu-z-najvzacnejsich-relikvii-na-svete .
   Čítali ste báseň Strach aspoň dva týždne? Vtedy až zistíte, že tá báseň je o Vás, a že to iba Vy ste ten tvorca vášho strachu, nikto iný. https://oracle911blog.wordpress.com/?s=strach Po 2 týždňoch sa môžte zbaviť strachu a začnete tvoriť – tvoriť svetlú budúcnosť.
   A na potešenie Vám môžme povedať, ze potravinová sebestačnosť Slovenska je už zabezpečená. Potrebné je pracovať a podporovať iné oblasti: školstvo, zdravotníctvo, služby, bankovníctvo. Ak viete, ale aj keď neviete ako, skúste niečo vykonať. Zajtra bude už len lepšie. Vďaka za to Vám všetkým, že sme tu – v správny čas na správnom mieste. Pamätajte aj na to, že policajti, príslušníci väzenskej stráže a čím ďalej viac a viac vojakov je na našej strane. Tiež majú milujúce rodiny.

   Liked by 2 people

 1. Naucme sa ZIT vedome. Kazdu moznu chvilu Nasich zivotov a vychutnavat ju naplno.
  V kazdej tej blazenej chvili, ked Vas premkne TO nieco plne, hrejive, svetelne, laskyplne poslite to dalej…………zistite, ze zdroj toho je NEKONECNY a cim viac date, o to viac sa Vam vrati……..

  Ked nadychujete V- Z- DUCH do pluc…….koho sa vlastne nadychujete ?……….kym sa naplnate ? Kto je vo vsetkom obsiahnuty….? Ked pijete pohar vody ? Kto je Ta voda ? Je to ta najlepsia medecina, ta najlepsia prevencia, je to ten najlepsi liek na Vseko………Poznavanie a Poznanie je cestu ku Kralovstvu nebeskemu, tak ako vo svojom VNUTRI……..tak aj nasledne naokolo SEBA v prejavenej realite…..len Svetlo moze ziarit….

  Dychajme vedome……….Zime Vedome……..Dakujme Vedome………Zelajme Vedome……….a uvidite co to bude vo Vas robit. To SVETLO co Vas naplni, bude ziarit do priestoru……..dalej a dalej a dalej…….

  Rozduchajte v Sebe to SVETLO poznanim, udrzujte To SVETLO Lasky plnou sebadisciplinou, a poslite To SVETLO vsetkym a najma tym, ktori maju v dusi najvacsiu tmu……………..

  Ja DAKUJEM Majstrovi nad Majstrov, STVORITELOVI vsetkoho naokolo nas za Vsetko. Aj ked este ani zdaaaaaleka vsetko nechapem a nerozumiem, ale viem, ze JEHO DOKONALOST je dokonala………..a mozem sa ju postupne zivotom ucit…………..

  Nech Vas jeho Svetlo, ktoreho iskru mame vsetci vo svojich srdciach vedie a sprevadza v tejto skole zivota……………to zo srdca zelam kazdemu z Nas…………..

  Liked by 4 people

 2. Je to zvlášne ale v podstate poslednú dobu premýšľam presne takto. Všetky tieto deje nám len ukazujú čo máme robiť a za čím máme ísť. Takže svojim spôsobom “vďaka” je na ´mieste. Ruku na srdce … kto má oči a uši a dokáže vnímať realitu do istej miery komplexnosti, je mu už dlho jasné že takto ľudstvo pokračovať nemôže, že stojí v slepej uličke a prešľapuje na mieste. OK, tak teraz prišiel impulz k pohybu. Rozhodnime sa správne. Láska namiesto nevraživosti. Vďačnosť za život, pokora aj odpúšťanie. Rozbehnúť svoju hru, namiesto prijímania cudzej. Tvorba namiesto deštrukcie vo všetkých oblastiach aj úrovniach života. Toto nech je našou realitou a tých druhých ktorí sa nechcú pridať kľudne ponechajme ich realite vysnívanej realite a osudu. Prajem všetko dobré a veľa svetla v živote všetkým ktorí o to stoja.

  Liked by 3 people

 3. Ďakujem, Jox, aj vám, čo ste tu v podobnom duchu prispeli. Nebudem sa rozpisovať, len poviem toto: nejako takto posledné dni myslím, konám, žijem. Som vďačný, ústretový, teším sa zo života, tak ako prichádza, “zametám cestičku od svojho prahu k tým druhým…”

  Liked by 2 people

  • vďaka, no tir slova patria Tao, ako ho definoval Lao C’, či HNR, ako ho definoval Vladimir Michailovič Zaznobin, alebo jednoducho Bohu. Tomu, ktorý stvoril tu tmu, ten ranný zablesk prvých lučov, i Čeloveka schopného Lásky.
   Buďte zdravá a inak Tao te ting je k dispozícii v antikvariatoch v dobrej kvalite. Odporučam vsetkym, stretnutie s energiou starych majstrov a stcoriteľa je skusenost, ktorá dokaze zmenit Dušu cloveka.

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s