Kazachstan [Aktualizácia]

Skúsim krátku a určite nepresnú analýzu toho, čo sa udialo a pred čím sme s @oracle911blog @popolvar67, MIG a dalšími varovali už rok dozadu. Poďme po poriadku. V Kazachstane….

– Ceny PHM vzrástli zo 60 tenge za liter na 121 tenge za liter.

– v roku 2021 bola v zaznamenaná silná inflácia

– najväčší koncern na ťažbu plynu v minulom roku prepustil 41 000 zamestnancov

– minulý rok šlo tak veľa plynu na vývoz, že pre vnútorný trh ho bol nedostatok

– priemerná výplata je tu 60 000 tenge

– 1000 tenge = 2,03 Eura

– Kazachstan je jeden z najväčších dobyvateľov bitcoinu na svete

– Kazachstan sedí na významných nerastných náleziskách, hlavne rudných, aj keď je treba povedať, ze náleziská plynu sa vyčerpávajú

– Kazachstan má na severe ca 3 milióny ruských obyvateľov

– V Kazachstane je Bajkonur

– Kazachstan odišiel od azbuky a prešiel na latinku

Takže tieto info, ktoré mám plus/mínus všetky od takého kazašského “Magdoška” z internetu hovoria o tom, že Kazachstan je rozkrájaný ako dobrá tortička pre západ. A čo som overoval, je to tak.

Čo sa podľa môjho názoru stalo:

1.  Pripravil (niekto) sa sociálny výbuch.  Úradníkmi.  Vládou.  Preto Vláda Kazachstanu padla a nik nezostal.

2. Niekto cez tento sociálny výbuch vyviedol chudobných ľudí pracujúcich pre západ za 120 Eur mesačne, protestovať

3. Protestujúci boli údajne riadení cez stránku NEXTA, známu z pokusu o prevrat v Bielorusku

4. Protestujúci sa zamerali na:

– Budovu Vlády

– Rezidenciu prezidenta

– Budovu prokuratúry

– Medzinárodné letisko v Alma-Ata

následne sa zamerali na vypálenie týchto budov, zničenie terminálu letiska, vykradnutie skladov so zbraňami, municiou vratane granátov. V neposlednom rade vykradli vsetky banky v okolí a rozbili a vykradli všetky bankomaty.

5. Protestujúci za vcerajšok zabili výstrelmi oficiálne 12 vojakov a policajtov. Prezident odvolal Vládu K., následne sa ustanovil hlavou Rady bezpečnosti a požiadal štáty CSTO teda Organizácie kolektívnej bezpečnosti o pomoc pri ochrane občanov a protiteroristickej operácii.

6. Na intel slava kanáli som videl video z márnice, minimalne 4 civilisti mali na jednom mieste na hlave vstrelenú ranu malým kalibrom, trufam si povedať, ze jednou rukou. Predpokladám, že to boli obete na rozhýbanie davu.

7. Večer sa na ksb správach objavilo info v komentároch,  že pristáli v Almate 3 lietadlá s ruským Spetznazom. Čo sa aj potvrdilo,ale  oficiálne až na druhý deň.

8. V noci prešla info, že po uliciach chodia vojaci s megafónmi a že prosia ľudí, aby sa skryli, alebo evakuovali, pretože sa pripravuje začisťovacia akcia

9. Posledné info, keďže sa vypinal internet a už nie len mobilný, som našiel viac menej toto, keď sa začala operácia.

10. Inde, ako v hlavnom meste sa protestuje, sice divoko, ale nie streľbou

11. Mierotvorcovia z CSTO, teda Organizácie kolektivnej bezpečnosti, dve roty z RF sú už na mieste, jedna rota z Bieloruska a ďalšie menšie zoskupenia z Arménska, Kirgizstanu a Tadžikistanu boli počas pisania textu na ceste

12. Jane Psakiyová informovala najskôr, že SŠA žiadaju Vládu Kazachstanu, aby nebránila občanom v protestovaní, následne povedala, ze SŠA vyzýva obe strany konfliktu, aby sa zdržali násilia a samozrejme odmietla zapojenie SŠA do tohto s tym, ze su to ruské výmysly, alebo také niečo…Ehm, eehhmmmm..

13. Peking oznámil, že veri, že Kazachstan si tento problém vyrieši a je to jeho vnútorná záležitosť.  A dnes prezident Srbska tiež oznámil, že tento prevrat je prácou zahraničných špeciálnych služieb

[Aktualizácia 6.1. 19:28]

Ministerstvo zahraničných vecí Bieloruska hovorí o zhoršenej situácii v regiónoch,  kde pripravení bojovníci rozputavajú dalšie boje. CSTO doručila OSN nótu o začiatku mierovej operácie na uzemi Kazachstanu.

Pre Milana, vďaka za komentár, no vyzerá to tak, že to bude trvať.

Joxove sukromné čriepky do analýzy:

– Kazachstan spolupracoval s Turkami. Časť armády zložila zbrane a dala ich “protestujúcim”. Ako sa to vraví, pomôž čertovi, peklom sa ti odmení. Som zvedavý, ako treskne na nos turecka líra po tejto provokácii.

– Destabilizácia Kazachstanu s 3 miliónmi ruských ľudí na jeho severe, kde je údajne hranica s RF nestrážená a bez prechodov, sa stal pár dní pred Ženevskym summitom,.kde sa majú dohadovať detaily nového usporiadania a vztahov v Euroázijskom regióne minimálne, teda Bezpečnostných záruk. Na toto RF nemohla nereagovať.

– Niekto ukázal, ako sa dá urobiť technológia prevzatia moci v hlavnom meste, ako typ dobývania budúcnosti.  Zároveň, hneď bolo video s “džihadistami”  sa našli dve telá prislušnikov bezpečnostnych síl s odrezanými hlavami. A tých u seba RF ani nikto iný z Organizácie kolektivnej bezpečnosti nechce. Takže začistenie teroristov ide plným prúdom.

– Absolutna zdržanlivosť Bielej Chajdy aj Pekingu a ohlušujúce ticho z “európy” hovori o tom, že Kazachstan je minimálne vo vplyve RF. Pamätáte sa na vlajky zo zapasu Bielych (A.G.Lukašenko) a Červenych (V.V.Putin)?

Bieli vs Červení

A čo ďalej? Bude potrebné zmeniť ekonomiku Kazachstanu tak, aby sa ľudia mohli mať lepšie. Aby nemuseli živoriť a prežívať, aby nemuseli brať do rúk zbrane.  Vyrabované obchody, v zime,  ked nič nerastie a plyn ide na vývoz a je dvojnásobne drahší, keď je benzín na 3 mesiace od včera oficiálne na prídel, to bude stáť dúfam len veľa peňazí a nie životov, pretože toto vyzera na humanitárnu krízu veľkého rozsahu.

Pamätáte sa, ako sme vyzývali s MIG, Oracle, Popolvarom a ďalšími na pokojné protesty 17.11 2020? Mal byť tento scenár pripravený aj pre SR? Pre toto napísal popolvár článok o žoldnieroch, ktorí sú údajne niekde na záhorí? Pre toto varoval Róbert Fico našu málo kompetentnú Vládu koncom roka, aby niečo robila s cenami? Aby nenastalo presne toto?

Kto by prišiel na pomoc, či “pomoc” Slovenskej republike?

Na záver jedna prosba.  Je len jedna Matka Bohorodička. Jedni ju nazývajú Mária, iní zelená Tara, tretí Lada ini Šaktí…Prosím večer, keď budete zaspávať a spomeniete si na tento článok, otočte 108x ruženec, alebo malu s motlitbou ku jednej z nich preto, aby v Kazachstane a na celom svete zavládol mier a ľudia sa mohli voľne rozvijať na púti k Božiemu zámeru.

Priklady, ak neviete ako na to:

Motlitba ku zelenej Tare:

Om Tare Tutare Tore Soha

Motlitba za mier a pokoj:

Radoro Daro Slavo

Starosloviensky otčenáš:

О́тче нашъ и́же еси́ на небесѣхъ,

да свѧти́тсѧ и́мѧ Твое́,

да прїи́детъ ца́рствїе Твое́,

да будетъ волѧ Твоѧ,

я́ко на небеси́ и на земли́,

хлѣбъ нашъ насу́щный даждь намъ днесь,

и оста́ви намъ до́лги нашѧ,

ѧкоже и мы ѡставлѧемъ должнико́мъ нашымъ,

и не введи́ насъ во искуше́нїе,

но изба́ви насъ от лука́ваго.

[ѧко Твое́ есть царство и сила и слава Отца и Сына и Святаго Духа нынѣ и присно и во вѣки вѣковъ].

Buďte zdraví cteni čitatelia a želám Vám mier, teplo, tečúcu vodu, dostatok jedla, šatstva a svet, kde sa Vy a Vaši potomkovia môžete rozvijať telesne, duchovne a duševne

Jox

31 thoughts on “Kazachstan [Aktualizácia]

 1. Toto bola jasna akcia deep state( mociar) pred jednanim s Putinom. Vsetci cakali co sa zomeli na Ukrajine a US zoldnieri zautocili z juhu. Zaujimavy fakt je ,ze sa utok zorganizoval na pravoslavne vianoce( dnes). To je mozno znamenie odkial vietor fuka.
  Kazassky prezident urobol najlepsie co v danej chvili mohol, rusi detto. Videl som v spravach na Ta3 na obed kruhovu obranu vysadkarov v meste, mozno to uz bola repriza. Podla mna ich vyprasili behom par hodin. Specnaz je uplne inde ako blackwater a “blackwater demonstranti” nemaju z krycich dovodov plnu vybavu, cize vedia akurat tak strielat do civilov a robit poulicne nepokoje.
  Cize nevyhoda pred jednanim sa stane Putinovou vyhodou. Prezident Kazachstanu ohlasil, ze to vysetria , momentalne specnaz vypocuva zajatych zoldnierov. Toto sa samozrejme verejnost nedozvie a pouzije sa to ored jednanim.

  Liked by 6 people

 2. Výborné a posielam text ďalej. Che
  Dňa št 6. 1. 2022, 17:42 Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska napísal(a):
  > jox13 posted: ” Skúsim krátku a určite nepresnú analýzu toho, čo sa udialo > a pred čím sme s @oracle911blog @popolvar67, MIG a dalšími varovali už rok > dozadu. Poďme po poriadku. V Kazachstane…. – Ceny PHM vzrástli zo 60 > tenge za liter na 121 tenge za liter. – v ” >

  Páči sa mi

 3. Ohľadom Slovenskej republiky. Náčelník Generálneho štábu USA sa údajne vyjadril, že armáda USA nebude bojovať proti Rusku a Číne. Ak je to pravda, nemala by byť jednou z hlavných úloh americkej armády na Slovensku potlačovanie protestov a pomáhanie k rozkladu SR?

  Liked by 1 person

 4. Drobná poznámka: na ruskej strane hranice s Kazachstanom (7 000 km) majú Rusi umiestnené strategické rakety. Keby sa Kazachstan dostal pod kontrolu Juesej, tak by dokázal monitorovať z kazachstanského územia činnosť raketových vojsk Ruska na obrovskom území. Myslím že tu je podstata toho prečo Kazachstan. Ostatné je len opakovanie modelov farebných revolúcií všade inde – nájsť (alebo mediálne vytvoriť) slabinu v systéme protivníka (obete), nafúknuť ju do vesmírnych rozmerov a podsúvať neinformovaným, zväčša mladým ako problém, ktorý treba odstrániť najskôr pokojnými protestami, ktoré sa budú postupne stupňovať do silového konfliktu s obeťou “študenta Schmida – možno si niektorí pamätáte z roku 89. Také akcie sotva dokáže pripraviť a zorganizovať skupinka hoci aj odhodlaných, no predsa len neskúsených a naivných nadšencov.

  Liked by 1 person

 5. V spravach sa objavuje šikana 11 dievčaťa v Miloslavove, na protest pred jednou zo skupiny agresoriek
  maju potvrdenú účasť 800 ľudí. Včera v blogu hhhorec, Nikita ten blog veľmi dobre pozná bol rozhovor
  O Clintonovej knihe : State of teror, kde hlavny hrdina sú ženy, ministerka zahraničnych veci a jej priateľka, ……..citat : nemôžeme dopustiť aby sme o to všetko prišli, Oracle prosim informuj Nikitu,
  Oni chcu tu zmluvu podpisať alebo prezidenka ? PS ten isty bloger 2.1 pod nazvom Cãrica .

  Páči sa mi

 6. Ahoj kamarádi, dává sem svoje hodnocení ze spřáteleného webu ksbforum.eu
  Je to doplnění,reakce na Oriho pohled
  @Oracle_911 – v zásadě mi to sedí podobně. Většina “rychlých” komentátorů naskakuje na předváděný a do jisté míry i některým informačním kanálům podsunutý narativ (kupř. Nexta).
  Operace stále více nese znaky promyšlené a připravené akce , kterou sice původně připravily a zakonzervovaly pro vhodný okamžik řídící elity PaX Americana (PaX Brittanica) pro svoji nepochybně silnou a dobře rozmístěnou 5.kolonu. Ony ji i spustily , ale už trpí neschopnostíakce dotahovat a spoléhají na schopnosti svých 5.kolon- a to je sázka na špatné koně. Stále méně kompradorů pracuje “z přesvědčení” a stále více začíná rozeznávat na osobním kompasu kde JE a hlavně kde BUDE sever.Takže “mladší kluci” sice odpálí rachejtli, ale pak si to celé převezmou do svého vektoru řízení “starší kluci” a realizují svůj program. Jako tady. Ten Ríša Moorovic by asi měl jít dělat nějakou jinou práci, už jsem četl, že s jeho prací nejsou zadavetelé spokojeni. Nejen tady, ale i z předchozích akcí. Zatím se mu, kromě zavraždění velvyslance Karlova a nastraražení léčky se sestřelem ruského letadla (dokonce 2x) nic podstatného nepodařilo dotáhnout z rozehrávky alespoň do nějaké smysluplné mezihry (Sýrie,Karabach,provokace v Černomoří,volební Bělorusko a nyní Kazachstán).
  Jeden aspekt se neobjevuje, ale mluví o něm trvale a fundovaně jen Michail Chazin a z pohledu globální politiky i Valerij Viktorovič. A to je rozpolcenost vnějšího řízení úplně všude na Západě a markantně především v Rozdělených státech emerických a malobritánii. Tohle nikdy nepochopí analytiici geopolitiky, protože mají v určité výši nad myslící hlavou “dekl” . Řízení nekončí u vlád a jejich představitelů , jak s oblibou neustále popisuje a komentuje především geopolitik Igor Panarin. Skutečné globální řízení a skuteční globalisté právě tam svoji práci začínají. Stačí se podívat na partajně “jednolitý” tým Democratic party ve Státním departmentu a jsou už zcela viditelné dvě proti sobě stojící křídla čistých elit PaX Americana (clintonité Blinken, Nuland) a proti nim stojící modifikovaní “patrioté”smileBiden,gen.Milley,O´Śullivan) ,pracující v režimu globalistů. Podobné je to i v Británii, Francii,Německu atd. Tuhle fázi střetu elit nelze urychlit ale jen konceptuálním řízením usměrňovat.
  Domnívat se, že tyto figury vynikají mimořádnými řídícími schopnostmi, je hloupost. Ale jsou perfektně vycvičeni ke strukturnímu řízení.
  A tohle se teď v plném rozsahu projevilo i v Kazachstánu. Proboha-proč by si Biden boural pracně vymodlený a doslova vyžebraný seriál jednání s Putinem, když je to jednak jediná možnost, jak dostat RSA do klidového stavu regionální mocnosti a zachovat dolar jako regionální měnu ? Biden přešel (resp. byl “přejít” z původnípozice financistů (clintonité) do pozice “průmyslníků-patriotů” ( Trump II) a v zájmu záchrany RSA v novém perestrojkovém formátu prostě realizuje Trumpův program prod Bidenovým jménem. To, že clintonovské elity jsou tuponi, to je zřejmé. Každý konceptuálně schopný politik by na tuhle vlnu skočil a zachraňoval by reputaci DS v USA pomocí Trumpova republikánského programu.No, ale chtějme nemožné, že….
  Můj závěr : Kazachstán byl pokus zmařit seriál jednání o Jaltě 2.0, která definitivně pohřbí malobritánii. Osobně by se mi líbil osud Atlantídy, ale nevím, jak na to…

  Liked by 5 people

 7. Verím že si všetci pamätáme že ešte pred voľbami Valerij Viktorovič vravel že si Bidena prevezmú globaľčiky do svojej “parády”..a väčšina mu vtedy veľmi neverila..Predvídal tak ako predtým s víťazstvom Trumpa.

  Liked by 3 people

  • Keďže poznám Boletusa už roky(príspevky,zmýšľanie),tak verím že to bolo myslené skôr takto:”Můj závěr : Kazachstán byl pokus zmařit seriál jednání o Jaltě 2.0, která definitivně-politicky-pohřbí malobritánii a davo-elitarizmus. Osobně by se mi líbil osud Atlantídy, ale nevím, jak na to…

   Liked by 2 people

   • Atlantída bol strasný svet. Bohovia a hovoriace veci, geneticki mutanti. Pee jednych raj pred zvysok peklo.
    Dochovali sa nejaké spisy v sanskrte o zbraniach, ktoré mali uzemie nielen znicit ale urobit neobyvateľným na desaťtisice rokov.

    A veta, osobne by se mi linil osud Atlantidy. Tak šup šup do Austrálie, plne zavcelickovaný. Lebo tam sa už na tom pracuje. Bohovia a hovoriace nastroje.
    Len, či si dokažete dum kupiť dost vplyvu, aby ste bol aspoň kápo…
    Lebo medzi Bohov Vas nepustia ale ak máte dosť prostriedkov, možno medzi “dozorcov” hovoriacich nastrojov.

    Atlantita sa zopakovat nesmie. Putin V.V. to povedal jasne. Radsej (znova) spáli celu Zem, ako by to.mal pripustiť….

    Páči sa mi

    • Takže jox 13,akiste ste si všimli že som len zopakoval Boletusove slová a doplnil o termín POLITICKY…politicky pohřbí,potopí malobritánii,paxam,paxbrit,davo-elitarizmus a staré erodujúce systémy(ako bola zatopená a skončila bájna Atlantída ktorú považujem len za Platónovu fantazijnú víziu civilizácie a územia na planéte ktorú nikto ani nevie kde a či vôbec sa nachádzala-napr.že vraj aj v Čiernom mori a spojením Stredozemného a Čierneho vtedy sladkovodného jazera nižšie položeného sa zaplavila)a preto ja považujem Boletusove vyjadrenie za metaforické.Tým nevylučujem skutočnú existenciu a nemetaforické zániky predchádzajúcich vyspelejších civilizácií aj celoplanetárneho charakteru(napr.potopa sveta).Sme v prechodnom období od starého k novému a preto sa deje to čo sa deje.A tá poznámka o Austrálii atď.je nemiestna a od veci.

     Páči sa mi

     • nie je nemiestna. Opakovať slova stareho pána, ktorý naozaj nie je etalonom Ježišovho učenia, ked privoláva skazu na toľko ľudí, naozaj Vám niečo vo vnutri nekričí, ze je to nesprávne?
      Nehodnotim Vas, pýtam sa. Austrália a čast zapadného sveta začína teraz byť podobná atlantíde v začiatkoch.

      Páči sa mi

      • Keďže považujem život na tejto planéte za ilustračný a demonštračný projekt akými nebyť,ako sa nesprávať,ako nežiť a pod.kvôli poznaniu a poučeniam všetkých bytostí,entít a stvorenia o prirodzenosti tohto typu života(o čom sme sa aj s ním bavili na starej vode),tak ak to Boletus(len v tejto myšlienke!) nemyslel tak ako som to vnímal ja ale doslovne tak ako to vnímal Popolvár či vy tak to túto moju hore uvedenú tézu len potvrdzuje.

       Páči sa mi

 8. 90 percent kazachstanského exportu tvorí ropa a plyn, ktoré ťažia americké a západoeurópske spoločnosti. Participuje na tom aj rodina Nazarbajeva. Nechať zdražieť plyn a pohonné hmoty bola zjavná provokácia. Zapletení sú do toho aj domáce spravodajské služby. Takže aj boj klanov, aj snaha zmeniť pomery v dopredu naplánovanej operácii podobnej tej v Bielorusku, alebo a Ukrajine.

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s