Oznamy a dve zamyslenia

Klasika: Otázky do rubriky “Otázky a Odpovede” môžete položiť do stredy 22:00 t.j. 12.01.2022-na deň potrpím, na hodiny až tak nie. Označte otázku slovom otázka a prosím minimalizujte diskusiu pod otázkami, lebo nielen mi komplikuje prácu, ale aj zabránilo tomu, čo minule.

Bezpečnosť: Prosím Vás celé meno a priezvisko alebo mail sem nepíšte, také príspevky nielen nebudem schvaľovať kvôli VAŠEJ bezpečnosti, ale aj ich budem mazať.

Článok na zajtra (streda): Nebude na tento blog (90% som si istý).

Zamyslenie č.1: Nedávno som zachytil dve série správ:

 • Svetová banka, MMF a 10 štátov simulovalo kolaps globálneho finančného systému (správa).
 • Viacero štátov zaútočilo na ťažbárov Bitcoinu použijúc rôzne výhovorky alebo boli odpojený od sietí kvôli nepokojom v krajine a tým spôsobili prepad na trhoch s kryptomenami.

To ma vedie k dvom záverom:

 • Bankárske klany polu s močiarom budú chcieť využiť krízu na zavedenie NOVÉHO otrokárskeho finančného systému.
 • Keď nevyjde tento ich pokus, tak majú nakúpené BTC a ostatné kryptomeny za lacné peniaze t.j. zachránili svoje bohatstvo.

Zamyslenie č.2: Ústavný súd rušil Mikasove vyhlášky a zatiaľ opozičný politici to príliš neozvučili a vidím k tomu tieto dôvody:

 • Je to strategicky dôležitá informácia a treba ju využiť takticky t.j. treba to ozvučiť v príhodnú dobu.
 • Akonáhle to opozícia ozvučí, tak treba očakávať to, že buď zaklamú o tom, čo povedal ÚS (čo sa aj stalo) a keď sa to ľudia nezožerú, tak sa prijme protiústavný a maximálne fašistický zákon, ktorú tá “podarená” aktivistka zo smetiska v prezidentskom paláci bez mihnutia oka podpíše a zatvári sa pri tom, že aká je citlivá, pokroková a slušná.
 • Samotný ľudia musia zatlačiť na úrady a vládu, ale po tom prichádza prechádzajúci krok, čo je ale recept na výbuch.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorým začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

27 thoughts on “Oznamy a dve zamyslenia

 1. Ori US nezrušil Mikasové vyhlášky, pretože rozhodoval o sťažnosti ombudsmanky Patakyovej, ktorá nič také nepožadovala. Uviedol však v časti odôvodnenia nálezu (bod 71), že základné ľudské práva a slobody môžu byť obmedzené IBA zákonom, inými slovami Mikasove vyhlášky o rúškach/FFP2 atakujú zdravie=život, pričom právo na život je primárne zákl. ľudské právo.

  Vyhl o OTP, OP … atakuje základné ľudské právo a to právo slobody pobytu a pohybu na území SR, ktoré môže byť obmedzené znova LEN ZÁKONOM!! Je jasné že do areálu jadrovej elektrárne môže ísť len zákonom autorizovaný okruh osôb.

  ⬇️
  Zákon nemôže splnomocniť orgán výkonnej moci na vydanie predpisu nižšej právnej sily, ktorý by určoval medze základných práv a slobôd. Ústava zveruje právo určiť medze základných práv a slobôd (z dôvodu zachovania povahy ústavnosti týchto práv a slobôd) len zákonodarnému zboru.“
  … posledná veta bodu 71 predm. nálezu PL. ÚS 4/2021 😉

  Liked by 4 people

   • Áno k namietanému nesúladu. Bod 71 rieši čl. 13 odst 2 Ústavy ( materiálne a formálne predpoklady pri úprave medzí základných práv) ☝🏻☝🏻☝🏻
    Bod 71 nálezu RIEŠI komplexne jadro pudla predovšetkým pre váhavých a neprebudených “pro future”

    Liked by 1 person

   • 🤣 Patakyovú a hovorcu PZ je treba brať s rezervou, aj jeden aj druhý sú prorežimový.
    Dám to teda na pravú mieru:

    1) je naozaj HOAX, že Ústavný súd zrušil vyhlášky o povinnosť nosiť rúško a režim OTP, OP. Nemohol ich zrušiť, pretože Ústavný súd rozhoduje o súlade zákonov s ústavou slovenskej republiky. Mikas vydával dokumenty najprv formou nariadení, potom vyhlášok. Žiaden zákon neukladal povinnosť nosiť rúško na tvári v tom ponímaní ako to rezonuje už takmer dva roky v spoločnosti.

    2) predmetom Patakyovej sťažnosti ako ombudsmanky nebolo, pokiaľ viem, riešenie ústavnosti nosenia rúšok a režimu OTP, OP

    3) povinnosť nosiť rúško, režim OTP, OP elegantne a rafinovanie vyriešil Ústavný súd práve v bodoch 70, 71 a 78 nálezu PL ÚS 4/2021, kde v pôjde 71 jasne poukazuje na článok 13 ods. 2 Ústavy, tak ako to uvádzam vo svojom prvom poste. Inými slovami základné práva a slobody môžu byť obmedzené LEN zákonom. A pokiaľ ide o rúška, ide o základné právo na život, pokiaľ ide o spomínané režimy, ide o právo na slobodu pobytu a pohybu.

    4) zhora uvedený výklad mi potvrdil ráno Peťo Weis a minulý týždeň Harabinovci.

    5) takže ÚS nezrušil povinnosť nosiť rúško/FFP/2 a režimy, avšak ich neústavnosť KONŠTATOVAL vo svojom odôvodnení.

    Liked by 3 people

 2. Pekny vecer Ori,
  chcem sa spytat, ci i napriek tomu, ze Rakusky kancler ochorel na Omikron, povedzme, i napriek tomu Rakusko presadi povinne ockovanie?
  Moja dcera mi vravela, ze tato demagogia az tak daleko zasla, ze deti v skolach, co su zaockovane, nechcu sa delit s detmi co su nezaockovane. Je to Absurdne.
  V Rakusku platia nariadenia ako 1G, 2G a 3G.
  Existuje aj napr. 2G+, to znamena, ze clovek je zaockovany, alebo prekonal Covid a musi sa otestovat.
  Co je absurne, je to, ze na niektorych pracoviskach uz ludia, co nie su zaockovani nesmu ist do prace a su Homeoffice. Aky je rozdiel medi ockovanym a testovanym a nezaockovanym a testovanym. Nezaockovany je v ohrozeni, ze nakazi ockovaneho. Absurdne. Aku vidis prognozu do nasledujucich dni.
  A ked poviem, ze sa tu porusuju ludske prava, odpoved znie, ze neockovani s vybrali svoju cestu a musia znasat konzekvencie. Cize pokial mas kryticke myslenie, si …
  Prosim o kratky komentar, ako to vidis. Vdaka a pekny vecer.

  Páči sa mi

  • 25km suprava cestovala ,
   2+5 = 7
   Biblické číslo .
   Komerčné rádio Impuls ,v správach ,
   V súvislosti info od WHO , že nekonečné
   očkovanie proti Kovid nie je riešenie .
   Aj český vedci -lekari neodporúčajú nekonečné očkovanie , bol spomenutý
   Prof.Mudr Vojtech Thon z Masarykovej univerzity / ten bol pred pár týždňami v relácii na ČRo 2 ohladom Kovid / .pán profesor je klinicky imunológ.

   Páči sa mi

 3. Zdravím Oracle! Otázka: Dnes vláda schválila zmluvu s američanmi, Fico zvoláva mimoriadnu schôdzu parlamentu o odmietnutí zmluvy, ak to neprejde petícia proti tejto zmluve. Podarí sa zablokovať túto zmluvu o letiskách? Ďakujem za odpoveď.

  Páči sa mi

 4. Otazka.
  Ako je to na slovensku so statnou a verejnou mocou..je rozdiel medzi organmi statnej moci a organmi verejnej moci. Ti, co pouzivaju statnu moc, su opravneni konat na zaklade certifikatu, ze im bola dana do ruk moc konat za stat, cize boli povereni a zlozili slub a maju zakonodarnu moc. Naopak ti, co zastupuju organy verejnej moci, nemozu konat inak, nez podla zakonov tejto republiky. Organ verejnej moci je vlada, organ statnej moci je zakonodarny zbor, cize parlament. Cize ak nieco neschvali parlament, vlada nema pravo robit natlak na obcanov cez rozne vyhlasenia, nariadenia, vyhlasky.
  Mylim sa?….nemame aj my v SR tiez nejakeho pana Machacka…..spolocenstvo legitimnych veritelov slovenskej republiky

  Páči sa mi

 5. Ahoj Ori,

  Dnes vláda schválila obrannú dohodu medzi USA a SK,musí však ešte prejsť parlamentom a podpisom prezidentky.

  1, Aký je, podľa tvojho názoru, postoj GP (globálneho zákulisia) k tejto dohode?

  2, Ako vidíš napĺňanie zmyslu tejto dohody (v prípade ak bude kompletne schválená) , ak by Rusko dosiahlo svoje a vrátil by sa stav na úroveň roku 1998?

  Ďakujem.

  Jolny C

  Páči sa mi

  • Toto je divadlo pre ovce. Zmluvu dávno pripravil Lajčák. Všetci teraz zainteresovaní boli pripravení už za Fica. Celá kolonizácia Slovenska i vybraní herci ešte pred rokom 1989. Voľby sú podvod a toto sa udialo samo, lebo my žerieme trávu…

   Páči sa mi

   • Pokiaľ viem, Lajčák nie je právnik, ale diplomat, zmluvu určite nepripravil on. Odporúčam si vypočuť diskusie na Infovojne s bývalou diplomatkou Ivetou Michalíkovou, ktorá okrem Kiskovho zadržania pri pašovaní zbraní v Afrike odhalila informácie o kádrovom stave na ministerstve zahraničných vecí za posledných 20 rokov – všetci normálni, neliberálni a neprogresívni zamestnanci boli prepustení a do vedenia byrokratického aparátu bol natlačený protislovenský odpad, ktorý bude boskávať zadok americkému pánkovi až do svojej smrti. A to oddane už od roku 1998. MZV kontroluje ambasáda USA. A ako sa dnes vyjadril Fico na tlačovke, nikto zo Smeru tú zmluvu vtedy nepodporil, preto bola odložená, proste si počkali na lepšiu príležitosť.

    Matovič, Sulík, jaternica či židovský mafián sú vybraní herci, to je pravda, otázne je, do akej miery boli voľby podvod. Mediálna mágia stačila zblbnúť ľudí aj bez toho a nahádzali hlasy v dvoch voľbách totálnym vypatlancom.

    Liked by 4 people

 6. Otázka: Ja mám otázka na Dr. Harabina. Pjakina má nasledovaného, ale to, ako kope v poslednej dobe do R. Fica je pre mňa nepochopiteľné… Čo je za tým alebo kto ho riadi? Myslím, že týmto spolu s IV hodne podkopáva pozíciu Smeru, čo to vidím zle?

  Liked by 1 person

 7. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 146 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s