Návrat Babiša z opozície

Moja mama má kamošku v Prahe, ktorá kvôli mediálnej masírke má Babiša za populistu a zlodeja aj európskych fondov kvôli kauze „Čapí hnízdo“. A kvôli tejto kauze ho chce vidieť za mrežami. Ja som mame povedal, že táto inak v pohode žena z Prahy bude ešte plakať za Babišom a musím dodať aj to, že nie kvôli tomu, že on je najlepší, čo Česko a jeho politická scéna vyprodukovala. Hovorím to preto, aby ma nikto neobvinil z toho, že som fanúšikom Babiša.

Prečo sa vlastne vráti Babiš?

Nuž, z jednej strany Zeman je v prezidentskom paláci a tým pádom jednou nohou v politickom dôchodku (zlé jazyky jeho neprajníkov tvrdia, že druhou v hrobe – o tomto tvrdení jeho neprajníkov mám vážne pochybnosti), z druhej strany je tu tá vec, že súčasná vláda je poskladaná z kreatúr anglo-amerického močiara s centrálou v Londýne a „pražskej kaviarne“ so silným výberom ne-ministerských kádrov od pražských klanov a z tretej strany čím je a čím nie je Babiš. Lenže výber kádrov do ministerských a ne-ministerských postov bol značne obmedzený a ideologická súdržnosť je prakticky nulová a v neposlednom rade Babiš nie je kreatúra z „pražskej kaviarne“, tým pádom močiar nemá také účinné páky na jeho ovládanie ako u „návštevníkov kaviarní“. Babiš nie je ani členom pražských klanov, lebo je zo Slovenska, t.j. je cudzinec a je oligarcha, ktorý prevzal a skonsolidoval české poľnohospodárstvo a potravinárstvo a ktorého politickým mentorom je Zeman, preto v ňom pražské klany vidia zväčša konkurenciu a aj preto ho „pražská kaviareň“ neznáša.

V čom je pointa?

V tom, že Babiš celkom dobre zvládol tak riadenie Českej republiky, ako aj covid-frašku, ale súčasná vládna koalícia je z pohľadu kádrov úplné dno, lebo buď prevliekli kabáty a odišli inam, alebo boli príliš tupí na to, aby ich klany mohli použiť, alebo sa v predchádzajúcom období znemožnili. Ďalšia vec je, že klany si chcú utrhnúť čo najväčšie sústa cez trafiky a toto sa odráža nielen na zložení vlády (handrkovanie Pirátov), ale aj na ideologickej absencii súdržnosti, ktorá sa odráža v programe vlády. Tretia vec je, že Fialova vláda dostala do ruky aspoň dvoch veľkých čiernych Petrov ekonomického charakteru (a to sú tie, o ktorých vedia – lebo kolaps bankového systému sa práve deje): zdraženie energií a ekonomické problémy od covidu, t.j. krízové situácie, kde potrebujete nielen vedieť čo sa deje a na základe toho vypracovať plán, ale aj potrebujete vedieť ako ten plán presadiť. A tu naráža kosa na kameň, ktorá odštartuje očistné procesy.

O čo ide?

V minulosti som napísal, že kým Slovensko podľa mentality obyvateľstva je zväčša dedinské, tak Česko je podľa mentality prevažne malo-mestské, t.j. ľudia sú citliví na rozličné veci v rozličnej miere. Toto je dôležité pri odštartovaní a riadení očistných procesov, lebo teraz všetci na vlastné oči uvidia a na vlastnej koži pocítia, čo za zberbu sú tie pražské klany, ktoré zdierajú Čechov a živia „pražskú kaviareň“, ktorá klame v médiách a pretláča pre Čechov zhubnú ideológiu a tiež zistia čo sú zač tie kreatúry z močiara, ktoré zas presadzujú veci pre svojho pánka v Londýne a Washingtone. Skrátka, odhalia sa korene mizérie v Česku a tým pádom Česi budú môcť robiť poriadok u seba.

Čo ďalej?

Ak sa Klaus starší nevráti do politiky a nebude kandidovať do prezidentských volieb (dúfam, že to urobí a zvolia ho), tak Babiš s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť ohlásiť svoju kandidatúru, t.j. ČR nielen zostane bez adekvátneho premiéra, ale aj prezidenta. To však znamená, že očistné procesy naberú živelnejší charakter a tým pádom ČSFR a následne Veľká Morava resp. Veľká Marava sa bude musieť skladať pod patronátom Slovenska. Čo zas, aj pri pomoci Ruska, je stále sub-optimálne riešenie.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

32 thoughts on “Návrat Babiša z opozície

 1. Tak v ČR se zrušilo povinné očko co navrhovala Babiš vláda a i teď by to prosazovala dál,podle vystupování v opozici.Tím nechci říct že ti co tam jsou jsou nebo budou lepší….

  Páči sa mi

 2. Můžu se zeptat k čemu by slovensku bylo že se k němu připojí zaostale čechy či jiné okolní státy? Rusko chápu že by se do něj slovensko chtělo začlenit, je to velký slovanský bratr, ale na co tyto retardované okolní státy? Sám jsi říkal že stefanik, meciar, husak všichni hlavní představitelé zachránili slovensko a byli to hlavní postavy dějin čs 20 století, plus teď babis jenž vše zachrání , tak nač se obtěžovat národy okolo kteří tak schopné lidi nemají?
  Plus mě ještě zajímá, vesnické vs malomestscke mentality, jak se liší a v cem spočívá ta lisnost na ty které problémy? Díky moc za odpovědi

  Páči sa mi

  • Babiš nie je záchranca a ním ani nemôže byť. To je prvá vec.
   Druhá vec je, že si nazval aj vlastný národ retardovaným kvôli vyčíňaniu vlád. Asi ti to tak nemyslel, ale musíš mať na pamäti, že každý národ má takú vládu, ktorú zaslúži na základe chápania a morálky.
   Tretia vec je, že ťažko sa to formuluje slovami, ale dobrým indikátorom sú národné mýty, eposy a poémy t.j. kde a ako sa kladú akcenty napr. Zážitky dobrého Vojaka Švejka a Legendy o Jánošíkovi!

   Liked by 6 people

 3. Slovensko si vystačí samo, plus jediné silné Rusko mu dokáže , protentokrát cechy a morava je stejně jen německá kolonie a skončí v propadlišti dějin pač nemá tak šikovné lidi, nač takový národ zachraňovat, nesmysl

  Páči sa mi

  • Nech to znie akokoľvek divne, ale Slovensko môže byť suverénne len ako súčasť väčšieho celku. To je prvá vec.
   Druhá vec je, že ruská pomoc je obmedzená tak časovo, ako aj rozsahom a geografiou.
   Tretia vec je, že ste síce kolónia, ale len ekonomická bordel u vás robia pražské klany, keď s nimi vysporiadate, tak veci sa pohnú lepším smerom.

   Liked by 3 people

   • Nemyslím si, slovensko dokázalo že dokáže být silné i samo těmi schopnými lidmi co má, když, tak v čase součást ruské říše, ale určitě nepotřebuje dementní cechy, národ na odpis, pokud se chce zachránit, ruzhhodne se nemá koukat na západ ať už se to týká umírajích cech německa apod, ale na východ

    Páči sa mi

    • Jamely, jste asi hodně naštvanej, ale zkuste se na to podívat s chladnou hlavou. Volby nevypověděly o národu zhola nic. Vláda, která aktuálně sedí ve Strakovce, není vládou většiny. Prostě tam byli instalováni, aby plnili konkrétní úkoly. Že to nebude ve prospěch národa, je zjevné. Ale nakonec je moc dobře, že tam jsou. Ještě mnoha lidem musí dojít, jaké hry se s námi hrají a bez tvrdého pádu, který nás pod vedením této sebranky nemine, by se to nestalo. Bude to bolet? Jistě. Ale věřím, že to ustojíme a poučíme se. Žije u nás spousta dobrých vzácných lidí, stejně jako jinde ve světě. A je mnohem víc věcí, které nás spojují, než těch, které rozdělují. Když budeme spolupracovat, náš svět se začne měnit k lepšímu.

     Liked by 2 people

     • já věřím, jen by bylo nejlepší tu starou ganrituru uplně odepsat, všechny lidi co tam doteď smrděli, a prezidentem i premiérem by se měl stát uplně někdo nový, někdo komu nejde jen o moc
      podstatný je se odstřihnout od německa a zabránit islamizací naší země

      Páči sa mi

 4. Ďakujem za informácie. Rád tento blog čítam, ale ak by si mal čas sa pozrieť na Rakúsko a prijatý zákon o očkovaní aký to zoberie spád. Myslím si, že je to kŕč močiara z dielne Dorisa, ale prajem si aj iný pohľad na celú záležitosť. Vopred Ti Ori ďakujem. Che

  Dňa pi 21. 1. 2022, 10:14 Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska napísal(a):

  > oracle911blog posted: “Moja mama má kamošku v Prahe, ktorá kvôli mediálnej > masírke má Babiša za populistu a zlodeja aj európskych fondov kvôli kauze > „Čapí hnízdo“. A kvôli tejto kauze ho chce vidieť za mrežami. Ja som mame > povedal, že táto inak v pohode žena z Prahy bude ešte p” >

  Páči sa mi

 5. Spätné upozornenie: Oracle: Návrat Babiša z opozície | Začas

 6. neviem, Fico v opozicii zreje ako vino, ale Babis v opozicii nebol. Sice tie 2 roky boli v CR daleko znesitelnejsie a ani sa to neda porovnat so Slovenskom, tou vyhlaskou o povinnom ockovani neverim, ze nestratil prezidentsvo. Mozme sa na nu pozerat akokolvek, ale zaviedla ju jeho vlada v poslednych dnoch a omielat o hlavu mu ju budu uz navzdy.

  Liked by 2 people

  • Ja by som cechom nevenoval pozornosť lebo to sú len vojnový štváči. Česť výnimkám. Nechcem aby nás nezatiali do vojnového konfliktu. Za protektorátu kolaborovali s nemcani…Su vychytali všetko len pre seba… slovákov aj teraz podceňujú…

   Páči sa mi

  • Fico tým, čím si prešiel, mu jednoznačne pomohlo. Celé jeho bývalé pozadie, či už finančné, alebo ideologicky západne orientované, sa presunulo za Pelleho a teraz má voľné “ruky aj ústa” a môže začať preberať celé národno sociálne krídlo na Slovensku, ktoré je väčšinové. Pomáha mu aj globálna predikcia, napr. posledne článok v New York Times, ohľadom pripravovanej zmluvy, atď … takže má priebežne stále “dobre nabité” … Česko podľa mňa ide cca 2 roky za nami, ale spôsob práce Fica, ukáže cestu aj im. Záleží, kto agendu tohto druhu bude môcť v Česku prevziať.

   Liked by 4 people

     • Myslím, že nepochopia. Keď som počul, ako jeden z našej “hviezdnej dvojky” povedal, že New York Times klame, tak som stratil akékoľvek ilúzie, že chápu aspoň z časti, do akého scenára vošli … Osobne si nemyslím, že k podpisu tej zmluvy dôjde, lebo pre nás je šialene nevýhodná, pretlačená nasilu vládou, ktorej dôveruje max.20% ľudí a USA ju až tak strategicky nepotrebujú. Ale že z dlhodobej perspektívy našim podpindosníkom “zlomí väz” je isté … Zatiaľ to vyzerá tak, že budú mať na výber len 2 možnosti “hrozný koniec”, alebo “hrôzu bez konca” 🙂

      Liked by 4 people

 7. “ Česko je podľa mentality prevažne malo-mestské, ”

  Naprosto presne vystizene. Jeste se pamatuju,jak mnozí tvrdili ,ze komunisti nam za 40 let dokurv..i mentalitu, ale ja byl vzdy toho nazoru, ze 300 let nadvlada Habsburku v R/U mela na nas mnohem vetsi vliv, nez minuly rezim.
  Ale nejvice jsem si povsiml tehle malomestacke mentality az v USA, kdyz jsem sledoval ,prevazne čechy, kteri prijeli do USA nejen na dovolenou a s uplnou posedlostí nakupovali predrazene radoby znackove veci (hadry,kabelky,bryle,auta,domy,atd.) aby to mohli zpet doma davat na obdiv, asi ze jsou neco lepsi nez ostatni obcani asi. Ta neustálá a az smesna snaha patrit mezi tu lepsi tridu. Fakt se tomu se zenou pokazde smejeme.
  Nevim, jako moravakovi mi byla slovenska “dedinska” mentalita vzdy blizsi nez ta ceska malomestacka.

  Liked by 3 people

  • Turms,takhle shopuji lidí všech národů,kteří mají pocit,že si za normálních okolností musejí odpírat. Taky jsem žila v zahraničí, v Saúdské Arábii,takže vlastně USA
   v havu wahabismu,a takto se tam chovali všichni od Čechů na východ.
   Za maloměstské považuji spíš závist a intriky uvnitř komunity, kterou Slováci tak nefrceli,spíš se vzájemně drželi,však život tam byl těžký.
   A právě tehdy mi došlo,jak jsou nám blízko. S nikým jiným takový vztah vytvořit nejde,mentálně ani jazykově. Kabát bližší košile. A to nejsem žádný pateticky staromilec,jsem ročník 87 a společný stát si nepamatuju.

   Páči sa mi

   • moc nerozumím, na jednu stranu píšeš že tolik intriky nefrčeli na druhou stranu píšeš jak jsou nám blízcí, tak co z toho tedy? řekl bych že kulturně jsou nám nejbližší rakušané a bavoři, a až potom slováci, když to vezmu z hlediska staletí, slováci pouze jazykem, ale samozřejmě geneticky taky, geneticky jsme jeden středoevropský prostor a takové rozdíly to nejsou

    Páči sa mi

    • Špatně jsem se vyjádřila, intriky frčely v české komunitě,v jejich tolik ne.JINAK veliká podobnost. Hlavně jsem chtěla říct,že nakupování a vystavování značek na odiv není výhradně česká devíza.

     Páči sa mi

     • Podle mě to až takový rozdíly nebudou, země s většími velkomesty do těch měst s větší pravděpodobnosti natáhnou lumpy pač takové lidi to přitahuje ta anonymita, ale stejně tak to přitahuje o dobré a podnikave lidi, toto je dobrý příklad usa, šlo tam jak hodně trestancu tak ale i chytrych podnikových lidi (Tesla aspol) ta větší velikost vždy přitahuje extrémy podle mě
      Proto na slovensku tím že je více vesnické tam nebudou tak markantní v tomto ohledu, můj pocit, ale zrůdy a dobří lidé se rodí s pravděpodobností všude podobné, jen někde se k tomu zlepšují podmínky a tam to lidi přitáhne

      Páči sa mi

     • Katuš, davam ti za pravdu. Muj komentar byl dost povrchni, a vlastne souhlasim, ze mnohem vice se projevovali a stale projevuji zavist a intriky mezi čechy navzajem. Zazil jsem,videl jsem a stacilo mi. Netvrdim ,ze jsou takovi vsichni, ale jako komunita neumime v zahranici drzet pospolu.

      Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s