Ukrajina urobila ruský rubeľ zlatým

Nedávno som napísal, že ruská vláda povolila investície do bitcoin a niekoľkých ďalších kryptomien a asi dva týždne na to Rusi povedali, že prakticky okamžite rušia všetky dane a poplatky na zlato, aby Rusi mohli sporiť aj v niečom inom ako v US$ a k tomu Putin pridal prezidentský dekrét, v ktorom nariaďuje, že všetky zahraničné valutové pôžičky sa majú splácať v Rubľoch.

Čo to znamená a ako to dopadne?

To znamená nielen to, že Ruský rubeľ sa stal de facto rezervnou menou, lebo veriteľom dal na výber „zober rubeľ, alebo nechaj tak a zavri hubu“, ale aj primäl každého v Rusku začať likvidovať valutové rezervy denominované v US$ a € a ponechať si na účtoch len toľko, koľko potrebujú k dennému chodu (a občania si ani toľko neponechajú). To znamená, že dôjde k masívnemu pohybu US$ a € na svoje miesta pôvodu cez systém SWIFT (sankcie sú momentálne bezzubé), pričom budú nahradené zlatom, čo je v podstate recept nielen na masívne monetárne tsunami, ktoré vyvolá hyperinflačný tlak a zmetie základy dolárového systému t.j. legalizovanú pyramídovú hru resp. Ponziho schému (k tomu treba prirátať aj to, že v niektorých sektoroch bude deflácia a inde je zas masívna inflácia), ale aj na to, aby drahé kovy vyleteli do stratosféry. Samozrejme bankárska mafia sa bude brániť, ale ich kroky sú dopredu známe (nie sú príliš kreatívni), a preto ich sankcie a odpovede na tie sankcie budú bolieť skôr ich, než Rusko. Toto je len prvá fáza.

K druhej fáze dôjde, keď naviažu ruský rubeľ na zlato nejakým pevným kurzom, na to ale musia byť splnené dve podmienky:

 • musia prísť ďalšie sankcie, ktoré „vyprovokujú“ ďalšie odpovede;

 • manipulácia s drahými kovmi musí byť zlomená.

To prvé je hádam jasné z toho, že Západ je skonštruovaný na koncepte charakterizovanom slovami konkurencia a konfrontácia. To druhé treba vysvetliť: ide totiž o to, že bankový systém (a teraz myslím veľké bankové domy) sa zúčastňuje ilegálnych operácií a tým nemyslím „len“ obchody so zbraňami a drogami (ako to naznačuje ďalší dokument od Credit Suisse), ale aj ilegálneho obchodu so ženami, deťmi a orgánmi. Dodávam, že proti-ruské sankcie a ruské reakcie na ne ubližujú primárne oligarchom a bankárskej mafii s tým, že tých ruských odstrihávajú od zahraničnej podpory a tým pádom ich servírujú na striebornej tácke Západu (a Putin oligarchov varoval pred asi 8 rokmi, že majú doniesť domov svoje majetky). Toto má za následok nielen to, že zločinecké zoskupenia naviazané na niektorých oligarchov prišli o podporu a majetok, ale aj to, že v plnej nahote sa ukazuje, že ruskí oligarchovia boli de facto biele kone.

A čo Slovensko?

Máme problémy aj kvôli Kotlebovej zrade so zlatom, lebo Rusi budú požadovať nákup na petrohradskej burze a platbu v rubľoch, ktoré budú v dohľadnej dobe kryté zlatom. Ďalší problém je, že EU, na popud anglo-amerického močiara s centrálou v Londýne a bankárskou mafiou v jej členstve, sa vyhráža Rusku, že prestane nakupovať ropu a plyn a toto zopakovala aj „podarená“ aktivistka a Heger (čo Fico nazval zastupovaním amerických záujmov t.j. medzi riadkami vlastizradou). Lenže Rusi môžu zavrieť a podľa všetkého aj zavrú kohútiky do Európy z vlastnej iniciatívy, resp. ako časť odpovede na šialenosti Bruselu a európskych politikov a toto zas primäje priemyselné klany zatočiť poriadne so zmienenými šialenými politikmi (prvé varovania sú už tu). Dodávam, že Soták už teraz rieši dopady tejto šialenej a de facto vlastizradnej vlády, keď sa dozvie, že boli zatvorené kohútiky aj kvôli týmto zradcom, tak úder na túto čvargu nebude dlho čakať.

Čo ďalej?

Prežijeme to, hoci nadchádzajúce mesiace nebudú príjemné kvôli očakávanému kolapsu €, bankového systému, prechodu na nový finančný systém a následnej obnove výrobných kapacít. Lebo každá zmena je ťažká a obzvlášť to platí o tých zásadných, lenže nadchádzajúce zmeny sú potrebné, aby ľudstvo postúpilo vo svojej evolúcii ďalej.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Všimli ste si, že Matelko stále mlčí a čoraz viac necháva kecať Hegera, ktorý zas posledným počinom potápa Sulíka tak u nemeckých, ako aj slovenských priemyselníkov?

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

56 thoughts on “Ukrajina urobila ruský rubeľ zlatým

 1. To, čo prichadza sa zastavit neda, pretoze sa to uz stalo. Mnohi informatori z 80. 90. rokoch, vraveli len jedno: Po roku 2020 sa mapa sveta prepise a zmeni. Mnohi to nedaju. Mnohi, ktori nepracovali na svojom vnutri za tie roky, ich zozerie zvnutra vlastny strach. Nikoho lutovat netreba, pretoze si to kazdy ako dusa vybral. Nic nie je ani dobre ani zle. Je to hra. Mnohi si priali zmenu a nadavali, ze sa nic nedeje. Garantujem kazdemu kto toto cita, ze to, co je na ceste bude biblicke.
  “Keď budete počuť správy o vojnách a chýry o bojoch, neľakajte sa! To sa musí stať, ale to ešte nebude koniec. Národ povstane proti národu, kráľovstvo proti kráľovstvu. Na mnohých miestach budú zemetrasenia a nastane hlad. To bude začiatok útrap” Evanjelium podľa Mareka

  Páči sa mi

  • Bude to koniec biblickej civilizácie. Môžu si za to sami, svet sa obrodí a povstane lepší ako bol. Buď to alebo zhorí a začneme zase v dobe kamennej. Takže v každom prípade končí biblický svet aj s koncepciou.

   Liked by 4 people

  • Hovorí sa že biblia, evanjelia, či Sibyla to už dávno predvídala čo sa stane. Písalo sa to napr. v Evanjelií podľa Mareka – ako to tu píše p. Marek. Opýtam sa. Ako to niekto všetko vedel dopredu čo sa stane ? Ľudstvo je naprogramované ? Máme od Boha slobodu či nie ? Ja si myslím že máme od Boha slobodnú vôľu.
   Môj skromní odhad je : Tá biblia aj tie evanjelia, nenapísali ti čo nás ovládajú ? Napr. GP? Nie je to náhodou návod alebo plán, ako to celé bude prebiehať s ľudstvom ? Nejde náhodou ten GP či kto to je , podľa tohto návodu? Len nás ľudí klamú že to je tak napísane a takto to má biť, mi to máme pokorne prijať a proti tomu ako že nemôžme nič robiť.
   Ja neviem len sa pýtam.

   Liked by 3 people

       • Predpokladám, že súčasný rubeľ bude určite pochovaný tak, ako dolár, či euro. Súčasné papieriky zlatom kryť nemožno. Nikto ani nevie, koľko ich presne je a kde. Takže bude púšťaný do obehu nový rubeľ. Už som kdesi aj videl, ako bude vyzerať a má to spústu ochranných prvkov. Mala by sa meniť aj jeho hodnota voči nielen súčasnému rubľu, ale aj Juanu a ostatným menám. Celé by to malo začať v apríli …

        Páči sa mi

       • Ešte dodám, že starý rubeľ by mal mať ročné prechodné obdobie do zániku platnosti. Zatiaľ by mala prebehnúť aj výmena, pričom veľmi veľké sumy sa len deponujú a vymenia sa až po overení, či boli získané legálne a bola zaplatená daň z príjmu. Tiež tam má byť rôzny kurz výmeny podľa výšky sumy.
        Je veľký predpoklad, že zhruba 40% emitovaných rubľov nikdy na výmenu nebude predložených.

        Páči sa mi

       • Ešte dodám, že starý rubeľ by mal mať ročné prechodné obdobie do zániku platnosti. Zatiaľ by mala prebehnúť aj výmena, pričom veľmi veľké sumy sa len deponujú a vymenia sa až po overení, či boli získané legálne a bola zaplatená daň z príjmu. Tiež tam má byť rôzny kurz výmeny podľa výšky sumy.
        Je veľký predpoklad, že zhruba 40% emitovaných rubľov nikdy na výmenu nebude predložených.
        A ešte doplním – má byť vydaný zákaz nákupu, či predaja tzv zlatého rubľa za dolár, euro, či inú menu. Tento rubeľ bude môcť získať nerezident jedine za tovar, technológie, či iný fyzický prínos do Ruskej federácie. Obchody s rubľom na burze budú tiež len s obmedzením na takto získané ruble. Vláda určí zákonom iné možnosti získania zlatého rubľa pre nerezidentov, ale súčasne určí štátnu banku, ktorá jedine bude môcť takéto transakcie vykonávať. Po uplynutí jedného roka už nebude možné na území RF vykonávať iné finančné transakcie, ako v zlatom rubli. Zákonom tiež vláda určí spôsob platby pre nerezidentov za odoberané suroviny, či iný exportný materiál. Predpokladá sa, že nákupy budú musieť byť hradené len v zlatom rubli, príp.jeho materiálnom ekvivalente.

        Liked by 1 person

  • Tak ja som mala konto v rubloch v Sberbank. ako dopadla viete, takže z garanč.fondu dostanem hodnotu akt.kurzu v korunách ku dnu 28.2., čo pre mna znamená stratu z vkladu cca 35%…teraz si dopisujem, prečo nie vyplata v rubloch, logicky, ked tak bolo vedene konto, že… ale asi sa dozviem že zakony, vyplaca sa v mene štatu kde je banka atd. ..no nič, tak moju nie malu stratu beriem ako príspevok svetovemu mieru 😦

   Páči sa mi

   • @Rybana – jsem na tom stejně. Celý rublový účet jsem nestihl vybrat. Tak to budu mít vyplaceno v Kč v kurzu asi 4RUB=1Kč. Ale věci jdou, zdá se, správným směrem. Takto se ta ztráta lépe oželí 🙂

    Liked by 1 person

   • Ahoj rybana. U mně stejný příběh. Spořící účet v rublech. Nenapadlo mě, že bude až takový vývoj a banka klekne, takže jsem převod na fyzickou papírovou formu neřešil. Holt aktuálně držet v (jakékoliv) bance jen minimum na běžný platební provoz a většinu mít radši doma “pod polštářem”.

    Páči sa mi

 2. Takéto plány sa začnú v praxi realizovať až vtedy, keď sa Augiášov chliev nazývaný ruská centrálna banka buď vyčistí, ale sa odstaví od riadenia, teda systematického brzdenia ekonomiky nastavovaním dvojciferných úrokových sadzieb. Sú alebo budú sankcie vo finančnom sektore takého rozsahu, že by dali predpoklady aj tomuto?

  Liked by 1 person

 3. Budem reagovať na tú časť s bitcoinom a Ruským rubľom. Ruský rubeľ nikdy nemôže byť krytý zlatom, opakujem nikdy nebude tento aktuálnyy Ruský rubeľ krytý zlatom !
  Ruský rubeľ môže byť krytý energeticky (surovinami), ale samozrejme to nebude tento dnešný rubeľ. Keby sa to malo stať, tak to bude zlatý rubeľ, krytý viacerými komoditami, nie iba zlatom.
  O tom Bitcoine som už predpoveď dal a tá platí. Bitcoin oslabí súčasne so všetkými menami okrem CHF a JPY. Tieto meny síce pocítia oslabenie a oslabia v čase oslabenia EUR, ale na určitej úrovni sa zastavia a oslabovať prestanú. Najväčšie oslabenie očakávam na páre EUR/USD a to pod paritu s USD. Ja som optimista a verím, že EUR neskrachuje, ale to som naozaj veľký optimista.
  Dostávam veľa otázok na BTC. Neviem čo je nejasné, na videách, ktoré som dával dopredu ? Tak že ešte raz. BTC/USD oslabí cca 80-90% na úroveň (10 000 – 7 000 ). Ako to potom bude ďalej neviem. Možno pôjde aj na milión, ale to už USD, nebude dnešný USD. Pýtam sa, kto by kupoval dnešný BTC na úrovni 39 000/ USD ? Keď by niekto nakupoval, tak radšej kúpi striebro, alebo zlato. Alebo si niekto myslí, že v tejto neistote je BTC bezpečie ? BTC budú budú iba banky, teda presnejšie dealeri načierno pracujúci pre banky a to iba zo špekulatívneho dôvodu. Prečo to urobia, je na inú diskusiu. Oni ho možno dostanú nad úroveň 47 999 a maximálne na 78 999. To je čiara, nad ktorú už nepôjdu. BTC/USD sa dostane do formácie poklesu N3/W na úrovni cca 47 999. Očakávam to do siedmeho mesiaca 2022. Samozrejme môžem sa v termíne mýliť, ale takto teraz formačne vychádza. Pokiaľ sa klesajúca formácia N3/W potvrdí, už nad ňu nepôjdeme a BTC/USD sa postupne začne prepadávať až k úrovni 10 000 a nižšie.
  Verte mi, že toto formačné pravidlo sa nikdy neporušilo a neporuší sa ani na tejto kryptomene.

  Páči sa mi

   • Všetky komerčné, ale aj predpovede nadšencov, ktorým sa mohlo dariť v obchodovaní s BTC, považujem za hmlisté a veľmi naivné. Samozrejme nechcem nikoho uraziť, ale moja predpoveď bola hádam jasná a uverejnená včas. Pripomínam, že je jedno či si Putin kúpi BTC, alebo ho predá. Je jedno Či Warren Buffett povie niečo v prospech, alebo neprospech BTC, scenár pôjde za mnou a stane sa to, na čo som včas upozorňoval. Mne nejde o ego, mne ide o to, aby ste nestratili aj to málo, čo ste možno obchodovaním na BTC zarobili. Prioritou BTC je jeho formačné oslabenie a to sa dá očakávať kedy koľvek. Potvrdením formácie N3/W, BTC neunikne zo scenáru, ktorý dlhodobo dávam dopredu. Myslím si, že je jedno kde potvrdí formáciu, či to bude na úrovni dnešnej, alebo na mnou očakávanej 47 999. BTC proste musí formačne oslabiť a verte mi že sa to stane !

    Liked by 1 person

     • Teraz si ma naozaj rozosmial. Tak že ty si nepočkáš ani tie 3-4 mesiace, aby si sa presvedčil na vlastnej koži a budeš skúšať šťastie ? Nepočkáš si aby si mi to mohol hodiť do očí, ako som sa mýlil ? Mne je jedno čo spravíš s tým “suverénnym BTC”. Naozaj mi to je jedno. BTC je nástroj zločincov a to že padne uvidíš na vlastnej koži. Je mi ľúto, že takto ignoruješ niečo, čo nemôžeš tušiť a presviedčaš druhých o svojej pravde jasnovidca. Možno sme jasnovidci dvaja, tak že počkajme si na ten výsledok. Pochop, že ja sa nezvyknem mýliť.

      Páči sa mi

 4. Nejak mi táto rusko ukrajinská diskotéka začína byť jedno… aj v pomere Agendy2030. Prečo zrazu zachraňovať nejaké opice? Skúsila som na týždeň vypnúť net…. a len tak… sa pelešiť s chlapom. Otváral mi dvere, nosil nákupy… a platil za tulipány. No nádhera. Snáď ho napadne mi sypať ryžu do krku, až bude zle. A až bude zle, tak si Prada kabelku nekúpim. No a? Nemám ani bitcoiny, nemám nič… na účte aktuálne 2,80 a nijak ma to netrápi. Tá karma šlape ďalej.

  Liked by 1 person

 5. ono je to cele divne….na marketwatch.com je kurz eur/rub 119, na finance.yahoo.com je 160. Celkovo su zmrazene toky valut z Ruska, takze majitelia nerezidenti si nemozu vytahovat zisky. BlackRock a dalsie skupiny skupuju ruske obligacie (urcite za lacno, hlavne od poistovni ci fondov), s ruskymi akciami je to ale ine, kedze burza je zavreta do stredy (zatial). Ono je kludne mozne, ze vsetko pojde cez Cinu alebo Rusko urobi dve meny, jednu pre vnutornu ekonomiku (zatial Rusi hlasia, ze ceny potravin doma u nich nerastu) a druhu na externu vymenu….nieco ako bolo za socializmu. Otazka je, ako zabezpecia, aby za par rokov nemali problemy s modernizaciou ci snami ludi po zapadnom tovare

  Páči sa mi

  • Dve meny za socializmu? Myslíš konvertibilný rubeľ? Ten slúžil a vzájomnú obchodnú výmenu medzi krajinami RVHP. Kurzy národných mien RVHP boli umelo podhodnotené – z dôvodu parazitovania západu na nás.

   Liked by 1 person

  • Rusko správne zareagovalo. Rusko nemohlo minulý týždeň reagovať intervenciou v prospech rubľa, vďaka jednej zo sankcií ktorú na neho uvalili cez víkend. Preto rubeľ oslabil viac, ako napríklad EUR, GBP atd. EU a GB totiž intervenovali v prospech svojich mien, preto pokles na týchto menách nebol až taký drastický. Zatiaľ nebol.
   V niektorých článkoch som písal, že oslabenie rubľa bude neskôr kopírovať EUR a teda až bude EUR/USD na úrovni 0.79 a nižšie, nebuďte prekvapení.
   Sankcie, ktoré uvalili na Rusko nikým nevolení dementní idioti EU, sa k nám onedlho vrátia ako bumerang. V.V. Putin s touto kartou hral. Putin totiž prestal hrať šach a od 24.2.2022 si zahral poker. Dostal výbornú kartu a teraz ju vyložil.
   Putin na týchto “sankciách” nezarobí iba ekonomicky, ale donútil GB aby zložil i karty. To sa dnes deje.
   Neviem aký západný tovar máš na mysli, ale keď ide o ten Čínsky, tak ten bude mať Rus vždy a nemusí sa obracať na západ.
   Nemci budú Putina prosiť na kolenách a aj o to mu išlo. My vďaka blonďavej handre v paláci a dementným idiotom v parlamente, budeme onedlho kúriť drevotrieskovým drevom a jazdiť na koňoch. My slováci na ten “západný tovar” nemáme už teraz a nebudeme mať ďalších 30 rokov.
   Každý národ má vo svojom vedení takých zločincov, akých si zaslúži.

   Liked by 2 people

  • OK, ešte pred voľbami Fico dal podnet na to aby vláda dala podnet na to aby zobrali domov slovenské zlato z Londýna a Kotleba a spol. to SABOTOVALI tak, že vytiahli karty z hlasovacieho zariadenia a tým vlastne urobili parlament neuznášaniaschopným, a po tom tresli tú DEBILNÚ VÝHOVORKU, že nechceli obohatiť Fica a spol.

   Keď urobia Rusi z rubľa zlatý rubeľ (tým pádom zbohom voľná konvertibilita), tak v podstate sme tam, kde slnko nesvieti a to znamená, že Kotleba vtedy spáchal vlastne vlastizradu.

   Liked by 2 people

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s