Svätia účel prostriedky?

Čo je správne a spravodlivé: Účel svätí prostriedky alebo Účel svätia prostriedky?

Ani jedno!

Pretože ani jedno nemá nič spoločné s pravdovernosťou: tak, ako ani ten najsvätejší, najčistejší účel, úmysel, zámer neospravedlní nečisté prostriedky, bezcharakterné činy, tak takisto ani svätená voda neposvätí nečisté úmysly, zištný úmysel…

Podtitulok: Kde udělali soudruzi z NDR chybu, alebo spytovanie si svedomia pre R.Fica…

(Jox tvrdí, že R.Fico tento blog číta. Dúfam, že v záplave starostí si prečíta aj tento článok, pretože je určený predovšetkým jemu osobne, a porozumie aj tomu, čo je medzi riadkami…)

Chronológia posledných dní:

18.4.2022 – na oracle911blogu zverejnil Jox článok Mlčanie fašistov 2 a JUDr. Peter Weiss.

19.4.2022 – doslova úderná tlačovka SMERu.  (https://www.youtube.com/watch?v=1OxDpC5e0f0 – jedna z najlepších), článok v Denníku Plus 7 dní pripravený  (tá tlačovka pripravila preň infopole), po jeho publikácii plánovaná hneď ďalšia tlačovka, kde mali Róbert Kaliňák a Róbert Fico zaútočiť informáciami od nebohého Milana Lučanského – to všetko pripravené na 20.4.2022…

…Mikulec a spol. zareagovali 20.4.2022 ráno – udreli prví…

Ach, jaj…

Pán Fico, čítali ste pozorne Joxov článok „Mlčanie fašistov 2 a JUDr. Peter Weis“ (https://oracle911blog.wordpress.com/2022/04/18/mlcanie-fasistov-2-a-judr-peter-weis/), a predovšetkým jeho bod 3. Mlčanie fašistov v praxi? Možno aj áno, ale ste si mylne mysleli, že sa Vás to netýka, veď aký ste Vy fašista? Prečítajte si to ešte raz, pretože posledná odrážka „Keď si prídu po Vás, už nebude nikto, kto by hovoril…“ bola priam prorocká, bolo to zverejnené 18.4.2022 pred polnocou…

Fašizmus – to nie je len o hajlovaní, hákových krížoch, a pod. – fašizmus je veľmi rôznorodý, je to v podstate presadzovanie vôle menšiny na úkor väčšiny – pravý opak demokracie.

Taká malá otázočka: Nie je v duchu vyššie uvedenej definície presadzovanie záujmov úzkych oligarchicko-klanových zoskupení na účet bežného obyvateľstva tiež prejavom fašizmu?

Vrana k vrane sadá, Malí a veľkí fašisti. Zjavní i tí skrytí, z ktorých mnohí ani netušia, že ten osobný fašizmus – šelmu v sebe majú… (písal som o tom tu https://oracle911blog.wordpress.com/2021/07/14/snp-pokracovanie/ a tu https://oracle911blog.wordpress.com/2021/07/17/snp-pokracovanie-tri/ )

Vrana k vrane sadá, malí a veľkí fašisti, zjavní i sami pred sebou skrytí… Marián Kotleba bol nedávno podmienečne odsúdený a stratil poslanecký mandát, lebo sa zahrával s číslom 1488 – vraj nacistickou číselnou symbolikou.

A vy, hlupáci v SMERe a za SMERom si zvolíte za útok 20.4.2022 – deň 133. výročia (7) narodenia Adolfa Hitlera!!! (a chudák Marek Soun sa chystá pre Vašu záchranu pred Národnou radou v deň hlasovania o Vašom vydaní na trestné stíhanie organizovať SNP. A vy, hlupáci, si zvolíte deň narodenia Adolfa Hitlera!!!) – to bola prvá zásadná chyba, ktorú som si uvedomil dnes, a tá druhá, kardinálna, tá mi prišla na um hneď 20.4.2022 po zadržaní R.Kalináka a jeho i Vašom obvinení.

Účel svätia prostriedky. Ako som v úvode uviedol, ani tie najsvätejšie prostriedky neposvätia účel, ktorý nie je pravdoverný a spravodlivý.

A vo vašom prípade “prostriedky svätili účel” – zaútočili ste informáciami od nebohého gen. Mgr. Milana Lučanského (https://plus7dni.pluska.sk/kauzy/nebohy-lucansky-poistil-pred-smrtou-skopiroval-ukryl-komunikaciu-ministrom-mikulcom ), a na to nemáte morálne právo, pretože výsledkom by bolo znovanastolenie moci oligarchického klanu, ktorý bol pri korytách pred Matovičom, takže by sa zase len otočila iná strana tej istej mince.

Egregor Milana Lučanského a Duch Slovenska nedovolia, aby dielo nebohého Milana Lučanského svätilo účel, ktorý s očistou Slovenska, Víziou a Za právne a sociálne spravodlivý štát má pramálo spoločného!

Nemali ste a nemáte morálne právo na účely ochrany záujmov klanovo-oligarchických štruktúr, stojacich za SMERom, využívať prostriedky po Milanovi Lučanskom!!! A Vy viete prečo, pán Fico…

(mnohí čitatelia týchto riadkov si pomyslia, že aký egregor Milana Lučanského… Vy starší, ktorí ste diskutovali ešte pod článkami na levanete, pamätáte nick Lux? Tak pod týmto nickom písal Milan Lučanský…).

Priznávam, že počas Vášho premiérovania, pán Fico, sa žilo ľuďom, bežnému pracujúcemu občanovi, lepšie. Za to všetka česť! Avšak bolo aj mnoho káuz vrcholných predstaviteľov SMERu a mnoho iného, kvôli čomu mnohí podnikatelia nevedia prísť SMERu a Vám, pán Fico, na meno.

A tak každé voľby neboli o voľbe medzi dobrom a zlom, ale o voľbe medzi menším a väčším zlom…

Avšak dnes, v dnešnej dobe, to už nestačí! Táto doba je o padaní masiek a o jasnej voľbe medzi dobrom a zlom. A ak je to o voľbe medzi menším a väčším zlom, tak podporu Zhora dostane to väčšie zlo. …lebo je očividné. Žiadnych Päťdesiat odtieňov šedej. Len biela a čierna.

Pán Fico, máte len dve možnosti, ak chcete zostať vo vrcholnej politike: buď si zvoliť ešte väčšie zlo, byť ešte väčším a zjavnejším fašistom, než je tá zberba pri moci, alebo si jednoznačne a nekompromisne vyvoliť Dobro, Svetlo. A vtedy aj Lux Vás podporí, pretože Milan Lučanský bol a je veľmi zaujímavá osoba (no o tom, potom, až príde čas…).

Vízia, Za právne a sociálne spravodlivý štát, SNP, články Joxa… – už dlho vám i Vám ukazujeme cestu, a vy i Vy namiesto toho, aby ste kráčali priamou cestou, stále niekde krky v tŕnistých výmoľoch za oligarchov lámete…

Reč života, reč symbolov, matrice, egregory…

To, že Slovensko „darovaním“ S 300, letuschopných MIGov a tankov T72M1 Ukrajine symbolicky vyslalo divízie proti Rusku, a tým pevne vstúpilo do matrice Slovenského štátu, je pre každého, kto nie je hluchý a slepý, očividné.

Oligarchovia pochopili, že pri tejto vládnej politike za chvíľu: plyn STOP, ropa STOP…, a teda aj zisky STOP. A tak pritlačili ako partizáni v Ružomberku a SNP vypuklo predčasne.

Ako to dopadlo, vieme. Povstanie bolo potlačené a dvaja generáli Golian a Viest boli zajatí. Jeden Róbert je už uväznený a druhému „slovenský“ parlament väzobné stíhanie isto so škodoradosťou dopraje tiež.

Pán Fico, ste ostrieľaný politik, museli ste vedieť, že je to predčasné, že ešte nie je ten pravý čas, že národ ešte nie je prebudený a ochotný ísť do ulíc. Kto a čím Vás „drží za gule“, že takto riskujete krk kvôli oligarchom?

„Maslo na hlave“ to zrejme nebude, pretože to by už dávno smečka psov zo SMEčka vyňuchala a obvinenie by nebolo tak absurdné.

Mám jednu myšlienku, no je to zatiaľ iba domnienka, aj keď viacero indícií k jej pravdivosti smeruje. Takže si ju zatiaľ nechám pre seba. (nie, nie – žiadne maslo na hlave to nie je, je to niečo iné a vy ste už dvakrát naznačil – prvýkrát verbálne pred pár rokmi a naposledy, čo som postrehol, 17.11. 2021, aj neverbálne…)

No, nezúfajte, všetko ide tak, ako má. Pozrite sa na to z druhej strany – všetko zlé je na niečo dobré, pretože:

1. prípadné (viac než pravdepodobné) zatknutie R. Fica preukáže, buď kádrovú zdatnosť, alebo kádrovú úbohosť SMERu,  a teda to, že napriek najširšej členskej základni je aj SMER, tak ako OĽaNO, stranou jedného muža, ktorá stojí a padá zároveň s ním. Toto buď vyvolá spustenie skutočných kádrových výťahov v strane, alebo potrebu novej strany, pretože SMER, ak to nespraví, bude mŕtvy.

2. obvinenie hlavného ťahúňa opozície postaví národ pred nevyhnutnú voľbu – pomôž si človeče, aj pánboh ti pomôže – pretože doteraz to bolo stále len o čakaní, že to niekto urobí za nás. Takto nebude fakt inej voľby, než to zobrať útokom cez samosprávy – každý priložiť ruku k dielu.

3. posledné tlačovky SMERu ukázali okrem iného ešte jednu vec: reportéri si začínajú uvedomovať, že sranda končí, a že na Slovensko sa valiaca katastrofa zomelie aj ich, ich rodiny. Aj oni majú dôchodcov v rodine…

4. tu si už ďalšie plusy, vyplývajúce so vzniknutej situácie, doplníte isto sám…

Pán Fico, touto spackanou akciou ste nemali a ani so žiadnou podobnou nemáte šancu – pretože jej úspechom by sa aj tak nič podstatné nezmenilo – tým účelom, tou „zmenou“ by bolo len vystriedanie jedných oligarchov pri „korytách“ štátnych zákazok inými, a Slovensko by aj naďalej zostalo „pieskoviskom“ a „dojnou kravou“ pre oligarchické klany. Zjavných fašistov by len vystriedali tí skrytí…

Každá tlačovka je na kulise deklarovaného boja za práva pracujúcich, za práva bežných občanov, v skutočnosti len bojom za „našich“ ľudí, za ľudí nejakým spôsobom spätých so SMERom a oligarchickými klanmi za ním. Kde je nejaká verbálna podpora, alebo ozvučenie „honu na čarodejnice“ aj voči iným, než len tým „vašim“ ľuďom? Už vyše týždňa bežia petície za podporu P.Weisa. Ani raz som nepočul z Vašich úst, alebo úst vašich straníckych kolegov, čo i len jedno slovo na jeho podporu, alebo aspoň ozvučenie „honu“ na P.Weisa.

Deklarujete, že bojujete za Slovensko, za národ, za spravodlivosť, organizujete vaše akcie využívajúc štátne sviatky a pamätné dni Slovenskej republiky: Deň ústavy, Deň vzniku Slovenskej republiky… No nikdy som nepočul z Vašich a vašich úst ani slovko podpory človeku, ktorý sa o túto Slovenskú republiku v novodobých dejinách zaslúžil najviac, podpory človeku, na ktorého je organizovaný „hon na čarodejnice“ od momentu nieže vzniku, ale aj ohlásenia myšlienky vzniku Slovenskej republiky. Kde je podpora a úcta po práve patriaca Vladimírovi Mečiarovi?!

Až skutočne začnete napĺňať Víziu a rámec načrtnutý v sérii Za právne a sociálne spravodlivý štát, až potom máte šancu na úspech. Vtedy národ pocíti, že chcete skutočnú zmenu, a vtedy Vás a Vaše plány podporí.

Účel a prostriedky sa musia svätiť navzájom. Svätý účel priťahuje sväté prostriedky.

A Komu Pán Boh, tomu aj všetci svätí!

Každý z nás si prináša do života svoj talent a potenciál, aby naplnil svoju životnú misiu. Každý nesie vo svojom vnútri Svetlo, ale aj svoju karmu – svoj Tieň…

Váš potenciál a talent zdatného politika je zjavný každému. Viete, pán Fico, aká je vaša životná misia? Na cestu jej napĺňania ste vykročili, avšak: Prekročíte svoj vlastný Tieň, rozžiarite naplno svoje vnútorné Svetlo? Alebo Vás ten vlastný Tieň nakoniec pohltí? Politika alebo politikárčenie?

A oligarchické klany? Aj ich príslušníci si priniesli do svojho života svoj talent a potenciál, svoje vnútorné Svetlo, no i vlastný Tieň. Ak chcú rožiariť svoje vnútorné Svetlo, prekročiť svoj vlastný Tieň skôr, než ich pohltí a zahubí, ak chcú prežiť, tak musia začať pracovať aj pre národ, aj pre Slovensko, a nielen pre vlastnú ziskuchtivosť, zapredávajúc aj „vlastnú mater“ – Slovensko. Niečo o tom, ako a prečo sa môžu aj oni uplatniť, som písal tu: https://oracle911blog.wordpress.com/2022/02/08/blok-lavicovy-alebo-pronarodny/

(viem, že sú to ostré slová, na prvý dojem odsudzujúce. No nie je to tak. Sú upozorňujúce na chyby, poodhaľujú aj dôvody zlyhania, majúce koreň vo svete nevnímanom piatimi zmyslami hmotného tela… Vy však na ten svet za hranicou piatich zmyslov na Vašu škodu neveríte…, zatiaľ…)

61 thoughts on “Svätia účel prostriedky?

 1. Jedna drobnosť…. Peter Weis – nie Peter Weiss. to je druhý Peter.
  S napísaným sa stotožňujem. R.Fico mal možnosť a kapacity prevziať riadenie vývoja aj skôr, no neurobil to. Teraz si žne plody svojej nečinnosti.
  A napokon mám otázku/poznámku… Občas sa tu spomínajú analýzu Nikitu, no ten sa o generálovi Lučanskom nevyjadruje vôbec pozitívne, považuje ho za zradcu. Tak ako to vlastne je? Samozrejme svet nie je čiernobiely ako hrdinovia vo Verneovkách. Ale aspoň na strane znalcov/analytikov by som očakával nejaký jednotnejší názor. Tak ako to je s M. Lučanským?

  Liked by 2 people

  • Neviem na základe akých údajov si Nikita vytvoril svoj názor na nebohého Milana Lučanského.
   Ťažko môžeš očakávať nejaký jednotnejší názor na dielčie fakty, pretože každý pracuje nielen s rôznym súborom faktov, ale aj rovnaké fakty každý posudzuje inak, subjektívne, snažiac sa ich zakomponovať do svojho vnímania obrazu sveta a procesov v ňom prebiehajúcich.
   Áno, Milan Lučanský bol tiež len človek so svojimi starosťami a svojim vnímaním sveta, tiež sa dopúšťal chýb. Jeho zásadnou chybou bolo to, že neprijal Mikulcovu ponuku, ale radšej opustil policajný zbor a stal sa “osamelým kovbojom”. Ak by chápal veci v širšej súvislosti, tak by tú ponuku prijal. Loajálnosť k vládnej garnitúre a klanom za nimi povýšil nad loajálnosť k Slovensku ako takému. Očistil Slovensko od zločinca M.Černáka – od gangsterskej úrovne. No jeho úlohou a životnou misiou bolo očistiť Slovensko aj od zločincov – “ctihodných občanov” z úrovne bielych golierov…

   Liked by 3 people

    • co evokuje tretiu moznost, nic o mravnosti ale skor o habadure GP – show pre ovce, na chvilu ho zatvoria, mozno na tom aj padne vlada ked to cele krachne a Fico bude ako martyr po par mesiacoch vo vazeni na koni a vyhra volby…a sme kde sme boli

     Páči sa mi

 2. Veľmi dobre a pravdivo napísané…Tentokrát sa R. Fico obracia aj na občanov… Na tých, ktorých už toľkokrát okašľal… Veď, kto si už teraz spomenie na kauzu “Váhostav”, na tisíce ožobráčených ľudí, ktorým kvôli oligarchom napľul do tvárí… Trpeli celé rodiny… A neboli to len živnostníci z tej kauzy, ale množstvo ďalších… Kto vtedy vytváral zákony, aby živnostníci nemali najmenšiu šancu brániť sa? Kto vytvoril zo sociálnej poisťovne nástroj represií voči bežným ľuďom, ktorým sa diali krivdy? Kto dal generálny pardon oligarchom a spriazneným podnikatelom, ktorí si neplnili povinnosti voči štátu, kým na majetky neplatičov, ktorý dlžili pár desiatok, či stoviek eur, len kvôli tomu, že nedostali zaplatené faktúry siahli exekúrori… Boli to zákondarci a úradníci Ficových vlád, a to je len malé percento toho, čo sa dialo…O tom, že Smer je strana sama pre seba a nevychováva kádre, som písala už viackrát… Preto aj ten rozkol v strane a všetky tie špinavosti… Tie akože sociálne balíčky boli len také opatrenia na zastretie očí voličov, a kto ich v skutočnosti zaplatil?
  O tom, že na Slovensku sa tridsať rokov volí “menšie zlo”, píšem roky… Lenže ZLO je vždy len ZLO a nikdy nie je menšie ani väčšie… Pretože má rovnakú podstatu…
  Za to čo sa tu teraz deje nesie Smer plnú zospovednosť…
  https://devana.blog.pravda.sk/2021/10/24/r-fico-nie-je-jezis/

  Liked by 9 people

 3. fajn článok a som rád že v závere bolo zvýraznené to s Weisom a Mečiarom. Bol to Fico, ktorý tu Mečiara podrazil a to 2 x zásadným spôsobom. Prvýkrát keď mu prebral program aj voličskú základňu …. ale OK, to bol mladé ucho eurohujerské. No nedávno to bola tá vec so zrušením amnestie a to už je vážnejšie. Už keď som svojho času videl čo sa Fico cćhystá spraviť hovorím si niééééééééé len to nie. A bum. takže cesta k zakladateľovi štátu odvtedy zarúbané, čo je chyba. No čo, chyby sa robia, otázka len je, či a ako sa z toho chceme poučiť. jedno je dnes isté: Slovensko nechce Fica, nechce Smer …. Slovensko túžobne očakáva jeden silný pronárodný blok, ktorý mu dá konečne nádej. Aj s týmto PRIMÁRNYM vedomím by mal Fico začať premýšľať. Je najvyšší čas. Čo vlaste chceme a kam chceme ísť?

  Liked by 3 people

  • Čo sa týka tej podpory k Weisovi, tak detto analógia Harabin – Fico. Tiež by sa ho mohol teraz zastať ale nezastane. Sme proste rozbitý na kašu a schopné kádre aj keď sú, nespolupracujú lebo nevedia nájsť spoločnú reč. Bolo by dobre to zmeniť. Svätopluk to vedel. Alebo ešte aj taký odkaz všeobecne: DÁŠ-DOSTANEŠ, NEDÁŠ-NEDOSTANEŠ. Tento aspekt bytia si treba uvedomiť. Preto nie divu že je politická opozičná scéna rozbitá.

   Páči sa mi

 4. ku tomu zaciatku by som chcel podotknut ze to pravidlo sa casto pouziva ironicky, s tym zmenenym datumom som tiez ostal zarazeny, nevedel som aky vyznam ma nasledujuci datum ale okamzite to vo mne evokovalo nezdravy rozpor, s clankom suhlasim a nenapada mi nic co by bolo vynechane, celkovo ma varovny charakter, s moznostou ze sa smer moze vydat zlou cestou pocitam uz dlho, momentalne to vobec neriesim a moja priorita je dat im sancu, je to pre mna prijatelna cesta a dobry odrazovy mostik na to ako dalej, zalezi od nich ci pojdu na vrchol alebo sa potopia, narod za poslednu dobu velmi rychlo dospel

  Liked by 2 people

 5. Zaujímavé Joxi, skonštatoval si to, o čom som písal už dávnejšie ako na levanete, tak aj tu a nestretol som sa s pozitívnym ohlasom, resp. nikto nechcel vidieť to, že Robo nie je to pravé orechové. Samozrejme, že neteší ma to, čo sa deje napr. aj s Robom a čo sa na nás valí, pretože je to ešte väčšie zlo, aké bolo za Roba tzv. menšie zlo, ktoré však bolo tiež len zlom. Viac krát som upozorňoval, že Robo nato nevidí a tí, čo mu radili, tak ho viedli tam, kde je teraz. Musím opäť zdôrazniť, že je presne v takej situácii, ktorá zodpovedá jeho vnútornej mravnosti. Je zbytočné to teraz rozoberať, lebo by to bolo na dlho a bolo by treba prejsť jeho celú politickú kariéru a čo ho do nej vohnalo, čiže úmysel, pre ktorý sa na politiku dal. Inak, výborný článok – vďaka.

  Páči sa mi

  • “je presne v takej situácii, ktorá zodpovedá jeho vnútornej mravnosti. Je zbytočné to teraz rozoberať, lebo by to bolo na dlho” – áno je to tak, no s tým musí popracovať on sám, a myslím si, že udalosti posledných dní sú dobrým mementom na to, aby sa začal tým zaoberať. No, je tam ešte jeden veľmi dôležitý faktor, prečo to bolo za R.Fica nie dobrom, ale len menším zlom. Uvedomil som si to len predvčerom, no potrebujem si to overiť, a aj keď sa ukáže, že to zodpovedá skutočnosti, aj tak nebude vhodné to ešte zverejniť.
   Musím však zdôrazniť, že tento článok nie je “lámaním palicou” nad R. Ficom, pretože to by bol čistý hyenizmus a ubližovanie človeku, ktorý sa v rámci svojich osobných (vnútorná mravnosť) a aj vonkajších možností skutočne, najmä v posledných rokoch, snažil o záchranu Slovenska.
   R.Fico nie je egoista, ktorý koná pre osobný prospech. On je egocentrik (“Keď som ja bol premiérom…,” – robil som všetko najlepšie…), a aj keď priznáva, že urobil chyby, aj tak je to ešte stále o “patente na rozum” – ja to viem najlepšie… Je to to isté, len nie tak v zjavnej podobe, ako u Š.Harabina – to preto tá ich vzájomná nevraživosť – dvaja kohúti na jednom smetisku… Pokora chýba jak jednému, tak aj druhému.
   Jak R.Fico, tak Š.Harabin sú veľmi cenné kádre a bolo by škoda, ak by pre svoje egá premárnili svoj potenciál.

   Liked by 7 people

   • Ospravedlňujem sa, že som si zmýlil autora článku, avšak sme svoji, takže sme na rovnakej vlne. Chcem zareagovať na to, že RF a ŠH sú cenné kádre. U ŠH áno, ale ako u profesionála v práve, nie ako politika. U RF sa o cenný káder nejedná. Totiž, každý človek má právo žiť toľko, koľko mu Boh nadeli a to až do poslednej sekundy svojho života. Politik RF viedol štát tak, že spústa ľudí opustila tento svet predčasne a ešte k tomu neetickým spôsobom. Takže, po ovocí ho poznáme a preto on pre mňa je brzcenný káder. Ten, kto sa snaží nájsť v RF štipku ľudskosti, tak potrebuje popracovať na svojom rozlíšení. Vážení spolubesdníci, bratia a sestry, veď začnime už konečne hľadať ľudské kádre a nie také, čo sa na ľudí len podobajú. Jox má pravdu v tom, že je potreba sa už konečne ukázať a kandidovať v samospráve na akýkoľvek post. Namakať DVTR a nebáť sa. Všetko musí byť pravdivé a v pravde je cesta, čiže istina.

    Páči sa mi

    • Ďakujem za prínosný článok aj tieto komentáre a odkazy. Áno, treba nové ľudské kádre dostať.v rámci jesenných komunálnych volieb do čela samospráv. Myslím si, že jedným takým výrazným človekom je aj pán R.Huliak, bude kandidovať na predsedu BBSK.

     Páči sa mi

 6. Opäť pekné a premúdrelo vyzerajúce argumenty po tom ako sa udiali. Tí ktorí predpovedali to čo sa deje, boli vymazaní. Pamäť Slováka je 30 minút a potom sú to iba emócie, večerné správy, alebo pozitívne predpovede čitateľa hrubých kníh ORACLE911.

  Páči sa mi

   • Robiť z niekoho hlupáka, dokáže každý hlupák. Robia to oficiálne médiá, prečo si to nevšímate, keď to robí vaša obľúbená stránka.
    Kde je to kritické myslenie ? Kde je ten dialóg ?
    Dolár klesá ? Bitcoin klesá ? Nie je to náhodou tak, ako dlhodobo predpovedám ?
    Buď ste ovce väčšieho hlupáka, alebo menšieho, je to stále to isté. Pokiaľ nebudete kriticky mysliace bytosti, tak budete ťahaní za nos až kým nepadnete úplne na hubu. Zostanete proste ovce. Overuj a preveruj a na záver vyhodnoť. Vymazanie komentárov je to najúbohejšie čo sa dá urobiť.

    Páči sa mi

    • rýpol si dnes opäť do “hrubých” kníh. Tu je jedna, momentálne zverejňovaná, v súvislosti s témou článku nanajvýš aktuálna: https://kob-forum.eu/2022/04/18/od-korporativnosti-k-subornosti-11/
     ad. bitcoin, dolár a pod.
     Napíš k téme samostatný článok, zverejni ho tu (prosím Oriho, nech to umožní) a pod ním si to vydiskutujte. Konštruktívne, nie konfrontačne, a garantujem vám obom, že dôjdete nielen ku konsenzu, ale zistíte, že máte obaja pravdu, len obaja sa zameriavate na iné aspekty finančnej budúcnosti sveta.

     Liked by 3 people

     • Napísal si to rozumne. Ja sa nechcem hádať o hrubých knihách, ale 80% kníh je matrix a nechcem sa porovnávať s niekým ako Oracle911, v čítaní hrubých kníh by som bol porazený. Som ale presvedčený, že som ich vstrebal dostatoné množstvo inou metódou, ako zastaraným čítaním. Možno by som aj poradil, ale arogancia ma odtiaľto vytlačila. Upozorňoval, aby sa ORACLE911 nepúšťal do menovej politiky, lebo podľa toho čo písal a píše, som cítil a cítim, že je vedľa. Máš pravdu, vo väčšine jeho článkov som mu bol naklonený a stotožnil som sa s nimi. Občas som napísal niečo čo mi nesedelo a dostal som totalitný výprask a všimol som si, že som nebol sám. Toľko asi. Pokiaľ sa niekto chce dozvedieť niečo, ako dopadne v menový systém, môže sa opýtať, na slušné dotazy poviem viac, ako bežne. Ďakujem ti, za slušný komentár,

      Liked by 1 person

      • Jarojr, ja viem, že to myslíš dobre a si slušný človek a aj rozumieš tomu, čo robíš. Preto s tým článkom to nebolo len podrýpnutie, ja to myslím skutočne vážne, Áno, chcem sa skutočne niečo dozvedieť, nejaký ucelenejší obraz (a myslím, že aj viacerí), preto kľudne z toho sprav hoc aj sériu článkov.
       Ori sa nemýli v tom, že tento finančný systém, postavený na petrodolári sa zosype, čo sa aj deje. No, pravdu máš aj ty, že dolár ešte hodnú chvíľu vydrží, aj si bude držať hodnotu, no nebude už jedinou svetovou zúčtovacou menou, ale jednou z nich. Je to proces, a predikcia jeho fáz aj v časovom horizonte je dobrá vec. Takže, nech sa páči…

       Liked by 3 people

       • Popolvar67, ďakujem , ďakujem, ďakujem.
        Odkaz pre JarojRa,
        ….. dlhšie sa venuješ kritike všetkých zúčastnených na tomto blogu, k forme akou to robíš sa už nejdem venovať, davnejšie som to už spomínala, ale …
        som priamy človek, tak prosím ber to úprimne a vážne, bez irónie ( osudu ) …
        To, že si tento blog objavil a vraciaš sa k nemu znamená, že ťa zaujal…. nielen ty prispievaš a máš možnosť ovplyvniť mysle ľudí tu, ale aj tento blog vplýva na tvoje myslenie…. Ak si teda tu, možno by si sa mal zamyslieť, či to, čo ti tu vyčítajú – egoism, nesúvisí s tým, prečo si vlastne tu… a dáva akýsi návod na zmenu v tvojom vnútri…. Tie egá som už vo svojom živote stretla a videla, a ver mi, akokoľvek si to ego myslelo, aké je dokonalé a nad vecou, toľko krát spadlo… Kritika je potrebná, kritika je prínosná, kritika je krutá, ponižujúca a mnohé ďalšie …. Veľa krát si urazil nielen čitateľa, ale aj tvorcov tohto blogu.
        Ak by som mohla , prosím o tvoje námety na hrubé knihy, tvoje úprimné pohľady na vec… prípadne, ak si utvoríš vlastný blog, rada sa tam pozriem, a možno aj ostatní. Myslím, že ti ale uniká pointa tohto preformátovania sveta a hlavne človeka v ňom… Nie sú to doláre, … kryptomeny…. Si to TY
        Príjmi seba a tento odkaz prosím úprimne, zo srdca a v dobrom úmysle.

        Liked by 4 people

        • Ja ho prímam a som vždy naklonený dialógu. Dialóg s oponentom nie je nikdy jednoduchý. Som povaha aká som, každý je iný. Ja som sa nikdy nesnažil niekoho uraziť, pokiaľ dotyčný neurážal mňa. Skús sa na to pozrieť dozadu a prídeš na to, že som sa správal korektne. Je možné že som niekedy prestrelil, to priznávam, ale bolo to v hraniciach mantinelov. Pokiaľ som niekoho urazil, tak sa mu ospravedlňujem, ale asi som taká povaha, že kameň za kameň. Som rád, že ti tento článok napísala, každý sa učí. Úmyselne dávam veci dopredu, teda poviem veci, ktoré sa na v menovom systéme majú udiať pred tým, ako sa udejú. Čo je na tom nesprávne ? Keby niektorí kritici počkali na to čo dávam včas dopredu, nemuseli by plytvať kritikou za to čo som povedal že sa udeje a ono sa to udialo. Ja viem že to vyzerá, že si hladkám svoje ego. Tiež mi to tak pripadá, keď sa niekde na videu počúvam. Ver mi, že si to ani neuvedomujem a na svoje ego úprimne kašlem. Až niečo raz nebude tak, ako dopredu dávam (MENOVÝ SYSTĚM), kľudne sa ospravedlním každému.

         Páči sa mi

 7. Jox a popolvar aj Oracle za koho kopete dostali ste 30 strieborných. Ja nie som ficov človek. Vám nejde o Slovensko a kladiem si otázku prečo tento web ešte nie je zablokovaný.😯😂

  Páči sa mi

  • Prečo by mal byt tento web zablokovaný? Dalsi demokrat na scéne. Nie je povinnosť citát a ani komentovať.

   Ako si prišiel k záveru, že Polpovarovi, Joxovi a Oracle nejde o Slovensko? Minimálne o Slovákov im ide. Predpokladám, že majú aj iné veci na práci ako šíriť osvetu medzi ludmi, ktorí o to nestoja. Zmena sa musí udiať v nás samých, ináč sa nič nezmení, nikdy. Každý jeden z nás musí začať od seba. Myslím, že ukazujú cestu, poukazujú na súvislosti a to je záslužná činnosť. Myslím, že to robia vo voľnom čase, tak ak vieš lepšie, treba svetu ukázať ako vyzerá, keď niekomu ide o Slovensko:-)

   Liked by 3 people

  • R.Fico a SMER je z toho, čo je v ponuke, ešte stále najlepšia voľba, a takto sme sa my všetci, ktorých si podľa teba niekto kúpil za 30 strieborných, vyjadrovali konzistentne počas celého trvania tohto webu, aj na levanete, aj na vodaksb…
   Ak si myslíš, že konštruktívna kritika a návrh krokov je zrada Sovenska a R.Fica za “30 strieborných”, tak je to hlboké nepochopenie toho, čo sa 20.4.2022 stalo. Článok upozornil len na dve zásadné veci – chyby, ktoré viedli k tomu, že sa to vyvinulo úplne inak, než bolo plánované. No tých chýb bolo viacero.
   Ak to tvojej pozornosti neuniklo, tak isto vieš, že ten článok z Lučanského komunikácie z Mikulcom bol zverejnený v Plus 7 dní, ktorého rozhodujúcim vlastníkom je od roku 2014 Penta.
   Prečo to zverejnila práve Penta? Jeden z majiteľov Penty, Haščák, bol v minulom roku zatknutý a uväznený. No nepobudol tam dlho. Čo a komu sľúbil za svoju slobodu? Kto varoval Mikulca, aby udrel ako prvý?

   Liked by 4 people

  • Wolf Za mňa osobne si “truhlik” alebo platený trollo. Keď nevieš kto je globálny prediktor, americká štátna elita, čo koncepcia sociálnej bezpečnosti a neskeduješ V V.Pjakina, tak PROSÍM neurážaj !!! Títo ľudia tu vedia viac ako si TY dokážeš predstaviť. Ďakujem za pochopenie.

   Páči sa mi

  • ale no,toto hadamze nemyslis vazne,vsetko som tu precitala,aj intelektualej urovne,aj pristupnejsej,aj k ficovi-myslim si ,ze prave teraz tieto komentare prisli v nevhodnom termine,a kedze som vcera dostala to plus7 dni-to konkretne cislo-toto su ludia schopni vsetkeho,takze mozno bude niekto odpratany fyzicky,a bude po kritike,uz bude akoze slovensko zahojene,koho potom zase najdeme,tu niekto pisal,ze slovensko je na kasu-a ja dodavam,ze ta kasa je uz rozmixovana.kazdy je ku kazdemu kriticky,to pisem stale,nas dochodcov tu zije milion 250 tisic,a boli ste uz v takom 5 milionovom mestecku pri volbach-no kto myslite ,ze sa taha volit-no dochodci,tak priznam,ze som bola meciarovka,prvy povedal,ze treba vytvorit slovensku kapitalovu vrstvu,no a tak to u nas zacalo,myslim,ze prilis otvorene predkladal nase dalsie cesty,a nebolo mu to dovolene zvonku,tiez sa priznam,ze som volila harabina,v podstate fico je v svojom smere konzistentny,cele roky neobracia kabat,predstavte si ako musel driblovat medzi tymi uchylmi v bruseli -2 kroky vzad,aby mohol 1 dolezity urobit vpred,ja mam v podstate odzite,alzheimer ma uz nestihne,od 2 svetovej vsetky rezimy,vseobecne aj osobne jobovky,najlepsie by sa mi videl taky zmodernizovany socializmus,dokonca mam vnuka,ktory sa so mnou opakovane chcel rozpravat-tak to dostal klady aj zapory,ma 23 rokov,a mozete mi verit,vsetko ma zaujima,teda pisem tento tyzden,uz druhykrat,ze stary,-neznamena sprosty

   Liked by 2 people

 8. Ad: “Kde je podpora a úcta po práve patriaca Vladimírovi Mečiarovi?!”
  A nebolo to náhodou tak, že ked chcel Fico byť váženým politikom, vykonal cestu po USA? Doslova pár hodín pred Mečiarom? Ak Mečiara podrazil na začiatku, ako mu môže poskytnúť podporu a úctu?

  Páči sa mi

   • Vyzerá, že ten týždeň sa rozhodne, čo bude nasledovať. “Povinná jazda”, alebo divadlo pre ovce, ktorým ide o holý život! Bohužiaľ mnohí ešte stále nechápu pointu satanistickej hry o život! Chcú nás donútiť, že bez očkovania “hadím jedom”, t.j. “vakcínou smrti” nebudeme sa môcť pohnúť a ani nič zakúpiť bez ohľadu na to, či máme čím platiť, alebo nie!

    Liked by 1 person

   • popolvar67
    Musím opäť reagovať, na ten odkaz, ktorý si sem dal. Samozrejme v dobrej viere ti poviem, ako to vlastne bude. Každý máme svoje informácie a logiku ktorú vidíme vo videu to má. Nie je to tak. Fico pôjde za Mreže a B.Gates príde v piatok. Nepomohlo by, keby ľudia prišli v piatok demonštrovať proti Gatesovi, práve naopak. Tento hochštapler by si vybudil celosvetovú propagandu a reklamu zadarmo, keby tam vrieskalo zopár nechápavcov. Kto pozná charakter tohto zločinca, vie o čom tu píšem. On by si samozrejme mohol zaplatiť a vyprovokovať pozornosť, za “svoje peniažky”, ale keďže je to jedno bezcharakterné lakomé hovädo, využije na to “akože propagandu proti sebe”. Títo zločinci nepracujú tak, aby to bežný gaučosed, alebo “odborník” pochopil. Tak že by som odporučil, vykašlať sa na GATESA, lebo keby to chceli na Slovensku presadiť, tak to urobia bez jeho návštevy SR. Myslím si, že to tu väčšina z vás chápe, ale musel som si opäť poštvať niektorých z vás.
    Hold sloboda slova.

    Liked by 3 people

    • áno, každý máme svoje informácie a algoritmy ich spracovávania. Ten link som sem dával len preto, lebo vo vlvoxovom nie je celé, ako to tam uviedla nejaká diskutujúca.
     Ja viem, že demonštrácia by k ničomu neviedla, no ani ignorovať túto info nie je dobré. Pretože po jeho poslednej návšteve tu prebehlo celosvetovo prvé celoplošné “testovanie” – odoberanie DNA vrátane nejakého zákroku pod epifýzou… A podľa určitých info ten držgroš Gates zaplatil antigénové testy – tuším pre tie prvé predskokanské okresy, na ktorých si to nacvičovali…

     Liked by 3 people

     • Myslím si, že Gates robí diplomatického poskoka skupine Cabal, ktorá v zúfalstve využíva podobné pedofilné hovná na svoju záchranu. Je možné že sa jedná o pokus a záchranu niektorých Krko-Fiat mien.

      Páči sa mi

   • Človek natívne má pud sebazáchovy. Mnohí ktorí podľahli “vakcinovaniu” či už z vlastného zlyhania, alebo donútenia si to nechcú priznať. Radšej zostanú na strane davu a tvária sa múdro! Je to úbohé, ale reálne, to si musíme priznať! Ďakujem p. Bohu, že moja rodina to ustala. Urobím všetko preto, aby som sa vyhol “vakcinácií”! Nenechám si pichnúť “vakcínu smrti” a nedonútia ma! Nenechám sa tyranizovať klamstvami a sladkými rečami ani od cirkevných predstaviteľov! Na Slovensku nemáme morálnu autoritu, ktorá by verejne povedala pravdu! Ale máme šikovných ľudí so zdravým rozumom a silnou chuťou prežiť! To je veľmi dôležité!

    Liked by 2 people

 9. Posledných pár dní mám v hlave opakujúcu sa myšlienku… Nie je tak dávno, čo som zhliadla nejaké video, kde bolo rozoberané, že ľudia prídu na to, že ich vlády stoja za veľké kulové a začnú sa búriť. Sami začnú prosiť a robiť všetko preto, aby sa zmenil systém. Neuvedomia si, že systém sa zmení ich zásluhou, ale že je to všetko naplánované. A tak sa prejde k veľkému resetu… Neviem, možno sa pleteniem a som z toho celého popletená ja, lebo neviem, kde je sever…

  Páči sa mi

 10. prekročiť svoj tieň je niekedy najťažšie a pritom by mohol zachrániť životy ľudí na Slovensku a traja páni ako Pán Mečiar, Pán Fico a Pán Harabín by to mohli dokázať, my čo vidíme Vašu veľkosť by ste mohli odložiť vaše spori a tak by ste dokázali niečo čo tu bude mať odkaz aj do budúcnosti. PS:Teraz

  Liked by 2 people

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s