Prečo vlastne rastie dolárový index

Rozvinula sa tu diskusia, kde kto tu šermuje kde čím a daktorí vôbec nevedia, že čím šermujú a teraz to menej informovaným vysvetlím:

 • Dolárový index podľa definície nielen tvorí šesť volne tlačených mien, ale ani neodráža súčasný stav medzinárodného obchodu. Odráža stav spred 50 rokov t.j. so súčasnou realitou má máločo spoločné, ale to propagandistom nevadí.
 • Dolárový index je na maximách a rastie údajne kvôli avizovanému zvýšeniu základných úrokových sadzieb z fakticky nuly na o niečo vyššiu nulu. Toto smiešne oficiálne odôvodnenie od propagandistov je tu pre hlupákov, ktorí čoskoro budú lúčiť s peniazmi ako to hovorí ľudová múdrosť. Dôvod rastu nie je dôvera v americkú ekonomiku a ani to, že by US dlhopisy vyplácali pozitívne výnosy (reálne investor kvôli inflácií prichádza 9-10% ročne a umelo nízkym úrkom), ale to, že zanikajú deriváty, ktoré boli uzatvorené v US$ resp. sú v nich vyplácané (a to v istých intenciách platia aj o derivátov denominovaných v €) a tieto deriváty sťahujú US$ z obehu a tým zvyšujú index US$ (zdroj: nebohý Rob Kirby-ďalší interview).
 • Poučky majú svoje limity platnosti, pokiaľ niekto s nimi šermuje bez uváženia a použije ich mimo limit, tak bude hlupákom, ktorý bude lúčiť s peniazmi s tým, že sme v poslednú dobu v limitných situáciách.
 • Viac ako 98% strata kúpyschopnosti vrátane úplnej straty krytia či už zlatom alebo ropou znamená, že je prakticky bezcenná (spolu s € v súčasnej podobe) a preto ten kto má rozum ako americký miliardári sa toho zbavujú pred tým, než to dôjde aj zbytku davu.
 • Čína kontroluje kapitál a určuje výmenný kurz Yuanu t.j. chráni svoje obchodné a ekonomické záujmy.
 • Čína prestala prijímať platby v US$, len to ešte nikto nikomu na verejnosti neoznámil, ale dôkazom sú stovky až tisícka lodí, ktoré neopustili Šanghaj s tovarom určeným USA.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

 • Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená, ale blbosti od Jara a Mirecka budem mazať TU bez mihnutia oka.

32 thoughts on “Prečo vlastne rastie dolárový index

 1. Šanghaj je o tomto a o sankciách “zjednoteného zapadnéhonsvwta” voči RF. SŠA sa vyhrážali ČĽR, že ich postihnú vratane ich predstaviteľov (niekto vytiahol niečo s VISA kartou). A Sanghaj jenuž 3 či 4 týždne zatvorený a nehybe sa…

  Liked by 1 person

 2. Ja Ori viem že to tu k tomuto článku nepatrí,ale nevieš náhodou niečo o zajtrajšej Gatesovej návšteve ohľadom vakcinovej zmluve že sa niečo pripravuje na jeseň?Ďakujem.

  Páči sa mi

 3. Ja len taky od veci komentar. Bol som v roku 2019 v Petrohrade. V Ermitazi je na najvyssom poschodi numizmaticka vystava. Je tam zlaty 20 dolar z roku 1918, 1 unca. Vypocitajte si stratu hodnoty za 100 rokov.
  Ale Ermitaz treba navstivit kvoli obrazom. Su krasne a starostlivo vybrane. A pod kazdym je na listocku titul nadobudnutia. Kto ste boli vo Vatikane, viete o com hovorim.

  Liked by 2 people

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s