Ďalšie delenie Poľska na spadnutie?

Poľsko sa počas svojej histórie delilo už trikrát a vždy kvôli tomu, že poľské elity to vždy pokašlali. Ide totiž o to, že mali veľké oči a sny, ale nemali a ani nemajú vnútornú disciplínu na to, aby si udržali to vydobyté. Bohužiaľ, poľský národ ich v tom podporuje a to z toho dôvodu, že na nich bola použitá technológia vyvoleného národa a táto technológia spôsobila množstvo utrpenia pre svoje obete na oboch stranách.

Čo je podstata technológie vyvoleného národa?

Podstata je veľmi jednoduchá a diabolská. Kurátori nahovoria určitej skupine cez cirkev a médiá so súhlasom miestnych elít, že je niečo viac ako XYZ a kým oni majú právo rozkazovať a rozťahovať sa, tak XYZ musia poslúchať. Ideálne je, keď XYZ vykreslia ako menejcenných nekultúrnych barbarov, alebo ako zdroj všetkého ich nešťastia. To prvé sa v moderných časoch udialo v Británii, kde to nabralo podobu „bremeno bieleho muža“, čo v podstate bolo ideologické odôvodnenie koloniálnej politiky, t.j. Angličanom a zvyšku bolo nakecané, že sú vrcholom civilizovanosti a majú priniesť svetlo civilizácie ostatným barbarom (toto je cítiť z nich doteraz) a kým poddaní jeho/jej veličenstva umierali a boli zmrzačení, tak elity si užívali život plnými dúškami. To druhé sa udialo aj s Poliakmi, lebo oni stále nasledujú vzorce „chudáci Poliaci-zlí Rusi“ so všetkým tým, čo k tomu patrí. Vrátane toho, že Rusi im ako odpoveď na ich agresiu ukázali ich miesto dosť jasným spôsobom.

Aká je teraz situácia?

Nuž, poľské elity zas berú na seba rolu užitočného idiota a nástroja na ľubovolné použitie v rukách tých, ktorí chápu viac. Situácia je taká, že nielen vyrazili proti Rusku a zas začali robiť ramená kvôli plynu (oni naozaj si myslia, že Rusi sa ich zľaknú), ale začali si robiť územné nároky voči Česku, Slovensku a Ukrajine t.j. chcú naspäť svoje historické územia a ešte nejaké tie úroky. Toto samozrejme robia na príkaz anglo-amerického močiara s centrálou v Londýne a so súhlasom nimi ovládaného Vatikánu, čo predstavuje problémy pre európske priemyselné elity, ktorým doterajšie poľské vyčíňanie nielen nevadilo, ale v tichosti ich aj podporovali. Skrátka, užitoční idioti prežijú svoju užitočnosť.

Čo sa deje a stane?

Poliaci chcú naspäť Halič a keď sa Ukrajina rozpadne, tak ju aj získajú. Lenže Rusi sa postarajú o to, že Ukrajina sa nerozpadne a tiež dali každému na známosť, že ak tam vstúpi s regulárnym vojskom Poľsko, alebo iný člen NATO, tak letí hypersonická raketa.

Toto ale bude znamenať pre poľské elity vážny problém, lebo Rusi na nich nepošlú vojská t.j. nebudú môcť vykresliť Rusov ako agresorov a tým pádom Poliakom zväčša dôjde, že kto je skutočným pôvodcom súčasnej mizérie (hlavne v tejto ekonomickej situácii) a nemôžu sa spoľahnúť ani na podporu západných elít pretože, jednak je tam neľútostný boj nielen o moc, ale aj o prežitie a jednak stúpili na otlaky západným európskym priemyselným elitám tým, že začali robiť ramená kvôli plynu. Toto celé ale znamená, že územná celistvosť Poľska je ohrozená a Poliaci budú stáť pred ťažkými rozhodnutiami. Ide totiž o to, že Poľsko je historicky anti-Rusko a svojou podstatou aj anti-Slovanstvo a keď Poliaci prestanú poslúchať svoje elity, lebo zistili, že oni sú pôvodcom ich nešťastia, tak Poľsko príde o svoju ideologickú oporu a rozpadne sa na rôzne kultúrne dobre definované regióny, ktoré si niekto aj privlastní.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

19 thoughts on “Ďalšie delenie Poľska na spadnutie?

 1. Zdravia všetkým.
  Mám trošku iný názor na krátkodobé rozdelenie Ukrajiny. Konečný výsledok vidím takmer identický ako opisuje Oracle. Len si myslím že tento krát im Rusi dajú to čo chcú aj keď iba na krátky čas. Očakávam že Poľsko dostane pod kontrolou časť územia Ukrajiny, konkrétne územia na sever od podkarpatskú Ukrajiny, celú Ľvovskú oblasť až po územie Kyjeva. Takto dostane poľský šovinyzmus možnosť zase spolunažívať s banredovským fašizmom. To spôsobí že poľské elity budú musieť využiť nedostatočné zdroje na udržanie banderovcov pod kontrolou alebo ich zlikvidovať. Ľvov založili chasidi (chazari) , tam je hlavná liaheň banderizmu. Bolo by prezieravé dať poliakom to čo chcú, bol by to Danajský dar.
  Môžem sa mýliť, no takéto riešenie by Rusku ušetrilo zdroje na dôležité činnosti doma a vo svete.
  S pozdravom Peter.

  Páči sa mi

 2. Delenie, nedelenie… v dnešnej dobe globalizovaného sveta čiary namaľované na mape veľa neznamenajú. Za posledných 20 rokov sa tie čiary na mape zmenili len kde tu nepatrne, ale svet sa za ten čas zmenil drasticky. Tie veľké zmeny sa budú naďalej urýchľovať, ale pochybujem, že mapa s tými čiarami sa príliš zmení. Aj zánik štátnosti bude vyzerať skôr tak, že štát si zachová iba ceremoniálnosť, “politický folklór”, ale veľkí hráči príp. iné štáty si rozdelia sféry vplyvu v ekonomických sektoroch toho zaniknuvšieho štátu. Tak funguje EU, a rovnako to môže fungovať aj skryte, alebo v rámci iných nových únií. Ja len, aby za pár rokov zase niekto nevravel, že Oracle sa mýlil, hoci de facto pravdu bude mať.

  Liked by 1 person

  • no to by som ani netvrdil. V magyqrorságu sa po Slovensky nedohovoríš tak isto v Ľvove (debilni novinári, co tontu čitate z n-kq, nie v ľvive) ta za ruštinu priviažu ku stĺpu. Naozaj hranice a štátnosť, kultúrna identita, genetická a recova identita sa ľahko stráca….Lužickí Srbi by mohlino tom rozprávať…Za 5 generacií su z nich už len nemci

   Liked by 7 people

 3. >Poľsko sa počas svojej histórie delilo už trikrát …<
  I Vídeňský kongres z roku 1815 lehce zasáhl do polských hranic. Třeba Poláci přišli o Gdaňsk, anebo také vzniklo Polské království, které bylo pod silným vlivem Ruska. To jenom k doplnění. Jinak díky za zajímavý článek.

  PS. Ještě mne napadlo, jak asi dopadne Rumunsko – tedy pokud si zadá s Podněstřím.

  Páči sa mi

 4. poliakom tecu na ukrajinske uzemie sliny a americanom by bol dobry kazdy meter priblizenia nato k rusku, rusko bude likvidovat kazdeho kto vstupi na ukrajinu, vzduch zapadnej ukrajiny je kontrolovany ruskymi raketami, zatial je to len obranna strategia, na vychode ukrajiny je a bude zlikvidovana ukrajinska armada, rusi sa chystaju trestat vojnovych zlocincov a pridu si pre nich, ci uz samostatna zapadna ukrajina alebo zaclenena do polska by sa prakticky stala obrovskou zakladnou fanatikov, myslim ze rusi delit stat nehodlaju a ze po likvidacii obranyschopnosti nacistov budu pokracovat v boji proti nacistickemu mysleniu, tym si presli aj nemci po 2. svetovej, verim ze to spravia, otazne je pre mna len to ze ako, mentalitu poliakov nepoznam, nenavist k rusku im pumpuju do zil od malicka, mna by zaujimalo kolko ludi sa tam vekom dokaze uvedomit a ci je tam aspon ako taka cast obyvatelstva ktora s dlhodobou politikou polska voci rusku nesuhlasi, nechce sa mi verit ze tam v tejto tuposti panuje jednota

  Liked by 4 people

 5. Spätné upozornenie: V.Mečiar: Róbert Fico, Matovič je väčšia líška, ako ty… | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

 6. Postreh mimo tému. Nenašla som nikde info tom, že ua ľudia vyberajú slovenské bankomaty. Za 1000 € majú 100 € čistý zisk. Majú 3-4 karty a vyberajú hotovosť z bankomatu každú hodinu…. aj počas noci.. info z MI.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s