Obrázok hodný tisíce slov

Vlastne je to internetový meme:

Ukrajina-Pelosi

Podobný obrázok by sa mohol vyrobiť aj pre Ursula von der Leyen alebo Trudeau lebo o nič iné im nejde keď rečnia o pomoci Ukrajine. Pekne napakovať s peniazmi kým sa ešte dá, lebo Ukrajina je centrom ilegálnych aktivít (obchod s deťmi, ženami, drogami, orgánmi atď) a vojenská operácia je ideálna možnosť ako si presmerovať peniaze daňových poplatníkov do vlastných vreciek (tie peniaze skončia na účtoch rodinných príslušníkov a kamošov ako dary a príspevky na kampane tých, ktorí to odhlasovali). Preto viem tri veci:

 • Mediálne tento konflikt neskončí ani keď Rusi z Ukrajiny odídu (áno médiá budú klamať do horkého konca).
 • Rusi získané informácie použijú tak za scénou ako na verejnosti.
 • Toto pre papalášov neskončí dobre, lebo spravodlivosť ich tak či onak dostihne.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

71 thoughts on “Obrázok hodný tisíce slov

 1. Zlatý socík! Kde to žijeme??? Vojna na UA ako prostriedok presadzovania NWO, likvidácie štátov, zúriaca anarchia, hladomor a genocída v priamom prenose! Čakáme na morové rany Egypta, Sodomy a Gomory? Čo dokáže prebudiť “spiacu väčšinu”? Prijmeme smrť z rúk satanistov a ich bábok?

  Liked by 1 person

 2. Ja by som ešte trocha rozviedol, ako sa tie peniaze presmerujú do vlastného vrecka a ako to je pekne znázornené na obrázku.

  Rovnako ako všetky podobné “pomoci”, cieľová krajina žiadne peniaze nikdy neuvidí, aby si za ne kúpila to čo potrebuje. Nie, už v “darcovskej” krajine sa rozbehne lobbing, čo sa za túto pomoc predá — preto je v prvom rade pomoc lobbistickým skupinám v “darcovskej” krajine, kde sa všetko rozoberie a eventuálne pošle nejaký šrot ako fullfillment.

  Cieľová krajina z toho bude mať ten šrot, plus dlh, ktorý bude musieť eventuálne uhradiť. Byť Ukrajincom, tak dúfam, že tento režim zanikne a nástupca takýto dlh neuzná, nech si ho pýtajú od Zelenského a jeho parťákov.

  Liked by 7 people

 3. “…Čo dokáže prebudiť “spiacu väčšinu”? …”
  Dám doplňujúcu otázku. Ako sa prejaví to, že ľudia nespia?
  Ľudia v štáte sú spoločenstvo podobne ako včely, mravce, armáda… Samé od seba by asi neurobili nič. Bez kráľovnej kolónia mravcov/včiel zanikne – rozpadne sa. Armáda bez velenia je neschopná. Myslím, že aj ľudia potrebujú to správne velenie. Darmo môžu byť prebudení, neprejaví sa to bez správneho impulzu a riadenia.
  Kto očakáva, že prebudení ľudia sa spontánne dvihnú a pôjdu robiť generálny štrajk, tak sa veľmi mýli. Na to treba aby spomedzi nich povstal ideový vodca, ktorý ich zjednotí. A toto sa ešte nestalo. Ak sú ľudia prebudení, ešte nie sú zjednotení.

  Liked by 9 people

       • Uvítal by som od múdrejších ten príklad, keď sa stretne 10 mil. suverénnych ľudí a vznikne z toho fungujúci štát. Alebo skúsme niečo jednoduchšie. Dajme dohromady 100 suverénnych ľudí a nech tvoria fungujúcu spoločnosť na tvorbu hocičoho prospešného. Ak vznikol dojem, že som zástancom ovčiarskeho spôsobu života, tak došlo k “hlubokému nedorozumnění”. Stále tvrdím, že našich 5 mil. suverénnych ľudí vedia čo chcú a používajú vlastnú hlavu. Ale potom vytvoria len taký Brownow pohyb, každý svojim náhodným smerom.

        Liked by 2 people

       • Problém je v tom, že lidi nespojuje žádná jednotící myšlenka a společné hodnoty. Hodnotový systém byl dokonale rozebrán a postaven vzhůru nohama. Lidi budou vždycky fungovat podle úrovně své mravnosti a ta bohužel není dostatečná na to, aby všichni samostatně fungovali tak, jak bychom si my a další teoretici představovali. Na tenhle problém narážíme, když uvažujeme o návratu ke kopnému právu.

        Liked by 9 people

       • Môj astrohoroskop mi vyveštil veselé šaškárne aj na jeseň. Prečo?
        Aké boli reakcie davu 2 mesiace nazad po otvorení hraníc bohatým “odídencom”?
        “Kde majú rúška?”
        “Iste sú plne očkovaní?”
        “Ukázali platný kkt pas ako sme museli aj my?”

        Namiesto aby to využili vo svoj prospech, tak to žiadali od druhých ako také hoviedka.
        Spoločnosť ešte z veľkej miery na základe môjho pozorovania nie je pripravená stať sa slobodnou, sama si žiadá kontrolu.

        Liked by 1 person

  • Začni čítať teóriu na ktorú Oracle odkazuje pod každým článkom. Ak by si čo i len trochu z toho prečítal tak by si nepísal to čo píšeš. Tvoja doplňujúca otázka vznikla z nepochopenia ako fungujú sociálne super systémy. Ak budeš postupovať ako si napísal a čakať na spasiteľa tak to ti otvorené hovorím, že čakáš na Godota. Resp. dočkáš sa len ďalšieho matoviča 2.0. Takým to nepochopením budeš len predlžovať marazmus a agóniu Západného sociálneho supersystému.
   Riaď sa heslom: “Mysli globálne a jednaj lokálne.”
   Ľudia sa prebúdzajú, o to sa neboj. Uvediem príklad: Naša p – rezidentka kričala pred polrokom, že nechápe vlastný národ tak to bol prejav čoho? Nie tak náhodou straty riadenia? Pre nich nie je nič horšie ako to že nevedia odčítať stav spoločnosti. A čím viac budeme vedieť o sociálnych supersystémoch tak tým skôr sa im to celé rozsype pod rukami a nastolíme spravodlivú spoločnosť (oni sú tak hlúpi, že ani len netušia, že spoločnosť im pod nosom vyrastá v úplne inom stave ako si myslia a predpokladajú)
   Príklady prebudenej spoločnosti trčia odvšadiaľ už tak že sa to ani nedá utajiť.
   Vznikajú rôzne blogy, ktoré formujú informačné pole,
   vznikli knihkupectvá kde si vieš KSB knihy kúpiť v ČSR priestore sú už tuším 3.
   Ľudia nezištne prekladajú knihy, videá z ruského jazyka,
   kopec alternatívnych médií bolo nedávno vypnutých (neboli vypnuté len tak pre nič za nič).
   Politikov chcú zatvárať do basy.
   Ľudia, ktorí majú iný názor ako ten oficiálne predpísaný sú označovaní za dezolátov atď

   Celé sa to sype. Len vieš, keď tu je terajšia koncepcia riadenia zakorenená 5000 rokov tak šibnutím čarovného prútika to nezmeníš za 2 roky. A už dupľom nie, keď sa budeš dožadovať vodcu.

   Liked by 8 people

   • Ja len k tej 5000 ročnej dobe riadenia… Alexander Tamanskij v knihe “Iné dejiny Rímskej ríše” (ozaj presvedčivo dôkazmi vypodkladana kniha) aj inde propaguje, že to naše civilizačné obdobie je len 500-600 ročné. Mincami sa mohli začať budovať mestá a ich razenie začalo až v rimskej ríši, a tá staroveká nebola, umelo natiahli dejiny. Nájdenie pár kusov mincí je vždy podvrh, “pomoc historikom.” Vynálezom tlače ( Gutenbergom 14 . st.) sa tie dejiny začali “písať”, v Rusku až prichodom ROMAnovcov (17.st. ) boli dejiny dopísané, tak ako ich dnes poznáme, natiahnuté, v prospech víťazov, v prospech Západu. Vedľa seba existovali ríše Rim, Egypt, Čina… Cezar, Alexander Veľký. Ľudstvo dovtedy mohlo žiť tisíce rokov v ozbrojených hradiskách, dedinách, osadách…napríklad ruská rozprávka “On drakon” u nás ” Dračia nevesta” ukazuje komunitu nie mestskú, ale dedinu, osadu. Aj “Tri oriešky pre Popolušku”

    Liked by 1 person

 4. uhorkova sezona sa blizi, minuly rok akoby ani neprisla co sa zrejme zopakuje, na zimu sa treba pripravit, planovaci nespia a chcu v rocnych obdobiach jesen a zima pokracovat vo virusovo sanitarnom nacviku obyvatelstva, masy uz maju prijmac za sebou, staci im na to “vzbudit mrzaka” (pulp fiction) mikasa s jeho vyhlaskami na zelanie, hlad a volebne manipulacie budu krutejsie ako najnizsie teploty, minuly rok otriasol bratislavou aspon jeden strajk, ucast na novych je velmi dolezita pretoze ak sa zo dna na den ocitnete v lockdowne si mozete uz len zaspominat ako ste mali v … na lehatku

  Páči sa mi

 5. ale take vcelstvo je jedna preuzasna organizacia,a my sme opak,dnes som dokonca citala,ze vznikne asi 10 novych stran-noale ine chcem-ja som kontra so synom,zboznujem ho-teda svoje deti,vzdelany-ale nemozme sa priblizit k politike,a dalej-moja nevesta ma dvojicku-vydala sa do moskvy,no a pretoze je putinovka ustali aj skajpy-vnucka ko mne chodi-17,a nakoniec toto z nej vyliezlo,kedze som sa na moskovcanov pravidelne pytala,teda roky sa o nich ,vypravame-a zrazu tichota,toto uz ide dakde do absurdna,takze tu ziadna vcelia kralovna,ani nic podobne nepomoze,inac nepovazujem nas narod za takyto blby,to som videla v ami,som tam bola 3x vzdy na rok-ako opatrovatelka-lebo tatko nam zomrel,a nechcela som predat domov detom-prave tento syn bol na tej rocnej vojne

  Liked by 1 person

  • Toto je celkom dobrý príklad. Včelstvo je naozaj úžasná organizácia. Každý typ včely (robotnice, opatrovateľky, …) vie, čo je jej úlohou. Poslúchajú chemické inštrukcie svojej kráľovny. Kráľovná riadi celý systém tak aby prosperoval. Ak by sa včely zaoberali tým, či je toto lepšie ako tamto, ak by si vedeli povedať, že by to malo fungovať inak, a preto nebudú plniť to čo im určuje kráľovná… V takom prípade by sa celý včelí systém rozpadol na prvočinitele a prestal by fungovať. Základom je kráľovna, ktorá zjednocuje celé osadenstvo v úli.
   Slovami o kráľovnej samozrejme nevyjadrujem žiadne feudálne chute. 🙂
   Príklad z vášho života je presne o tom probléme zjednotenia sa.

   Páči sa mi

   • Fantomas, ti si pravdepodobne včely nechoval. Lebo nie je to tak ako tvrdíš, že kráľovná riadi celý systém. Je pravda, že kráľovná je dôležitá, ale jej dôležitosť je v rozmnožovaní, čiže budúcnosti včiel. Pokiaľ včely vidia, že kráľovná nie je efektívna, tak ju bez váhania vymenia.

    Liked by 1 person

   • Ak sa včelám matka nepozdáva, napríklad lebo slabo kladie, tak ju vymenia. Včelárstvo pozná aj pojem ako tichá výmena. Takže matka nie je zvrchovaný vládca nad všetkým a je tam poistka.

    Liked by 2 people

    • Odpoveď všetkým včelárskym prirovnaniam….
     Ja som predsa netvrdil, že ľudia si nemôžu svojho “náčelníka” vymeniť. V dobre fungujúcej spoločnosti by to mala byť samozrejmosť. Všetko čo som chcel povedať a nevedel som sa možno správne vyjadriť zhrnul vo svojej odpovedi václav. Nič viac a nič menej.

     A mimochodom. Stále mi nik neuviedol ten príklad, na ktorý som veľmi zvedavý. Ak existuje nejaké spoločenstvo, ktoré sa správa tak ako popisuje napríklad Oracle, viete ho niekto uviesť? Ak neexistuje, vie niekto uviesť príklad, ako by mala fungovať spoločnosť o ktorej písal Oracle? Nech si to vieme predstaviť aj my, čo nemáme takú predstavivosť.

     Mimochodom. Ak sa ma niekto niečo spýta a viem odpoveď na jeho otázku, určite mu odpoviem. Nepoviem mu, aby si naštudoval napríklad chémiu pre 2. ročník chemickej priemyslovky, kde sa to dozvie. Mal som asi naivnú predstavu, že si tu ľudia pomáhajú a svojimi radami prispievajú k rozširovaniu vedomostí medzi ostatnými. Namiesto toho je často ako univerzálna odpoveď len hrubé knihy ako modla. Ale aj tie hrubé knihy sa dajú pohopiť nesprávne a neobsahujú odpovede na všetky otázky.

     Liked by 1 person

     • Fantomas, ak ti niekto povie aby si si prečítal nejakú knihu tak to nie je o tom že dotyčný ti nechce pomôcť. Ale ako by si napr. vysvetlil pojem “kríza kapitalizmu” keď daný pojem je rozpísaný v niekoľkých kapitolách na cca 80 stranách v knihe “Sad rastie sám”?
      Knihy je najlepšie si prečítať, nakoľko každý si môže nejaké veci vysvetliť po svojom a tým pádom už nečerpáš info z prvotného zdroja ale niekým už “prežutú” informáciu. A teraz si predstav, že by ti niekto so svojím pohľadom na danú tému rozoberal 80 stranový text. Nie je najrýchlejšie a najjednoduchšie si to prečítať a byť v obraze? Keby bolo treba platiť za tie knihy tak ešte by som prižmúril oko. Ale sú voľne dostupné a preložené z Ruštiny. Čo viac ešte treba, ani toto nestačí?

      To máš ako v orchestri. Keď chceš v ňom hrať tak potrebuješ ovládať hudobnú teóriu, talianske výrazy, noty, značky, intervaly. Samotné hranie napr. na husle bez toho predchádzajúceho v orchestri nezvládneš. Skús sa opýtať dirigenta čo znamená “spicatto”…ak by ťa nevyrazil cez zavreté dvere tak by ti minimálne taktne naznačil “nauč sa najprv hudobnú teóriu a potom dôjdi”.
      Tento blog ber ako orchester a Oracle-a ako dirigenta a neurážaj sa ak ti niekto povie aby si si doštudoval teóriu. Je to na prospech tak tebe ako aj nám 🙂

      Liked by 3 people

      • K hrubým knihám: Ako prvú som prečítal napríklad túto http://leva-net.webnode.cz/products/kratky-kurz1/ knihu (aby som nezačal tým najhrubším) a pokračujem ďalej…

       Neviem, či toto bol ten správny príklad. Ak je tento blog orchester, tak ja som neprišiel ako muzikant, ale ako poslucháč dobrej hudby. Spýtal som sa nejakého pána muzikanta, čo je to za značku, ktorou začína každý riadok v papieroch z ktorých hrá.
       Pán muzikant mi nepovie, že je to husľový kľúč a že definuje ako sa majú hrať noty v tom riadku a keby som chcel vedieť viac, nech si pozriem nejakú knižku o hudobnej výchove…
       On mi povie, že som ovca bez hudobného sluchu a mám ísť najprv na ZUŠ-ku prečítať si nejakú bibliu o hudbe a potom sa to dozviem. 🙂

       Páči sa mi

       • Príklad bol správny, len si si ho vysvetlil ako ti pasovalo 🙂 . Ty sa nepýtaš na “značku” ale na “kompletnú analýzu Bethovena” a s touto otázkou nepochodíš u žiadneho muzikanta :-D.

        Liked by 3 people

        • Nemôžem súhlasiť s porovnaním. Moja otázka s doplňujúcou otázkou znela takto:
         Ak existuje nejaké spoločenstvo, ktoré sa správa tak ako popisuje napríklad Oracle, viete ho niekto uviesť? Ak neexistuje, vie niekto uviesť príklad, ako by mala fungovať spoločnosť o ktorej písal Oracle?

         Predpokladal som odpovede typu:

         Áno, existuje také spoločenstvo. Napríklad eskimáci (toto som si teraz samozrejme vymyslel). A mne to ako odpoveď stačí, pretože sa môžem zamerať na konkrétne spoločenstvo a naštudovať si to.

         Nie, neexistuje také spoločenstvo. No popísanie toho, ako by malo fungovať je veľmi zložité a nie je tu na to priestor. Základom by ale mali byť tieto veci (…), skús si to niekde (možno vieme aj zdroj) pozrieť.

         To nie je o analýze Bethovena. Ja v tom nevidím fakt žiadnu vedu, iba ochotu/vedomosť alebo neochotu/nevedomosť poradiť.

         Páči sa mi

         • Spolocnost ktoru hladas neexistuje. Jedine co sa tomu podobalo bol ZSSR od 1920? do roku 1953 a nasledne do roku 1991 uz len v zotrvscnosti procesov zalozenych bolsevikmi v spominanom obdobi. Zvysok je teoria ako by to malo vyzerat na zaklade skusenosti,poznania a neviem coho este z tohto obdobia. Vsetko o tom na co sa dopytujes je popisane v knihach na ktore odkazuje Oracle.
          Uc sa teoriu. Ako raz povedal Stalin(parafrazujem) : Mozme sa mylit v ekonomickych otazkach,skody vieme napravit,ale nie v teorii. Bez teorie nam hrozi smrt.
          Takze si vyber uz podla svojho uvazenia,ci zacnes s tou teoriou alebo budes spekulovat nad nesmrtelnstou chrusta. Viac sa k tomu uz nejdem vracat. Je to na kazdom ako sa k tomu postavi.

          Liked by 2 people

          • Táto odpoveď len potvrdila to, že v súčasnosti nie je nič zlé na tom nájsť nejaký jednotiaci prvok. Či už to bude osobnosť alebo niečo iné. Ak budeme takúto formu odmietať (lebo sme vraj ovce) a budeme trvať na samouvedomenie sa národa, tak sa v súčasnosti dočkáme akurát tak jeho zániku. To o čom tu písal Oracle ani neexistuje a ani neexistovalo. A podobnosť s tým obdobím v Rusku nie je ani náhodou. Aj vtedy, aj pred spomínaným obdobím aj po spomínanm období tam totiž existovala silná hierarchia moci a z pohľadu tunajšieho analytického združenia boli všetci nižšie postavení len ovce. Samozrejme, že knihy si postupne dočítam. Informácie sa vždy hodia.

           Páči sa mi

          • “Samozrejme, že knihy si postupne dočítam. Informácie sa vždy hodia.” Fantomas,tazko s tebou diskutovat ked najprv chces spekulovat o ksb,hladat spasitelov a az potom si povies ze si rozsiris obzory. Nie je v mojich silach ti tu zacat rozoberat dalsie obdobie a to Stalinske obdobie. Proste bud si to pozri v tych knihach alebo kasli na to,bez pochopenia podstatnych veci je to debata o teplej vode a nesmrtelnosti chrusta. Ak s vykladom v knihach budes suhlasit tak super ked nie tak nie. Svet sa kvoli 1 cloveku nezruti…
           Snad uvidis tuto reakciu,nakolko pod tvoj komentar sa uz nedacpisat.

           Liked by 1 person

     • my sme taki ubyti a dezorientovani dennou propagandou,my dnes nemame ani len novinarov,nieto este nejaku novinarsku elitu,nedavno som pocuvala na yubke novinarku-akoze s prezidentom klausom,mal strasnu trpezlivost-tu stylovu-musel je 3x opakovat-to neni nase valka-ta ukrajina,dodavam,tu nemas ze spravy,ale rovno ti serviruju nazory-dnes pocuvam farkasovskeho-hovori presne toto iste,ale prisaham,toto je moja osobna myslienka,a neviem si ani tv zapnut,chodim tuto a do kniznice

      Liked by 1 person

 6. Edgar Cayce a ďalší proroci predpovedali, ze na konci starého sveta, sa Sfinge zatvoria oči a to bude mať za následok pád všetkého co uz neslúži. Stalo sa. Sfinga je symbol genetickej manipulácie ľudstva.

  Páči sa mi

  • harabin mal bez podpory politickych stran v prezidentskych volbach obrovsku sancu a jeho vysledok sa da nazvat uspechom, prave na zaklade tohoto bola zalozena vlast, pripomeniem kotlebove nahle pichnutie sa do kampane a po zalozeni vlasi uvolnenie retaze svojmu osobnemu oberintriganovi mazurekovi, sledoval som scitavanie hlasov v poslednych volbach nazivo, pri scitani prvych 10% hlasov vystrelila vlast na 6%, nahle nastal obrat a do scitania zvysnych 90% vlast uz len klesala a skoncila na 2,9%, tomuto nikdy neuverim, harabin je pre vlastencov citlive miesto, to co sa deje nemoze nikoho nechat chladnym a harabin z toho bude tazit

   Páči sa mi

   • ti si strelili do nohy,toto tu uz cloveka totalne znici ,tieto absurdnosti-inac-kotleba bol zrejme riadeny zozadu,a tiez -mazurek ,ze ako tzv recni,no nezarecnil by si v bruseli,to je 100 percent,to bola ficova parketa ,ked chcel urobit krok vpred-musel predtym urobit 2 vzad

    Liked by 1 person

    • do nohy striela lsns vsetkym vlasteneckym stranam, lacny marketing, pofiderna ideologia a mrtve kresla v parlamente, jeho volicske jadro fanatikov si z neho robi modlu, neslobodno kritizovat, co vyprodukuje je pre nich posvatne, tolko o vnutornych pochodoch jeho “slobodomyselnych” nasledovnikov, kotleba je sikovny len v tom ako tu beznadej dokaze pod seba skoncentrovat a vysplhat sa na nej do parlamentu

     Liked by 1 person

    • mne to skor prislo ako zbieranie relativne lacnych politickych bodov pre buduci boj. Imho s prehladom vie, ze aj ked ho obvinia, tak to nepojde tak skoro ani na sud. (mam pocit, ze za posledny pol rok uz minimalne jedna takato kauza takto vysumela)……takych si uz opakovane natrel na rozok. A prokurator to podla mna vedel tiez, ale kedze sa to ukazovalo v TV, musi vykazat nejaku cinnost. Urcite sam vie, ze odsudenim to sa stane len keby slo naozaj do tuheho a nebola ziadna ina moznost. Pretoze o 4 roky sa potom moze stat, ze Harabin ako byvaly politicky vazen a sudca odsudi dotycneho prokuratora na dlhsie

     Liked by 2 people

 7. trochu mimo temu

  v cechach pod landovym zlatym spendlikom sa vytvaraju komunity a domobrana. Ja sice mozem byt pripravena s rodinou, ale co z toho ked sme len jeden muz, zena a 2mini deti
  Potrebujeme sa nutne spojit, este kym je cas.. nepoznam tu v dedine u nas nikoho, co o tom vie, iba v susednej dedine dcerinu ucitelku zo skolky a ona dalsiu susedu
  riesite tu prosim uz niekto realne nieco take? kde tie komunity tvorite? to aa mam vystahovat z domu a ist niekam do lesa? neviem co robit…
  no bez vacsej skupiny spolu to neda nikto.. mozte mat aj svoju ochranu nejaku, no neuchranite sa, ked vas pridu co i len vykradnut..

  Liked by 1 person

  • Milý ppp, poznám xy ľudí, ktorí takým prístupom prišli o peniaze, prácu, vzťahy… Ak už teraz generujes v sebe toľko nizkofrekvenych myšlienok, môžeš byť aj na druhom koncu vesmíru, tvoj vnútorný nepriateľ si ta nájde. Napisal som vnútorný, pretoze niet iného. Ak sa uz vnutorne teraz na niečo pripravujes, myseľ to vníma tak, že už je to realita. Pozor na to.
   Zamerať sa na to co chceš, nečakaj na nikoho a urob to ty. Ostatní sa k tebe pripoja ak to bude v súlade vašich tvorení.

   Páči sa mi

   • Mravce po celé dlhé letné dni usilovne pracovali a zhromažďovali potravu
    na zimu, keď sneh hrubou vrstvou pokryje zem. Kobylka nič nerobila,
    len sa prizerala a smiala sa im, že vraj sú blázni keď pracujú. Svieti
    predsa slniečko, treba sa hrať, spievať – presviedčala ich. Mravce si ju
    ale nevšímali, pracovali, aby nazbierali toľko jedla, že vydrží celú zimu.
    Kobylka si zatiaľ pospevovala a hrala sa v tráve. Leto sa čoskoro skončilo.
    Prišla jeseň a po nej zima. Zem prikryl sneh a ľad. Nikde sa nedala zohnať
    potrava, ani omrvinka. Kobylka hladovala a ledva sa dokrivkala ku skladu,
    kde mali mravce jedlo. Začala ich prosiť: “Prosím mravce, som veľmi
    hladná, dajte mi najesť z vašich zásob” ale mravce jej povedali: “Na to si
    mala myslieť v lete, keď si sa nám vysmievala. Leto si prespievala, zimu
    pretancuj a o jedlo sa nemusíš starať” Kobylka sklopila hlavu a smutná a
    hladná odišla preč.

    POUČENIE: Vždy treba myslieť na budúcnosť.

    Autor: EZOP

    Páči sa mi

   • sorry ale si normalny? to potom su vsetci sialenci, co si tvoria komunity, pestuju a pod? ved to ma sluzit aj na ochranu vsetkych spolocne
    ake nizkovibracne? Tym padom nemam mat ani ziadnu rezervu, ani jedlo kupene, lebo myslim na zle a je to nizkovibracne?

    v prvom rade je to duchovne, to si velmi dobre uvedomujem
    ale na to druhe tiez nemozem kaslat

    ako sa hovori pomoz si clovece, pan Boh ti pomoze ci?

    Liked by 2 people

   • Ja to vnímam podobne ako ppp, pripravujme sa, ale nie so strachom. Bolo by ľahšie, keby sa všetci pripravili aspoň trochu. Potom by nevznikli rabovačky v panike. Keď však hovorím rodine a známym, nech sa pripravujú, oni ma zosmiešňujú, že som paranoidná. Cudzím bars nechcem rozprávať, lebo keby sa dačo zvrtlo, boli by sme prví na odstrel (zásoby potravín).
    Marek, lietať v duchovne a len programovať v mysli nestačí, je nutné sa uzemniť a prepojiť do rovnováhy duchovno a hmotu. My sme predsa duchovné bytovsti v hmotnom tele

    Liked by 2 people

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s