Boli sme v oku búrky

Nemám vo zvyku dávať online rozhovory, ale myslím si, že je to dosť dôležité na to aby to zaslúžil samostatný vstup, lebo tento asi 1,5 hodinový interview osvetlí detailnejšie tie súvislosti, na ktoré som sa snažil v minulosti upozorniť. A to, čo zaznie pre Západ a anglo-americký močiar s centrálou v Londýne neveští nič dobré a chlap je pri tom Američan.

S pozdravom

Oracle 911Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

56 thoughts on “Boli sme v oku búrky

 1. Existuje veľa analytikov, ktorých si vážim, ale netrúfam si dať na nich odkaz, lebo s nimi aktuálne nesúhlasím. Ja nepotrebujem analýzu od nikoho, ja mám analýzy vlastné a už 20 rokov sa nemýlim. Nie nemám tisíce skladovateľov, ako mi bolo vytknuté, ale mne predsa o propagandu nejde. Nemám chuť robiť reklamu tomu, čo sa vždy udeje, podľa môjho scenára. Ja si vážim každý názor a analýzu, ale používam tú svoju, ktorá sa vždy potvrdila. Načo zbytočne veľa rečí a nadšenia.
  Moja predpoveď o páde BTC sa naplní, tak isto ako parita medzi EUR/USD.
  Keby som chcel škodiť, dám sem odkaz na stovky “analytikov”, ktorí sa proste mýlili a pokiaľ veria tomu čo dávali doteraz, pomýlia sa znova.
  Všetci poznajú moje predpovede do 7 mesiaca, tak si treba iba počkať a zatiaľ sa venovať rodine a nehľadať niekoho, kto tvrdí opak.

  Liked by 1 person

   • Som rád, že si stojíš za svojim. Je to tak správne.
    90% úspešnosť je naozaj dosť a verím že je moc dobrý a úspešný. Poznám veľa Indov (analytikov), ktorí sú vo všeobecnosti veľmi úspešní, ale dnes sa dosť často mýlia, lebo nemajú dostatok informácií. Ver mi, že ja sa nepomýlim, ale nechajme to plynúť a počkajme si na ten pokles BTC a rast USD.

    Páči sa mi

  • Ja mám iný zdroj informácií. Ten sa nezmieňuje o finančných trhoch, rôznych menách a ďalších nie až tak podstatných veciach. Ja osobne prajem našej súčasnej vláde aby sa im podarilo ujsť do USA či Austrálie. Z toho čo sa bude diať tam mi behá mráz po chrbte. No nie je už iná cesta, bude to dosť krvavá zmena ktorá zmelie najrôznejšie hnutia a organizácie. Energetická kríza naplno udrie uprostred leta, nastanú masové výpadky dodávok elektriny vo veľkomestách po celých USA. To spustí chaos, ak v USA zhasne elektrina okamžite sa začne rabovať. Teraz nebudú výpadky na niekoľko hodín ale na dni až týždne. Pokúsia sa to riešiť najprv národnou gardou, neskôr armádou. Stačí jediná iskra a občianske nepokoje zničia kontrolu federálnej vlády. To nie sú iba také teórie, bolo to už testované, ak vypadne prúd na viac ako tri dni v takom New York následne nepokoje bude možné potlačiť až za niekoľko týždňov. Ak k tomu dôjde na viac ako dvadsiatich veľkomestách nebude možné zvládnuť situáciu za pol roka ak vo viac ako osemdesiatych veľkomestách situácia sa stane nekontrolovateľnou. To vyrieši všetky teórie okolo dolára eura rubľa či akejkoľvek meny či kryptomeny.

   Liked by 4 people

   • Peter Peto
    Vidím, že ty máš drsné zdroje, až ma mrazí. No ja to vidím trošku inak. Viem že sa očakáva chaos a to nie iba v USA, ale ver mi, že sa na tom pracuje, aby nebol krvavý. Cez víkend by mali prísť nejaké vystúpenia v USA na položenie súčasného teroristického zoskupenia okolo Bidena. Neskôr to bude stále intenzívnejšie. Je možné, že aj na Slovensku sa niečo pohne dopredu, na základe informácii z USA. Áno, pokiaľ by sa vypol prúd na jeden deň v akom koľvek väčšom americkom meste, bol by to masaker. Neverím že sa to stane.

    Páči sa mi

    • Treba dúfať, no situácia je aj tak dosť vážna. V USA už bola vyhlásená energetická krízová situácia ohľadom dodávok elektriny. Bola vytvorená krízová skupina ktorá má oprávnenia aby sa situácia zlepšila. Dokonca môžu dočasne zrušiť clo na dovoz potrebných zdrojov na vyriešenie situácia. Tu môže v súčasnosti vyriešiť jadrová energia, to má však príliš silnú pozíciu Rusko preto USA vsadili na nespoľahlivé “zelené” obnoviteľné zdroje. Je čas horúčav, klimatizácie idú na plný výkon, otázka znie nie či budú black out ale aké veľké a ako dlho budú trvať. Rozvodová sieť tiež nie je v dobrej kondícii. Som si istý že sa budú snažiť aby nedošlo na najhoršie no to záleží na kádroch. Pritom je jasné že schopné kádre sú veľmi nedostatkový tovar.

     Liked by 3 people

     • Veľmi ma pobavila zmienka o vytvorení tej krízovej skupiny. Pokiaľ bude skupina pracovať ako tá naša za covidka, tak pre ľudkov v Spotených štátoch moc žiarivé zajtrajšky asi nebudú. Nakoľko je ich viac miliónov ako nás, tak len dúfam, že dokážu z nich nájsť schopnejšie kádre ako u nás.

      Liked by 2 people

      • Zatiaľ táto skupina urobila niečo čo zopár ľuďom lokálne pomôže. Zjednodušili dovoz fotovoltalickych článkov, veterných turbín, technológií a materiálov na ich výrobu. Vytvorili mechanizmus ktorý umožňuje nariadiť okamžitú výstavbu slnečných a veterných elektrární. Green Deal úraduje naplno.

       Páči sa mi

    • Videli sme to v rabovackach New Orleans. Zaujimave, ze satanisti napadli elektricku siet vo Venezuele( predtym ako poziadali Rusov o pomoc) a po masivnych vypadkoch tam bol klud a ludia si pomahali. Hold ina moralka.

     Liked by 1 person

      • Si veľmi netolerantný. Mohol som včera zverejniť, že Slovenské a Poľské nebo bude stiahnuté po 4:00 hod ráno z mrakov. Mal som tieto informácie, ale na to sú tu iní, ktorí to mali urobiť a nespravili to. Bola to informácia, ktorú som mal už včera pred pol nocou. Dnes o tom môžem informovať. Tí čo bývajú v Ba a jej okolí, museli postrehnúť, že od 4:00 do 10:00 ráno boli stiahnuté mraky a obloha bola viac ako po 3 rokoch, bez jediného mráčika. O tomto môžem informovať, lebo sa to už stalo. Neviem či to niekto v informáciách postrehol, ale ja som o tomto nemohol informovať, lebo na to sú iní mediátori. Nemôžem informovať ani o tom, prečo sa to stalo. Buď trošku tolerantný a spomaľ, lebo tieto tvoje ironické narážky nikam nevedú. Sľúbil som, že dám informácie včas dopredu a to aj dodržím.

       Páči sa mi

       • Nechcem vŕtať, ani nič podobné, som mierumilovný človek…
        Ak teda môžeš, a vieš ako bude , prosím nasmeruj moje konanie tak, aby naše deti boli ochránené!
        Nechcem vedieť ,čo bude , ktorý deň sa to udeje to,alebo hento…. Lebo to umocňuje strach… Moja úloha je ako vidíš táto….ochrániť deti, a pripraviť ich do života silných, múdrych, láskavých, zodpovedných aj Tolerantných… Aj keď sa mi veľmi páčil príspevok od Senecu….s poučením na záver : ako sa do hory volá, tak…..!

        Páči sa mi

       • Jarojr, neviem ako v BA, ale na východe (KE) za posledné tri roky, a tento rok zvlášť, bolo veľmi veľa dní bez mrakov. Ak však máš na mysli “mraky” po chemtrails, tak dnes skutočne žiadne čiary tiahané neboli, aspoň som si ich ja nevšimol.
        Ohľadom zmien v USA – aj tam je snaha, aby sa to udialo tým najmenej možným krvavým spôsobom.
        ad. zmeny na Slovensku – nejaké prevratné zmeny v tomto roku zatiaľ v nedohľadne. Prípadné korekcie v USA môžu zneistiť niektorých koaličných predstaviteľov, ale razantná zmena je naviazaná skôr na vývoj na Ukrajine.
        Ohľadom Slovenska treba však pozorne sledovať aj vývoj na BV – Izrael, ktorý má u nás svoje záujmy a buduje si tu svoje predpolie.

        Páči sa mi

        • Keď už sme aj v Košiciach….toto 2.najväčšie mesto v SR, nemá na vyplatenie elektriny v DPMK…..tu sú dôsledky… Dnes nie je na elektrinu,zajtra sa nejde do práce, pozajtra nebude na chlieb….

         Liked by 1 person

        • Je dôležité, aby sme tu na Slovensku mali nejakých diplomatov, lebo iba diplomaticky sa môžeme baviť s tým čo príde z poza hraníc. Obávam sa, že zatiaľ žiadnu známu pre slovenskú diplomatickú osobnosť nemáme.

         Páči sa mi

         • Ja si myslím, že R. Fico je tou osobnosťou. Prišiel do vrcholovej politiky ako premiér, keď boli karty rozdané, po divokých 90 tych rokoch, po privatizacii, nastúpil po devastačnom modrom období Dzurindu a Mikloša. Uvedomil si, neviem kedy a v akej miere, že premiér SR je len lokaj protektora, že získavať späť stratenu suverenitu je boj na všetkých frontoch, vrátane boja vo vlastných radoch (Gabčíkovo a “kauza=trest” pre úspešnú advokátsku kanceláriu, ktorá mala odvahu zastupovať SR proti európskym súdom). Nezopakoval chybu Mečiara, nezamotal sa do siete privatizácie majetku štátu, ani nič podobné. Z toho mi plynie, že je pripravený na diplomatickú misiu v prospech SR, možno aj v prospech ČSSR, možno aj na širší záber v rámci Európy. Viem, že pri návšteve Moskvy mu Putin niečo daroval, čo malo evokovať, že s ním počíta. Inak Fico vždy neguje najvýstrednejšie ataky tejto vlády voči Rusku verejnými ľudovými zhromaždeniami (keď poslali S300, bolo zhromaždenie “Za mier, proti vojne, proti zbraniam pre UA” kde asi 1. krát vravel o proxy vojne medzi USA a RU, ktorej je UA obeťou). A Fico a jeho ľudové zhromaždenia sú aj v ruskej TV pravidelne ozvučované.

          Liked by 2 people

          • chybu mečiara? VM pripravil referendum o tejto otazke a vieme, co sa s tym udialo.
           Nezabudajme kde bol RF, ked sa bojovalo v Markize medzi Bruchom a Uslintanym či ako to volali Kočnera a Ruska v prostredi mafie.

           Páči sa mi

          • Aby som spresnila, chybou V. Mečiara som myslela jeho osobnú angažovanosť a prospech z privatizacie bratislavskej Koliby cez jeho deti , dcéra Magda bola vtom zvlášť povláčena, hotel Baračka sú tiež jeho detí, jeden syn sa zbalil a šiel podnikať do USA (bez kapitálu ťažko), vila Elektra, potom ešte skupovanie pôdy niekde v Porube? – oproti tomu jeho prehlásenie, že má 1 byt, 1 opel corsa a dedičstvo. To mu proste obyčajní ľudia nevzali, nemal šancu urobiť “come back” ani v 2019, ani inokedy. Ľudia čo sa živia prácou, sú “hákliví” na statky svojich lídrov. Nech už to myslel akokoľvek, možno nedomyslel, možno rezignoval, možno mu to už bolo jedno? V každom prípade, Fico sa poučil, nič nesprivatizoval, nič ako hotel, vilu pre istotu nevlastní ani cez syna (a mohol by), syna stiahol dokonca z VB pracovať do Česka.
           V. Mečiar bol na samom začiatku procesu, musela ísť kupónka, rozdelenie republík, privatizácia. Do toho ich protektor aj s Klausom hnal. Vtedy podľa mňa platilo aj pre nás to, čo povedal Putin o začiatkoch demokracie v Rusku. Niečo v zmysle ” Úprimne sme verili v zblíženie so Západom, že nám to prinesie prosperitu…” Myslím, že V. Mečiar tiež na začiatku veril…potom už vedel a brzdil procesy integrácie SR do EÚ a tak dostal stopku… protektor vymenil lokaja.

           Liked by 1 person

    • Peter Peto a Jarojr Leopold Moravčík (jeden z najvýznamnejších slovenských zahraničnopolitických novinárov sedemdesiatych až deväťdesiatych rokov 20. storočia) povedal,že SŠA skončí na krvavo. Pôsobil dlhé roky ako novinár aj v tejto krajine a stále má kontakty na veľa ľudí. Pozná celkom dobre problematiku.

     Liked by 2 people

 2. Ruská centrálna banka dnes opätovne znížila úrokovú na 9,5%. Pre západných povaľačov a pedofilov s Deep state sa nastáva šok, lebo ich biely kôň Elvira Nabiullina, akosi prestal poslúchať. Pokiaľ sa úroková sadzba dostane pod úroveň 8%, Rusko začne výrazne Ekonomicky ťažiť na úkor fašistickej západnej Európy a neskôr aj USA. Čo dodať.

  Liked by 4 people

   • Najskôr práve preto že je tým čím je. Ona vie že to o nej vedia a aj že oni vedia že ona vie. Na post ju navrhol sám Putin. Ten to neurobil náhodou, určite je tam neformálna dohoda, (medzi štyrmi očami). Ona si tiež veľmi dobre uvedomuje súčasnú situáciu , prinajmenšom jej bola vysvetlená. Ak teraz úmyselne a očividne poškodí Rusko bude ju súdiť tribunál a nie civilný súd. Putin jej podal záchranné lano či ho ona chytí a už nepustí rozhodne o jej osude a osude jej najbližšej rodiny.

    Liked by 3 people

   • Musíš pochopiť, ako funguje zločinecká organizácia FED. Ona dostala na výber, smrť, alebo Rusko. Teraz pracuje pre Rusko. Ja viem, že Pjakin to berie ako zlo, ale Putin nemal inú možnosť, lebo títo skrytí vlastizrádcovia/podpindosníci, sú inteligentne vysoko nad väčšinovým odpadom Ruska. Putin sa rozhodol brať to, čo je najlepšie a postarať sa o jej bezpečie. Preto to teraz robí, ako t robí.

    Páči sa mi

 3. Ak by bol v Rusku urok ako u nas, totalne by prevalcovali zapad. Doteraz banky odsavali hdp Ruska pomocou urokov.Ak je hdp vyssie ako urok, ekonomika prosperuje, ak nizsie spotrebuvaju sa zdroje. Bol o tom nejaky ksb clanok na levanete. Je to sposob boja na 4.priorite. U nas boli v 90tych rokoch 27% uroky. Znicili sa firmy( aj privatizovane), potom nabehli zraloky zo zapadu a rozobrali si to. Nasledne sa Zatvorili cukrovary, zrusili druzstva, chovy atd. Je na to normalny technologicky postup. Vola sa to demokratizacia spolocnosti. Patri tam aj liberalizacia cien, proste ozobracenie ludi, firiem, privatizacia a ako vysledok otroci vo vlastnom state. Tam sme sa dostali my aj Ukrajina. Klobuk dolu, ze Rusi vzdorovali 30 rokov a nezlomili ich, dokonca reprivatizovali monopoly.

  Liked by 10 people

  • správne má byť rast HDP, nie iba HDP (hrubý domáci produkt), ak už sa bavíme v rétorike súčasnej ekonomickej pavedy a finančného systému, postaveného na úžere.
   Avšak otázkou je: Dokedy je možný rast HDP? Áno, v rámci jednotlivých krajín, kde sa umelo umrtvovalo domáce hospodárstvo, tak tam rast HDP na optimálnu úroveň domácej spotreby je ešte možný. Ale v globále už niet kam a pre koho rásť.
   Už som tu dával odkaz na krátke video Prof. Staneka o Smernici EÚ o predĺžení životnosti spotrebných tovarov. A to je tiež úder pre rast HDP. Celá mantra o nutnosti rastu HDP slúži len na prekrytie bankovej úžery.

   Liked by 6 people

 4. Ano hdp som myslel samozrejme rast hdp, absolutne cisla nikto neriesi. Ja by som okrem rastu hdp riesil aj samu podstatu merania hdp. Okrem prostitucie a sedej ekonomiky( spominal aj Stanek) sa tam totiz pocitaju nezmysly. Ak si poziciam 100 mil a postavim nieco, co mi nic neprinesie, hdp vzrastie aj dlh vzrastie. U US je vseobecne zname ze kazdy dodatocny dolar tlacenych penazi prinasa mensi a mensi uzitok( vola sa to v pavede tusim multiplikator hdp). Najvacsia absurdita( a deje sa to) je napr za 100 mil. Pozicanych( vytlacenych) penazi zvysit HDP iba napr. O 50 mil.

  A suhlasim, ekonomia je paveda, studoval som to a viem o com hovorim, Jefimov( ten co bol v Rusku vo vazeni a napisal knihy KSB) sa k tomu vyjadril oresne, chyba metodologicka jednotka ako vo vedach- meter, kilogram a pod. 1 dolar je iny pred rokom ako teraz ako v roku 1920. To je ako keby sa posuvali atomove hodiny, ktore sluzia ako referencny cas…

  Liked by 2 people

 5. Spätné upozornenie: Nenávratnosť Ukrajinskej investície | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s