Prepad trhov

Teraz chcem poukázať na iný aspekt Putinovho kroku so zákazom obchodovania v US$, konkrétne na to, že dlhová pyramída sa nielen prestala rásť, ale začala sa kolabovať:

Vo veci je totiž to, že európske firmy konvertujú US dlhopisy (UST) na € (a podobne postupujú priateľské a nepriateľské štáty) pri obchode s Ruskom. To znamená nielen masívny odpredaj UST a následné problémy s trhom pre UST, ktoré má dopady aj na trhy s nehnuteľnosťou (na úrokovú sadzbu amerických hypoték majú hlavný vplyv úrokové sadzby od 10 ročných UST), ale aj to, že rast indexov búrz prepadnú lebo sila, ktorá živila rast akcií bolo zadlženie subjektov. Ďalšia vec je to, že bude treba viac US$ na nákup surovín, lebo prebytočné US$ hľadajú svoje nové miesto, čo zas bude mať pre konzumentov neblahý dopad na ceny, konkrétne štruktúra nákladov bude rásť čo v kombinácií s infláciou (masívne tlačenie meny kvôli covidu má presne tento dôsledok) bude znásobovať hyperinflačné tlaky.

Posledná vec, ktorej sa chcem dotknúť sú MBS (Mortgage Backed Securities) t.j. deriváty z hypoték, ktoré v 2007 narobili toľko problémov, chystajú narobiť zas problémy. Tentoraz štartér je kombinácia inflácie/hyperinflácie a vyšších úrokových sadzieb.

Takže prepad trhov je spôsobený spomalením tvorby kreditu a kým komodity (hlavne drahé kovy) a kryptomeny sa zotavia kvôli hyperinglačným tlakom ostatné trhy nie. Dodávam, že to, čo sa deje nie je náhoda, ale výsledok plánovania.

S pozdravom

Oracle 911

 

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

16 thoughts on “Prepad trhov

 1. Informácií je kopec. Všetci vieme že to príde, ale iba vedieť nestačí. Som presvedčený, že sa to už rúti samé, zotrvačnosťou a nikto nemá tú silu to zastaviť. Teraz sa už bojuje iba o to, či to spadne na nulu, lebo tam niekto strčí nohu do dverí. Keď sa podarí Putinovi ukončiť vojnu na Ukrajine do konca júla, mala by to byť Slovanská noha.

  Páči sa mi

  • Zopár denníkov v USA vydalo článok v ktorom predpokladajú porážku Ukrajiny v priebehu piatich až siedmich týždňov. Tieto články sa objavili prvý junovi týždeň. Takže predpoklad úspechu špeciálnej operácie tu je. Otázne je koľko žoldnierov je NATO ochotné obetovať aby spomalili postup Rusov.

   Liked by 2 people

  • trhy ako také nikdy nespadli na nulu…to sa len tak hovorí 😉 spadne to maximalne niekde k realnej hodnote, mozno trosku nizsie (lebo “market sentiment”)…sa zase netvarme, ze na zapade su realne hodnoty na nule

   Páči sa mi

   • Vauban
    Trhy nespadli nikdy na nulu ? No všetky trhy zatiaľ nikdy, to máš pravdu. Nedávno bola ropa v mínuse, to si ale musíš pamätať, že sa jej spoločnosti zbavovali aj zadarmo. Nové technológie možno nebudú potrebovať ani ropu ropu, ani striebro a možno sa nájde aj nadbytok zlata..
    Ja nevravím, že sa to stane Nesúhlasím s úplnou nulou na BTC/USD, ale hrozba je veliká. Ja ešte vidím aj zadné dvierka pre BTC.
    Je dobre sa nehrnúť do toho, do čoho sa rozumie málo kto. Odporúčam si počkať a neskúšať rôzne varianty.

    Páči sa mi

     • Ja nebudem tvrdiť to, čo neviem či sa stane. Keď ale niečo napíšem, stane sa to ! Sám sa o tom môžeš presviedčať. Tak zvané atómovky sú výrazom nevedomých a hlúpych. Nikto okrem Ruska, Číny a S. Kórey nemá na to, aby použil Atómový útok, voči inému národu. Nikto na to nemá technické predpoklady ani USA, aj keď sa nimi niektorí prozápadní idioti vyhrážajú.

      Páči sa mi

 2. Ďalší americký závod na spracovanie potravín vybuchol v plameňoch
  Fotografia Tylera Durdena
  OD TYLERA DURDENA
  STREDA, 15. JÚNA 2022 – 05:45
  Ďalší závod na spracovanie potravín horel. Podľa miestnych správ Stevens Point Journal v pondelok požiar zachvátil závod na výrobu pizze vo Wisconsine.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s