Dráčik

Kde bolo, tam bolo, bolo jedno konzumné prostredie v “tejto krajine”. V “tejto krajine” väčšina veľkých obchodných sietí je vlastnená zahraNIČÍm. No je aj pár, ktoré nie sú až tak vzdialené nášmu videniu sveta.

V “tejto krajine” sa narodil jeden šupinatý nezbedník. Rástol a rástol a jedného dňa JOXova žena poslala JOXovi, že aha, asi majiteľ píše.

Vďaka Bohu za takýchto majiteľov.

https://www.dracik.sk/vsetky-clanky/

Chcete kupovať hračku pre deti? Čo, ak by ste podporili práve ich?

Jox

31 thoughts on “Dráčik

 1. Hračky sme dosť dlho nekupovali, lebo deti odrástli, nebolo treba. Teraz keď už máme vnúčatka tak tam nakupujeme dosť často. Veľmi radi podporíme našich majiteľov, už aj preto že v čase covidizmu nepodporovali toto šialenstvo. Bodaj by ich bolo na tom našom Slovensku takých viac.

  Liked by 1 person

  • Už ste zabudli, že pred Vianocami 2021 mohli v Dračiku nakupovať iba ” očkovaní s dokladom ” ?!!!!!!
   Mnohí starí rodičia sa práve kvôli tomu ZLOMILI ……lebo nechceli prísť k vnúčatám s prázdnymi rukami …nie všade sú príbuzenské vzťahy ideálne…že si vítaný aj bez darčekov. Hanbite sa. Ja si to pamätám dobre a prisahal som, že také obchody už nikdy finančne nepodporím ani centom.

   Liked by 2 people

 2. Jox! Hovorí sa, že dvakrát do jednej rieky nevstúpiš! Dráčik je pre mňa odpad! Manžela vyhodili z predajne 23.12.2021 lebo nemal covid pas! Chcel kúpiť vnukovi hračku! Otázka? Je to normálne? Už nebudeme tam nakupovať! Zastávať sa firmy, ktorá diskriminuje … Kľudne ma zruš! Patrím k staršej generácii. S týmto som sa nestretla za celý život!

  Páči sa mi

  • Zuzana vidíte, aj mnoho bacharov, pachajucich najhorsie zverstvá v taboroch smrti potom hovorilo, dostal som rozkaz, ich habe nicht gewusst. Ide o to, že mnoho ľudí bolo donutených a svejkovali ako sa dalo. Lebo ak dostanú ľudia funkciu dozorcu a autorita im povie, co maju robiť, viď Milgramov experiment mnoho z nich sa zlomí a su schopni mučiť človeka, v záujme vyššej autority.
   Ak ste zo staršej generacie a nestretla ste sa s tym cely život, tak ste v škole asi mali zlych uciteľov dejepisu, lebo toto šialenstvo sa už dialo. Ako za 2 svetovej, tak za socializmu, aj keď tam to.bolo menej vypuklé.
   Ako vravím u nás to bolo bezproblémové, otvorila si len raz usta mladá slečna, no boli zatvorene kolegyňou, ze oni to maju vycapene a nie sú platení za to, aby nieco vyzadovali.
   To, ze sa to stslo Vam a milionom dalsich v obchode, sa stalo aj mne. riesil som to s pravnikom, boli sme na ESĽP, mali sme jasne vyhrať, nie pre pomstu ale pre potvrdenie, ze to bolo nezakonne, no ESĽP to odmietol v rozpore so svojou vlastnou judikaturou. Takze ESĽP sam porusil pravidla a uz nie je doveryhodnou instituciou ergo je treba zmenu zdola, cez regiony a vyriesit to takto, zospodu, kde je moc, teda u obcanov.

   Liked by 2 people

  • Ano z vedenia,z vlády..tiez si myslim ze je to individuálne..ale napr.v jednej predajni xykrat žiadna buzeracia a pak 1 iniciativna predavačka zo sebajrobila hlúpanu..v takej veľkej sietí predajnimaby bol majiteľ zodpovedny za každé gesrokazdeho zamestnanca?

   Páči sa mi

 3. V Nitre do Dráčika len s covidpassom, zrejme ide aj o miesto – dané nákupné centrum malo pomerne militantne nastavenú SBS.
  Na druhej strane som to riešil objednávkou cez internet a tovar mi pekne vydali pri vchode.
  Cielené podporovanie domácich obchodov a služieb prevádzkujem už dlhšie. A bol som prekvapený, koľkí majú pomerne veľké firmy na živnosť, nie na s.r.o.

  Liked by 1 person

  • Toho dráčika v Nitre môžem potvrdiť, predavačky nevpustili bez handier a papierikov, preto som bol prekvapený keď na ich stránke uverejnili takéto “buričské” myšlienky. Ak sú majitelia proti fašistickým opatreniam, mali dať nejaké plošné odporúčanie všetkým prevádzkam a nevznikol by problém s premotivovanými predavačkami a následným delením zákazníkov na spokojných alebo nespokojných…

   Liked by 1 person

   • V NR su 3 predajne dracik, vsade boli prudko iniciativne h-jungen, argument bol ze vedenie nakazalo. Oni len posluchaju. V jednom dost Velkom obchode ma zase dokonca pohodovo upozornili, ze u nich to vobec nemusim mat . Nakupujem temer vsetko, co sa da od vtedy u nich, a bolo aj kopec inych obchodov, kde to neprezivali.

    Vsetko je o ludoch……….clovekoch……….bytostiach……..

    Liked by 1 person

 4. ad. Dráčik a iné slovenské firmy – tak, ako písali tu viacerí, záleží od miesta a predovšetkým od personálu nielen danej predajne, ale aj nákupného centra. Navyše si treba uvedomiť v súvislosti s covidom rozmohnuvší sa jav udavačstva.
  Pozrel som si Joxom linkovanú stránku a našiel aj toto:
  “Slovensko sa zásluhou občanov prepadá do ničoty.
  Deštruktívna činnosť politikov nastavuje ľuďom zrkadlo.
  Pre pochopenie tohto diania je nutná sebareflexia.
  Schopnosť sebareflexie klesá s rastúcim egoizmom.
  Egoizmus vzniká na základe strachu.
  Strach vyplýva z nedostatku sebadôvery.
  Slabá sebadôvera je dôsledok absencie viery.”

  A keď sme už opätovne zabŕdli do covid témy, tak si dovolím upozorniť na jeden jav:
  tie spoločenstvá (mám na mysli predovšetkým tzv. kamarátske spolky), ktoré fungovali pred covidom sa poväčšine rozpadli, alebo minimálne pretriedili. A vznikajú nové. Kým počas covid šialenstva bol základným triediacim znakom covid, očkovať/neočkovať, tak teraz bez ohľadu na zaočkovanosť je triediacim znakom dôvera v systém a uvedomovanie si obludnosti tohto systému a jeho plánov na zotročenie ľudstva. …a uvedomovanie si potreby odpútať sa od tohto systému.
  Aj keď to ešte nie je “na povrchu” tak zjavné, tak covid šialenstvo prebudilo zo spánku veľmi veľa ľudí – “podhubie” je veľmi rozsiahle. A je len otázkou času, kedy vyrazia na povrch aj “plodnice”…

  Liked by 3 people

  • Nevstupis dva krát! Je pravdepodobne myslene inak ako tu prezentujete 🙂
   Ak ste nekúpili tam, potom kde?
   Ak sa kúpili, tak nemate žiadny problém do budúcna.
   Čo bude v budúcnosti s hračkastvom Dračík, asi vie málokto 🙂
   Veľa zdaru do cesty.

   Páči sa mi

 5. Myslím, že to je o hyperaktivite predavačiek. Naposledy som bola v obchode pre vlasovú kozmetiku, predavačka mi povedala, že výrobok, ktorý chcem stojí 12€, že vo výrobku skoro nič nie je, že nech idem do inej drogérie, kde tento výrobok majú za 2€. Proste radosť mať takého zamestnanca, ale na druhej strane mi vlastne poradila, aby som zbytočne neplatila.

  Páči sa mi

 6. Môže to byť prezliekanie kabátov ale tiež duchovný, vnútorný vývoj. Nesudte aby ste neboli súdení. Co tak zvoliť empaticku a vyčkávaciu metódu? Poznám človeka co volil kisku za prezidenta a doteraz sa zato hanbí, poznám človeka co plnými silámi a nasadením sil v prvej vlne ruska a až potom pochopil… Každého moment prebudenia je iný. Je úžasné e pan supinate tvor takto zmysla a takto prezentuje svoje postoje. A ako to bolo s fašizmom v jeho predajniach? Kto to naozaj vie? Už som sa stretla aj o osobou na vysokom poste, ktorá si uvedomovala situáciu, ale na fanatizmus zamestnancov nemala dosah…a výhovorka na vedenie a prikazy je ta najjednoduchšia…nikto vám nepovie ze je trhly on sam a koná z vlastného presvedčenia…

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s