EU skončila

Viem, opakujem sa, ale opakovanie je matkou múdrosti a veci „len“ nabrali poriadny spád. Konkrétne Nemcom a Talianom ide o krk, a nielen im, ale každému vrátane Francúzov, ktorí sa tvária, že sa ich celá vec netýka. Ak chcem vztiahnuť celý začiatok konca ku konkrétnym udalostiam a procesom, tak je to, ako prvý časový bod, uvalenie sankcií voči Rusku kvôli Krymu spolu s ruskou odpoveďou v roku 2014, potom migrantská kríza v rokoch 2015 a 2016, a koniec začiatku konca je v roku 2020, keď Nemci zhabali medicínske covid-potreby niekoľkých štátov, pričom Brusel na to nič nepovedal.

O čo ide?

Finančný systém Európy je v ťahu a spolu s ním, kvôli vyčíňaniu Bruselu, ktorý je filiálkou anglo-amerického močiara s centrálou v Londýne, aj Ekonomika EU. Finančný systém Západu je pyramídová hra, ktorá sa tvári ako legitímny finančný systém, a teda ako každá pyramídová hra, končí kolapsom. Lenže tento kolaps sa dá do istej miery riadiť a šéfka ECB Lagarde dostala príkaz odstreliť ekonomiku z finančnej strany. Toto im ide pomerne dobre, lebo škrtia prívod peňazí do reálnej ekonomiky (bankári a ostatná parazitická háveď žiadny nedostatok lacného kreditu nepociťuje).

Toto sa deje v prostredí, kde sankcie uvalené na Rusko a následná ruská odpoveď, ničí ekonomiku tých, ktorí ich uvalili, resp. poslúchli príkaz na uvalenie sankcií na Rusko. V 2014 bolo to uvalenie sankcií len neskúsenosť Západu, lebo to umožnilo Rusku stať sa sebestačným, ale v roku 2022 to už bola rovno zlomyseľnosť močiara, ktorá prinútila členské štáty a samotnú EU spáchať ekonomickú samovraždu a tu prichádza do obrazu Francúzsko, Nemecko a Taliansko. Vo Francúzsku Macron vyhral prezidentské voľby podvodom a Francúzi to vedia, a vie to aj Marine Le Pen, ktorá pristúpila na túto hru len preto, aby to nebola ona a jej okolie, kto bude braný na zodpovednosť za ekonomické problémy Francúzska, a našťastie týmto sa veci len začínajú. Ide totiž o to, že vo Francúzsku medzitým prebehli parlamentné voľby, kde Macronova klika prišla o väčšinu t.j. všetko je pripravené na to, že keď prebehne povstanie proti Bruselu a ostatným poskokom močiara v Nemecku a Taliansku, tak vo Francúzsku prebehne palácový prevrat, v ktorom Macron a jeho klika nielen budú braní na zodpovednosť za vzniknutú situáciu, ale súčasne sa poukáže aj na to, že do akých zločinov sú ešte zapletení. A toto je ďalší dôvod, prečo Le Pen uznala výsledky prezidentských volieb prakticky okamžite. Vo veci je totiž to, že Nemci si teraz už uvedomujú, že do akých problémov sa dostali, tým, že prijali „Green Deal“ z dielne močiara a ich bruselskej filiálky, a to hlavne vo svetle ostatných dopadov tretieho energetického balíčka a protiruských sankcií a ruských odpovedí na ne. Podobne sú na tom aj Taliani, ktorí ešte majú nejaký vlastný priemysel. Preto hovorím o ich vzbure proti Bruselu.

A čo my?

Poľsko je ako vždy patologicky rusofóbne a toto len umocňuje fakt, že sa spolčili s Londýnom, ktorý im naznačuje, že dostanú podiel na koristi. Ale skutočnosť je taká, že to budú pšónci t.j. poľské elity, ktorí budú musieť zaplatiť účet za túto avantúru bez ohľadu na to, či zvíťazia, alebo prehrajú (ostatne Putin sľúbil Britom, že keď neprestanú s tým vojnovým štvaním, tak v prípade vojny s NATO budú oni prví, ktorí zmiznú z povrchu zemského a toto určite schladilo ich horúce hlavy – článok). Česko a Slovensko sú de facto americké kolónie t.j. poslúchajú na slovo americké ambasády, háčik pre nich je v tom, že oba režimy nielenže sa ukazujú pred davom v plnej nahote čo sú zač, ale sú aj neudržateľné (o stabilite riadenia nemôže byť ani reč, lebo aj klauni sú oproti nim ťažkí profesionáli), a preto pohlavári budú tí, ktorí ako prví budú obetovaní v prípade problémov (a vyššie som uviedol, aké problémy možno očakávať). Maďarsko je jediné, ktoré robí národnú a skutočne európsku politiku (háji záujmy Európy), ale to sa vôbec nepáči Bruselu. A ja mám voči maďarskej politike tú výhradu, že je stále viazaná na otrokársky koncept.

Takže podčiarknuté a sčítané, ja v našich končinách očakávam skôr francúzsky scenár vývoja, t.j. poukáže sa na zločiny predstaviteľov tej-ktorej močiarnej kliky a ich následné odstrihnutie od pák moci (či už lynčom alebo inak) okorenené palácovým prevratom. Pritom Poľsko sa bude deliť zas, tentoraz kvôli Haliči/Galícii.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

52 thoughts on “EU skončila

  • zase trocha nadeje,ti tam stali ako daki bohovia svetas,a zase na to rusko,take nuly,no my vieme ,ze to bude aj tazke,idu sa diat veci,pre nas stred su najhorsia retiazka poliaci,my si musime zubami-nehtami statnost udrzat.striehnut peniaze-na pripadny rozkol,nemozme dopustit dalsie rozbijanie,stale verim,ze je v nas kus dobra,uz sa nemozeme drobit,ide nam o zivot-nie mne ,ale nasim mladym,bude to tazke,som stara,ale nie staromodna relikvia,ale prenesme si kusok toho stefanika do dneska,ma co povedat.dalej v prvej svetovej nastupili usa v poslednom roku,v druhej tiez-vylodili sa v normandii,stalin urcil demarkacnu ciaru plzen-inac vsetci pozname tie idey,ako oni su vitazi 2 svetovej v europe.k poliakom-v taboroch,kde boli zidia-vzdy vsak bol nejaky kapo-tiez vezen v podstate-a najhorsie bolo u tyh polskych veznov,kde bol polsky kap-viac netreba povedat

   Páči sa mi

  • ano,na bradle ,vynikajucu biografi so vsetkymi realiami tej doby a morom faktografie napisal pan banas-stefanik-samozrejme realie tej doby nemozeme aplikovat na dnesok,ale ustredna myslienka jednoty je fixna,roman je doslova nadherny,ako roman o altaji

   Liked by 1 person

 1. Díky za dobrý článek. Všechno se neskutečně zrychluje. Za chvíli se perioda sociálního času bude měřit na stopkách. Jinak k tomu Polsku. VVPj kdysi řekl, že současné Polsko je slepencem tří velkých částí: slovanské, turkické(?) a židovské. Osobně si myslím, že dělení vlastního státu mají Poláci v “genech” (viz. 3 historická dělení 1772, 1793 a 1795 + Vídeňský kongres 1814-1815), a dalšímu rozdělení nejspíš neujdou. Spíše mne zajímá, jestli by to dělení mohlo jít podle výše uvedeného etnického klíče.

  Páči sa mi

 2. Kde obyčajný človek vidí náhody, uvedomelý človek vidí plánovanie. Putinova akcia vynútená DS zabránila okrem iného nastoleniu novej svetovlády, keďže kabale zhabal územia určené pre obnovu Veľkej Khazarie (pôvodne tam mala byť aj časť Kazachstánu, preto ten náhly prevrat). A keď naviac 1.4.2022 naviazal rubel na zlato, to boli mocné kopance do zadku chazarov. USD a EUR budú mať onedlho cenu papiera a tlačiarenské farby, doplnenú o vieru obyvateľov používajúci tento tvrdý toaletný papier. Kde niet financií, niet spojencov. Toľko o hodnotách západu. Rocker Feller a jeho poddaný Bidet budú mať problémy. Zmena visí vo vzduchu. Dúfajme, že skôr ako v zime.

  Liked by 6 people

 3. Podobny scenar tu uz bol 1sv vojna polozila stary svet.Druha mala zalozit novy.Otvorene sa povedalo zivotny priestor,suroviny a slovania ako podradna rasa sluhov.Taknisto pobaltie a cast uk jasalo nad nemcami a to ostatne kto vie ten vie ako a kedy a preco sa zpojili usa do vojny v europe.

  Páči sa mi

 4. S tým Francúzskom to bude tak ako píšeš,no zmení sa po revolúcii úplne štátne zriadenie,v podstate ako vždy. Taliansko čaká drobenie na menšie štátne útvary. No s tým Poľskom to ešte bude zaujímavé. Na povel páníčka vymenia sa za Nemecko, čo sa rozhodovania a riadenia v EU týka. No až potom dostanú po fúzoch. Ak by sa malo Nemecko deliť tak počítam že Bavorsko sa odtrhne a možno sa pridá k Rakúsku.
  No ešte predtým pripravil Makarón svojou nedávnou návštevou Rumunska ďalšie prekvapenie vo forme vpádu Rumunov a Poliakov na Ukrajinu. V podstate budú ľudia vidieť aký vplyv majú nad štátmi resp. svojimi poddanými(nehovorím o politikoch ,ani elitách). Niektoré “ich” plánované procesy sa tak či tak uplatnia v budúcnosti,no len s tým rozdielom že ich už z časti budú riadiť iný ľudia. A to môže byť veľký rozdiel…ešte dlho potrvá kým sa odstráni všetko do stavu aby to bolo uspokojivé. No každá cesta začína prvým krokom a až po boji/orbe, prichádza proces tvorenia nového.

  Páči sa mi

   • Ale,ako píše Sonic,Taliansko je iný prípad,tam je to zjednotenie na tenkom ľade. Ozve sa sentiment za ich silnými mestskými štátmi,vždy medzi nimi bola rivalita a žiarlivosť. Medzi Milánom a Florenciou napr.,tie ich smiešne operetné vojny. Horšie je,že neviem,čo s nami, len to chápem,že regióny musia tiež zosilnieť .Keby sa stalo,že Slovenská štátnosť bude kvôli zradcom zničená,stále nám ostávajú naše dediny a mestá,ktorých sa nesmieme vzdať.

    Liked by 2 people

    • Ja som napísal len strohé a základné info. Nechcel som sa moc rozpisovať. No je jedno kto sa pridá ku komu,ak z toho vznikne nový štátny útvar. Ale podľa mňa už len z princípu,ak sa oddelí Bavorsko od spoločného Nemecka a pridá do spoločenstva s iným štátom ktorý svoje hranice vôbec nezmenil a nijako sa nedelil tak to je pripojenie Bavorska k Rakúsku. To že po tomto spojení bude mať riadiacu funkciu spoločného štátu práve Bavorsko už je iná vec. Bavorsko má veľký vplyv na viac krajín okolo seba ako by sme si mysleli. A je tomu tak už pár storočí.

     Liked by 1 person

  • Podľa prognóz a predpovedí by sa malo Nemecko rozdeliť na 3 časti (hovorila o tom aj Yvetka Richtaříková) a Poľsko by malo byť rozobraté. Takže okolité krajiny si Poľsko doslova rozporcujú.

   Liked by 1 person

 5. Nazor G7 je nadradeny suverennym statom ak sa to tak da nazvat.Mam pocit,ze ide do posledneho,bud hop alebo trop.Doslova musime Rusko vyhlasovat,znizit cenu ropy na minimum a pod.Rozhodne toto sa uz moze.zvrhnut na nieco co uz nebude mozne zastavit a nemyslim vzburu narodov.

  Páči sa mi

 6. A po orbe bude znova zasiate zrno, a bude treba dazda, burky, rosy, bude ho smazit palava slnka, rannny usvit, tichy zapad slnka, chlad noci, vietor bude zbozie kmasat, ohybat, a nakoniec sa pokosi a dobre vymlati, aby sa oddelilo zrno od pliev………………a znova orba………

  ……………..a kto vie, uz po kolky krat……………..Sumer, Babylon, Perzania, Greci, Egypt, Asiria, Rim, Byzancia, Osman…… atd…….atd……….Usa, EU, ……a vsade bol UROK a DLH…………poucime sa ?, pochopime ?

  Toť otázka filozofična ……………..a hľa, mozno mozne vysvetlenie a mozno aj nie……je to len na Nas…………..lebo ako budem vediet, ze je svetlo, ked nebude tma……….a do kedy sa budem hrat TUTO hru……v TOMTO matrixe, to je len na mne……..alebo sa mozem naucit pochopit matrix a fungovat v nom ………..tie kvanta maju nieco do seba……….a aj mudrosti.
  Kahlil Gibran. PROROK : O laske.

  A pre zaujimavost si vyskusajte zmenit slovicko Laska na Zivot a ze co to napovie………..

  Keď vás láska volá, nasledujte ju, hoci jej cesty sú ťažké a strmé.
  A keď vás zahalia jej perute, poddajte sa jej,
  hoci meč ukrytý v jej perí vás môže poraniť.
  A keď k vám hovorí, verte jej, hoci jej hlas možno rozplaší vaše sny
  ako severák, čo pustoší záhrady.

  Lebo práve tak, ako vás láska korunuje, tak vás bude aj križovať.
  A tak, ako vďaka nej rastiete, tak vám aj pristrihne vaše výhonky.
  Práve tak, ako stúpa k vašim korunám
  a hladká vaše najnežnejšie halúzky, ktoré sa chvejú v slnečnom jase,
  tak zostúpi aj k vašim koreňom a pretrhne ich objatie
  so zemou.
  Zhromažďuje si vás ako obilné snopy.
  A mláti vás, aby vás obnažila. A preosieva vás, aby vás zbavila pliev.
  A zomieľa vás, aby ste boli bieli. A hnetie vás,
  aby ste boli poddajní.

  A potom vás uvrhne na svoj svätý oheň,
  aby ste sa stali posvätným chlebom na svätú hostinu božiu.
  Všetko toto s vami láska robí, aby ste spoznali tajomstvá svojich sŕdc
  a v tomto poznaní sa stali kúskom
  srdca Života.
  Ale keby ste sa báli a hľadali v láske len pokoj a potešenie,
  potom by bolo lepšie, keby ste zakryli svoju nahotu
  a odišli z holohumnice lásky, do toho sveta bez období,
  kde sa budete smiať, ale nevysmejete všetok svoj smiech,
  a kde budete plakať, ale nevyplačete
  všetok svoj plač.

  Láska nedáva nič, len seba, a neberie nič, len od seba.
  Láska nič nemá ani nechce byť majetkom nikoho;
  lebo láske stačí láska sama.

  Keď milujete, nehovorte „Boh je v srdci mojom“,
  ale radšej „Ja som v srdci božom“.
  A nemyslite si, že môžete usmerňovať beh lásky,
  lebo láska, ak vás uzná za hodných, sama usmerňuje váš beh.

  Láska má len jedno želanie: aby sa naplnila.
  Ale ak milujete a neviete sa vyhnúť túžbam,
  majte takého túžby:

  Roztopiť sa a byť ako tečúci potok, čo spieva noci svoju pieseň.
  Poznať bolesť z nadmiery nežnosti.
  Byť zranený vlastným chápaním lásky; a krvácať ochotne a s radosťou.
  Zobudiť sa do zory s okrídleným srdcom a vzdávať vďaku za nový deň lásky;
  odpočinúť si v hodinu poludňajšiu a rozjímať o nádhere lásky;
  vrátiť sa domov v hodinu večernú plný vďačnosti;
  a potom spať s modlitbou za svoju lásku vo svojom srdci a s piesňou
  na jej chválu na perách.

  Liked by 3 people

  • Treba pochopiť jedno toto čo sa tu deje je riadený proces my obyčajní ľudia s tým nič neurobíme:
   1. Vo vojne na Ukrajine sa obe bojujúce strany zbavujú starých zbraní. Ľudia nemajú žiadnu cenu. Zbrojárska loby to riadi.
   2. Toto je jedno veľké divadlo pre ovce prelievajú sa peniaze z jedného vrecká do druhého. Bankári a močiar len na tom zbohatne a posilní si moc.
   3. Delenie a posúvanie hraníc bude či sa nám to páči alebo nie. Najhoršie zo všetkých krajín dopadne Ukrajina Poľsko Česko a Slovensko. Jednoducho si nás mocní podelia.
   4. Židia sa medzi sebou nikdy nepobiju. Vždy sa dohodnú.
   5. Tretia svetová vojna už začala. Všetci už sme vo vojne.
   6. Terajšie horúce počasie niekde blízkosti nás uniká radioaktivita…

   Liked by 1 person

   • Ano, je to taky prejav reality presne, ako ste ju popisal……….ja som bol rano na ceresni, a potom na morusi, volaco som porobil a potom par marhuli co nezamrzli som vychutnal a potom zase ceresne a vychutnaval som modru oblohu a vonu zakvitnutej lipy a bzukot vciel okolo nej a x dalsich drobnosti (BBC dokument nazivo) a teraz idem zase zobnut par cersni a morusi a cely den bol akosi uzasny a tesil som sa jak blcha z nicoho (mal som dnes volno)…………………a zajtra moze niekto zatlacit cervene tlacitko, alebo neviem co………..ale ja si to vychutnavam TERAZ………..a vdaka poznaniu uz mozno nieco viem (a aj keby si to len namyslam), tak sa mi s tym poznanim omnoho prijemnejsie zije a aj umre, lebo sa kludne zajtra nemusim ani zobudit…………..a je mi plne jasne, co sa deje vsade naokolo mna, a je toho este omnoho viac ako ste naznacil v 6 bodoch, mohol by som doplnit dasich 50 a stale by sme sa na nich zhodli…………….ale……………….

    toto je ozaj dobra komedia s velmi zaujimavou myslienkou……..https://www.youtube.com/watch?v=tz8tVRKJH-s

    na ulozto urcite bude aj dabovane, kto chce, nech pozrie, nemusi, ale este stale moze…………si vybrat ako prezije “mozno” svoj posledny den………..

    Liked by 3 people

 7. S prepáčením trocha mimo tému … Vo svojom okolí sme si samozrejme už dávno všimli megalomanské autá s UA značkami. Človek by ich ani neevidoval, kedy neparkovali na zeleni, cez dve parkovacie miesta atď. Čo ale vyvoláva viacero otázok je, keď sme na tých samých autách odrazu zbadali nové Slovenské ŠPZ. Takže do akej miery je to len prechodná záležitosť ako spomínal Oracle neviem … ?

  Páči sa mi

 8. Nemecky narek.
  Preco tolko kriku,neskocme.Putinovi do pasce,svet musi ostat unipolany.Preco?zratajme.si kolo investici maju len nemci v post kpmunistickych krajinach vratane Ruska.A o ne by mohli prist.Ale.to nieje ta najvacaia skoda,skodou su tie miliardy co tieto invsticie produkuju a tecu spravnym smerom.Viete si predstavit to zdesenie na zapade ked im toto doslo?Zapad ktory si cti demokracu na Rimsky sposob.Ked mas peniaze,mas senat,ked mas senat mas moc.No a teraz odkial vziat peniaze co zabespecia sprvne hlasovanie v narodnych parlamentoch,ci rovno v Bruseli?Kde vziat peniaze ktore zaistia spravny visledok volieb?Kde vziat peniaze pre nase media?Demokracia na zapadny sposob potrbuje veeela penazi ale nie pre ludi,tym staci pivo a gulas v den volieb.

  No a teeaz ma napadlo,kde je vlastne chyba.No predsa v nas,lebo tridsat rokov pouzivame nespravne alovo a to socialny.Nasi moderny politici pouzivaju slovo uplatny.Tak budme uplatny volici.Ak chcete byt znova pri valove upatte.nas fungujucim skolstvom,fungujucim zdravotnictvom fungujucim statom.Ved lepsie znie upatil.som.volica.ako odrbal som volica,nemyslite?

  Liked by 2 people

  • Zhruba 3 roky nazad o tomto málokto čo i len uvažoval. Ďalšia časť o tom síce vedela, ale brala to s nadhľadom, nakoľko neboli vyhliadky na zmenu. Preto nech to vyznie drsno, ale celá táto komédia C19 nielen spravila kopu zla, ale dala veľkú šancu otvoriť oči ľuďom. Síce sám nemôžem s určitosťou vedieť postup davu, ale aspoň za seba už mám úplne iný postoj. Určité percento populácie sú proste otroci. Zrejme to už nezmenia ani oni sami. Ak však budú nastolené priaznivé podmienky vývoja populácie, komunity budú dosť dôležité a zdola sa môže naštartovať vývoj smerom hore. Závisí to od koncentrácie schopných a ochotných ľudí. Konzumne a majetnicky založený jedinec so sklonom k ovládaniu by už vo vyspelej spoločnosti nemal šancu na úspech. No, ešte máme kopu práce a vývoja pred sebou.

   Liked by 1 person

 9. este aj alena nam tu v kratkom case kadeco naznacila-vedro na hlave so splaskovou vodou sa mi strasne paci,odchod vysokych klobukov zo slovenska na jesen,n a ze to bude tazke-co sme my uz vsetko prezili,a sme tu,iba torzo putina a pad torza na lavu stranu som nepochopila

  Páči sa mi

 10. O tom pridávaní sa štátov… Ako vlastne dôjde k zmene hraníc, ak nie vojnou? Rusi toto aj nové usporiadanie sveta asi viacmenej už majú poriešené, preberajú to na rôznych fórach. Vravia, že v Európe sú 3 hráči: Rusko, Vatikán, Londýn. Úloha Ruska je jasná. V decembri minulého roku, žiadalo od Západu bezpečnostnú garanciu v hraniciach bývalého Východného bloku. Nedostalo čo žiadalo, o to teraz bojuje. Úlohou Vatikánu je zas zostaviť Nový blok štátov, preto Rusko očakáva dohodu práve s Vatikánom. Londýn chce porážku Ruska, tade cesta nevedie. Rusi sa cítia byť víťazmi a tak považujú za hotovú vec, že Prusko, Sasko, Sliezsko, samozrejme Pobaltie padne minimálne pod ich sféru vplyvu a tiež samostatne uvádzajú Uhorsko, Srbsko.. Pod Uhorskom ja čítam aj Slovensko. Bavorsko vraj tradične patrí pod Vatikan. Prekvapilo ma, že Čechy tiež priradili pod Vatikán (hoci pripúšťajú , že sú tam kádre z čias socializmu, takže možno aj inak?). Ekonomicky by Vatikansky blok štátov mala spravovať Viedeň a s Viedňou sa vraj určite Rusi dohodnú. Čiže akoby rozdelenie RU = Uhorsko pod vplyv Ruska + Rakúsko pod vplyv Vatikánu. Poľsko má byť len malým štátom okolo Krakova, bez prístupu k moru. Moc sa nepočíta ani s Rumunskom, skôr Moldavsko. Vraj nie je doriešené už len Španielsko, na to si určite bude robiť nárok Vatikán, ale aj Londýn. Ešte k tomu ako, akým spôsobom a prečo sa musia meniť hranice štátov: Vo východnej a strednej Európe je silné liberálne kridlo, ktoré ovláda tieto krajiny, eliminovať ho inak by trvalo desaťročia a keďže súbežne prebieha manéver, ktorý tlačí na zmenu správania spoločnosti (koniec konzumu, nadspotreby) je potrebný rýchlejší spôsob. Počíta sa s vynútenými odchodmi liberálnych vlád a následne hlbokou zmenou spoločnosti. Vatikán je presvedčený, že nový štátny útvar pod jeho vplyvom sa udrží, Rusi nie, ale dohodu s Vatikánom v tejto fáze vývoja očakávajú.
  Z toho mi vychádza, že zníženie spotreby zdegenerovanej Európy je hotová vec, ani Rusko nemá dôvod dodávať ropu a plyn za lacný groš bez hlbokých spoločenských zmien a bez garancie jeho bezpečnosti. Vatikán tiež žiada zmenu modelu spoločnosti, ostatne kapitalizmus chceli zhodiť už pred 100 rokmi. No a v ďalšej fáze sa asi určite budú rozvíjať rýchlejšie štáty pod ruským vplyvom, západná európa bude zaostávať.

  Liked by 1 person

   • Ori, ber to ako alternatívny názor k názoru o apokalypse, ktorá príde zjavením pravdy a zmetie Vatikán aj Londýn. Len som prezentovala názor M. Chazina, skupiny okolo neho, zaujal ma, bol/je logicky aj argumentačne dobre podložený, a rieši aj čo bude ” po “. Z toho sú tiež pojmy Vatikán, Londýn, v podstate nahradili pojem GP celkom trefne, geograficky označili jeho 2 krídla.

    Nie vojna. Dohodou Ruska s Vatikánom by malo prísť k posunu hraníc v Európe. Ja si to predstavujem tak, ako keď moja stará mama spomínala, že boli Rakúsko-Uhorsko a z ničoho nič, po vojne prišli českí četníci a vyhlásili, že už sú Československo.

    Páči sa mi

    • ej veru,toto nebolomz nnicohomnic,to sa stefanik dostal do vsetkych dvie-museli suhlasit briti aj francuzi,a uz nepamatam,ale on bo,ktory otvaral dvere,inac si masaryk s benesom neskrtnu,musel mat velmi obratnu diplomaticku taktiku a tu svoju charizmu,no a to vlastenectvo

     Liked by 1 person

  • a kde ostane potom zona Londyna? Alebo Rusi pocitaju s jeho znicenim? Pretoze mam pocit, ze aj Rusi vidia, ze s Vatikanom sa nakoniec dohodnut da (vid reakciu Frantiska o stekani NATO pri ruskych dverach), ale s Londynom nie. A teraz sa vela vytahuje, ako vlastne za poslednych 100 rokov najviac hroz sposobil v Europe Londyn, ale nikto to nevidel a ani teraz nevidi. A pritom samotna Britania uz nie je imperiom, nad ktorym Slnko nezapada, aby sa museli akceptovat jej poziadavky. Osobne nevidim riesenie, snad 6.priorita, ale to by bolo hrozne vela ludskychg obeti a do toho predpokladam Rusi nepojdu. Este by tu bola moznost nechat Britaniu rozobrat na prvocinitele alebo vyriesit problem preberanim moci muslimami a Indmi, ale zsa je to na dlhe lakte a aj nove hlavy casto pokracuju v starom programe

   Páči sa mi

   • >Este by tu bola moznost nechat Britaniu rozobrat na prvocinitele …<
    Tipuji, že to bude otázkou času: 1) Skotsko: skotská premiérka Nicol Sturgeon oznámila, že nesouhlasi s Brexitem, 2.) Je nelogické, aby Severní Irsko existovalo vedle Irska. 3) Velšané si možná časem uvědomí, že vlastně se v historii docela dost bili s Angličany 4) Není to tak dávno, co Argentina vyhlásila program za navrácení Malvín.
    Takže uvidíme.

    Liked by 2 people

    • Z Veľkej Británie nám zostane “malá británia” a v podstate už je tomu teraz tak. Len oni o tom ešte nevedia. 😉
     Úryvok z článku rok 2020 …”Škótsko predstavuje približne 30 percent územia Británie a Škóti tvoria približne 8 percent obyvateľstva Británie. Hrubý domáci produkt krajiny je približne na úrovni 10 percent produkcie Británie. Ak by teda Škótsko odišlo, výraznejšiu stratu by ekonomicky Británia nepocítila.
     Stratu by však pocítila v politickej oblasti, pretože odchod Škótska by znamenal pravdepodobne zánik Británie. Rozkladný trend by totiž mohol pokračovať aj v súvislosti so separatistickými snahami Severného Írska či Walesu.”

     Liked by 3 people

 11. ano ,linka,to boli tie poziadavky ruskej federacie voci nato a presne voci usa, navrat stavu k roku 1997,nasli sa aj paperove zmluvne dokumenty,kopa ustnych dohovorov potvrdenych na pepieri s nato,nakoniec sa zisli v zeneve-vidim tych 2 ruskych diplomatov-len nechcem popliest mna-grusko-gruskov,odpoved bola zaterminovana,prisla-ale vagne,vyhybave argumenty z usa aj nato,cize nula,a na tomto dalej bude ruska federacia asi trvat,a bude to pozadovat,to by zodpovedalo priblizne tvojmu textu,len jedno sa mi nevidi-cesko pod vatikan-poznam cesko,slovensku pretazku gramatiku neovladam-cesku ano,zila som v prahe do 18 rokov-cez vaclavak do skoly elektrickou na mustek atd,poznam mentalitu cechov,historiu,a vatikan je pomerne skompromitovany posledne roky prislusnikmi cirvi ,alebo stacia peniaze

  Páči sa mi

  • Áno, určite je v hre viac variánt vývoja, aj pre Česko. Ale Rusi, keďže dohoda s Londynom možná nie je, dohodu s Vatikánom považujú za nutný fakt a tým pádom musia rešpektovať úlohu Vatikánu založiť nový blok štátov. Ak RU, tak bude pod ekonomickým vplyvom Ruska (štáty bývalého Uhorska celkom určite od začiatku, a aj to Rakúsko nakoniec). Ostatné sa bude riešiť časom, za pochodu, v ďalšej fázy vývoja? Ono v Európe stále ostanú štáty čiste pod vplyvom Londýna, určite Holandsko, Belgicko, časť Nemecka, Francúzsko… no aj ten Londýn prejde zmenou.
   Áno Vavi, vďaka. Je to veľmi dobrý odkaz, je tam všetko pekne zhrnuté v kocke. Chazin, Piakin, občas Nikonov (v tv). Obdivujem ako Rusi idú logicky na históriu (Tamanskij) a vedia ju prepájať so súčasnosťou. Sú myšlienkovo neuveriteľne vpredu pred ostatným svetom. Do budúcnosti bude treba ruština.

   Páči sa mi

   • Ďakujem, Linka
    a teraz som narazila na tento kanál vhodný pre bitkoiňákov, /Ori a spol./ ktorý sú minimálne o 1 generácu mladší ako ja pozáručná Vavi. Inak ku koncu som nestíhala vnímať tento zložitý kocept. Prosím bez postranných úmyslov!…

    Páči sa mi

 12. Teraz bola debata v radiu ohladom uk a sankcii voci Rusku.Zacinaju otvorene priznavat,ze sankcie maju znicujuci ucinok na eu vyrobu a ekonomiku.Ze nemaju zmysel pokial ich dodrziava eu a zeland,kanada,australia a usa.Cize v podstate priznali,ze sa izolovali od ostatneho sveta.Tetaz sa snazia nahlodat latinsku ameriku cez argentinu a par africkych statov aby sa pripojili k sankciam.To bolo to pozvanie na stretnutie G7.Ak maju len trochu sudneho zmyslania tie staty sa im musia vysmiat.Za co si ich chcu kupit?Ved za doterajsi cas ich povazovali za luzu,za podludi,rozkradali ich suroviny,robili u nich prevraty,zabijali.A teraz ich s usmevom hostia.G7 sa inspirovala Corleonem,ten tiez hostil usmieval sa a potom vas vlastnorucne zaskrtil ale s usmevom na perach!

  Liked by 2 people

 13. dnes som videl smeracku tlacovku kde zaznelo aj to ze koalicia si nemoze dovolit mitingy pretoze napriklad matovica by ludia dobili, hodili do nakupneho vozika a supli do najblizsej rieky, okrem toho to znelo zabavne je to aj tvrda realita

  Liked by 1 person

  • Inak aj tak je to zvláštne,že všetci,respektíve viacerí ľudia by Matoviča dobili,hodili do nákupného vozíka a šupli do najbližšej rieky…. Ja sa ho nechcem zastávať (nieže by som bola z neho niekedy “happy”),ale on mi naozaj príde ako užitočný idiot. Navyše s diagnózou.
   Veď od víťazstva volieb,keď sa stal premiérom,tak bol “pozvaný” na SŠA ambasádu v BT (BA,BL a tak rôzne) a dostal notičky. Ľuboš Blaha o tom hodil na internet príspevok aj s fotočkami.
   Ale ČO naša ostatná čvarga ? Poslednú dobu mám pocit,že ostatná čvarga je ešte horšia ako Matovič.
   Priami vlezenci do najhlbších otvorov SŠA – Korčok,Naď,Heger,Čaputová,Šeliga atď. a Lengvarský a Kolíková čo sú zodpovední za smrť a ublíženie na zdraví mnohým ľuďom nášho krásneho Slovenska mi prídu ako totálne beštie. Matovič je oproti nim viacmenej slabý odvar.
   Alebo sa mýlim ?

   Páči sa mi

   • ci sa mylis pisat nebudem, napisem svoj nazor, uz som sa ku tomuto vyjadroval, nebudem merat kto je o milimeter vacsia alebo mensia svina, co sa matovica tyka sa jedna o prefikanu manipulatorsku samolubu svinu a velmi dobre vie co kona tak isto ako vedel co kona ked zarabal miliony

    Liked by 1 person

    • numero A možno sú tito jeho stavy manipulátorstva a kde čoho iného spôsobené tou jeho psycho chorobou. Možno sa to takto prejavuje. Ťažko však určiť čo je u neho vlastne diagnóza a čo jeho povaha ( a možno tak trošku ovllyvňovaný jeho Pavlínou).
     S tými sviňami máš pravdu. Naša čvarga sa ani sviňami nedá nazvať,skôr beštie. Tie svine by sme asi urazili,keby sme ich prirovnali k tým čo nám akože vládnu.

     Páči sa mi

 14. suhlasim s mimou,jedno sa splieta s druhym,ale v celej podstate su ludia a volici,ktori volili-nech je sranda,ved stacilo vzpomenut si na franciu a pociatkovu vilu,akoze,ciste divadlo,inac-ak je dg,to si nebol kupit v obchode

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s