A čo teraz?

Budeme si klásť túto otázku, lebo všetko to, čo sme doteraz poznali sa buď ukáže ako dezinformácia, alebo sa rozsype ako nepotrebné a škodlivé. Je to pritom globálny jav, a preto nadávať na slovenských politikov kvôli tomu, že globálny finančný a politický systém sa sype, je ako nadávať na nebo, že je modré. Ale tvrdiť, že sú v tom nevinne je tiež nezmysel, pretože súčasná vláda robí všeličo, len sa nestará o štát a krajinu, lebo je zložená zo zahraničných agentov, hlupákov a neschopných trpákov.

Prečo je nadávanie nezmysel?

Pretože sú v istom zmysle našim odrazom. Momentálne síce dosť pokriveným odrazom, ale predsa len odrazom. Ide totiž o to, že každý národ má takú vládu, akú si zaslúži na základe vlastnej reálnej morálky a chápania. Čo znamená, že je jedno aké máte reči, vaše konanie je smerodajné a aj preto som v minulosti hovoril, že duchovno by malo byť praktické a vyvierať z praxe resp. byť v súlade s praxou, lebo všetko, čo robíme, má duchovný rozmer. A toto je dôvod, prečo okultné kruhy útočia na morálku spoločnosti a robia všetko preto, aby ľudia nevedeli na čom vlastne sú. Však si stačí spomenúť na slovenské prezidentské voľby v 2019, kde sme si zvolili prázdnu mediálnu bublinu, z ktorej sa vykľula „podarená“ aktivistka (ktorá získala aj prezývku húfnica), namiesto diplomata alebo sudcu, či na parlamentné voľby 2020, kde mnohí volili daňového podvodníka len preto, aby bola sranda, alebo aby tu urobil poriadok, a teraz nielen na verejnosti, ale ani pred sebou samým si nechcú priznať, že ho volili a naleteli podvodníkom a klamárom. Pretože médiá nám minimálne od roku 2016 tvrdili, že Fico a Smer-SD sú totálne skorumpovaní zločinci a najhoršia vec, ktorá sa mohla Slovensku prihodiť. Lenže prax potvrdzuje, že médiá klamali a vláda liberál-fašistickej čvargy je najhoršia vec, ktorá sa nám, ako štátu mohla prihodiť. Pritom však, keby naša mravnosť bola taká dobrá, ako si myslíme, tak by sme tieto podrazy a manipulácie odhalili raz-dva, resp. neboli by účinné (však si spomeňte na predvolebnú kampaň „podarenej“ aktivistky, alebo na záverečnú časť Matelkovej predvolebnej kampane).

Ako z toho von?

Nezostáva nám nič iné, ako konfrontovať našu pokrivenú mravnosť na úrovni jednotlivcov a preskúmať veci z inej perspektívy, lebo chápanie toho, čo je dobré a čo je zlé, bolo neskutočným spôsobom pokrivené. Stačí si spomenúť na tých „dobrých kresťanov“ čo chodia do kostola, na omše, robia spovede, modlia sa, ale sú pokrytci, majú v srdci jed a smilnia sa len preto, lebo si myslia, že im to prejde, veď chodia do kostolu a pán farár im to povedal.

Prečo sa zaoberám duchovnými záležitosťami?

Nuž dôvod je prostý, pokiaľ si neurobíme poriadok s vlastnou mravnosťou, tak je tu dosť veľká šanca (hraničiaca s istotou), že tie lekcie, ktoré sme nezvládli, si budeme musieť zopakovať niekedy inokedy a v oveľa intenzívnejšej podobe. Našťastie žijeme v časoch apokalypsy (vyjavenia pravdy – pre koho je pravda koncom?), a preto pátrať po pravde už nebude treba, skôr pre mnohých bude problémom to, že sa na nich bude pravda valiť zo všetkých strán a nebudú sa môcť pred ňou skryť.

A čo to bude znamenať pre Slovákov na ulici?

Veľa, veľmi veľa, lebo budeme môcť konečne riešiť skutočné prevažne existenčné otázky, ktoré médiá akosi odmietajú otvárať a budeme môcť dať si do poriadku štát. Toto ale nebude žiadna prechádzka ružovým sadom, lebo budeme musieť prebudovať vlastný štát prakticky od základov tak, aby sa súčasná situácia nemohla opakovať. A nebude to ani záležitosť jedného-dvoch rokov, ale skôr 5 až 8 rokov v podmienkach, kde všetci sú na všetko sami.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

68 thoughts on “A čo teraz?

  • Ten pán Nikita je tuším historik-humorista. Dá si robotu s tým “Záverom”, cca. 60 normostrán, aby záverom napísal:

   “Teda, zostáva nám len Smer. Zopakujem svoju tézu spred šiestich rokov – keď volím Smer, nevolím Blanára, Kaliňáka ani Glváča, tobôž Beňovú. Volím Smer, lebo je to jediná možnosť, ako sa Fico môže stať premiérom a zachrániť tie naše nevďačné, ehm, duše… Lebo Fico je jednoducho najschopnejší štátnik v Európe, a že to naši politoluchovia nevidia alebo nechcú vidieť, svedčí o  miere ich profesionálnej adekvátnosti. A to nehovorím vonkoncom ako nejaký smerácky propagandista (obľúbené klišé niektorých neprajníkov), ja práveže v ďalšej časti naložím smerotrockistom z celej duše. Snáď nebudete dlho čakať.”

   On, pán Nikita vraj nie je Smerák. Veď on naloží smerotrockistom v ďalšej časti. Ale iluzionista Fico je (vraj) najschopnejší štátnik v Európe. ??? VRAJ NAJSCHOPNEJŠÍ ŠTÁTNIK V EURÓPE! ??? Ty jo. Tak my tu máme vlastne znovuzrodeného Washington-a. Tak my tu máme vlastne znovuzrodeného Andrew Jackson-a. Andrew Jacskon-a. Toho Andrew Jacskon-a, ktorý ako jeden, ak sa dobre pamätám, z dvoch ľudí na svete, zničil Banku. Tak my tu máme vlastne znovuzrodeného Tita. Tak my tu máme vlastne znovuzrodeného Stalina. Tak my tu máme vlastne znovuzrodeného Ghándího. Tak my tu máme vlastne znovuzrodeného samotného veľkého Alexandra Veľkého. Ale my, obyčajní robotníci, vo svojej malosti nevidíme veľkosť Róberta Fica. Proste perly sviniam…

   Keďže to tu vraj čítajú aj “veľké kapacity”, tak nám to teda, dovolím si napísať v mene všetkých nás malých a jednoduchých existencií, pán iluzionista Róbert Fico, prepáčte. Ďakujeme za diaľnicu do Košíc. Ďakujeme za Váhostav. Ďakujeme za znárodnenie a navrátenie strategických podnikov. Atď., atď., atď. Ďakujeme, ďakujeme, ďakujeme. Ďakujeme, že nás v tomto nadchádzajúcom historickom boji a apokalypse bude viesť vraj najschopnejší štátnik v Európe, ktorý nedokáže viesť ani vlastnú politickú s.r.o..

   Uf. Tak som sa na týmito samo-analytikmi-rešeršérmi-hľadačmi pravdy-bojovníkmi-investigatívcami ako napr. tu pán Nikita, Utajený Svedok, Hlavné Správy, Harabin, Necenzurované atď. zamyslel. Ale najviac zdravého sedliackeho rozumu z nich má suverénne Vaský. Bez diskusie. On aspoň na rozdiel od týchto hádankárov typu Viem-nepoviem, Je to nezverejniteľné, Nie som to a to a to ale však ja Vám to dokážem, atď., spôsobom jemu vlastným, dokáže/zal pomenovať čo sa tu reálne deje.

   Páči sa mi

 1. Myslíte si, že naštvaný dav zúfalých ľudí na dne bude rozlišovať medzi koaličným alebo opozičným politikom, keď ich kolektívny výsledok viedol k smrti a degradácii úplne všetkého ? Ľudia ktorí už vážne nemajú čo stratiť budú počúvať krásne reči a sľuby z tlačoviek, FB profilov a podobných zdrojov ? 🤔

  Páči sa mi

  • Ty by si ako reagoval? Ak máš deti, odpoveď je jasná, ak im nebudeš mať čo dať jesť.
   No obávam sa, že ak toto nastane, žiaden z politikov tu už dávno nebude…. budú tu len zahraniční policajti a armáda a tí to budú biť hlava-nehlava…..je ich tu dosť.

   A k tým opozičníkom a ich TB….máš pocit, že napr. Smer robí málo ? Jediní tu poukazujú na rozklad štátu, netvrdím, že so všetkým súhlasím, no Fico je jediný politik na Sk ktorý by dokázal zastabilizovať situáciu……Republika a ĽSNS či imitačný provokatér Pelle sú dvaja z toho istého cesta čiže nacionalisti ktorí majú podivné predstavy o budúcom svete, stačí pozerať čo robia (či nerobia)a čo hovoria..a Pelle skrytý liberál ako lusk…..je ako Sorošovka(Zuza zo smetiska)….medové motúzy a kopa klišé….žial dôchodcom a ženám stačia milé jamky….a pekné šaty….
   ODPORÚČAM PREČÍTAŤ článok od Nikitu… Nemezis-záver II.časť……
   https://t.me/Nikita2022NEMEZIS/3

   Liked by 6 people

   • Na sledovanie politiky nemám žalúdok a chuť. Tu na blogu sa dozviem dosť a par klebiet prečítam občas na TG. Mňa zaujima výlučne budúcnosť a budovanie. Podieľať sa na zúčastnom bahne nebudem a odmietol som aj dosť lukratívne veci. Mňa zaujima vývoj budúcej generácie a ochrana detí. Budovanie podmienok a cesta konštruktívneho vývoja. Ostatné kašlem.

    Liked by 3 people

    • Pri tom budovaní netreba zabúdať na minulosť, tam sú chyby tvoje i iných. Nechceš ich opakovať predsa. Politiku riešiť bude nutné, ak chceme budovať dobrú budúcnosť… mali by sme byť v obraze, no nie kaleidoskupu, ale skutočnej reality.

     Liked by 5 people

     • Ešte doplním, že ak sa chceš venovať ochrane detí(neviem ako to myslíš, profesionálne, či ako OZ …?) Tak tam sa s tou politikou stretneš na tých nižších úrovniach riadenia. Preto aj tu by mal mať človek hrošiu kožu….a byť trpezlivý….

      Liked by 4 people

     • ale politika je vsetko-aj ci bude dost chleba ,aj ake mas dane,aka je socialna situacia tvoja a celu,o individua po statny celok,vsetko je politika,nie politikarcenie-nadhodim meno-a diskusia ide tak,ze sa kope do politika,teda este raz-my potrebujeme politikov s ideou co najmenej bolestivo nas vyvedu z tohoto chlieva,naraz to nepojde,ako presne pise oracle,doba je rychla,mozno tych 5 rokov

      Páči sa mi

    • Jofosk nemám príliš čas ale v skratke. Spomeň si prečo Ramses II v bitke pri Kadeši dosiahol skvelé víťazstvo. Veľká časť jeho armády padla alebo prešla do otroctva. Nie sme my náhodou všetci otroci biblickej koncepcie? Je tu vojna ale nie horúca ale vojna dvoch koncepcií na všetkých prioritách riadenia. Ty si otrok, ktorý sa ocitol v zajatí jednej koncepcie. Buď vstúpiš do informačného priestoru a začneš koncepciu v ktorej si otrokom likvidovať z vnútra alebo ostaneš len otrokom. Tvoja zbraň je slovo takže komentovať vysvetľovať a vstupovať do infopoľa. Za slobodu je nutné bojovať nie sa dištancovať.

     Páči sa mi

  • aj slepý vidí, že Srí Lanka je varovný prst a riadený pád krajiny pre výstrahu ostatných politikov…je tam vývoj taký aký niekto chce (ekonomický vývoj je tam podobný alebo aj násobne miernejší ako v X iných krajinách za posledné dekády), keby niekto chcel bol by identický aj na Slovensku, predpoklady sú na to v takýchto krajinách veľmi podobné

   ak by tam po podobnej mele Fico ostal tak by to znamenalo niečo určite iné ako väčšiu kultúrnosť nášho národa

   Liked by 1 person

 2. Nízka morálka je výsledkom aj strachu a okov. Elity chcú ľudí ožobračiť, ale popritom im zoberú aj reťaze. Morálka sa preto bude postupne zvyšovať, okolnosti si to vynútia. Ten odhad pre Slovensko na 5-8 rokov aj sedí ohľadom na parlamentné voľby 2028 a prezidentské 2029. Po roku 2030 začne západný vplyv slabnúť aj na Slovensku. V krízových rokoch nás totiž začne západ vyciciavať tak, že to pochopí veľa ľudí. Do roku 2040 už EU nebude.

  Liked by 1 person

 3. a poslednych 30 rokov nas nevysaval,som presvedcena ze nas vysaval a zneuzival,a bude v tom pokracovat,ak sa konecne nezjednotime,aby mal 5 milion stat 150 politickych stran je ozaj o sprostosti,a to ja po osobnom preziti 3 rokov v usa-nas povysujem nad anglosasov,a este skusenosti ,ktore su nie publikovatelne

  Liked by 1 person

 4. skutocna povaha eu vo vztahu k obyvatelstvu vyvrela pri migracnej krize kedy sa pod uslachtile skutky snazili ukryt naplanovanu a organizovanu likvidaciu europy, cim blizsie k atlantiku tym im to ludia viac zrali, opat ta kratka pamat a preto sa pytam ako toto nemohlo niekomu stacit na to aby sa spamatal a prestal bluznit o europskom spolku, smer bol uz dany a odvtedy sa cesta z kopca iba zrychluje ako urcuje fyzikalny zakon, teraz nam uz neostava nic ako sa zatat a neprestavat ludom otvarat mysle, uz ku tomu nebude treba vela vysvetlovania, vysvetleneho uz bolo mnoho, teraz si to budu prezivat na vlastnej kozi a sami prehodnocovat svoju vieru v “demokraticky” system riadeny zlocincami

  Liked by 1 person

 5. Len by som maličko poopravil. Žijeme v časovom období, ktoré Biblia nazýva “koniec dní”. Apokalypsa ešte len príde a to v súdny ďen. My podaktorí, ktorí sa zaujímame o tie hrubé knihy, tak vieme aj dátum kedy to nastane. Bude to až vtedy, keď bude postavený chrám na hore Sion, pričom nemusí vyzerať ako chrám. Dosť možné, že to bude vyzerať ako pyramída.

  Páči sa mi

   • Ak chce niekto čítať Bibliu je potrebné vedieť, ktoré knihy čítať a ako ich čítať. Bibliu nie je možné čítať tak ako v kostole. Najrelevantnejších je prvých 5 kníh Starého zákona, ktorým sa hovorí aj Tóra. Celý Nový zákon nestojí ani za ten pepier na ktorom je to vytlačené. Pre porozumenie toho, čo sa tam píše je potrebné mať póvodnú Hebrejskú kópiu a vedieť hebrejsky. Mnohých prekvapí keď sa dozvedia, že Tóra je kódová kniha. Množstvo čísiel v nej sú kódmi a len ten, kto príde na to ako to prečítať sa dozvie pravý význam posolstva, ktorý je tam ukrytý. Tí, ktorí ju písali boli ľudia tak ako my. Nežili tak dlho ako je tam napísné. To všetko sú kódy. Obsahuje dva príbehy. Jeden povrchový, ktorý bežne čítame a jeden vnorený do toho povrchového, ktorý sa objaví až po nájdení dekódovacieho kľúča. Existuje človek, ktorý prvý krát po 2600 rokoch objavil systém kódov a rozkódoval posolstvo tam ukryté. Doporučujem prečítať. To čo autor píše, súvisí s globálnym otepľovaním, Slnkom a budúcimi udalosťami. Vysvetľuje ako správne pochopiť Biblické texty.
    Douglas B.Vogt: Gods day of judgment – the real cause of global warming

    Ak by ste mali problém ju zohnať, alebo sa vám to nechce čítať, tak autor pripravil aj video prezentácie toho, čo objavil.
    https://www.youtube.com/channel/UCjBe55XpYzc0HzkK-8lgQtA/videos

    Páči sa mi

  • Apokalypsa nieje koniec dní ale odhalenie. Biblia to preto píše lebo ten čo to plánoval a riadil vedel že sa odhalí všetká tá zlovolnosť čo bola pridaná do spoločnosti cez biblický projekt.

   Liked by 2 people

 6. Biblia je pekne “sfušovaná”. Upravená na niečí “normál”.
  Niekto čo to upravil by veľmi chcel, aby to takto všetko na svete dopadlo. Ale ľudstvo dostalo druhú šancu na život. Aj Baba Vanga,aj Nostradamus,kde čo povedali a od roku 2012 sa im nič nesplnilo. Energie vo vesmíre fungujú inak. Gama energia, kvantová fyzika, všetky planetárne veci na oblohe prebiehajú čoraz bližšie k našej Zemi. Čas ako taký prestal existovať a zlo ako také tiež skončilo (len sa naviazalo na niektorých jedincov a keďže aj toto je len energia,tak nemá kam odísť).

  Liked by 1 person

 7. Podla mna romanticke predstavy o tom ako narod povstane vzburi sa su len romantizmom a to ci je smer alebo nieje.Smer nieje podla mna sila ktora by zjednocovala a viazala na silu myslienky.Posledny krat co tento narod nieco dosiahol bolo SNP a ti nas zaradilo k vitazom a bez prikraslenia zariadilo 30r kludu a nebudem daleko od pravdy ked poviem ze bratia cesky sa na tejto vlne zviezli a dost ludi ktory sa za to zasadili este dlho po vojne trestali a dost sa ich aj zbavili vid ptiklad ministra financi slov statu nie raz ho rehabilitovali a vzdy znovu sudili a bola to praca Prahy.Niekto tu pisal o Prazkych klanoch a bola to ich praca.Tym.chcem povedat,ze v dnesnej zbuzeranstelej generaci narcisov kde si vacsina nevie ani vlastnorucne zaobstarat potrvu,kde nieje osobnost co by dokazala narod scelit.Nemame Goliana,Wiesta a ani vladu v Moskve ktora realne veci vedela zariadit.Niekto moze oponovat,ze sme mali totalitu,tak nech mi ten vysvetli co mame teraz?Mali sme viac vtedy nez teraz a hkavne mali sme svoju hrdost.Teraz mame muzov sukniach a zeny v nohaviciach bez hrdosti,ktory sa predavaju ako posledne kurvy.Nevidim v Smere osobnost zasadovu,znalu co by stmelila narod.Skor vidim kupciacich ludi co kupcia s narodom a sleduju hlavne svoj profit.Zmena nastane az vtedy ked zo sveta zmizne zbuzeranstela generacia rozmaznanych spratkov,mozno som nasral mnozstvo ludi ale ja si zatim stojim je to generacia po roku 1980 a ich deti.Je to generacia odtrhnuta od skusenosti starych otcov od generacie co zazili obe vojny sice nemali tituli ale mali skusenosti a zdravy rozum.A popravde ci to bol svet kapitalizmu ci socializmu toto sposobili obe zriadenia lebo nepotrebovali rozumnu generaciu potrebovali manipulovatelnu generaciu.Ookial nebudeme mat v narode Golianov a Wiestov, zmena nepride pride len kozmeticka uprava a budeme.si nahanat vlastny chvost.

  Páči sa mi

  • “Nevidím v Smere osobnosť zásadovu, znalu čo by stmelila narod”.

   Niekto v tom Smere takú osobnosť rozhodne videl..Ten Niekto “útokom kuciak” mieril presne na 1 osobnosť v Smere, odstránením tej osobnosti padla akcieschopnosť V4 na 0. Už nepočuť žiadne “blokovania EÚ krajinami V4”, už len “Orbán” a ten ide smer RU2. Podľa tohoto, jasne vidno, že Fico chýba na nadnárodnej úrovni ako stabilizačný a razantný prvok a kto nevidí to isté v jeho konaní na národnej úrovni, tak proste nevidi.

   Liked by 3 people

   • Zmeny a zdvihnutie sa Slovenska príde z Banskej Bystrice (ale Prdelini to určite nebude 😁 Ani Kotleba. ). Už som o tom raz písala. V BB je najsilnejší energetický portál.
    Rusko,India a Čína sa už spojili. Ešte sa má veľmi pozdvihnúť Bulharsko a Čile. A Česko ochránia krajiny naokolo.

    Páči sa mi

    • Hviezdy sú jedna vec a prítomná realita nohami na zemi, druhá. V pripade nekonania alebo zlyhania riadenia štátu, funkčnú štruktúru na zvládnutie krízových stavov spoločnosti má vybudovanú asi jedine Smer? a cirkev? Hlas sa snaží, ale okrem iného, nestíha. Na nejaké samoriadenie by som sa veľmi nespoliehala. Myslím, že čas bude hrať kľúčovú rolu, vákuum by nahralo anarchii, chaosu. Verím, že keď príde ten čas, zmobilizuje sa to najlepšie čo je v Smere, alebo aj inde, rýchlo, spolupráca nás ľudí, národa bude nutná.

     Páči sa mi

  • Moja predstava o vzbure slovenského národa je asi tak romantická ako bývanie pod mostom alebo hladné deti. To je prvá vec.
   Druhá vec je, že jediná politická sila, ktorá tu snaží dačo organizovať a tlmiť ten sociálny výbuch je práve smer.

   Toľko asi k tvojmu nariekaniu…

   Liked by 5 people

   • Zajtra,ako viete, sa uskutoční mimoriadne zasadnutie Ruskej dumy. Rusko je dotlačené k svojmu najťažšiemu kroku,k vyhláseniu vojny Ukrajine.Čítaj USA.
    Ak sa tak stane,automaticky sa stávame účastníkom tejto vojny na strane krajín,ktoré dodávajú zbrane Ukrajine, nasledovať bude s vysokou pravdepodobnosťou aj povinnosť mobilizácie. Však Naď s Čaputovou sú tu práve kvôli tejto chvíli.
    Všetko bude iné,ak doteraz bolo rozumnejšie nezúčastňovať sa demonštrácií,teraz ich naopak bude treba organizovať. Preč s vlastizradcami !

    Liked by 3 people

    • Presne o tom pisem a naznacujem uz dlho,viac menej bolo jasne kam to zapad dotiahnea aj co bude nasledovat.A preto som pisal,ze treba konat uz a nie az vtedy ked sa to stane ak sa to stane ratajte,ze nebudu ani volby,ved stav vojnovy ma zapotreby nemat volby.Svoj postoj mal dat tento narod uz pri prevaleni sa zakladni a zbrojeni Ukrajiny.Aby si zapad nebol isty kde ma istoty.Ak sa stane co pises,budu nasledovat represie a tazko sa bude protestovat a represie budu tvrde.

     Páči sa mi

     • Sudis ludi o ktorych vies prd asi tolko k tvojmu spolovice vzdal.Zapamataj si jedno,smrt nieje to najhorsie co ta v zivote postretne.Horsie je presrat prilezitost noeco zmenit,zabojovat za lepsi svet pre nase deti.Moj nazor je a nemam.dovod ho zatial.menit,ze sice mas pravdu co o Smere pises ale je to len mensie zlo.Ja som par jeho ministrov stretol a aj ministrov jeho vlad a poznam par teraz uz byvalich clenov co natropili toho tolko,ze mi za dva zivoty nenatropime..Rozhodne o moralke medzi tymito lidmi nemoze byt ani reci ale som zvedavy kam to dotiahnu.

      Páči sa mi

 8. vcera som niekde videla taky graf so sipkami okolo nada,ze on je vlastne nominant smeru-v podstate som nemyslela na to kde autor mieri,co chce povedat,ale vratim sa k tomu ,co som tu uz dakde pisala,fico potom nemoze kazdemu dat urobit psychologiu s predpokladmi osobneho vyvoja,niekto cuchne k moci-je z neho zloduch,cuchne k peniazom -atd,no jednoducho sme ludia,moja sestra nada v stiavnici ucila nada-ona je slovencina-rustina,ze to bol dobry chlapec,myslim,ale ze uz nekandidoval za smer,lebo ona smer nevoli

  Páči sa mi

 9. a prepac,pan gt kde tym mieris,ze mame rezignovat,trpne cakat,no tak kazdy sa aktivovat nemoze,lebo uz ani fyzicky nevladze,vekovo,ale ja tu mam 5 vnukov z 2 rodin,deti su intelektovo velmi schopne,a u starsich vidim aj dobre charaktery,tuzim,aby tu vystudovali a pracovali pre slovensko

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s