Otázky a odpovede č. 148

Do uzávierky, ktorá bola v piatok 29.07.2022 som dostal dosť otázok. Tieto otázky sú tak z mojich Patreon a Ko-Fi stránok, ako aj z môjho blogu. Odpovede budú vždy uverejňované 1. nasledujúceho mesiaca, čo pre August je pondelok. Predtým než začnem, potrebujeme rozobrať jednu vec:

Otázka otázok

Skôr je to ich nedostatok na stránkach Patreon a Ko-Fi. Nechápte ma zle, som rád za predplatné a dary, ale mám takú pachuť, že som bral bez adekvátnej protihodnoty.

Otázky

Galina ma na blogu pýtala:

Trikrát áno,jasné,že chcem,prečo sa okúňam,súvisí s platbou na kofi,štve ma to,ale neviem to urobiť.Asi som naozaj zaspala dobu ,peniaze posielam pošt.poukážkou ako dinosaurus.Ale riešim to. Otázka. Budeš dnes sledovať futbalový zápas medzi Ferencvárošom Budapest a Slovanom Bratislava? Posledný zápas medzi nimi sa odohral pred 30 timi rokmi (sept.1992)a takmer z toho vznikla medznárodná roztržka medzi Slovenskom a Maďarskom pre ostrý zásah polície proti maďarským fanúšikom. Ori,čo myslíš, ako sa budú v najbližšej dobe vyvíjať naše vzťahy a patrí futbal stále medzi matričné udalosti? Bude hrať 22 hráčov v extrémnom teple a mnohí sú určite zaočkovaní. Ďakujem vopred za odpoveď.

Pozrel som na výsledky kvalifikačného zápasu, prvý sme vyhrali 2:1 a druhé kolo zas prehrali 1:4. Ja z toho čítam, že na vyšších prioritách budeme mať prevahu, keď sa bude obnovovať Veľká Morava resp. Veľká Marava.

Manasko sa na blogu pýtal (tematicky to nadväzuje na moju predchádzajúcu odpoveď):

Dobry den Ori,

davnejsie som narazil na tento clanok: https://www.volimcesko.cz/ohlaseni-zmeny-zpusobu-nadnarodniho-rizeni-slovenska/

Vyberiem len zaver clanku kde autor uvadza: “Slovenský národ bude navrácen pod maďarské řízení s tím, že brzy zaznamená velký hospodářský rozvoj a slovenskému lidu se povede o mnoho lépe.”

Stotoznujete sa s tymto nazorom?

Neviem, čo týmto autor myslel, lebo ak myslel kultúrny rozvoj taký, aký sme mali pred 1989 s tým, že ekonomické zázemie zabezpečuje cca 13 miliónový útvar, teda že zoskupenie naozaj bude chrániť naše spoločné národné záujmy, tak som za, lebo je to obnova Veľkej Moravy resp. Veľkej Maravy. Lenže ak má ísť o ďalší žalár národov, kde smotanu zlízne úzka skupina, ako to bolo za Rakúska-Uhorska a ako by to malo byť v projekte Medzimoria/Trojmoria, tak nesúhlasím a som proti týmto plánom. A to, že Orbán má možnosť upratať veci a má lacný plyn (ako na to poukazuje Trao), negarantuje nič.

MM sa na blogu pýtal:

Dobrý den,
rád čtu Vaše články. Myslíte, že kryptoměny budou na podzim/zimu stoupat s ohledem na pád ekonomiky a eura/dolaru?
Děkuji.
MM

Áno a elektronická mena resp. elektronické meny tu budú. Prvý dôvod je, že sú praktické a v prípade medzinárodného a možno aj medziplanetárneho obchodu aj potrebné. Druhý dôvod je, že kryptomeny sú v podstate mostom medzi pyramídovou hrou, ktorá sa tvári ako legitímny finančný systém a bez-peňažnou ekonomikou.

Air sa na blogu pýtala:

Zdravim Ori, srdečná vdaka Ti za rady a clanky, sú cennými pre mnohych..možno mimo tému, ale sebecky o sebe…prerušila som podnikanie (joga, zdravy chrbát, fyzioterapia), dôvod: vyššia cena nájmu, záujem bol, ale cieľom je byť viac-menej mimo systém, postavit podnik.priestor do 25m2 na vl.pozemku pri dome – (k tomu nasa záhradka, vzdelávanie našich deti – v budúcnosti, aby neskončili na lep manipulátorom), toť moj cieľ… Otázka alebo prosba o radu: stavať teraz, kým je ako-tak materiál, alebo počkať? Ak počkať, dokedy? Viem, že trpezlivosť ruže prináša, deťúrence ucim trpezlivosti so slovami “keď budeš trpezlivý, budeš úspešný…”

Poradiť so stavbou neviem, vidím chaos minimálne na pol roka. Čo sa týka podnikania, tak budeš musieť začať s tým odznova, nie nutne v tej vetve, kde si bola doteraz.

Milu sa na blogu pýtal:

Jsem člověk, který si 6 měsíců ZVS ještě “odkroutil” ve Zvoleně. Naše rozdělení jsem bral jako násilí na rodině a přiznávám, že mi tekly slzy. Bylo mi tenkrát zřejmé, že se jedná o úmyslné oslabení matrice, kterou jsme tvořili, respektive v budoucnu vytvořit měli (cítím to nějak tak). Myslím si, že bylo a je naším Velkým úkolem pochopit, že nemáme mit snahu k někomu patřit (východ či západ) ale společně tvořit neutrální most, který Z a V propojí k míru a vzájemné spolupráci. Možná jsme spolu Jin a Jang a schopni měnit svět? Jiskra, která by způsobila pozitivní “terraforming”?
Velmi doporučuji 2 články Jaroslava Chvátala “Tajemství země dvouocasého lva”.
Otázka:
Myslíte si, že je verze našeho společného neutrálního rozvoje v budoucnu ještě možnou součástí velké hry?

Neutralita v akom zmysle? V politickom a byť vnútorne suverénny? Môže byť, len si treba uvedomiť, že dnešný svet je na hlavu postavený a bol postavený na hlavu zámerne. Chcem tým povedať, že keď sa veci narovnajú, tak otázka môže stratiť zmysel a pravdepodobne aj bude nezmyselná.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

6 thoughts on “Otázky a odpovede č. 148

 1. K tej pachuti…skôr ja som mávala pachuť, keď už niekoľko mesiacov sledujem váš blog, a dlho som neprispela. Sme síce zvyknutí na internetový obsah “zadarmo”, ale uvedomujem si množstvo práce, ktorá je za tým. Za prácu/dávanie by mala byť adekvátna protihodnota, aby mohla byť udržaná rovnováha. V najbližších mesiacoch to napravím.

  Liked by 3 people

 2. Mimo téma.
  Takže projekt spojenia Slovenska s Maďarskom je hrôdza bez konca pre obyvateľstvo nielen slovenska. Vystúpili proti rusku tým že oznámili že pripoja zakarpatie predtým ako prídu rusy k západnej ukraine.

  Jedine keby sa Maďari pripojili k nám. A my by sme boli nositelia štátnosti. A žiadne obsadzovanie zakrpatia by sa nekonalo.

  Ak to nevyjde a Česko bude ešte väčších sračkách ako mi tak jedine že kolenačkami prídeme k Rusom a dohodneme sa že nám budú garantovať ochranu.

  Liked by 1 person

  • Prečo myslieť po starom, v duchu rozdeľuj a panuj. Veď aj Ukrajina mohla byť od roku 2014 pridružená zároveň k EU a zároveň aj k Eurázijskej Únii. Európa, kde by také niečo bolo možné, mala byť našim cieľom. Pohrobkovia nacizmu nás o takú Európu obrali. Prečo by Podkarpatská Rus nemohla byť autonómnou republikou s vlastným parlamentom, políciou alebo rozpočtom či už v rámci Ukrajiny alebo Ruska a zároveň mať štatút pozorovateľa alebo pridruženého člena v rámci napríklad nejakej karpatskej únie cez stálych vyslancov v parlamentoch, parlamentných výboroch, hospodárskych združeniach atď. Neboli by dobrým mostom medzi Ruskom a našim regiónom? Veď sa ním asi stanú tak či tak, tak prečo to celé robiť tajne v zákulisí cez kadejakých oligarchov a nie otvorene cez ľuďmi volené inštitúcie?

   Páči sa mi

   • prosim ,len to nie-hoci uz som pisala,sme domiesana rodina,ale nemam odpor k madarom ,ako takym,slusne dostojne spolunazivanie,tiez som pisala-ze oni sa ucia svoju vlastnu historiu,tak ako potrebuju,to vzdy u mna predvadzali deti,a kedze som poskytovala sluzby,rodicia ich zahrakovali,to sa mi stalo asi 3x,preto som si to zafixovala,lebo som mala aj nemcov,dokonca kubancov ,ktori mali so sebou tlmocnicku,boli pracovne v mincovni asi 14 dni,no cechov a slovakov,srbov-v zime atd

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s