Spadne šapitó

To je ten veľký cirkusový stan, v ktorom sa robia predstavenia. A cirkus bol v mnohých primárne vidieckych oblastiach často jediná forma zábavy, ktorú nezabezpečovali samotní obyvatelia. Samozrejme profesionalita zboru a kvalita predstavenia sa dosť líšila, t.j. niekedy človek videl kvalitné predstavenie a niekedy zas frašku resp. nepodarenú klauniádu.

Prečo to spomínam?

Pretože ak by som chcel prebudiť dav do reality a poukázať na to, že realita, ktorú prezentujú médiá a inštitúcie je ilúziou, tak by som zorganizoval presne takú klauniádu s treťoradými gašparkami bez morálnej a profesionálnej integrity, akú teraz vidíme s tým, že kvalitných riadiacich pracovníkov by som odsunul na vedľajšiu koľaj a ako vyústenie pre veľké finále by som strhol dole kulisy a na tých, ktorí nechcú pripustiť, že predstavenie resp. svet ako ho poznajú nielenže skončil, ale ani nikdy neexistoval, by som hodil aj šapitó.

Pritiahnuté za vlasy?

Pozrime sa na to:

 • Klaus od WEF hovorí, že auto v súkromnom vlastníctve je plytvanie a treba žrať hmyz namiesto červeného mäsa (komu ešte nedošlo, že Klausa niekto drží za gule a núti ho vykrikovať ich plány?).

 • USA, tam Biden nielen ochorie na covid po 4 dávkach, ale aj po oznámení, že sa znova testoval pozitívne na covid v televízií zahlási, že zabili nejakého vodcu od Al Kajdy (komu ešte nedošlo, že Biden show je fraška?).

 • Nemecko, tam namiesto energetickej, hospodárskej a finančnej krízy vláda rieši to, že kto má čo medzi nohami a ako majú úrady oslovovať dotyčného/dotyčnú. Inými slovami namiesto existenčných otázok ako „čím sa bude v zime kúriť a čo bude surovinou pre priemysel“, riešia otázky na úrovni „koľko tancujúcich anjelov sa zmestí na špičku ihly“ (komu ešte nedošlo, že sú to gašparkovia bez morálnej a profesionálnej integrity?).

 • Francúzsko, tam vedia, že čo je Macron zač a zväčša chápu, že sa dostal k moci podvodom, len nepochopili, že to, čo považujú za realitu je ilúzia a z čoho je ten hnilobný zápach.

 • Británia, tam vedia kvôli vyčíňaniu Borisa, že im tam vládnu zločinci, len nepochopili ako ďaleko siaha korupcia a zločinnosť, a nakoľko je realita, ktorú denne prežívajú, len ilúziou.

 • Česko, tam premiér síce tvrdí, že zásobníky sú z 80% plné, „len“ akosi zabúda dodať, že ten plyn patrí nemeckým firmám a v skutočnosti majú vlastné zásoby plynu len na 5 dní (článok) a keď Pražania, ktorí sú voličmi týchto kaviarenských kreatúr, začnú riešiť nedostatok elektrickej energie a prídelový systém, tak nielenže pochopia, že ich vláda je zložená z gašparkov bez morálnej a profesionálnej integrity a z agentov, ktorých topánky vytŕčajú z príslušných zadkov, ale aj zistia, kde je sever a ostatné svetové strany.

 • Slovensko, tak tu už ľudia chápu, že vláda je zložená z gašparkov bez morálnej a profesionálnej integrity a z agentov, ktorých topánky vytŕčajú z príslušných zadkov (toto obzvlášť platí o náplni prezidentského paláca) a jediným dôvodom, prečo sme ešte neukázali vláde a náplni prezidentského paláca kde je sever a ostatné svetové strany, je to, že zatiaľ nemusíme riešiť chladné sprchy a elektrinu na prídel. Lenže niečo mi hovorí, že s plynom sme na tom podobne, ako Česko (v zásobníkoch držíme cudzí plyn) a Bratislava, ktorá je hlavnou voličskou základňou liberál-fašistickej čvargy, onedlho bude riešiť studené sprchy a nedostatok energií, a vtedy sa im ukáže, kde je sever a ostatné svetové strany.

Takže všetko ukazuje na to, že sa už blížime k veľkému finále a ku katarzickému vyústeniu trápenia, po ktorom sa nielen strhnú kulisy a spadne šapitó na hlavy ignorantov, ale aj dostaneme odpovede na otázky, aká hra sa tu hrala a aké predstavenie sme sledovali.

Záverom?

Hádam len toľko, že si snáď nenecháte spadnúť na hlavu to šapitó, pred ktorým som vás milí čitatelia varoval mesiace, ak nie roky dopredu. Snáď sme sa na to všetci pripravili dostatočne. Dodávam, že naťahovanie tejto klauniády nie je v záujme globálneho zákulisia (GP), a to z dvoch hlavných dôvodov:

 • Prílišné naťahovanie tejto klauniády mal by za následok spontánny a neriadený sociálny výbuch, ktorý má potenciál zrovnať so zemou ľudskú civilizáciu a vyhubiť ľudstvo (u Putina, Trumpa a Xi je tu aj ten rozmer, že nie sú sadisti a vedia, že treba toto trápenie čo najskôr ukončiť).

 • Keby to trvalo príliš dlho, tak by začal dav klásť pre GP nepríjemné otázky typu: „Kto dal anglo-americkému močiaru s centrálou v Londýne a jeho okultnému vedeniu technológie, metodiku a kto im dovolil takto sa rozťahovať a vyvádzať?“. Čo je pochopiteľné, lebo dav by ich teraz aj v lepšom prípade zlynčoval, a preto radšej počkajú kým sa hlavy schladia a nechajú na vytrvalcov aby doriešili veci (vedia, že spravodlivosti neutečú, ale život aj im je drahý).

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

39 thoughts on “Spadne šapitó

 1. Nebude sa chcieť močiar vyviniť a nasmerovať hnev aj na GP?
  Predstavenie je to určite zaujímavé, padajú masky, úroveň zločinnosti prekvapuje každým dňom. Som zvedavá dokedy vydrží odhodlanie progresívnych zachraňovať planétu na vlastný úkor a podľa návodu wef. Nemám odvahu čokoľvek predpokladať. Kovid mi ukázal ze mám málo obrazotvornosti.

  Páči sa mi

  • S tou obrazotvornosťou sme na tom podobne. Ja som dokonca ešte v Novembri 2020 predpokladal, že plošné znásilnenie nemá šancu prejsť, že to si už ľudia nenechajú…. a prešlo to 🙂

   Pre tých, ktorí by sa mali prebrať z rozprávky je mainstream a správy v telke modlou – vecou svetonázoru a viery. Možeš pred nich položiť nevyvrátiteľné dôkazy o čomkoľvek, kým to nepovedia “na Markíze”, neuveria tomu. Nehľadajú informácie mimo “osvedčené” kanály, boja sa vystúpiť zo svojej bubliny, čo ak by sa náhodou rozpadol ich svetonázor, čo potom…?
   Celý systém ovládania médiami je postavený na viere, nie na poznaní – “Ja verím, že na Markíze hovoria pravdu založenú na faktoch” …
   Kým bude mainstream (vrátane sociálnych sietí) pod kontrolou močiaru, nemožno nejaký zásadný great awaking podľa mňa očakávať. Otázkou ostáva či môžeme vôbec hovoriť o akomsi masovom prebratí obyvateľstva pokiaľ sa to udeje formou zmeny obsahu informacii v mediach bez prechodu na kriticke myslenie u kazdeho jednotlivca….

   Liked by 8 people

   • A aká je dôveryhodnosť médií na Slovensku, dajakých oficiálne priznaných 29%? To je prvá vec.
    Druhá vec je, že veci sa rozsypu rýchlo a médiá budú postavené do pozície ochrany lži a následná likvidácia okolnosťami alebo hovorenie pravdy a následná likvidácia okolnosťami.

    Liked by 3 people

   • Oni majú teraz veľmi silné zázemie. Cenzúra a perzekúcie sa ešte poriadne ani nerozbehli. Osobne si myslím, že v roku 2024, keď budú parlamentné aj prezidentské voľby, ešte zmena nenastane. Zároveň vtedy bude obrovské množstvo ľudí umierať na vakcináciu a najmä cez zimy budeme mrznúť a hladovať, takže veci verejné bude riešiť málokto. Systém padne len do tej miery, aby ešte viac zotročili bežných ľudí. Táto vláda, aj keď sa bude personálne obmieňať ako nedávno na Srí Lanke, tu bude do roku 2028 a najmä Čaputová do 2029, lenže to bude ich labutia pieseň a medzi rokmi 2030 a 2040 uvidíme veľké zmeny nielen na svete, ale aj na Slovensku.

    Páči sa mi

 2. Covid divadlo je uz dobre rozobrate tu: https://www.theepochtimes.com/the-africa-advantage-real-reasons-underdeveloped-countries-unaffected-by-covid_4627935.html (preklad na https://ksbforum.info/discussion/comment/4627/#Comment_4627, original sa da precitat po lognuti sa do gmailu)

  Vsetky kedysi konspiracne tezy odzdrojovane na studie, najlepsi je zaver, odkaz pre deBilla:

  It sure looks like America has a lot to learn from Africa in terms of pandemic management.

  Liked by 1 person

 3. ak ma byt v zime plyn problem ocakavam skrtenie domacnosti pre vyssie ciele a to zachranu risskeho priemyslu, oni su schopni s tymto prist a este to aj oznamit v style velkolepej obety v prospech nas vsetkych

  Liked by 1 person

   • vcera som odpozerala pravidelnu relaciu 60 minut,bol oleg popov,od pelosi po opravenu turbinu,velmi tam bol prepierany scholz,pretoze chce dodavat nejyky novy bojovy system na ukrajinu,co sa prieci konvenciam,pretoze vsak na skusanie zbrani su urcene skusobne polygony,rusi tvrdo protestuju,potom obhajoval opravenu turbinu sposobom debila,akoby to bol vypadnuty sroubik-tazky odbornik na turbiny,a potom prisla souka-porovnavanie gestikulacie aj mimiky,a sposobu reci scholz-hitler-nie sot,ale velmi podrobna ukazka-z reci som porozumele akurat zo 3x rusische,to bolo nieco neuveritelne,potom-chcu otvorit dalsi front kosovo,a dalsi nakavkaze-takze veci budu muset ist bleskom-tuto relaciu si davam takto 60-minut.su,to ma moj ajtak,pretoze som sa k tomu nevedela dostat-babka,toto bezi aj v usa ,mozno aj 100 rokov,jaj a este taky zaver bol,ze scholz na podzim bude asi muset balit kufre

    Páči sa mi

  • Toho cloveka registrujem cca 2 roky. Prezentuje sa ako byvaly prislusnik trojpismenkovych a mne to pripada tak, ze bud ma neriesene psychicke problemy alebo je obet/kanal nejakej psyopps…(V ziadnom pripade mu nechcem krivdit)
   Nie je to prvykrat co prisiel “s bombastickou predpovedou”…

   (Je potrebne rozmyslat v kontextoch – co by muselo predchadzat nim popisovanej situacii, co by nasledovalo, ci to zapada do vyvoja, co by tym dosiahli a pod. ….)

   Liked by 3 people

   • Bavolár mával roky relácie na slobodnom vysielači. Zväčša slabej kvality. Hovoril o sebe ako o disidentovi, slovenskom Snowdenovi a slobodnom oteckovi. Potom ho zo slobodného vysielača vyhodili, lebo s opitými kamarátmi robil bordel v štúdiu.

    Liked by 1 person

   • Nazdar. Bavolara trochu poznám z Vojenskej akadémie. Ako študent si bol odslúžiť základnú službu. Asi po dvoch týždňoch sme začali pochybovať, či sa naozaj vola Martin Bavolar. 😀

    Liked by 1 person

  • bavolar je asi taky snowden, ako ja som víťaz Maratonu mieru. Šéf SV ho vyrazil a navrhol mu, ze mu pomoze urobot si vlastne študio, bavolar ho osieral dalsi rok.
   Vtedy sme si so sefom SV pisali na tu temu, Koronyi je ale ferovy chlap a naozaj ho vyhodil az, ked mu majitel nehnutelnosti pohrozil vyhadzovom za spravanie Bavolara.Mimochodom v budove, kde boli zdarma v tej dobe, kedze majitel budovy je fanda…

   Bavolarovi neverim ani nos medzi očami.

   Liked by 4 people

 4. Trošku som sa sem zapojil, nakoľko mi prišiel odkaz. Zaujalo ma slovo “ľudia chápu”. Dnes nebudem útočný, ale konkrétny. Vytlačil som článok, ktorý poukazuje na dnešnú situáciu vo svete. Bol to skutočne zaujímavý článok z roku 2013, kedy jeden z Ruských politológov žijúcich na UKRAJINE, upozorňoval, čo sa skutočne na Ukrajine chystá. Ono sa to práve dnes deje.
  Tento článok som dal do formy a4 a polozil som niekoľko kópií na stôl jednej z populárnych pohostinstiev na Slovensku. Na tom stole boli všetky bulvárne noviny. Položil som to medzi ne. Sledoval som priebeh mladých, aj starších ľudí, ktorí nedokázali túto a4 prečítať. Dalo sa to zistiť jednoducho, že po prvých vetách, a4 položili. Noviny ako napríklad Nový čas, dokázali študovať niekoľko desiatok minút. Nie je to výnimka, je to realita. Slováci sú vo veľkom percentne dementní a určite nie zobudení.

  Liked by 1 person

  • Zaujímavý pohľad, ale podľa mňa trošku zjednodušený. Každú informáciu je potrebné podať v správny čas a na správnom mieste. Ak idú ľudia do pohostinstva, tak podľa mňa idú “vypnúť”. Hlavné témy sú šport, baby, “jednoduchá logika”, skrátka nič, čo zaťaží mozog. Bulvár sú klebety a zväčša vymyslené “blbosti”, ktoré útočia na “najnižšie” ľudské zmysly. Ale je možné, že u viacerých, čo to začali čítať, to zanechalo “malú stopu”, ku ktorej sa neskôr, keď budú nastavení na “vnímanie” vrátia a začnú hľadať info, ktoré si prečítali … Väčšina “zobudená” je, inak by celá “COVID agenda” na Slovensku dopadla horšie …

   Liked by 1 person

   • Slovan
    Mám suseda, ktorý po 1 dávke proti covidu prestal po týždni chodiť. Už tri mesiace žije v neskutočných bolestiach. Už sa ani nedokáže s prepáčením vy…ť bez pomoci. Zohnal som mu vyvýšenú dosku na záchod, barle.
    Myslíš si že sa zobudil ? Dal sa zaočkovať práve kvôli tomu, že si tiež nedokáže/nedokázal nič prečítať okrem bulváru. Jednoducho sa na to nedokáže sústrediť a nechce nič počuť okrem jednostranných správ z fašistických/totalitných médií.

    Páči sa mi

  • V populárnych pohostinstvách, som za dvanásť rokov opravovania zariadení, moc chápajúcich ľudí nenašiel. Skor mi prišlo, že je to lepidlo pre nechápavých.
   Za mňa toto nieje meradlo verejnej mienky.

   Páči sa mi

  • Áno, nedávno som rodine, sledovačom MSM a čitateľom Nového času,Topiek atď. hodil len tak do schránky výtlačok Extra plus. Ešte v ten deň! (myslel som si že sa to u nich ohreje dlhšie) mi ho jeden člen doniesol s tým že im to prišlo do schránky, oni takéto nečítajú ale či to poznám a ja by som si to isto chcel prečítať, keďže približne poznajú moje názory. Ich viera sú lži a nepravdy MSM, ktoré považujú za pravdy .

   Páči sa mi

  • Ostatný už povedali prečo ten tvoj experiment je nesmerodajný a ja len dodám, že medzi dementných sa môžeš prirátať aj seba, lebo tak osrať VLASTNÝ NÁROD NA VEREJNOSTI môže len dement.
   A toľko na margo “dnes nebudem útočný”…

   Páči sa mi

 5. neviem-dat-nedat-vcera som odsledovala vecernij vypusk rusky 60 minut-medzi inym-severna korea ponukla rusku vojsko aj zbranove systemy do vojny na ukrajine,nie som rustina-ale to bolo uplne zrozumitelne

  Páči sa mi

 6. ahoj Oracle&all.
  i kdyz jsme pozadu za vami v procesu probuzeni, podle toho, co vidim kolem sebe a podle reakci na socialnich siti si dovolim tvrdit, ze 2/3 lidi uz pochopilo, jake ma “cile” nase vlada. volici koalice uz radeji ani nechteji priznat, ze jim dali loni hlas. cekaji nas komunalni volby a ja pevne verim, ze demozumpa dostane policek.

  Páči sa mi

  • ale zase ked citas take debaty ludi,to je totalna nejednotnost,minula som nad taku debatu napisala asi takto-lezi slovak na zemi-jedni cizmu ma na krku,druhu cizmu ma na bruchu-pri nom lezi druhy slovak-ma to iste-maju v hlave na to ,aby sa ubranili,ale nie ,oni sa este budu hadat spolu

   Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s