Štyria na Lehmana

Podľa vnútorných informácií amerických finančných regulátorov JP Morgan Goldman Sachs, Bank of America a Wells Fargo sú de facto bankrot, len to z jednej strany médiá príliš nerozotierajú a z druhej strany zdanie zdravia zabezpečuje FED a kreatívne účtovníctvo. Ďalšia finančná inštitúcia, ktorá má vážne finančné problémy, ktorá prišla o 1,7 bilióna (našich biliónov anglicky trillions) US$ podľa indícií niekedy v apríli je Blackrock. Dodávam, že v apríli Rusi na Ukrajine rozbili pračku ilegálnych peňazí, čo nielen pripravil o likviditu banky Deutsche Bank a Bank of America, ale aj Blackrock za ktorým nestojí žiadna centrálna banka.

Takže máme tu inštitúcie, ktoré majú problémy a nemajú sa príliš radi t.j. už sa medzi sebou žerú a po Blackrock bude na rade Wells Fargo. Dôvod je prostý, Wells Fargo je zo západného pobrežia USA, kým ostatné americké banky sú z New Yorku a cez neho idú úplatky papalášov zo západného pobrežia s tým, že u nich sú založené ako istina US dlhopisy pre čínske pôžičky.

Ďalšou vecou, ktorou finančníci nerátajú, že sú to nepredpokladané dôsledky a pasce, a preto mám podozrenie, že 10-15 biliónový balíček derivátov (CLO, CSO, MBS atď) vybuchne a narobí poriadne problémy (aké je to percento svetového HDP?).

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

9 thoughts on “Štyria na Lehmana

  1. Vsetky tie menované banky boli hlavní prijimatelia zachranneho balicka aj v tzv. bailoute v poslednej kriya. Takze k comu to bolo? K nicomu. Zapadny system proste jasne ukazuje ze nefunguje a nikdy nefungoval. A ano, bolo to len kreativne uctovnictvo resp. absencia akejkolvek verejnej kontroly a riadnych auditov ktore system opticky dryali nad vodou … vysledky 1 auditu FED ukazali jasne ukazali aka je ta nora hlboka a ine to nebude evidentne ani tu. Tak ci tak je to všetko prepojene. Aj pri podvodoch FEDu a nekontrolovatelnej QE boli hlavnými prijimatelmi dotacii zase len vyssie uvedene subjekty …. okrem radu dalsich. Jeden velky podvod cela zapadna ekomomika stojaca na bankovom systeme a burzach. A ak uz Nobelova cena, potom za tento dobre premysleny megaodrb.

    Liked by 5 people

    • “Takze k comu to bolo? K nicomu.” Nie tak celkom. Rúcajúcu sa stavbu pekne vymaľovali, aby do nej nalákali hlupákov. Každý rok, o ktorý natiahnu ilúziu fungovania ich systému, je pre nich nesmierne cenným, lebo vždy je šanca, že ruské elity zradia a položia im najväčšie zdroje bohatstva k nohám. Tie ruské elity síce aj zrádzajú, alebo sa o to snažia, ale sila národa s Putinom na čele takú zradu neutralizuje. Dúfali v pád Putina už v roku 2008, potom 2014, cez korona hystériu a stále nič.

      Liked by 4 people

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s