Imitačno-provokačná činnosť – aktualizácia od moderatorov fóra

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden zajko. A ten mal chvostík krátky, ako tento článoček.

Ctený čitateľ mi prepáči, toto parafrázovanie z rozprávky o troch hrdinoch, Dlhom, Širokom a Bystrozrakom, ktorých stvárnili a nahovorili pre jeden reťazec, ktorý odstraňoval kríže z gréckeho jogurtu, liberálni hrdinovia Kemka, Bystriansky a Latinák. Aj keď rozprávka je klasika.

Pred časom ma donútili príspevky na určitom fóre s názvom ksbforum.info, znova si prečítať zápisky KSB s názvom O imitačno-provokačnej činnosti.

Nájdete tieto zápisky na tomto linku, inak odporúčam aj celú knižnicu KSB na tomto linku a dokonca je aj appka do telefónu na tomto linku.

Nick s názvom Ogar Valach a další, ktorí hrdo prehlasujú, že nikdy nečitali Koncepciu sociálnej bezpečnosti ani Dostatočne všeobecnú teóriu riadenia, otváraju jedno vlákno za druhým a snažia sa plne diskreditovať, obrátiť naruby a znemožniť ksb a dvtr, ako také. Plus do diskusie zavádzaju dia-logos satanizmu, ktorý je zamaskovaný “slovanským védizmom” nadradenej rasy. Posúďte sami, ak budete mať chuť na čítanie tu https://ksbforum.info/discussion/179/miny-a-nedostatky-ksb

Kto sa snaží argumentovať je @jardob , no je to pre mňa strata času a vkladanie síl do niečoho, čo nahrava práve tymto imitátorom. Aj ked, pokiaľ by ste čitali len jardoba, je to fascinujúce čítanie. Vďaka za to Jardob!

Otázka znie takto. Ako je možné, že vzniklo fórum, ktoré vykazuje vonkajšie znaky myšlienky ksb, no začína vytvárať podhubie opačné? Jednoducho, môj názor je, že to je proces riadený, priamo a nepriamo. Ako?

1. Myšlienky liberalizmu (kazdý môže robit, co chce = stroj psychiky démon)

2. Nasledne prechvat platenými diskutujúcimi, ktorí majú čas a prostriedky, teda timovych spoluhráčov, ktori budú viac, alebo menej očividne posúvať diskusiu želaným smerom.

3. V prípade zákroku z vonka, či diskutujucimi snažiacimi sa o zvrátenie názoru, alebo upozornenie na imitačno provokačnú činnosť, prídu jednoduché, ale účinné psychologické nástroje znechutenia na čítanie, alebo dalšiu diskusiu a návrat nezmyselnou argumentáciou ku rozbijaniu obrazu ksb a dvtr a vytváraniu kaleidoskopického pohľadu na svet.

Výsledok? Guláš bez analytickej hodnoty polytandemového súborného analytického tímu práve vhodmi veľmi presne cielených projektilov na témy, či jednotlivcov.

A viete, čo sa potom stane, admini? Človek s priemerným záujmom si povie, kašlem na Vás, mám na starosti lepšie veci, a pôjde sa venovať inej činnosti. A to je cieľ imitačno-provokačnej činnosti. Jeden z mnohých..

Pár rád adminom od Joxa:

1. Ujasnite si, čo je cieľom fóra a upracte si to, alebo zmeňte názov vypustením ksb.

2. Keď si upracete cieľ a zhodnete sa na ňom a následne si upracete provokatérov a imitátorov, môžete začat cieľ rozvíjať

3. Ked začnete cieľ rozvíjať, ako sa podobné priťahuje s podobným, ako vysávač pritiahnete na fórum polytandemovú súbornosť a začnete s rozvojom myšlienok, ak je to Vašim cieľom.

A prečo Vám to Jox píše? Jednoducho preto, že na začiatku každej z kníh o KSB, ktorej názov používate vo fóre je napisané také malé upozornenie. Neberte ho na ľahkú váhu. Pretože egregoriálne pôsobenie je ťažšie, ako akýkoľvek svetský trest, to Vám hovorím z vlastnej skúsenosti a nechcete dostať odpoveď za zneužitie ksb spôsobom, akým sa teraz zneužíva.Pretože faktom zostáva, že fórum je dobrým úmyslom. Je len na Vás, kam bude dláždit cestu…

Pozdravujem Vás, želám všetko najlepšie a buďte zdraví.

Om mani padme hung hríh. Maha karunika sarva samaya ah.

Jox

Reakcia na môj článok, od moderátorov fóra ksbforum.info

https://ksbforum.info/discussion/221/prehlasenie-admina-a-moderatorov

31 thoughts on “Imitačno-provokačná činnosť – aktualizácia od moderatorov fóra

 1. rozmyslam kedy prislo k tomuto rozvratu fora, ktore jedno uz skoncilo dva krat. Mam pocit, ze priama pricina pozornosti roznych sluzieb a agentur bolo to, ze poniektori to nezvladli a chvastali sa ako Fico a Harabin a kto vie kto este vraj citaju tieto fora a postupuju v zmysle KSB. Co je dostatocny dovod na to, aby sa tieto agentury na forum zamerali a rozlozili ho. A potom stacilo uz len nasadit troliu farmu…

  Liked by 1 person

  • Je to “přirozený” rozvrat, protože KSB doposud nevytvořila generátor/trenažer lidství.
   Děti tak žijí ve stávajícím systému, chodí do škol, slyší své spolužáky, skrytou propagandu v TV, reklamy, atd.
   Pro takové děti pak: “Nejlepší filmy točí v Americe”.
   A až vyrostou, tak pro ně bude platit, že: “Slunce vychází ve Washingtonu”.

   Platí to pro elitu Ruska (Pjakin si o tom posteskne skoro každý týden) a platí to i pro dost znalých programování, což je celkem prestižní, tj. elitní zaměstnání.
   To Slunce vychází ve Washingtonu se u adminů tohoto fóra konkrétně projevilo v podobě liberálního názoru, že grafomanie, překrucování z jednoho příspěvku do dalšího příspěvku, absolutní hluchota ke kritice (= psychotrockismus) je taky názor a je třeba ho chránit.
   + podle všeho je v moderátorském týmu opravdu jeden zapálený odpůrce KSB.

   GP má v tomto převahu, něco je potřeba změnit, jinak se to bude opakovat (jak u nás, tak v tom Rusku na vyšší úrovni).

   Liked by 3 people

   • ste si istá/istý, že reagujete pod správnym článkom a správnym komentárom?

    1. Cital/a ste clanok a zapisku O imitacno-provokacnej cinnosti?
    2.Čítala ste mnou vybrany jeden z prikladov imitačno provokacnej cinnosti a suhlasite/nesuhlasíte?
    3. Bruni bohužiaľ nasvietil z inej strany to, co Jox tiez, teda návod, ako zlikvidovať tento typ činnosti. S čím tam nesuhlasíte, co vidite inak?
    4. Kde vidíte Lebo Fico? Prosim vykopírovat tú časť.

    Osobná poznámka, ak vidíte, kedy bol článok publikovaný, možno si všimnete, ze Jox ho publikoval, ako väčšinu, keď rodina spala. A pretože Jox uz je po dovolenke a ako každý sa musi postarať o svojich blizkych, chodi do práce. a nema čas odpovedať na každy komentar.

    Takže 2x ad hominem, do komentujuceho a do autora, nic ku clánku. O com mal byt komentár?
    Vdaka vopred za odpoveď

    Liked by 1 person

 2. Zdravia ti JOX.
  Napísal si článok ktorý v sebe ukrýva viac ako sa na prvý pohľad zdá. Je od teba ušľachtilé keď varuješ tých čo zneužívajú informácie z ksb na ničenie myšlienok a cieľov ksb. Poniektorí si myslia že ak knihy nečítali, no základná myšlienka in bola ústne vysvetlená, že tak obídu varovanie a nepostihne im mystická odplata. Bol tu spomenutí aj Slovanský Vedizmus. Ten sa tiež vo svojej podstate venuje budovaniu spravodlivej spoločnosti človekov. Musím uznať že niektoré časti Vedizmus sa môžu javiť a pôsobiť ako rasistické no nie vždy je to tak. Tu je to tiež o vzájomnom rešpektovaní sa navzájom. Len Vedizmus kladie dôraz na nemiesanie sa navzájom do nič nehovoriace masy bez koreňov na odkaz našich predkov. Tých ktorí podkopávajú ciele Božieho Plánu je mi už iba ľúto.
  S pozdravom Peter.

  Liked by 5 people

  • Jsou védy a “védy”. Nejlépe to asi objasní časová osa:

   Od počátku lidských věků tu existovala védská civilizace. Znalosti se předávali ústně (v této souvislosti existuje aforismus, že zapsané slovo se stává lží – to jsou takové ty postupné změny významů, které jsou patrné již v jedné generaci, ale od zápisu véd proběhlo již skoro 100 generací)

   Cca před 10-8 tisíci lety začal vznikat davo-“elitarismus” … nepotvrzená a asi ani nepotvrditelná informace zní, že davo-“elitární” města (pozdější městské státy) vznikaly z přestupníků/hříšníků proti védské civilizaci.
   Před 5 tis lety vznikl současný GP (bojoval proti ostatním davo-“elitarismům” a také proti zbývající védské civilizaci).
   Před 3,5 tis lety byly prvně zapsány védy … tento fakt znamená, že již tehdy existovala nějaká krize
   Před 3 tis lety vznikla Biblická koncepce.
   Před 1,5 tis. let ještě existovaly ostrůvky védské civilizace, ale ta se v tu dobu rozdělila na národnostní skupiny (germáni, slované, ….).
   Původně jednotlé jazyčnictví v Jednoboží se začalo rozmývat v mnohoboží (kde jednotlivá pojmenování jediného Boha se změní v rozdílné Bohy a ty mezi sebou bojují) a modloslužebnictví …. tyto prvky tam pronikaly zvenčí, a védská civilizace se jim dokázala několik tisíc let bránit, ale nakonec podlehla.
   Před 1 tis. let padl poslední (tehdy již davo-“elitarisický”) védský ostrůvek – Rusko – do moci Biblistů (svěcení Rusi).

   Mrtvá voda je pojem z pohádek. Ty pohádky v části ještě obsahují původní védské poselství. Mrtvá voda je analýza. Po ní měla přijít Živá voda – ta by již dala návod jak žít. (Vzhledem k tomu, že my dnes neumíme vytvořit ne-davo-“elitární” společnost a védská civilizace to uměla (bohužel jen v rozsahu občiny/komunity – tj. do 150-300 lidí, když vznikla města, tak ta byla již od počátku davo-“elitární” Babylon, Kyjev, … nebo se davo-“elitární” stala v 2-3 generaci – Novgorod), tak osobně předpokládám, že by Živá voda obsahovala hodně z principů védské civilizace.

   Jenže to, že po Mrtvé vodě se mělo přemýšlet a pak teprve sepisovat Živou vodu dalo GP dost času využít neobsazený prostor. Přesně v tu dobu byl zveřejněn paděk Slovansko-Árijské védy, pozměněná Velesova kniha, vznikly obskurní novo pohanské kulty, různé slovanské spolky, dokonce i “slovanská” náboženství, z nichž některé jsou dnes zakázány pro rasismus a extremismus.

   V pozdějších pracech než Mrtvá voda si VP SSSR nad tím povzdechával a kritizoval některé z těch dnes zakázaných.
   V práci Psychologický aspekt historie a perspektiv civilizace VP SSSR tu ne-davo-“elitární” civilizace raději nazval prehistoricky ruská civilizace.

   Úkoly GP jsou jasně zadané. Zlikvidovat důvěryhodnost prehistorických védských civilizací naházením novodobých nesmyslů na ně.
   Např. na tartarii.sk se v roce 2011 prvně použil pojem živatma na základě trojverší z véd. Toto trojverší se však obvykle překládá tak, že tam kde začali Tartaristi používat živatmu má být pojem duše.

   Mno a Ogar teď přišel s tezí, že minou v KSB je, že předpokládá, že Člověkem se můžou stát všichni. …. a položil otázku: Opravdu se Člověkem mohou stát ti, co nemají živatmu (tj. neslované, nebílí lidé – ti prý mají jen duši, chybí jim živatma)
   a o kus později: Genetika nebílých lidí v sobě neudrží živatmu.

   A naším úkolem je zvládnout to, co védická/prehistoricky ruská civilizace nezvládla – např. rozšíření na města bez sklouznutí do davo-“elitarismu” a při zachování trenažeru lidství způsobu života védské civilizace.

   Liked by 6 people

   • Ta informace, že SA védy jsou podvrh byla celkem nemilá, tak jsem se začal zajímat o indické védy a i ty jsou velmi zajímavé a vysvětlující. Například rozdělení společnosti do varen (nikoli kast), kde člověk není pevně připoután k varně, ve které se narodil, ale podle svých darů a talentů se může rozvíjet v jiné varně (což se zde nazývá sociálním výtahem). Samozřejmě zatím jen kloužu po povrchu, ale když chce člověk pochopit, jak vesmír a společnost fungují, musí někde začít a ne jen konzumovat odpadky, které předhazují různí ideologové.

    Liked by 3 people

   • tento článok nebol o védach. Som vdačný za komentáre a za suborny pohľad komunity. Na druhej strane @Peto Peto trafil klinček po hlavičke.
    Je to upozornenie, pretoze vidím (e), že je to vedené a je to naozaj imitačno-provokačná činnosť, či už vedomá alwbo podvedomá v prostredí demonického typu psychiky, vytvorenej tým liberálnym pristupom.

    A je to naozaj na adminoch teraz dať hlavy dohromady, dať myšlienku a nasledne upratať.

    Liked by 2 people

   • no a teraz si sam položte otázku. Ak niekto, kto nikdy nepočul vivaldiho 4 ročné obdobia začne hodnotiť jar a potom letnu búrku a začne jej vyčítať, ze v notách je mina, lebo v lete prichadzajú len letné dáždiky a leto je suché a tá melodia bude asi mokrá. Sice ju nikdy nepočul hrať, nevidel notový zápis, ale predsa letná búrka, to je protiklad idealneho sveta minulosti, kde boli len jemné vánky a teplý dáždik v zahrade Eden.
    Čo je to? Volá sa to trolling.
    Dalej, ako sa volá to keď niekto hovorí, ze len jedna rasa, či genetická príbuznosť má Dušu, ostatní sú parafrázujem len bezDušé hovoriace nastroje, ktore nemôžu dosiahnuť osvietenie Človecenstva?
    Už tu pár takych bolo. Posledne sa volal jeden, ako taky hmyz, tuším sváb.Pred tym mäsiar adolf, aj francú jozef mal svoj Tallerhoff, kde vešal nižšiu rasu, a takto by som mohol pokračovať.
    Je to, alebo nie je satanizmus? Je to,alebo nie imitačne provokačná činnosť, čo tento konkretny človek maskuje za védy, staré náboženstvá, no tlačí koncepciu fašizacie a otvoreného satanizmu (ľudia bez Duše, nadradena rasa….)
    Ako autor napisal v článku, admini si musia upratať svetonázor, ci chapanie sveta, cieľ svojej činnosti a dostat sa ku vytváraniu mozaiky, inak budú mať naozaj problém s mystickou povahou odplaty za pachanie dobrychnunyslov s vysledkom ako vždy

    Liked by 6 people

    • Teraz napíšem niečo čo mnohí moderný takzvaný vedisti budú označovať ako nezmysly. No pravdou je že úplne každý má možnosť a aj právo stať sa plnohodnotným človekom. Dokonca Vedizmus pripúšťa túto schopnosť aj bytostiam ktoré sú takpovediac na temnej strane, aj tie majú možnosť prejsť na svetlo. Otázna je iba ochota ovládnuť pudy a inštinkti. Najdôležitejšie je ísť vedome proti svojmu vnútornému démonovi či zvieraťu ktoré človek nemá problém plne kontrolovať. S kontrolou seba sa otvára cesta k poznaniu schopností ktoré sú zatiaľ zdanlivo nedostupné.

     Liked by 5 people

     • Zdravia ti Jurko
      Ideš na to zo zlého konca. Si či aspoň mal by si byť človek. Mal by si žiť podľa vyšších psychických štandardov ako napodobňovať psychiku zvierat. Veď vieš ako podľa Ved vznikli Hominidi , degeneraciou ľudských druhov ktoré ovláda vnútorné zviera.
      S pozdravom Peter.

      Liked by 5 people

 3. Zdravím kolektív. Držme mravnú čistotu v sebe najviac ako sa dá. Vždy bude existovať aj druhá “temná” strana. VŽDY. Ja sa teším, že existujete. Mám dosť roboty so sebou. A skúmam to bytie svojimi cestami. A včera som objavil veľmi poučný dokument. Ten ukazuje ako sa s ľuďmi GP baví celý čas. Aj so mnou. S každým. Ustáť si to sám v sebe je dosť náročné. A ako vravia starší a skúsení mystici. Súčasťou cesty je “dlouhá stezka” v nej je dôležité dodržiavať svoje vlastné prirodzene mravné pravidlá. Teda po starosloviensky kony. 😊 Bez toho to nejde. A aj vďaka tomu dokáže človek zvyšovať obrazové vnímanie. Mier s nami. ✌️ Ľúbosť preniká do nášho vnímania viac a viac. Všetko sa dobre skončí. Aj keď to možno nestihneme v týchto inkarnaciach. Tu je odkaz na spomenuté videjko : https://t.me/zlataera/141

  Liked by 2 people

 4. V podstate neexistuje oblasť ľudskej činnosti, ktorej by sa KSB/DVTR nedotýkala. Je zrkadlom a súčasne svetlom pre blúdiacu vedu i náboženstvá… Zasahuje každého, a to v miere podľa typu psychiky, súčasne negatívne i pozitívne. Tak, myslím, sa vyvíja aj „fórum, ktoré vykazuje vonkajšie znaky myšlienky ksb, no začína vytvárať podhubie opačné“. Osobne aj ja som dospel k negatívnemu celkovému postoju ku „ksbforum.info“ a doposiaľ váham či reagovať na tamojšie príspevky. Plne súhlasím s Joxom, je to proces riadený priamo a nepriamo… veľa napovedá odpoveď na otázku „koho/čo zasahuje najviac?!“.

  Liked by 4 people

 5. “1. Ujasnite si, čo je cieľom fóra a upracte si to, alebo zmeňte názov vypustením ksb”
  Pri tomto bode mi napadlo, že by bolo fajn keby aj tu (napr. v časti O čom to je) sme mali náš vektor cieľov.
  Čitatelia by vedeli, čím sa riadia autori a zároveň by sme mohli smerovať prostredníctvom cieľov aj komentujúcich.

  Liked by 2 people

 6. Pozdravujem Joxa. Musím sa priznať, že nerád čítam jeho články, ale zase nie všetky. A tento je jeden z najlepších aké sa tu od neho vyskytli. Pravdu povediac neviem presne čo mi na ostatných vadí, možno istá nadradenosť čo z neho srší, alebo len to, že seba oslovuje v tretej osobe (ako Winnetou). Ktovie… Aj preto som ho oslovil aj ja v 3.osobe.
  V každom prípade v tomuto s ním na 100% súhlasím.

  Liked by 1 person

  • Na to, prečo možno nerad čitate Joxove články, nájdete odpoved v poslednych 10 stranach tej zapisky O imitacno provokacnej cinnosti. Vdaka za ten komentar a som zvedavý, či tam tu odpoved nájdete.
   Ku Vasej tretej vete prvú cast Vám vysvetlí tych poslednych 10 stran. Druhu casť, preco hovorimno Joxovi casto v tretej osobe, je veľmi tazko vysvetlit, ak nemáte zodpovedajucu osobnu skusenost. Skusim to opisať, ale negarantujem.
   Sú články kde po dopisaní clanku zistim, ze presli 2 hodiny a ja si z nich nepamätam veľa. No članok je napisany a som s nim spokojny. Su to clanky hlavne tie, kde sa spominaju priamo alebo pracuje nepriamo so silnymi egregormi.
   A tak nejako to potom funguje, ked piše Jox

   Liked by 1 person

   • Rozumiem čo tým chcel Jox povedať. Mŕtva voda je písaná tvrdo k “elitám” v dobe svojho vzniku (no musím povedať, že mne to až také tvrdé nepripadá, asi preto že nie som “elita”, aj keď ešte som len v polovici-myslím v polovici čítania Mŕtvej vody). Preto sa domnievam, že aj Joxov štýl chce byť “tvrdší” vo vyjadrovaní sa smerom k čítajúcim. Niektorým to možno treba, aby sa skôr prebudili a včas zahasili vzkvétajúci liberalizmus v nich samých.
    Čo sa týka IPČ a článku, s tým súhlasím.
    Aj zen zložitý slovník v KSB má zmysel – pre tých, čo nie sú leniví sa samovzdelávať.

    Liked by 1 person

    • Vďaka za zaujimavy pohľad a spätnu väzbu na ten štýl.
     Jordan Peterson ako klinicky psycholog hovori casto o hovoreni pravdy tak, aby to bola chytrá pravda, prijateľna pravda.

     No problemom je, že, keď sme písali chytrú a uprimnú pravdu z nasho pohľadu, bolo to s usmevom ignorované. Druha vec je, ze tak, ako na inych fórach, sa aj tu vyrojili trolie farmy. A začali napadať kredibilitu autorov a to spôsobom, kde sa snazili v pároch 2-3 nicky naraz pretláčat jeden naratív, jedna ipcka menila nicky atď a potom ked dostali blok, vysledok bol poukazanie dalším z tímu na tento blok ako nefér činnost a cirkus začal odznova.

     A vždy to bolo pri vyznamnych temach z pohľadu riadenia miestnych afér.

     A tu je to slovenské na hrube vrece (imitatora provokatéra), hrubú zaplatu. Pretoze su dve moznosti, buď začne spolupracovať a objavia sa prvky polytandemovej spolupráce a myslienku pomôže rozvinúť. Potom je to v poriadku a postupne ho tema vtiahne a pracuje na tom, čo je potrebné. Alebo sa ukáze, ako imitátor-provokatér, skĺzne postupne alebo okamžite do osobnej roviny a ide systémom čo najrychlejšieho rozbitia diskusie, znechutenia témy, diskreditacie autora atď.
     Vysledok je postupne krystalizacia takehoto indivídia.
     No a tu je potrebné naozaj zasiahnuť. A to vždy vynesie na povrch guču emócií. Aj keď, imitatori-provokatéri sú stále priehľadní prave preto, že buď vytvoria polytandem, alebo sa odkryjú.
     Pretoze člcteni čitatelia tohto fóra a sme vdacni kazdému, práve sa snažia samovzdelávať, hľadať a diskutovať tak, aby si dopĺňali mozaiku, alebo vymieňali kamienky v nej za nové s väčším rozlišením. A preto, ak pride imitator-provokatér, da sa rozlíšiť za kratko od novo prichodzieho, čo sa prihlásil po prvý krát a chce diskutovať, chce pomôct so svojim pohľadom…

     Mojim zelaním by bolo, aby sme mali diskutujucich viac, aby sa nebáli sami prihlasiť sa a vystaviť vsetkym takto anonymne svoj svetonazor a začať ho cibriť…

     Liked by 3 people

   • Jox, v prvej vete si celkom jasne demonštroval svoj nadradený postoj. Zjemnil si ho síce slovíčkom “možno”, ale to nič nemení na veci. Možno si mohol milého čitateľa radšej vyzvať, nech skúsi v sebe popátrať hlbšie, kde je koreň jeho nechuti pri čítaní tvojich článkov, namiesto podsúvania svojich domnienok. Lebo to hlbšie pátranie a jeho výsledok mohol byť prospešný aj tebe. Lebo navzájom sme si najjasnejším zrkadlom. Možno pridať trochu reflexie a empatie?

    Páči sa mi

 7. Dovolila som si sem nižšie skopírovať, ak môžem, odpoveď “Jardoba” z vlákna, ktoré ešte vzniklo po tej aktualizácii odpovedi moderátorov. Je to skvelá, zrozumiteľná analýza aj o vzťahu fórum-admini-prispievatelia. Jardob je človek, ktorý je spolu s Ľudom za prekladom “Mŕtvej vody” a viem, že novší preklad ešte aktualizovali, aby poopravili, vernejšie interpretovali niektoré pojmy. Veľmi si ich vážim. Ešte by som chcela vyjadriť názor, že názov Tohto fóra trefne, tak rýdzo slovensky vyjadruje o čom je ” aby ste vedeli, ktorá bije”.
  ———————————————————————-
  ” Váhal som či odpovedať, ale na toto zareagujem, lebo je to dôležité.
  Kde je napísané, že koncepcia má presvedčiť všetkých dnešných existujúcich ľudí, vrátane fanatikov a vyložených odporcov? Ježiš bol asi najlepším spomedzi ľudí, ale ani on nepresviedčal ľudí, ktorí ho chceli zabiť a nesnažil sa ich prinútiť k priateľstvu… Nesnažil sa o spojenie nespojiteľného… Ono to ani nie je treba… Riadenie pozná aj iné metódy ako dospieť k cieľu, aby bol výsledok taký, že niekedy v budúcnosti vznikne spravodlivá spoločnosť, a ľudia budú skutočne dobrí, bez pretvárky, väčšina z nich…
  V štatistike vždy platí, že určitá skupina ľudí prijme niečo hneď, ďalšiu časť treba iba postrčiť, a potom sú takí, ktorí budú vytrvale odporovať. Ogar patrí k tej poslednej skupine, ak by som použil jeho slovník, tak je vlastne “dogmatik”, pričom dogmy nekriticky preberá z tartárie od Lauberta. Ako v tom prísloví: “do cudzieho kláštora svoj rád neťahaj”, tak on presne to robí… Vlastne robí to isté čo moslimovia v Nemecku. Ťahá do cudzieho “kláštora” svoj rád, a vyvíja tlak, aby miestny “kláštor” robil vo svojom ráde ústupky. Podáš prst, vezme ti ruku. A ty mu v tom pomáhaš. Ako keď policajti pracujú v tandeme “dobrý a zlý policajt” – presne tak vyzerá proces, ktorý spolu tvoríte. A je jedno, či to robíte vedome alebo nevedome: tak skrátka vyzerá proces. Ešte som nevidel, že by niekedy čo len trochu zaváhal nad tým, čo hovorí Laubert. Pochybnosti si dovolí iba vtedy, keď aj sám Laubert spochybní nejaké svoje minulé závery. V mojich očiach je Ogar dogmatik, v podstate fanatik. A vraj Ogar nie je proti koncepcii a má voči nej výhrady? Ale prosím ťa… to sú len slová… ak analyzujem celkovú činnosť, celkové jeho pôsobenie tu na fóre, tak je zamerané na diskreditáciu a podrývanie KSB. To je ako keby si povedal, že arabskí migranti v Nemecku nie sú apriori proti miestnej kultúre, ale majú proti nej len výhrady. A sú iba trenažérom nemcov na trénovanie sa s odporcami… Pritom o čom hovorí proces migrantov pôsobiacich v Nemecku? Že ak do toho procesu nič nezasiahne, tak nemecká kultúra vymrie, lebo nemecký štát, podobne ako miestny admin, dáva v Nemecku migrantom väčšie privilégiá, než miestnym občanom. Hovorí sa tomu vypnutie spoločenskej imunity. Ak sa v spoločnosti, skupine, vypne imunitný systém, tak skôr či neskôr ho rozložia rozkladné živly.
  KSB nie je primárne určený na konfrontáciu s odporcami. KSB je nizkoúrovňový operačný systém, má pracovať neviditeľne, ako podhubie. Konfrontácia je vlastne 6. priorita, a treba pracovať na neviditeľných vyšších prioritách.
  Ak chceš spravodlivú spoločnosť, tak fanatikov nezmeníš. Tí musia len dožiť svoj život. Základ je hľadať tých, ktorí majú záujem o vysoké myšlienky, a vychovávať deti vštepujúc im novú kultúru, vyššie idei. Tí tiež budú hľadať tých, ktorí sa budú chcieť “napiť vody” a tiež budú všetci vychovávať deti v novej kultúre, ktoré sa stanú lepšou generáciou a základom lepšej spoločnosti. A štatistika je taká, že dobrí ľudia sa rodia aj v nepriateľskom tábore, aj v Západnej civilizácii, takže podhubie bude rásť aj tam. Netrpezlivým ľuďom takáto taktika nemusí vyhovovať, ale docieľa dôjde len ten, kto urobí prvý krok… A tí, čo hľadajú rýchle riešenia, väčšinou aj tak na nič neprídu a nič pre spoločnosť nakoniec ani nespravia. A takto korytnačka predbehne zajaca…
  A ešte jedem odkaz čitateľom fóra. Nemyslite si, že pád fór závisel primárne od ľudí, nie od adminov. V skutočnosti, ak analyzujeme vyvoj od levanetu až sem, tak každý jeden prípad rušenia fóra bol podmienený postojom admina: diskusia na levanete bola technicky primitívna, tak sa hľadala dokonalejšia forma. Ponúkol sa admin stránky dvtr.eu (urobil online formu dvtr), naprogramoval na webe diskusiu, a Hoxa nechal adminovať. Po nejakej dobe bol u admina “J.” dvtr.eu vidieť pokles záujmu o KSB, prestal veriť v jeho účinnosť, jedného dňa mu prišla vhod hádka na tému “Tiso a prvý slovenský štát” a zapojil sa do hádky. Nakoniec sa pohádal aj s hoxom, vykopol ho zo svojho webu a ako zámienku uviedol, že dáva bany ľuďom. Potom sa s hoxom ešte dohodli, že na inom serveri mu za peniaze urobí kópiu rovnakej diskusie. A že to bola z jeho strany len zámienka, a v skutočnosti šlo o to, že KSB mu začalo liezť na nervy a prekážať, bolo to, že si začal od Hoxa pýtať peniaze aj za prácu, ktorú kedysi urobil dobrovoľne a z vlastnej iniciatívy pre KSB, t.j. chcel preplatiť, že kedysi urobil online verziu DVTR. Cca 2 roku pred hádkou, z dobrej vôle a iniciatívy pre KSB. Tým len potvrdil, že na KSB už kašľal a chcel to speňažiť.
  Diskusia pokračovala na vodaksb. Hox, ako hodnotím jeho riadenie fóra, bol jednoznačne najlepším “upravlencom” v tomto ohľade. Forum malo ducha a pôsobilo ako súdržná komunita. Ukončenie vodyksb nevyvolal nikto z čitateľov. Bola to čisto Hoxova osobná záležitosť. Hox sa vo svojom svetonázore posunul ďalej a od KSB sa vzdialil. Vždy však mal vysoko rozvinuté svedomie a v súlade s novými poznatkami a presvedčením mu niektoré veci začali vadiť. Niektoré veci už ďalej nechcel robiť. Patrilo sem najprv publikovanie Pjakina, mal na to svoje dôvody, a patrilo sem aj prevádzkovanie diskusie. Už to viac nepovažoval za správne a prínosné. A aj nám ostatným odporúčal, aby sme v tom nepokračovali. Preto nechcel nám odovzdať starú diskusiu, a musela sa zakladať nová. Bolo to vnútorné presvedčenie.
  Najväčší problém bolo zohnať dôstojného náhradníka za Hoxa, aby riadenie diskusie nekleslo na svojej kvalite. Iniciatívu prebral Ori s Rišom (Neom). To, že nové forum malo úplne iného ducha bolo cítiť hneď. Nemám absolútne nič proti Neovi ako človekovi, vnímam ho ako dobrého človeka, ale v otázke riadenia fóra sa mýlil. A keď to vzdal, tak sa ponúkol súčasný admin Milo. Spočiatku to vyzeralo nádejne. Tu si treba uvedomiť, že mnoho ľudí sa venovalo už viac ako 8 rokov rozvíjaniu myšlienok KSB na Slovensku a v Čechách, Hox pomaly budoval komunitu ľudí. Z nich niektorí sa stali aktívnymi ľudmi a pomáhali rozvoju KSB ale aj spoločnosti, špeciálne to bolo vidno počas Kovidu. Niektorí boli pasívnymi sympatizantmi. Vzhľadom na to, ako to dopadlo na predchádzajúcom fóre, tak som Milovi odporúčal, aby nedával do názvu domény KSB, pre prípad, že by sa to znova zvrhlo, tak aby to aspoň nediskreditovalo KSB a tým pádom tých 8 rokov vytrvalej práce mnohých ľudí. Bavil sa s ním aj Ľudo a všetko vyzeralo nádejne. Nakoniec sa ukázalo, že Milo sa všetkým tým ľuďom, ktorí sa celý čas venujú rozvoju KSB v našom regione postavil chrbtom a povedal si “seriem na vás a vaše názory. Urobím si to posvojom”. Do názvu domény dal KSB, a nedal si to vyhovoriť, aj keď sme viacerí zo starého týmu na neho tlačili, keď už bolo vidno, že na novom fóre znovu kraľuje troling. Postavil si hlavu.
  Ako si mám vážiť človeka, ktorý si neváži prácu a prakticky jednomyseľný názor mnohých ľudí, ktorí rozvoju KSB venovali mnoho rokov? Je to, ako keby niekto ukradol kus vašej “kvetinovej” záhrady a potom ju natruc nechal pošliapať kadekým. Ako mám chápať, keď niekto tvrdohlavo stojí na tom, aby diskusia bola priamo spojená s KSB, aby sa volala KSB, a zároveň organizuje veci tak, aby to tu trolovia rozdupali. Je to hlúposť alebo záškodníctvo. Je mi úplne jedno, či to robí naschvál, ako infiltrovaný operativec, alebo či to robí spontánne, dôležité je objektívne smerovanie procesu. A proces rozvoja tohto fóra smeruje jednoznačne k umelému zdiskreditovaniu KSB a následne aj zániku fóra. To, ak to niekto nevidí a “z duše neznáša cenzúru a mazanie”, nie je môj problém. Raz možno pochopí, ale ja na to čakať nebudem, pretože viem ako to skončí.
  Všetko je vždy o miere. Ak sa zachová miera, tak ide o zdravý proces. Ak sa miera nedodrží, tak ide o chorý proces.
  Príklad zdravého procesu cenzúry je imunitný systém človeka. Zlyhanie tohto systému vyvoláva ochorenie AIDS. A vieme ako to končí. Ak je imunitný systém prehnane aktívny, tak napáda vlastné telo. Vznikajú autoimunitné ochorenia. Preto treba mieru. A tej zdravej miere sa hovorí aj psychohygiena, keď človek nechce byť denno denne ostreľovaný bahnom. Keď nechce, aby niekto podrýval jeho integritu. A takú integritu má aj každá idea. Žiadny zložitý supersystém nemôže prežiť bez imunitného systému. Bez neho by ho rozložili a nikdy by nebol stabilný. Preto cenzúra v správnej miere je nevyhnutná v každom zložitom supersystéme. Rodina je základ štátu, a normálny štát nedovolí, aby pod rôznymi zámienkami niekto cez médiá servíroval ich deťom degradačné informácie. Preto existujú zákony na ochranu detí. To je cenzúra na štátnej úrovni. Zdravá cenzúra, ktorá chráni stabilné a zdravé fungovanie štátu.
  Tí, čo “z duše neznášate cenzúru”, skúste sa spýtať sami seba, či púšťate do vlastného domu každého, komu sa zachce vojsť a nechávate ich hovoriť vašim malým alebo veľkým deťom čo ich len napadne? S podmienkou, že nesmú byť vulgárni a hovoriť v osobnej rovine… Sú všelijaké individuá, ktoré sa budú tváriť priateľsky, ale nebudú mať priateľské úmysly s vašimi deťmi. A aj vám samotným môžu liezť na nervy. Alebo budete si vodiť domov cudzie ženy a koketovať s nimi pred očami manželky a brnkať jej na nervy, pričom si poviete, ak je naše manželstvo ozajstné, tak nás to nezlomí… A budete sa trénovať? Rodina je malá komunita, je to prototyp malého fóra. Skrátka toto liberálne zmyšľanie je škodlivé a nenadarmo je v KSB zaradené medzi jeden z druhov sociálneho idiotizmu. Absolútny zákaz cenzúry je zhubný omyl. Treba mieru.
  Najviac po slobode slova volajú liberáli. Ale vždy majú tieto požiadavky iba k iným, nie k sebe. Slobodu slova žiadajú tam, kde potrebujú zlomiť fungujúci systém. A keď majú systém pod konkrolou, tak tí istí liberáli na ochranu svojej moci neváhajú použíť tie najdiktátorskejšie metódy (so stratou miery). Viď dnešné cenzúrovanie názorov v médiách, ostrakizácia oponentov aj z radov odborníkov, a tých najvýraznejších aktivistov neváhajú aj zavrieť. Taká je pravá tvár liberálov a liberalizmu. Oni neveria v slobodu slova, ale ako trockisti to používajú ako zbraň na dosiahnutie svojich cieľov.
  @Linka prispevok padol do spamu, pretože Jardobov komentár bol nakopcený 2x. Ten duplikáto som vymazal a vytiahol zo spamu. Vdaka za jeho publikaciu
  Jox

  Liked by 5 people

 8. Tak Jardob po tej odpovedi už nemôže prispievať bez schválenie adminom. Tak na telegrame zanecháva odkaz:
  Toto je odkaz pre KSBForum.info
  Takže dnes som poputoval na ručné schvaľovanie aj s Jurom11. Takže, mílí moji, nemá zmysel ma zasypávať na vašom fóre otázkami. Milo, ten admin, ktorý neznáša cenzúru a mazanie, sa rozhodol pre cenzúru. Aspoň vie, aké to je, keď niekto útočí, na to, čo je mu cenné, keď sa rozhodol blokovať. Ja som žiadal rozumnú cenzúru, aby Ogar nemohol napádať koncepciu, lebo je pre mňa cenná. Milo sa rozhodol pre cenzúru, aj keď ju nenávidí, aby nikto nemohol dehonestovať jeho samého. Ale čo si zaslúži človek, ktorý ponúkne pomoc s tvornou fora, a potom sa rozhodne kopnúť všetkých dlhoročných aktivistov KSB do zadku, a organizuje to fórum tak, že urobil z neho tržnicu, a záujemcov o KSB prakticky z neho vypudil, a momentálne tam nechá vyčíňať individuum, ktoré kope do KSB rado a často. A hadajte sa niekto s trolom, potom forum nebude o ničom inom, len zatapetované trolom. Čo si zaslúži človek, ktorému niekto zverí dôveru za zodpovednú vec, a ten sa ju rozhodne zničiť? A potom si človek nemá myslieť, že takto dokáže pracovať, len operativec tajnej služby, ktorý hasí problémy starého DE systému.

  Liked by 3 people

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s