Žijem v krajine, ktorej nerozumiem – J.V. Andropov

Hneď na začiatok chcem podotknúť, že ten výrok je od nie mojej pRezidentky Zuzany Čaputovej. Jurij Andropov povedal: “Nerozumiem svojmu národu”

Vidíte tie paralely? A viete čo, ctený čitateľ? Vezmem si na pomoc Vladimíra Michailoviča Zaznobina, nech dá pán Boh večné svetlo jeho Duši a ona opustí kolobeh samsáry. Budem parafrázovať Vladimira Michajloviča.

Naša dočasná správkyňa Pionierskeho paláca v Bratislave a bývalý šéf KGB a následný Generálny tajomník KS ZSSR, totiž obaja hovorili o tom istom. Teda o nepredvídateľnosti objektu riadenia pod tlakom vonkajších a vnútornych vplyvov vplyvov a riadenia. Tu je celé vystúpenie Vladimira Michailoviča spred 7 rokov…

Takže hlavy hore všetci. Oni nám naozaj nerozumejú a nevedia, čo majú robiť. Bude naozaj dobre, ako vravieva Matovič.

A všimli ste si? Na prvom ruskom kanále šla 1.5 minutová reportáž a násobne dlhšia u Solovjova, oba zdroje najsledovanejšie v Rusku, o Slovenských motorkároch, kladení vencov a kvetov týchto Slovákov v Moskve a motorkárskej akcii Brat za Brata…

https://t.me/ksbspravy/40494

Ešte jedna osobná poznámka. Ku jednému čitateľovi, dovoľte naozaj osobný názor. Vy budete vedieť….

Pozrel som sa na pôrodnosť na Slovensku v období do skončenia vojny. Druhej svetovej. Pozrite sa na ten graf, hovorí sám za seba

pôrodnosť na Slovensku, zdroj nižšie v plnom znení

V tomto období sa strieľalo, šli represálie, ľudia nevedeli, kedy skončí horúca vojna. Napriek tomu mladí ľudia vedeli, že deti sú nielen Božím darom, no aj budúcnosťou národa.

Tu je celá práca ľudí, pozerajucich sa na tento fenomén s odstupom času.

No a pre Vás, len jedna rada, či vlastne otázka. Veríte v Boha, alebo veríte Bohu?

Pretože ak veríte Bohu a Vaše srdce, Duch a Duša kričia s plného hrdla to, čo ste napísali v odkaze, myslim, že najlepšie viete odpoveď na Vami položenu otázku.

S úctou a vďakou,

Jox

22 thoughts on “Žijem v krajine, ktorej nerozumiem – J.V. Andropov

 1. Ja si dovolim kratku poznamku k porodnosti. Treba si vsimat pravu stranu grafu a hrubu ciaru, co je miera porodnosti(pocet narodenych deti na 1000 obyvatelov,ak dobre citam graf). Ako vidime, klesa to za cele sledovane obdobie. Co je vsak zaujimave, v roku 2014 to bolo kolo 10, cize klesa to neustale. Potom je pre mna zahadou ako sa moze zdvojnasobit pocet obyvatelov od roku 1919, ked neustale klesa porodnost. Moznosti su bud bezprecedentne predlzenie dlzky zivota, alebo migracia alebo falsovanie statistik.

  Liked by 1 person

  • Takto, asi ste myslel 1914. Graf je len po 1945, potom nastal obrovsky narast.
   No čo bolo v tych rokoch, ked to kleslo skoro na nulu? Prva svetova vojna. A čo bola prva svetova vieme. rozbili sa stare veľke monarchie (ktore by proti rusom nešli) a nove štáty sa zjednotili proti rusom (zssr)a prezbrojili sa a vznikla 2 svet9va.
   tam umieralo strašné mnozstvo civilov a mužom u rusov (narodov zssr). V prvej svetovej to bolo u nas v rakusko uhorsku.
   Plus v prvej svetovej boli použite nové zbrane. plyny, biologické (tzv. spanielska chrípka gejca v SŠA, ano deda toho dnešného gejca koviďáka), boli vytvorene granáty, dalekonosné delostrelectvo, guľomety.
   A bojovalo sa hlavne tu u nás a rukami nasich pradedov a ich krvou je zmáčaná zem Európy.
   V druhej sa bojovalo hlavne na “vychodnom fronte”, zapad padol za pár dni.
   Preto to Rusi nazyvaju Velikaja otecestvennaja, lebo to bola vojna západu voči rusom…
   toľko pohľad, no napriek tomu sa deti rodili. A to bolo dobre. Seti su soľou zeme, sú buducnosťou národa, sú šťastim rodicov a nadejov prar9dičov. Deti sú Boží dar. napriek vojnám, hladu, stradaniu

   Liked by 5 people

  • Aha vdaka za objasnenie. A článok je o tom ze môj názor je aby buduci rodičia neváhali a rozhodovali sa tak, ako im nasepkáva v tejto téme srdce, ale aj genetická a egregoriálna odpoveď násho národa…

   Liked by 4 people

  • a tiez je faktom, že dlhodobé nastavenie protirodinnej politiky (viem, ze smeraci vyčitaju robovi, ze toto bola jedna z hlavnych chýb), dlhodobé masirovanie lgbtiqplusminus blabla, plus tretia priorita informacií, že zena má robit kariéru, že sa má koncentrovat na seba, seriály ako Friends (priatelia nezobraní do 30ky a po nej a hlavne bezdetní), to vsetko bol a je ohromny útok

   Liked by 2 people

    • poviem to takto. Už ma nebaví len o chybach smeru pisať, takže som sa stal členom a začal diskusie s vedením, širším a potom sa pôjde na užšie. a pojde sa na to, vytvoriť dlhodobu stratégiu. A pekne odspodu.stale ma tento subjekt najlepsiu organizaciu na Slovensku a je nasou povinnosťou reagovať. no poukazovanie na chyby, je prvym krokom ku ich priznaniu (a vedenie si je toho už teraz vedomé) a nasledne ich vyrieseniu v ramci dlhodobého plánu.
     Ale tento članok nie je o smere a robovi, ale o paralelach andropova a jater…pardon nie mojej pRezidentky a o tom, ze potrebujeme viac detí. oveľa viac.
     A pre ne nastavit novy systém vzdelavania. s koncepciou socialnej bezpecnosti v nom a tiez s teoriou riadenia.
     Ale to.je na další článok, first things first, čiže pojde sa podľa priorit akutnych z kratkodobeho hľadiska

     Liked by 7 people

     • Jox, tak Vás chcem požiadať, okrem stratégie Slovenska, ktorá tu nesmierne chýba, skúste sa “širšieho vedenia” spýtať , prečo sa v 2.referendovej otázke rieši, že platný výsledok referenda bude ústavným zákonom IBA PRI REFERENDE O PREDČASNÝCH VOĽBÁCH? A nie pri každom referende? Toto urobil Fico zámerne a použil pri tom trik, akože je treba “sfunkčniť referendum”. Pritom “zabudol povedať”, že hovorí o TOMTO REFERENDE A NIE O AKOMKOĽVEK REFERENDE, Dnes ma Fico nesmierne sklamal.Asi som ešte naivný…

      Liked by 2 people

      • na toto ešte počkám s odpoveďou, lebo už som sa začal pytať neprijemné veci a dostal som aj odpoveď, ktorá by sa vonkoncom nepáčila. poviem to tak, ako to vnimaju niektorí, ze je to ten povestny chlieb a hry aj ked to má dlhodobé riesenie, ale kratkodobé riesenie to nie je….

       Páči sa mi

     • Konečne som prečítal komentár, ktorí rieši budúcnosť Smeru a teda Slovenska, na českom diskusnom fóre som navrhol výmenu Fica za Blahu a spojenie s Harabínovou Vlasťou a Belousovovej stranou ako východisko z matovej situácie pred nastávajúcimi predčasnými voľbami. Proti Hlasu, PS, SAS a Sme -rodina nemá Fico s Republikou žiadnu šancu. Iba spojenie proruských strán má šancu ako nová alternatíva a ” nový” Smer bez kaliňakov, ficov, richterov, kéryovcov a smeroplebsu, by to malo podľa mňa veľkú šancu s podporou Republiky. Slovensko nemá v nastávajúcich voľbách žiadne východisko ak Fico neodíde z politiky- je politicky vyhorený a nechce to pochopiť… Smer má momentálne najväčšiu šancu vytvoriť novú alternatívu pre Slovensko- no chce to sebareflexiu jeho vodcu.

      Páči sa mi

      • Republika je antirusky zameraná….absolutne nesuhlasím vašim nazorom. Su to nacionalisti.Vzhliadajú po spolkoch v Poľsku, účastnia sa rôznych pochodov ….
       A Belousovova?….tá tu už raz bola a všetci na ňu zabudli….to čo píšete o spojení Blahu, Belousovovej a Harabina….je nezmysel…títo ľudia si nevedia prísť na meno

       Liked by 2 people

  • viete, my Vám môžeme povedať len to, čo si myslime a citime my. Konečné rozhodnutie je na Vás, no svet bude taký, aký si urobíme.
   Čo sa deje, deje sa dobre. A preto ľudia tu docasne vladnuci nerozumejú “krajine v ktorej žijú”
   V Mor ho je taká časť, ktora o tomto hovorí. Ze bolo ich tu už mnoho. Lenže to je naša zem, Slovenský narod je tu a kde su oni, tí, čo tu dočasne vládli…
   v konecnom dôsledku ale toto vsetko je len názor, rozhodnutie je na Vás. a viem, ze sa rozhodnete správne

   Liked by 2 people

   • Pekne ste to napísal. Podľa môjho názoru najväčším problémom je to, že Slováci musia pochopiť fakt, že nadnárodné riadenie podporuje cez svoje nástroje (mimovládky, médiá, TV odborníci, TV analytici, …) v politike tých, ktorým záleží na vlastnom prospechu viac než národným záujmom a tvária sa ako vlastenci, ale vpodstate sú schopní kedykoľvek zradiť za “judášske groše”. Ak niektorí z nich precitne a uprednostní národné záujmy, zaútočí na neho všetko – organizované protesty, mimovládky, TV moderátori, TV analytici, … a začnú jeho akékoľvek “hriechy” aj tie malé nafukovať a “nadnárodný systém” sa ho snaží za akúkoľvek cenu zbaviť. Ich smola je v tom, že podľa mňa už majorita spoločnosti túto hru pochopila a teda už nebude fungovať tak efektívne ako doteraz a udržanie tejto hry bude stáť obrovské finančné zdroje. Národ tvoria ľudia a podľa mňa každý politik, ktorý ide proti podpore rodiny (každá pracujúca rodina by mala mať toľko zdrojov, aby uživila akýkoľvek počet detí), likviduje a ponižuje nízkymi dôchodkami dôchodcov, ktorí celý život pracovali a zväčša sú na úrovni tých, čo väčšinu života nepracovali a politik, ktorý podporuje deštrukčné životné trendy, nepracuje pre národ, ale pre niekoho iného … A tiež musíme rozlišovať čo politik hovorí a čo v skutočnosti robí. Ale podľa môjho názoru a vývoja “verejnej mienky” sme na dobrej ceste …

    Liked by 2 people

     • neviem, ci ste mala moznosť vypocuť a pochopiť tu prednášku V.M. Zaznobina, v jednej časti hovorí aj o “liečbe krvou, hladom a chladom”. Po dohode s Moskvou reverz svojho času R. Fico znefunkčnil túto možnosť, otázka, či to bol aj zamer V.V.P. a jeho strayegia, alebo nie. Skôr myslim áno, kvôli návševe R.Fica na Den viťazstva v Moskve so Zemanom. Predvidené bola hrôza bez konca, momentalne podľa mňa čaká ukrajinskú vlajku, pečať, hymnu a názov krajinskeho útvaru rychly koniec. No koniec je to strašny, lebo kto sa vzda, tpho strieľaju do chrbta, kto sa nevzda, toho spália a rozbijú delostrelci a VKS RF.

      A aj toto na nasich hraniciach zobudí zvyšok….Len človek zobudený, je človek dezorientovaný pomalý a reptajuci, prečo sa tak skoro zobudil (alebo neskoro a nieco zaspal)
      Takže majte trpezlivosť so zobudeními, nám to trvalo roky, oni maju teraz zobudenie kyblom ľadovej vody. a to je vždy neprijemné

      Liked by 3 people

    • a naco ich este riesis? Tak ako za socializmu, treba vytvarat “ostrovceky pozitivnej deviacie”.

     Ja som vcera nadhodil temu, ze tomu nasmu polrocnemu by sa hodil surodenec, nech nieje sam. Medzitym premyslame nad odchodom z mesta do niecoho mensieho, mozno i na Oravu k zeninej rodine. Ostatni, zaspati sa pridaju neskor.

     Páči sa mi

 2. Spätné upozornenie: Zamyslenie a otázka | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s