Lipsko, Praha, Washington a Róbert Fico

Na Telegrame som našiel tento zaujímavý zoznam s názvom Top 100 firiem s najvyšším počtom dotácií. Na ten zoznam je potrebné sa pozrieť. Udreli mi tam do očí nielen Boeing ale aj Toyota, Microsoft, Foxconn, ale aj Lockhead Martin, General Electric, v podstate zoznam Fortune 500…

No ale pri bližšom zamyslení sa, som si pozrel u pár z týchto, u ktorych o tom viem, este raz vlastnícku štruktúru a u dosť firiem mi vyskočili… Blackrock a Vanguard, plus nejaké ďalšie menšie korporácie….

A teraz otázka za 100 biliónov dolárov. Čo sa stane s majetkom týchto firiem, pevne prisatých na dolárové dotácie, keď cena dolára bude klesať a dolár bude oficiálne odstránený, ako svetové obchodné platidlo?

A zhodou okolností, čírou náhodou, Blackrock vlastní nemeckú burzu, tá lipskú a tá pražskú, cez ktorú sa nariadením EU musí robiť (ešte len pár rokov, ale uz je to dlhšie), všetok obchod s energiami.

A čože sa to deje s cenou energií? No ja si myslím, že miesto toho, aby štáty zvolávali krízové zasadania EU,

by mali štáty počúvať Fedora Flašíka, ktorý očividne číta buď náš blog, alebo blog akw.sk na telegrame. Peťo Weis sa poteší, akého má pravdepodobne prominentného čitateľa 🙂 pozdravujem do Blavy Peťo.

Hlas sa líčkami s dolíčkami svojho predsedu Peťa Pellegriniho, zúčastnil, ako jeden z neextrémistov, (zasa otázka na Peťa Weisa, ked cez 5 milionov ľudí nazve Remišová extrémistami, nie je to trestné?) osláv SNP s náplňou prezidentského paláca a hlásateľkou električiek, ako aj inými potomkami elektrikárov.

No a Hlasovým hlasom sa stal Branislav Becík, čo ma dosť mrzí, keďže chalan má za ušami, no nikto z jeho okolia nechápe terajšie ceny za 1 kWh. Tu o tom hovorí. Nuž, odpoviem asi takto.

Zvrchovaný a suverénny štát menom Slovenská republika, by mal podľa Joxovho skromného názoru, urobiť nasledovné:

 1. Odísť s celkovým množstvom zakontrahovanej elektrickej energie z Pražskej a Lipskej burzy. Všetky kontrakty zrušiť z pohľadu Force majeure. A čo je touto force majeure? Ňou je ohrozenie existencie národa, ako takého. A s tým suvisiace ohrozenie výrobných kapacít energie, ako takom.
 2. Paralelne by sa ústavnym zákonom zakázal akýkoľvek predaj elektrickej energie inak, ako priamym zadaním. Vývoz elektrickej energie následne bude obmedzený len na vývoz prebytku, po uspokojení zákaznikov na vnútornom trhu.

Toto sa dá napriklad dosiahnuť, pokiaľ na to nebude politická vôľa, referendom. Nasraných priemyselnikov aj ich zamestnancov bude isto nad 400 000…

Prečo to všetko píšem? Pretože Blackrock a Vanguard, ako aj iné investičné firmy, nadácie a ďalší vytvárači hodnoty z ničoho, urobili pravdepodobnou manipuláciou na burzovom trhu reálne oddialenie pádu US Dolára a vedľajší produkt je zničenie ekonomiky, ako aj fyzické zničenie vo fáze pripravy, veľkého množstva ľudí v Európe, pod rúškom “Putinovských sankcií”. A toto musia ľudia pochopiť.

Keby tak niekto túto informáciu vedel posunúť do Nemecka, Francúzska, Belgicka a Holandska. To by bola naozaj bomba.

No a teraz ešte zdravice predsedovi SMER-SSD. Róbert, dnes ste vypálili rybnik liberálom a doteraz sa na tom smejem, akú paniku dokáže jedno popoludnie urobiť. Kto nevie, o čom je reč, keďže nápln prezidentského paláca, predajca vodky a spol. pod bdelými očami odstreľovačov a za asistencie polície, pustili na oslavy SNP len smotánku. Samozrejme Pelle tam bol úplnou náhodou.

No a tunáka nejaký pán Fico si dotrepe na paralelné oslavy, jeho excelenciu Veľvyslanca Ruskej federacie, pána I.B. Bratčíkova. Tu je odkaz na prejav jeho excelencie a tu je reakcia Veľvyslanectva RF na protestnú nótu, o ktorej sa hned rozkričal člen momentálnej vlády SR, nejaký pán Korčok, bývaly to veľvyslanec SR v SŠA, ktorý by mal vedieť, čo sa patrí a čo nie.

Podľa mňa tento krok Róberta Fica s pozvanim veľvyslancov Ruska a Bieloruska, ako aj ostatnych republík ZSSR, bol matrične zviazaný s Karpatsko-Dukelskou operáciou. Ktorá spolu so SNP, ktoré ešte pár minút si pripominame, znamenala upevnenie štátnosti Slovenska v povojnovom svete.

V tomto SMERE teda RF, Ruská federácia, ako sa vyjadril V.V.Putin nášmu Veľvyslancovi pri preberaní poverenia, bude kvôli tejto akcii RF, teda uctení si spoločných tradícií protifašistického odboja, akciou RF, teda Róberta Fica, garantovať našu štátnosť, pokiaľ ju budeme ochotní udržať.

Buďte zdraví a začnite s vysťahovaním. Pre moment by stacilo náplň prezidentského paláca a úradu vládu, momentálnej, ako dodalo trefne Veľvyslanectvo RF.

Jox

Aktualizácia:

Dve fotky bez slov komentára

33 thoughts on “Lipsko, Praha, Washington a Róbert Fico

 1. Pán Jox13, k napísanému pridám ešte niekoľko myšlienok. Prvá je o svetonázorovej priorite. Opakovane mi pripadá akoby v západnom svete bola zamlčaná alebo nahradená ideológiou nacizmu, supremacizmu t.j nenávisti. Totiž ideológia nenávisti je schopná zakryť pravdu a tým, ktorým ju nezakryje, tých sa snaží zlikvidovať. Ľudská svetonázorová priorita – láska je bezkonkurenčná, nenahraditeľná, všeobjímajúca a vyzýva na spoluprácu a na vzájomné zlepšenie sa. Jedným z pilierov je pravda, lebo jedine z nej sa vieme poučiť a zlepšiť.
  Čo dokážu Satani? To je tých X satanských rodín? Dokážu viesť otrokársku spoločnosť bez názorovej opozície. Súkromný štát ako napríklad Lichtenštajnsko, kde ho monarcha vlastní a riadi podľa svojvôle. NWO je v skutku OWN, lebo v satanskom svete krivých zrkadiel je všetko naopak. Ide im o vlastníctve všetkého, vrátane ľudí. Cez vakcíny chceli vyrobiť modifikovaný genóm človeka, aby si ho vedeli patentovať. Urobiť súkromným. Nevyjde to,
  Preto neustále potrebujú prepisovať dejiny, aby sa pravda neodkryla. Vytvárajú ilúziu sveta tzv. Matrix. Súkromný svet. Kde sa snažia nahradiť Boha a riadiť to podľa seba s horami mŕtvych.

  Liked by 2 people

 2. Blackrock a Vanguard – ideálne vybrané nástroje na odhalenie a diskreditáciu korporátneho fašizmu a EÚ ako vernej pokračovateľky hitlerovskej Tretej ríše. Rozdielom je iba to, že hlavnými zbraňami Tretej ríše boli prostriedky 6. priority a teraz sa poroba štátov Európy deje prostriedkami 5. a 4. priority.
  Preto už roky oponujem, že EÚ je nereformovateľná, pretože stojí na ideách ideológov Tretej ríše a je svojou podstatou fašistická, čo sa plne odhaľuje v dnešnej dobe.

  Liked by 9 people

  • Je to možné, ale je to súčasťou ideologie liberálneho kapitalizmu a cez EU nás donútili v prospech “našeho dobra”, obchodovať vrámci konkurencie namiesto napriamo s výrobcom, cez obchodníkov.
   Spomínate si keď sa riešilo oddelenie zdrojov a prepravcov plynu?
   ps. konkurencia je super súčasť ideológie kapitalizmu
   ps2. ľudia si musia uvedomiť, že prevažne ekonomická ideologia kapitalizmu je zlo, potom sa nebudú takéto veci diať

   Páči sa mi

   • Privatizácia strategického priemyslu v ČR a SR začala oveľa skôr ako “lebofico”. Tu mám citát z AE zo včera.
    ” Privatizace české státní plynárenské firmy Transgas byl zločin a vlastizrada na národu! Prodej Transgas německé RWE zařídila vláda Miloše Zemana v květnu 2002.”
    Na Slovensku sa zodpovednosť bude hľadať veľmi ťažko,mnohí priami svedkovia už nie sú medzi nami,Mikloša však davu pohodia,nepochybujem.

    Mám otázku,ak sú dôsledky privatizácie také fatálne pre národ,pochopila som správne,je možné legálne znárodnenie strategických podnikov ?

    Liked by 1 person

    • Snažil som sa aby poznámka bola na úrovni otázky…
     Dúfam, že bolo pochopené, že z mojej strany to bola len sarkastická poznámka… a ani by som nereagoval keby som neuvidel 2x “páči sa mi”

     Páči sa mi

     • Takže kto to podpisal? Ja neviem, no nechápem, co myslite týmto, ze na “úrovni otázky”. Poznáte odpoved, odpovedzte, nepoznáte odpoveď, aspon nevyrývajte, keďže Ňoňova otázka ide hlbšie. Od kedy a kym bolo toto zariadené?
      A odpoveď nepoznám, ale zistím, pokiaľ máte odpoveď, bol by som vďačný za jej prezentáciu

      Liked by 2 people

      • Kľúčové bolo poznamenať “Pokiaľ viem, nikto z tejto vlády to nebol.” a tu podľa mňa vyrývanie začalo… a ako som povedal… ani by som nereagoval ak by sa do siete nechytili další…

       Páči sa mi

       • helw, Ňoňa poznám, tubste prestrelil. Bolo to untejto vládu áno, alebo nie?
        Umktorej tobolo? Za Mečiara, Dzurindu, Fica alebo Pellegriniho?
        Viete odpoved, odpovedajte, ale nepustajte sa do slusne diskutujucich.
        A chapem, ze sa mohlo stat, ze ste to zle pochopil, aj mne sa to niekedy stava, preto radsej si precitajte text 2x, ako potom dostat takuto reakciu, ako teraz odo mna. Zbytocne to zvysuje emocie, lebo Ňoňo sa spytal excelentnú vec

        Liked by 1 person

        • Súhlasím s tým čo bolo povedané… je irelevantné, ktorá vláda to bola, lebo žiadna… a poznamenať, že táto to nebola naznačuje vinu hádzať na nejakú predošlú (čo je často celospoločenský konsenzus a na to som chcel poukázať)…
         Týmto ďakujem ostatným diskutujúcim za ozrejmenie… a že som vyrýval? slabá chvíľka? ospravedlňujem sa…

         Liked by 1 person

   • Presne.

    A nik zo zradcov a pracujúcich na rozdeluj a panuj si “nevšimol” akú ekonomickú ideológiu (kapitalizmus dokonca s prídomkom liberálny) tu protežovali celé roky. Veľa bežných ľudí nechápalo že to je útok voči väčšine.

    Preto sa nedávali otázky a tí čo tomu chápali boli zatracovaný ako konšpirátori. Preto to prešlo. Teraz sa infopole mení. Už aj fico môže riešiť konceptuálno/ideologické otázky.

    Páči sa mi

  • Slovenské elektrárne nie sú štátny podnik, ale akciovka, kde väčšinu kontroluje ENEL, majú taliansky manažement. Ide o korporatívno-klanovú záležitosť, kde sa im otvorila možnosť rozprávkových ziskov, ktoré môžu vyvážať do offshore rajov. Okrem lipskej burzy sú SE aj na iných burzách, napríklad varšavskej:

   https://www.seas.sk/tlacove-spravy/slovenske-elektrarne-vstupili-na-polsku-energeticku-burzu-ppe/

   Ak Brusel nariadil obchod elektriny cez burzy, tak korporácie s radosťou poslúchli. Do akej miery je možné toto zvrátiť úradníkmi MH, ktorí jednajú za štát, je dosť otázne..

   Liked by 4 people

   • ciastocne je pravda……ale do tohto vstupilo J&T a Kretinsky a spolu s ENEL maju pol na pol podiel v riadiacej firme ktora kóntroluje 66% SE. A to sa stalo za Fica. Vdaka tomu a tomu, ze pretlacil Mochovce, aj ked su predrazene, tak vdaka tomu, ze casovo to vychadza na to, ze SE nemohli dopredu predat elektrinu z tretieho bloku (zvysok je vraj vypredany na dva roky dopredu) a teraz sa Mochovce spustaju, tak mohli Matelko a vlada sa vyhrazat SE, ze im zdania zisky a ako vymenu miesto toho mame dostat obmedzeny tarif 61e/MWh. V tomto ma CR smolu, pretoze CEZ ma vraj vypredane na 3 roky a nic nespustam takze nema kde zrazu nabrat za lacnejsie elektrinu. Plus kedze sa na tvrdo odpojili od ruskeho plynu a idu len cez Nemcov, tak Nemci maju paku na tom, aby ich udrzali na burze…..ked sa odpoja, nebude plyn. Neviete co sa stalo s tym plynovodom, co siel zo Slovenska do Ciech? Ci je to len predane ale fyzicky existuje?

    Páči sa mi

 3. Jednoznačne z toho vychádza, že starosta nemôže byť politicky zaškatuľkovaný. Ale platený priamo občanmi obce.
  Šokujúci článok ohľadom dotácií !!!! Bastardi !!!!

  Páči sa mi

 4. Keď na tom zozname dotácií vidím firmu Lockhead Martin tak sa mi pripomína jún 2018 keď Kiska navštívil Nórsko a jednal tam s firmou Kongsberg ktorá podľa ich tlačovej správy je na SK dobre etablovaná v automotive priemysle.
  https://www.abcnyheter.no/amp/nyheter/norge/2018/06/04/195402337/slovakisk-president-pa-gjenvisitt-til-norge
  Keď potom čítam správy ako Naď teraz vyjednáva F35-ky tak je jasné že US zbrojárska mašinéria drží našich posluhovačov celé roky za gule.
  https://news.lockheedmartin.com/2007-02-01-Lockheed-Martin-and-Kongsberg-Defence-Aerospace-to-Jointly-Market-Joint-Strike-Missile
  A o raketových systémoch umiestnených na našom území sa tiež vie.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s