Máme sa zachrániť sami

Jeden z mojich obľúbených citátov z Koránu je ten, ktorý v podstate hovorí, že Boha neprechytračíš, lebo Boh je najväčší chytrák. Druhý z mojich obľúbených citátov z Koránu hovorí, že ak ľudia odmietnu ísť po spravodlivej ceste a osvojiť po dobrom svoje lekcie, tak im dá do cesty diabla, ktorý ich primäje ísť po spravodlivej ceste a tieto lekcie ich naučí. A teraz bezvládna vládna koalícia, bezvládna vláda, „podarená“ aktivistka a ostatná náplň prezidentského paláca sú presne tými diablami, ktorí nás majú naučiť dôležité lekcie.

Na čo narážam?

V roku 1993 sme získali štát a mali sme šancu ísť vlastnou cestou a mohli si vybojovať tak svoje miesto pod slnkom, lenže odmietli sme sa správať tak, ako to vyžadovala doba a okolnosti. Namiesto toho, aby sme robili poriadok s oligarchami, tak sme zväčša buď nečinne prizerali hovoriac si „čo ja s tým zmôžem“, alebo rovno sme sa k nim pridali hovoriac si „kto nekradne, okráda svoju rodinu“ a keď príde na rad politika, tak buď to väčšina odbije „mňa politika nezaujíma“ alebo zaujme postoj „politika je špinavá a ja s tým nechcem mať nič spoločné“. A mohol by som pokračovať dosť dlho, ale mojim cieľom nie je ani znechutenie čitateľa a ani vyvolanie pocitu viny, ale poukázať na skutočnú situáciu. Chcem povedať, že namiesto toho, aby s tou slobodou a nezávislosťou väčšinová spoločnosť zobrala zodpovednosť do vlastných rúk, tak väčšinová spoločnosť si váľala šunky pred televíziou, nechávala sa opíjať rožkami a viedla krčmové reči. Toto nás nielen dostalo do pozície systematicky ožobračovanej kolónie, ale nás naviedlo na cestu ukrajinizácie, lebo anglo-americkým močiarom riadená liberál-fašistická čvarga nič iné nevie. A preto s nami Rusi naložia ako s Ukrajinou.

Takže Rusi prídu a oslobodia nás?

Zlá otázka, správna otázka je „Pomôžu nám Rusi?“. A odpoveď je, že určite áno, ale to, ako nám pomôžu a v akom rozsahu záleží čisto len na nás, a preto nemôžem vylúčiť ani vojenskú pomoc. Ide totiž o to, že teraz na nás pácha genocídu údajne vlastná legitímna vláda (mám podozrenie, že voľby v 2019 a 2020 boli cinknuté a výsledky boli pretlačené mediálnou masážou), a oslobodenie bez nášho pričinenia by prinieslo podobné výsledky ako všade tam, kde obyvateľstvo čakalo, kým niekto niečo s okupantmi urobí a kvôli tomu SNP má taký význam.

Kto nám ešte pomáha?

Nezdá sa to, ale globálne zákulisie (GP), ktoré za iných okolností by nás utopilo v lyžičke vody, nám teraz poskytuje šancu a ponúka spoluprácu. Ide totiž o to, že naozaj hrozí, že kvôli vyčíňaniu anglo-amerického močiara s centrálou v Londýne vyhynieme, alebo nás postihne oveľa horší osud. Takže GP sa rozhodol zlikvidovať močiar a rozbehol operáciu, ktorá má zneutralizovať a zlikvidovať močiar tým, že z jednej strany sa poukáže na ich zločiny (GP dbali na to, aby ich ruky boli čisté) a z druhej strany ich fyzicky zlikviduje (nechať ich tu ponevierať sa je receptom na ďalšie problémy). To znamená, že momentálne GP je náš situačný spojenec a je len na nás či a ako využijeme situáciu a nevyslovenú ponuku na spoluprácu.

Tak prečo ten nadpis?

Pretože bez nášho pričinenia sa veci nezmenia ani keby sme zvolili Fica a dali mu ústavný mandát. Ide tu totiž o dve veci:

 • Fico a hociktorý politik môže urobiť len to, na čo má podporu resp. čo mu ešte prejde u rôznych skupín.

 • Smer napriek jednotnému vonkajšiemu vystupovaniu sa delí na názorové prúdy a rôzne skupinky, ktoré môžu podporiť alebo zhatiť Ficove snahy.

Ďalšou vecou je to, že musíme rátať s tým, že predčasné voľby teraz nebudú vypísané resp. vôbec nebudú vypísané, lebo čvarga sa tomu bude aktívne brániť až do doby, kým po skončení podpory zo zahraničia bude situácia natoľko horúca, že utečú kade ľahšie. Do tej doby kde-koho bude svrbieť dlaň a bude chcieť vyriešiť veci ručne stručne, ale posledná vec čo chceme je násilie a krviprelievanie, lebo lepšie je túto energiu použiť konštruktívne pri budovaní nového systému.

Posledná vec je, že Fico bude môcť len dať veciam nejaký rámec, zabezpečiť kontinuitu a dohodnúť sa s Ruskom, lebo zvyšok štátu a štátnej správy bude v troskách. Inými slovami budeme sa musieť spoliehať skôr na vlastné sily z toho dôvodu, že budeme obklopení ruinami štátu, štátneho aparátu a ekonomiky. A toto je prosím vás skutočný výsledok ukrajinizácie pre náš štát a nie fakľový pochod uniformovaných holohlavých debilov, či dúhový pochod všelijakých úchylákov a mrzákov ulicami, ktoré by boli odvedením pozornosti od skutočných problémov a vinníkov t.j. výsledku činnosti liberál-fašistickej čvargy a ich pánov.

A čo teraz?

Sadnúť si a pozrieť sa s chladnou hlavou na to čo máme, čo je našim dedičstvom a na to, s akými problémami sa máme popasovať t.j. pozrieť sa na to, čo v minulosti fungovalo a upraviť tie riešenia pre našu dobu. Ktovie, možno skončíme so štátom, ktorý bude mať štruktúru pripomínajúcu predkresťanskú Veľkú Moravu/Veľkú Maravu kde občina a miestne štruktúry hrali prím. Čo v konečnom dôsledku bude znamenať plochšiu organizáciu štátu.

S pozdravom

Oracle 911

Pozvanie nemeckého veľvyslanca na oslavy SNP bol dosť nechutný počin, lebo to je akoby Američania pozvali na spomienkový obrad pre Pearl Harbor súčasného japonského veľvyslanca alebo konzula.

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

45 thoughts on “Máme sa zachrániť sami

 1. Neviem, či niekto z vás už videl tento dokument, ale som na 4 hodine (má dokopy 12h) a mám zmiešané pocity… udalosti v ňom pripomínajú dnešné udalosti a dáva veciam vo veľa prípadoch opačný pohľad. Akoby sa všetko znovu opakovalo, resp. história je prekrútená a zneužitá v opačnom význame… Rusko pripomína Nemecko pred 2. sv. vojnou… je tam veľa momentov keď si človek povie… “ale veď presne to sa deje aj teraz”.
  Niekedy mám ale pocit, že ma to iba viac zamotáva a už úplne neviem čo si mám myslieť.
  https://www.bitchute.com/video/s1nPYDj7KBEQ/

  Najdesivejšie na tom je, že až kde sú schopní zájsť… začiatok je iba pre silné žalúdky.

  Páči sa mi

   • ako som písal… som to ešte nedopozeral… je to viac menej alternatívny pohľad hlavne na udalosti minulého storočia… s poznamenaním, že históriu píšu víťazi… nepochybujem, že sú tu čitatelia/prispievatelia, ktorí majú vedomosti nad rámec tohto dokumentu a netvrdím, že teraz budem slepo nasledovať prezentované myšlienky… iba to podsúvam na “pretras”

    Páči sa mi

  • Dopozeral som… tu je ešte jedna časť, ktorá nie je v dlhom videu a je to také zhrnutie (v podstate)
   https://www.bitchute.com/video/iTHpbG9eFFWq/

   Čo som si z toho odniesol (viem, že nevravím nič nové):
   1. veci nikdy nie sú také ako sa zdajú – niekto aktívne pracuje na tom aby sa to ku nám nedostalo, pretože ide podľa scenára za svojim cieľom
   2. nacionalizmus a tradície sú dôležité pre zachovanie identity, zdravého sebavedomia, rešpektu a súdržnej spoločnosti, teda fungujúceho systému. Treba sa vymaniť z generalizovaného (globálneho) systému, ktorý nepasuje na tú danú kultúru a je zavádzaný za cieľom podmaniť si ju.

   O Rusko som sa začal zaujímať pomerne nedávno, čiže priznávam negramotnosť v tomto smere… Putinove rozhodnutia a činy naznačujú správny smer, ale príde mi neuveriteľné, že sa len tak jednoducho podarilo odstrániť zlo, ktoré tam sídlilo…
   Poukazovanie na nacizmus na UA mi príde dosť nešťastné, možno to je len koncept zneužívaný na dosiahnutie cieľa. Sú aj teórie, že Putin a Zelo hrajú rovnakú pesničku… vraví sa o Izraeli 2.0
   Už dnes štatistiky hovoria o 50%nom vyľudnení Ukrajiny… ktovie aký má účel ostreľovanie JE… že by ďalšie vyľudnenie a uvoľnenie miesta pre nových obyvateľov.
   Akú rolu v tom hrajú Poľsko, Maďarsko, ktoré odmietajú imigráciu a propagujú nacionalizmus, rodinu (čo je v rozpore s globalizmom)… prečo Poliaci idú po krku Rusom (nemyslím, že je to z historických dôvodov) ak je Rusko vymanené spod nadvlády “zla”… Severské a pobaltské krajiny sú prehnité teda tu je jasné smerovanie proti Putinovým hodnotám… len to Poľsko mi stále nesedí… možno to je len hra Poliakov ako prechytračiť tých čo sa pasujú za nadľudí (bohov)…

   Páči sa mi

   • K UA a nacizmu. Je očividne ze ukrajinský ľud to prehnal. Človek nemôže byť až tak sprostý! Ak by chceli 50 percent pozabíjať urobia to inak, napríklad aj vakcínou. JE by toho nebola schopná. Ale na druhej strane by to nebol problém len UA. Áno aj mne sa niekedy zdá, že je to iná hra, ako len Rusko proti sša. Ale skúsme sa pozrieť na to, co chce Rusko a co SŠA. Kto je teraz na ťahu, sme my! Fico začína tam z kadiaľ ho vyhnali a to od V4. A to je dobrý ťah, na začiatok. Človek si musí ujasniť priority v rámci HNR, či hraníc dopustenia, ak sa inak nedá.

    Páči sa mi

    • Tu nejde o pozabíjanie zostávajúcich 50%. Konfliktom aj útokmi na JE chcú spôsobiť ďalšiu migráciu (zo strachu)… niekoľko krát už bolo spomenuté, že JE vydrží veľa. Migráciou dosiahnu 2 veci. Uvoľnenie miesta a zaplavenie EU inou kultúrou (diverzita = zraniteľná spoločnosť). Cieľ je vytvoriť menšinu a dopadne to ako v Palestine.
     Samozrejme netvrdím, že je to tak a nemôže byť inak.

     Páči sa mi

     • Palestína, ale nemala za suseda Rusko. To ci sa rozdelí UA to závisí pravdepodobne od toho, ako dlho budú živiť UA. A Ukrajinci sú tiež Európania. A ako si to mam prestaviť? Vyhodia elektráreň, aby tam urobili nový Izrael?

      Páči sa mi

      • V poslednej dobe sa hovorí veľa o masovej formácii/psychóze… spôsob ako to prelomiť je sa neupnúť na žiadnu stranu a vytvoriť paralelné štruktúry. Zároveň sa hovorí, že si máme pomôcť sami (aj keď si to nie celkom viem predstaviť v globálnom merítku)… Nechápte ma zle, ja tiež chcem veriť Rusom, ale nechávam si odstup, lebo človek nikdy nevie… stále budem hľadať veci čo mi nesedia…
       To o tej JE som už vysvetlil… nejde o to ju vyhodiť do vzduchu (čo je vraj prakticky nemožné konvenčnými zbraňami) ale vystrašiť obyvateľstvo.
       Poliaci tiež vidia čo sa ide udiať a preto vyvíjajú svoje aktivity… SŠA ich bude podporovať len do kedy sa im to bude hodiť. Ak sa nemýlim tak už tá pomoc viazne… Zaujímavý je aj fenomén keď štáty rušia opatrenia pre UA migrantov.
       Pokiaľ ide o Palestínsky príklad… Áno… za predpokladu, že Rusko má len dobré úmysly tak to nedovolí… ale čo ak nie? Čo ak sú tiež nejakým spôsobom zahnaný do kúta? Prečo Putin naskočil na rovnaký vlak v rámci plandémie? Ani Rusko nie je nezraniteľné a musí urobiť ústupky tu a tam aby dosiahlo svoje ciele… Je to ako 5D šach… nie je to jednoduché ako sa to zdá, ako by to radový človek chcel…

       Páči sa mi

      • Samozrejme, že je tu aj možnosť, že chce Rusko tomuto zabrániť, čomu nasvedčujú aj očividné aktivity, ale… často platí, že nie to je podstatné, čo je písané veľkými písmenami, ale malé písmenká pod čiarou, resp. čítanie medzi riadkami…

       Páči sa mi

   • Práveže všetko čo sa deje pramení z histórie + treba vziať v úvahu, že platí oficiálna história a tá bola napísaná perom víťazov, prijatá mocnosťami sveta. V Rusku sa to stalo až za dynastie Romanovcov. Stačí si uvedomiť, že terajší erb Ruska – dvojhlavý orol je znak Rímskej ríše, alias Byzancie, veď Tretí Rím = Moskovia. Je z čias Ivana III z rodu Rurikovcov, jeho 2. ženou bola byzantská princezná Sofia Palaiologina. Ivan IV. Hrozný, jeho vnuk ešte vzdoroval “historikom” a nielen, preto ho odstránili. Prišlo obdobie “smuty” a to je začiatok zášti Rusov a Poliakov. Špecialista na ruské dejiny, historik, štátnik, Alexander Pyžikov, asi prvý verejne napísal o poľsko-ukrajinskom jarme. Ide o to, že Kyjevská Rus nebola matkou ruských miest, nebola matkou Moskvy, ako sa traduje, je to mýtus. Kyjev (Malé Rusko) mal dejinnú úlohu, a to dostať sa pod jurisdikciu Veľkého Ruska. 8. januára 1654 bola podpísaná Perejaslavská zmluva o pripojení Ukrajiny k Rusku. Pre ukrajinsko-poľských imigrantov, ktorí sa zhromaždili okolo Romanovcov, to bola epochálna udalosť, škodná vo Veľkom Rusku začala pracovať oficiálne. Ide o to, že Malé Rusko nielen že obchodovalo s Rímskou Ríšou ( to robilo aj Veľké Rusko), ale vládcovia Maloruska sa nechali kúpiť, územie dnešnej Ukrajiny bolo hlavným tylom skrytého záškodníctva proti Veľkému Rusku. Poliaci nesmeli chýbať, stačí pozrieť obdobie Smuty. Takže nie rok 2014 a majdan a Donbas, ale hlboké skryté jarmo. A zas naopak, majitelia Európy držia v tajnosti ako dávno Ukrajinu majú za svoje územie (benderovčina a banderovci a Chruščov…) Všetci sa držia oficiálne spísanej histórie, aj Piakin, aj Zaznobin. Ze si Alexander Tamanskij napísal knihu “Iné dejiny Rímskeho impéria”, nie je historik, nie je štátnik, kopa ľudí ho má aj v Rusku za blázna, nič sa nedeje. Ale že historik a štátnik napíše verejne o poľsko-ukrajinskom jarme , tak to je iné, Alexander Pyžikov zomrel v r. 1919, mal len 53 rokov. Odkazy tu nedám, materiály sú na internete aj v slovenčine. Dnešný konflikt na UA je presne to, čo o ňom hovorí napríklad Vjačeslav Nikonov (vnuk Molotova) v TV Rosia 1, alebo Michail Chazin, alebo aj Alexander Tamanskij a iní : je to konflikt 2 civilizácií, 3 mocností kde 1. z protivníkov Ruska je Britské impérium a 2. Vatikán. Čo sme si mysleli, že tie konvoje čo išli aj cez naše územie roky!! zo západu na východ na UA znamenali niečo iné ako príprava na vojnu proti Rusku ? Áno aj, dúfali sme..

    Liked by 3 people

    • Toto sa mi páči… úprimne… som rád, že sa mi nepriamo podarilo niekoho vyprovokovať k takému súhrnu… nie každý má prostriedky, čas a kapacitu na hĺbkovú analýzu… ďakujem

     Páči sa mi

     • Pravda, nie vždy to ide.

      Základ víťazstva boľševikov v revolúcii = podpora ľudí a starovercov. Po cirkevnom rozkole v Rusku ( po r.1654, patriarcha Nikon pretlačil do ruskej cirkvi reformy byzantského pravoslávia) nedošlo ku konfesionálnemu triedeniu, ako v Európe. V Európe cirkevný rozkol (katolici/protestanti) viedol k 30 ročnej vojne. Ukončil ju r.1648 Vestfálsky mier, ktorý umožnil konfesionálne triedenie, tj. katolici a protestanti sa v mieri rozišli do svojich štátov, došlo k novému usporiadaniu hraníc Európy, vznikli nové štáty. V Rusku sa nič také nestalo, Rusko sa územne nerozdelilo. Starovercov postavili mimo zákon, prenasledovali hrdelne aj ekonomicky, čo ich prinútilo prijať nové pravoslávie, odísť do ilegality, či na Sibír. Staroverci čakali na príležitosť a tá prišla po viac ako 200 rokoch s Leninom, no predovšetkým Stalinom a bola využitá.
      Rusko dnes: Staroverci vraj už nemajú tú silu ako pred 100 rokmi. Ktovie? V. Putin sa stretol pred časom v Moskve s Kornilijom (patriarchom starovercov), ozvučil Malorusko ako krajinu minulosti na území dnešnej UA. Nedávno – po atentáte na Darju Duginu, okamžite tlač označila jej otca Alexandra Dugina, ktorý má k starovercom blízko, za hlavného Putinovho ideológa. V každom prípade, V. Putin a komanda okolo neho vie, že história je zbraňou v rukách víťazov. A padli aj slová, že Rusko dostalo príležitosť, ktorá nezostane nevyužitá, bude plne využitá. A začalo to poloostrovom Krym, stal sa 22. republikou RF.

      Páči sa mi

  • zrovnanie je nepatričné a nezohľadňuje špecifiká týchto krajín. To je po prvé. A po druhé, Nemecko v tej dobe nikdy nemalo voľnosť jednania a vždy išlo po vopred pripravenej ceste a pod tvrdým vedením západu. Zrovnávať Poľsko a Ukrajinu je doslova nemožné a aj keď v Poľsku boli tieto problémy, tieto krajiny mali vždy spoločný cieľ – likvidácia ZSSR.
   Tieto dokumenty nemám rád, lebo diskutujú o veciach len povrchne a zámerne sa vyhýbajú aj pálčivým témam, ktoré by diskriminovali stranu v pozadí, ale ktoré majú zásadný vplyv na vývoj udalostí.

   Páči sa mi

 2. Áno to je pravda že si len sami vieme pomôcť ale vojenská pomoc z Ruska.Neviem neverím tomu že by nastala.Skôr teraz si sami máme vybojovať SR.Ale ako sledujem ľudí,na všetko kašlú.Ale dokedy?

  Páči sa mi

 3. Vidim to tak, ze nevyhnutnou podmienkou zmeny k lepsiemu je spolocna hranica s Ruskom alebo prinajmensom pad sucasnej junty na UA. Zatial je tam zaba na prameni a akakolvek zmena smerovania by nakoniec bola vytrestana. Momentalne sme obkluceni.

  Neviem ake tazke obdobie nas caka, vyzera ze naozaj zle, SMER by mohol pomoct s organizaciou na nizsich urovniach, prakticky vytvorit paralelne struktury k sucasnemu statu.

  Liked by 2 people

  • neviem uz ktory rusky predstavitel sa vyjadril, ze nie vsetky krajiny EU odmietli obchodovat s ruskom a ostatne krajiny si teda mozu odkupit suroviny od tychto krajin, ktore s ruskom obchoduju (je to samozrejme drahsie ale priamo to obohacuje vybrane staty, ktore s ruskom obchoduju na ukor tych ostatnych)

   cize v tomto zmysle mame hranicu s ruskom, je to dokonca nasa najdhlsia hranica, staci sa len rozhodnut

   Liked by 3 people

 4. “Posledná vec je, že Fico bude môcť len dať veciam nejaký rámec, zabezpečiť kontinuitu a dohodnúť sa s Ruskom, lebo zvyšok štátu a štátnej správy bude v troskách. Inými slovami budeme sa musieť spoliehať skôr na vlastné sily z toho dôvodu, že budeme obklopení ruinami štátu, štátneho aparátu a ekonomiky.”
  Preto je potrebné v duchu Joxovho článku v čo najväčšej miere v komunálnych voľbách presadiť do miestnych samospráv a VUCiek ľudí schopných riadiť, ľudí neúplatných a pod.
  Nelámal by som preto palicu v niektorých prípadoch ani nad terajšími županmi, pretože aj oni museli pracovať v obkľúčení. Čiže tu je to aj o tom, čo spraviť mohli, a či to aj skutočne spravili v rámci situàciou nastavených mantinelov.
  Starosta malej obce mohol ujsť drobnohľadu, ale šéf VUCky bol doslova pod priamym dozorom… a vyhrážky sú len jedným z prostriedkov vynútenia poslušnosti.

  Liked by 4 people

  • Súhlasím a ani sa to nevylučuje s tým, čo som napísal, ale treba si uvedomiť, že po bezvládia tejto čvargy štát bude vyzerať ako kamión po náraze s plne rozbehnutým nákladným vlakom.
   Chcem tým povedať, že bude ľahšie vybudovať niečo nové ako opravovať to staré a nefunkčné…

   Liked by 5 people

 5. pripojim sa s dovolenim-uz len dat nejaky ramec,je dolezite,a dolezote su tie komunalne volby-malo nadeje -ale na poslednu chvilu sa pripojil dalsi kandidat-cez kdh,mne by bolo jedno aj cez komunistov,pretoze tu bola beznadej-syn mi vysvetlil o tych podpisoch,a k tomu vojsku,ani neviem,ci sa priznat k takej blbosti-tuto nadej prechovavam odkedy zase sledujem ruske 60 minut,tam o tom otvorene hovorili,ze bude muset prebehnut aj inde denacifikacia,a su stale na stole tie poziadavky z decembra voci nato a usa,a verim,ze nemam starecku demenciu.budu tazke casy,ale kedy sme my to mali lahke,skor taham k 88,takze niektori nemate predstavu,co myslim.dakujem za moznost prejavit aj trosku optimizmu,a oracle ,velmi dakujem za tvoju pracu,akonahle mi pride dakto gramotnejsi-podakujem inac

  Páči sa mi

 6. Zachráňme sa sami a energetikov zachráni štát.
  https://www.hlavnespravy.sk/europe-hrozi-lehman-brothers-kedze-energeticke-spolocnosti-celia-vyzvam-na-uhradu-marzi-vo-vyske-15-biliona-dolarov/2918724
  Ak kúpim deriváty za 100 mil., je tam páka 1:100 napr. Ale pri poklese ceny musim doplatit maržu.za pravú stranu rovnice. Čiže pri polese 30% platím 3000%, ak dobre počítam. Pri raste 30% zarobím celú páku 3000%. Je to podobné ako ked mám hypo ( aj to je páka aj keď omnoho menšia) a klesne cena domu. Banka chce “doručenie”, alebo vyplatenie. Z tohto pramení aj tá póžička českej vlády pre ČEZ 93 mld CZK. Pre každý pokles ceny potrebujú dorovnať likviditou. Je to veľká hra a je možné, že kyvadlo sa začne kývať v coraz väčších amplitúdach. A hráči, teda aj systém jednoducho padne. Pretože na výhru 100 mil z vkladu 1 mil pripadá 1% nárast. Pri 1% poklese je to 100 mil. Dorovnanie marže.

  Veľkí chlapci z čierneho kameňa dajú lekciu ČEZ a ostatním. Oni si zrejme v tomto kasíne požičiavajú na to aby sa “vyhrali” zo strát.

  Páči sa mi

  • Moooc zaujimave. Dnes v podstate vsetci “longuju” na paku.Hraju na narast ceny energii. Velka podpora v mediach. Len vzdy je vsetko opacne , co prezentuju / skusenost z krypta/.
   Mala otazocka.Moze sa situacia zmenit doslova za par hodin? Myslim ze moze. Kto drzi prst na natlakovanom Nord Stream II ???….No velki chlapci od Cierneho kamena.Ci?
   A zrazu djau START a plyn fici. Cena klesa…Pozicie treba treba dorovnavat, co nebudu hraci stihat, predavaju kovy, kryptomeny , aby mali likviditu.Vsetko bude padat…Energeticki hraci budu v strate a na predaj za hubicku…A ejhle, chlapci od Cierneho kamena ovladaju pol “civilizovaneho” sveta v zakladnom bode – energiach.A transformacia sveta pokracuje.Step by step.Agenda 1,2,3…
   Toz, jedna z moznych variant.

   Liked by 1 person

   • Ja tomu rozumiem tak, že keď majú dorovnať maržu, potom držia deriváty. Ciže predali vlastnu elektrinu sami sebe na špekuláciu. Je to niečo ako share buyback( kedysi zakázane dnes štandat u zahraničných firiem). Alebo insider trading( vedia niečo, čo nevieme my a využívajú to vo vlastný prospech). Nikto ich nenúti kupovať vo forwardoch vlastnú elektrinu, iba ak by bola nízka likvidita a chceli by profitovať z vysokých cien. Ale môže to byť pasca, ktorá sklapne hned ako sa objaví nový fundament( spustenie NS2 a zrušenie sankcií). Fullford písal v jeho pondelkovej rozprávke aj o tom ako Briti používajú “zakázané” teslove energie. Aj to je nový fundament.

    Páči sa mi

  • > Pretože na výhru 100 mil z vkladu 1 mil pripadá 1% nárast. Pri 1% poklese je to 100 mil. Dorovnanie marže.
   – narast Kurzu o 1% pri pake 1:100 nestaci na to aby z vkladu 1 mil. bola vyhra 100 mil.
   – z vkladu 1 mil. je vyhra 1 mil. (t.j. 100 %) a NIE 100 mil.,
   – na vyhru 100 mil. z 1 mil. je potrebny narast Kurzu o 100 %.

   Páči sa mi

  • V poriadku chapem ze su veci ktore nie je podla teba vhodne ozvucovat kazdopadne naznacovat ze je niekto pre to debil mi pride neuctive. Napisal som to tak pretoze viem ze ty tomu rozumies… Avsak ak podla teba tu informaciu nebolo vhodne ozvucit dalo sa to napisat aj normalnejsie. Neurazilo ma to v zivote som uz na svoju adresu pocul kadeco len nie vsetci to tak beru. S takymto pristupom tie mosty sa budu budovat tazko. V respekte a ucte pred vasou pracou. Nabuduce viac porozmyslam ked budem nieco pridavat. Tymto koncim v tomto vlakne

   Liked by 1 person

   • Tak mi dovol dat feedback, kedze som sa pozrel nanto do koša…
    Veľmi som bol opatrný na indikácii Ruský svet vs Ruská civilizácia.
    Rusky svet je svet ZSSR, kde žijú etnickí Rusi a Rosiani, teda ostatné narody, ktore hovoria aj ruskym jazykom.
    Ruská civilizácia, sa da zameniť aj za Slovanská civilizácia, je pojem, ktorý je založený na egregoroch, v ktorých su zakódované spravodlivost, pracovitosť, láska k prïrode atď… Preto aj ten komentar o budovaní Ruskéhonsvwta u nás je chybny v tom zamenení pojmov v obrazoch…

    Liked by 2 people

  • pred pár dňami som čítal jeden článok, ktorý pojednával o vývoji vo svete a dával si otázky čo ďalej. V tom článku boli spomenuté 3 dátumy kedy by sa mohla odohrať dejinná udalosť. Prvý dátum bol 8.9.2022, druhý dátum 11.9.2022 a tretí dátum bol situovaný medzi 23.9. – 30.9.2022. Prvý dátum sa už naplnil, počkajme si na ďalšie (druhý je už za pár dní).

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s