Správa z Kalifornie

Babylon Bee je satirická stránka, ale teraz perfektne vystihol situáciu:

“Štát bez elektriny nariaďuje každému aby jazdil na elektrických autách”

CaliforniaMadness

Toto naráža na dve veci: štát Kalifornia nariadil aby do roku 2030 prestali predávať autá s vnútorným spaľovaním a štát Kalifornia má vážne problémy s dodávkami elektrickej energie.

Toto je výsledok zeleného ošiaľu, ktorý sa zakladá na klamstvách. Konkrétne klíma sa mení aj bez pričinenia človeka a zelené technológie nie sú zelené viď porovnanie lítiovej bane a dobíjania olejových pieskov v Alberte:

photo_2022-08-29_19-05-57

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

15 thoughts on “Správa z Kalifornie

  • To je krásna túžba a ale proces prechodu na daný stupeň je vlastne dva kroky späť a eskalatorom na 5 poschodie s tým že polovica nevie cúvat a viac ako polovica z druhej polovice v živote na eskalátore nebola ani ho nevidela…

   Páči sa mi

   • mne sa to nahodou paci, je to ako zvolanie sutaziacej missky, ze chce svetovy mier…da sa to spravit ale najprv by to chcelo 500 inych veci a az potom pridu tieto veci ako sprievodne javy

    a pri tom staci tak malo, uspesne referendum o sfunkcneni referenda…mozno nabuduce, o 10 rokov

    Páči sa mi

   • Ja som mal na mysli Slovensko. Neide o nič prevratné ani nové, veď všetko tu už do 1989 bolo.
    A tých 500 iných vecí pred “svetovým mierom misky”, to jest nàvrat k tomu, čo už tu bolo, sa už pomaly deje, napr. v školstve: zavádza sa tzv duálne vzdelàvanie na stredných priemyselných školách.
    Avšak zatiaľ, žiaľ, na liberàlny spôsob. Najprv som si myslel, že majú výučbu v dvoch jazykoch, a trt… Duàlna výučba po novom znamená, že časť výučby je v školských laviciach a časť v praxi – vo fabrike. To jest to, čo bolo do 1989 na učňovkách. Na jednej strane je to dobre ( pričuchnutie k praxi už počas štúdia), na druhej strane je to degradácia tohto stupňa vzdelávania (ekvivalentom učňoviek sú stredné odborné školy a nie stredné priemyselné). Záleží ešte na tom, aký rozsah teórie zostane v porovnaní s priemyslovkami do 1989. No, myslím si, že ten rozsah bude zosekaný, pretože ten pomer má byť 2 dni vo fabrike a 3 dni v škole.
    Počítam, že to bude na úkor všeobecných predmetov, čiže tlak na produkciu “fach idiotov” bez všeobecného vzdelania a prehľadu.

    Liked by 3 people

  • Len tak ďalej Peter!
   Utop tých hajzlov zo SMERu, čo stáli za všetkými kauzami, a zviezlo sa to účelovo na hlavu R.Fica – “leboFico”, tých hajzlov, čo po Kuciakovi R.Fica zradili (Slovensko a národ zradili už dávno, spraviac si zo štátu “Klondik”), mysliac si, že Kuciak a následne dištancovanie sa HLASu od SMERu, bude jeho politická smrť. HLAS, odpojac sa od R.Fica, stratil SMER (v oboch významoch tohto slova), inak by do slepej uličky liberalizmu nevliezol. No, čo už, keď niet Rozlíšenia (a to jedincom, ktorým skladačky, nie špáratká, vypadávajú z vrecka, dostupné nie je) aj smerovanie pochybné si vyberú…
   Lepší spôsob, než napevno ich zviazať s SaS a PS, nevymyslíš.
   Len tak ďalej, Peter!

   Liked by 4 people

 1. Pravda je tichá,
  nekričí, neháda sa…
  biytím času dcéra,
  v nás zjavuje, vynára sa…

  alt-J – Philadelphia (Official Audio) [pk2cztmQ_AA]

  https://www.pantarhei.sk/catalogsearch/result/?q=oxford+idiom+dictionary

  😦
  Johnny Cash – God’s Gonna Cut You Down (Official Music Video) [eJlN9jdQFSc]

  Post Scriptum:
  Kto chtivou rukou siahne nám na deti,
  poletí tam, kde už slniečko nesvieti.

  Post Post Scriptum:
  Vocatus atque vocatus, DEUS ADERIT.

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s