„Fico chráni Matelka“

Neviem, ktorý „velikán“ slovenskej politickej scény vypustil z úst tú vetu, ktorú parafrázujem a ani ma to nezaujíma. Ide totiž o to, že Matelko nepotrebuje ochranu Fica a ani nechce, ale napriek tomu Fico na neho príliš neútočí a to z jednoduchého dôvodu: pre Fica Matelko je nástroj, ktorý využíva a občas aj zneužíva na dosiahnutie svojich cieľov. Hovorím to preto, lebo Matelko dosahuje výsledky pre svojho kurátora a Fico ako skúsený a gramotný politik nielen dokázal pochopiť kam smeruje Matelkova činnosť, ale aj začleniť Matelkovu deštrukčnú činnosť do vlastnej politiky.

O čom je reč?

Nuž začnem tak trochu od Adama a Evy. Matelkova úloha je nielen politická likvidácia liberalizmu a liberálov na Slovensku, ale aj odkrytie a znemožnenie sietí mimovládnych agentúr (tie sa budú likvidovať finančno-ekonomickými metódami – jednoducho nebudú mať peniaze). A keď si pozrieme na koalíciu a časť opozície, tak vidíme zbierku politických mŕtvol: SaS kvôli Sulíkovmu vyhláseniu o návrate do vládnej koalície sa politicky odrovnala; Kollár a Sme Rodina (skôr Sme Rodinka, kvôli háremu čo tam má) síce robia Ficovskú rétoriku, ale na viac nemajú, lebo keď príde na lámanie chleba, držia basu s liberálmi, pretože Kollár a spol. sú politickými prostitútkami, Za Ľudí (skôr Žaľudí – milujem ľudovú tvorbu) je skrachovaný projekt, ktorý vedie hlupaňa (dostala by o tom aj papier, len to konzílium lekárov, ktoré dalo Švejkovi potvrdenie, je dávno po smrti) a Hlas, ktorý ašpiruje na vládne miesta a robí tiež smerácku rétoriku, ale politikou sa mení na anti-Smer (čo nie je dobrá správa pre Hlas). Lenže podľa Matelka, Hlas a Sulík nie sú dostatočne politicky mŕtvi, tak bude proti nim viesť likvidačný útok.

Aký útok?

Najľahšími a najšťavnatejšími cieľmi na útok sú rakúske a nemecké obchodné záujmy (ktorých nemeckých elít sa to týka, to zatiaľ ponechávam stranou), a neviem síce ako na ne Matelko zaútočí, ale bude to útok, po ktorom Sulík zaspieva vysoké C, lebo mu nemecké a rakúske elity dosť silno a nemilosrdne stisli „Fabergé“ (nevylučujem útok inde a inak – pri ňom som si istý len tým, že je blázon). Ide totiž o to, že Matelkova ponuka návratu SaS do koalície bola navrhnutá tak, aby bola odmietnutá, ale Matelkove ďalšie kroky záviseli od toho, ako Sulík odmietne túto ponuku, a odmietol to tým najhorším spôsobom: vyhovoril sa na SaS. Ide totiž o to, že Sulík nielenže potvrdil, že on a SaS sú politické mŕtvoly, ale potvrdil aj svoju politickú neschopnosť a neochotu riešiť vzniknutú situáciu konštruktívnym spôsobom (však odmietli ich body pre program rokovania NR SR). Takže, ak príde útok na zmienené záujmy, tak výhovorky u nemeckých a rakúskych sponzorov Sulíka budú nanič a vtedy už bude neskoro bliakať hocičo o podnikaní na Slovensku, podnikateľoch, Slovenskom podnikateľskom prostredí, Slovenskej ekonomike a európskych hodnotách, t.j. o veciach, ktoré posledné roky sústavne ignoroval v záujme napchávania si vreciek, a bude mu to nanič platné tak u väčšiny voličov, ako aj u Sotáka a Klubu 500.

Ako to asi skončí?

SaS bude politicky zlikvidovaná tak Matelkom a voličmi, ako aj sponzormi strany, zvyšok koalície sa zlikviduje resp. sa zlikvidoval sám, a súčasne PS bude likvidovať tak nezáujem voličov, ako aj vyschnutie zahraničného financovania. Tým pádom politika anti-Smeru Hlasu bude pre stranu likvidačná bez ohľadu na to, či v nej bude pokračovať, alebo nie (toto rozhoduje len o tom, ako rýchlo padnú). Toto ale bude znamenať aj to, že Smer bude musieť rozšíriť svoj profil t.j. stať sa stranou všetkých pracujúcich bez ohľadu na to, či pracujú v zamestnaní, alebo ako malí či strední podnikatelia.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

17 thoughts on “„Fico chráni Matelka“

 1. prečo boli tolerované nezákonnosti počas kovidu v EU, lebo to bol záložný plán a teraz sa môže zrazu používať zákon, odpad_elita sa nezákonne nabalila, tak zákonne to súdnou cestou GP získa späť plus penále a zbaví sa liberálneho odpadu a môže sa stabilizovať EU, aj obyvateľstvo bude spokojné

  Liked by 2 people

 2. Doplním, že Smer sa bude musieť zbaviť ešte riadnej kopy darmožráčov a tých, ktorí hádžu piesok do stroja. V Nitrianskom kraji určite, kde sú poslanci tak vytrasení, že ani nevedia donútiť úradníkov, aby makali v prospech občanov.
  Jedna smerácka úradníčka ich tam drží v šachu. Čistá hrôza.

  Liked by 1 person

  • Nerobme si ilúzie, súhlasím v prípade Smeru s Nikitom. Ten v závere svojej “Nemezis” povedal , že treba podporiť Smer, lebo Fico. Netvrdím, že medzi nimi nie sú ďalší čo chápu, ale rozhodne nie osobnosti typu národného vodcu, takých je ako šafránu.
   Nenahovárajme si, že ľudia už vodcov nepotrebujú. Ani že protesty sú úplne spontánne. Svet je vzájomne poprepájaný distribučnou sústavou elektriny, plynu a tak nejak si myslím, že práve to je dnes páka na ovládanie davu. Energia davu je dnes potrebná k zvrhnutiu tej z reťaze odtrhnutej hydry, Rusko na to samo nestačí.

   Liked by 3 people

  • Problém úradníkov v celej štátnej správe je hlavne v tom, že okrem poctivých, ktorí sa snažia pracovať v prospech ľudí, je tam veľa dosadených rôznymi “podnikateľmi”, ktorí v štruktúrach štátnej správy majú vytvorené celé siete na realizáciu aktivít v prospech “podnikateľov”. Bežní úradníci zväčša o týchto svojich kolegoch vedia a majú z nich obavy, nakoľko sú dobre “krytí” a ak by im svojou poctivou činnosťou “skrížili plány”, asi by veľmi rýchlo skončili, nakoľko ani väčšina ich nadriadených nechce mať “problémy”. Ak sa politikom nepodarí vytvoriť systém reálnej, nie len deklarovanej podpory poctivých úradníkov a boja proti korupcii, tak sa tento systém sám zmení len ťažko.

   Liked by 1 person

  • Ja som humenčan a nemyslim si, že by bol smer zdiskreditovany koli nej. Vaľova je aka je, ale ludom je jasne, ze to co sa urobilo v meste za novej garnitury, boli este jej rozbehnute projekty…inak dokopy nic nove. Poznam vela ludi, rozpravam sa so sirokym spektrom a ludia chapu ze momentalne nic lepsie nie je ako smer a to aj napriek tomu, ze nemaju tak siroky pohlad na svet ako ludia na tomto a inych forach.

   Liked by 1 person

   • Tak ľudia v Nitre ani len netušia, že väčšina vecí, ktoré “dokončil” terajší primátor, začal jeho predchodca zo Smeru. Nová škôlka pod Zoborom a dokonca paradoxne cyklotrasy, pričom veľký cyklista je práve terajší primátor.

    Liked by 2 people

 3. Či chráni Matelka … Isteže. Otázkou teoreticky môže byť, či úmyselne, alebo nie. Skôr áno. Matelko je svojim spôsobom Achilles, chránený svojou poslaneckou väčšinou, ktorá sa ale postupom času začína drobiť (neskoro, lebo dielo skazy je už takmer dokonané) kvôli svedomiu a to je jeho zraniteľná päta. Ďalšou otázkou je, či máme naporúdzi charizmatickú vodcovskú osobnosť, menej napadnuteľnú ako je terajšia. Ako už viaceré osobnosti (prosím, nie tie v súčasnosti ospevované v denníku N-enévisť) potvrdili, že tí, na to súci, nemajú záujem, čo otvára dvere neprávostiam a recesii. Ostáva len vziať a ustanoviť toho, ktorý je naporúdzi, z jednej strany právom či neprávom chválený, či odsudzovaný. Ta s nim, alebo s nimi, na váhu pravdy a spravodlivosti, ktorý lepší, lebo druhého, Orbánovi podobného, asi nieto, alebo ho ešte veľmi nevidno a títo, čo sú, si zakladajú na poslušnosti cudzím a na nečinnosti, jedno, či zámerne alebo z nevedomosti. A načim aj hľadať a presviedčať, lebo slovenský národ potenciál má, hoci postupom času, žiaľ, trochu klesá. A má aj svedomie, vedúce k spravodlivosti a morálke. Načim aj hľadať a presviedčať, publikovať. A prípadného oponenta prosím, aby pred otázkou, či som bol priateľom Plutarcha, vykonal skúšku výrokov negáciou.
  To, o čom tu píšeme, možno sa aj prieme, je dôsledok. Príčinou je zrada republiky a národa vymývaním mozgov ľudí, ktorí pracujú a nemajú čas venovať sa politike, nepravdami a klamstvami a tá zanedbaná politika sa im kruto pomstila. Tak sa stal šašo kráľom a niekoľko ľudí už muselo položiť hlavu na katov klát. A tí istí predajní redaktori sa smejú národu, že je hlúpy a zaostalý. No nie je, je iba pomýlený. To hniezdo sršňov musí preč, tam sa rehoce štedro platená skaza.
  Či chráni Matelka … Isteže. Otázkou teoreticky môže byť, či úmyselne, alebo nie. Skôr áno. Matelko je svojim spôsobom Achilles, chránený svojou poslaneckou väčšinou, ktorá sa ale postupom času začína drobiť (neskoro, lebo dielo skazy je už takmer dokonané) kvôli svedomiu a to je jeho zraniteľná päta. Ďalšou otázkou je, či máme naporúdzi charizmatickú vodcovskú osobnosť, menej napadnuteľnú ako je terajšia. Ako už viaceré osobnosti (prosím, nie tie v súčasnosti ospevované v denníku N-enévisť) potvrdili, že tí, na to súci, nemajú záujem, čo otvára dvere neprávostiam a recesii. Ostáva len vziať a ustanoviť toho, ktorý je naporúdzi, z jednej strany právom či neprávom chválený, či odsudzovaný. Ta s nim, alebo s nimi, na váhu pravdy a spravodlivosti, ktorý lepší, lebo druhého, Orbánovi podobného, asi nieto, alebo ho ešte veľmi nevidno a títo, čo sú, si zakladajú na poslušnosti cudzím a na nečinnosti, jedno, či zámerne alebo z nevedomosti. A načim aj hľadať a presviedčať, lebo slovenský národ potenciál má, hoci postupom času, žiaľ, trochu klesá. A má aj svedomie, vedúce k spravodlivosti a morálke. Načim aj hľadať a presviedčať, publikovať. A prípadného oponenta prosím, aby pred otázkou, či som bol priateľom Plutarcha, vykonal skúšku výrokov negáciou.
  To, o čom tu píšeme, možno sa aj prieme, je dôsledok. Príčinou je zrada republiky a národa vymývaním mozgov ľudí, ktorí pracujú a nemajú čas venovať sa politike, nepravdami a klamstvami a tá zanedbaná politika sa im kruto pomstila. Tak sa stal šašo kráľom a niekoľko ľudí už muselo položiť hlavu na katov klát. A tí istí predajní redaktori sa smejú národu, že je hlúpy a zaostalý. No nie je, je iba pomýlený. To hniezdo sršňov musí preč, tam sa rehoce štedro platená skaza.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s