Otázky a odpovede č. 150

Do uzávierky, ktorá bola v nedeľu 25.09.2022 som dostal dosť otázok. Tieto otázky sú tak z mojich Patreon a Ko-Fi stránok, ako aj z môjho blogu. Odpovede budú vždy uverejňované 1. nasledujúceho mesiaca, pre Október je to sobota. Predtým než začnem, potrebujeme rozobrať tri veci:

Kam písať otázky, plyn a Matelkovo odvolávanie

Klásť otázky môžete na mojej Patreon stránke, na mojej Ko-Fi stránke, mailom (ale negarantujem, že ju včas nájdem a nezabudnem zodpovedať tú otázku) a na blogu v diskusii pod oznamom ďalšieho kola, lebo nebudem prehľadávať diskusie pod článkami.

Teraz je to už otvoreným tajomstvom, že Američania vyhodili Nord Strem 1 a 2, ale je menej známym faktom, že s týmto prišli chlapci a dievčatá z Londýna, konkrétne Londýnska City a Američania boli „len“ ich svalom. Skrátka, akcia anglo-amerického močiara s centrálou v Londýne, ale čo sa z toho vyvrbí kvôli riadeniu Putina a spol ešte bude prekvapujúce.

Matelko hrá o čas, lebo chce Sulíkovi „osladiť“ život. A hoci tuším ako a kde zaútočí na záujmy ktorých nemecky hovoriacich elít, nechcem to tu príliš rozoberať.

Otázky a Odpovede

Erik sa v maili pýtal:

Ahoj Ori,

Pre akú finančnú skupinu pracoval Fico doteraz? A pre akú začal pracovať teraz? Nová ochranka? Nové záujmy?

Na proteste 20.9.2022 bol od začiatku a sledoval to osobne.

Všetkých pozvaných si vyberal osobne? Stál tam 2 h v tej zime a kontroloval proces.

Dúfam, že nás nerozoberú nejaké šľachtické rody z 18. storočia. Pruské, Bavorské, Lichtenštajnské. Alebo naši z východu?

Ďakujem

Usudzujúc z jeho doterajších krokov, Fico nepracoval pre NIKOHO, Fico spolupracoval s kde-kým podľa potreby, však treba si spomenúť, že po Dzurindovskej katastrofe prizval na koaličnú radu J&T aj Pentu, čo bol z pohľadu reálnej politiky geniálny ťah, lebo tým zabránil rozbrojom medzi oligarchami a vládou.

Čo sa týka protestu, pochybujem, že sa zúčastňoval výberu pozývaných, lebo by to bolo politicky nepriechodné a aj pochybujem, že sa nedohodol s nimi o čom a ako sa bude rečniť, ale vždy tu bola šanca, že niekto to zbabre alebo sabotuje, a preto na veci osobne dohliadol.

Čo sa týka šľachtických rodov, tak nad nimi sa zmráka, lebo doba takýmto „výkvetom“ a výstrelkom priať nebude.

William sa pýtal:

Dobry den Oracle.
Mam iba jednu otazku:
Ak oslavy SNP vo Zvolene ukazali, ze Fico ma podporu vychodu, je US riadenie tak slabe, ze dovolili tuto oficialnu deklaraciu cez p.velvyslancov?
Dakujem za odpoved.

To, čo sa na oslavách stalo je výsledkom súhry viacerých faktorov. Jedným z nich je to, že síce zdanlivo tu všetko riadi anglo-americký močiar s centrálou v Londýne a jeho okultné vedenie, ale globálne zákulisie (GP) im dáva presne toľko lana, aby sa obesili, napr. pozvanie nemeckého veľvyslanca na oslavy SNP je ako keby Američania pozvali na spomienkové akcie pre Pearl Harbor japonského veľvyslanca alebo konzula. Druhým faktorom, ktorý spomeniem je to, že Fico je gramotný medzinárodne uznávaný politik, takže tie oslavy organizované Smerom boli tie de facto oficiálne a tie vládou organizované, na ktoré nemala prístup verejnosť a nadôvažok boli strážení ostrostrelcami, to bola práve tá fraška. Tretia vec je, že účasť a správanie ľudí jasne ukazujú nálady v spoločnosti.

Karol sa pýtal:

Dá sa hodnotiť (súčasne) dianie okolo nás ako pokus(y) o aktiváciu inštinktu sebazáchovy jedinca prípadne spoločnosti? Alebo je to len otázka Miery?

V prípade chýbajúcej či nesprávnej ciastkovej Miery, dalo by sa to chápať ako “ateizmus v praxi”?

Je to skôr pokus a dosť úspešný pokus o aktiváciu inštinktu sebazáchovy, ale toto je proces zameraný na odstránenie močiara a jeho okultného vedenia od moci s tým, že je tu šanca na to, že samotné GP si uvedomilo, že davo-elitárna pyramída ohrozuje prežitie samotného ľudstva. Takže to nie je ani chýbajúca miera a ani „ateizmus v praxi“.

Tinkanova sa pýtala:

Zdravim Ori,sledujem tento blog už vyse roka….chcem sa spytať..je ozaj nesara gesara tym za čo ju považuju nezavisle mediá…..je boj Aliancie nejakych vesmirnych sil realne a toto všetko sa deje len za účinkom aby sa človek prebral a nechcel každy deň stejky a kabelku Vercače…aby sa postaral sam o seba….ďakujem Tinkanova

Reči o Aliancii vesmírnych síl počujem aj ja a dôjde určite aj k vyrovnaniu, lebo močiar a jeho okultné vedenie nadobudol svoj majetok zločinmi a najmä zločinmi proti ľudskosti t.j. zhabanie majetku a jeho distribúcia medzi ľudí je logická a prípustná vec, ale toto by som nenazval ani NESARA a ani GESARA. Takže niečo bude, ale názov udalosti bude nevhodným označením.

Sanuela napísala:

Zdravím všetkých, špeciálne Oracla, lebo jeho príspevky čítam najradšej. Priznávam bez mučenia. 🙂 Aj keď nedávno som zverejnila na svojom FB profile Joxov článok. 😉

No poďme k otázke. Čím to je, že všetci ústavní činitelia sa nám snažia vnútiť, že sme “Krajina” a nie štát ani republika. Najčastejšie to opakuje rezidentka a túto rétoriku pochytil už aj Ficko. 🤔

Ďakujem za odpoveď. ❤️

Vďaka za zverejnenie a tým pádom podporu, v prípade rezidentky prezidentského paláca ide jednoznačne o potopenie štátu. V prípade Fica, tu vidím snahu o to, aby sa ľudia navzájom vnímali ako jeden celok t.j. vytvorenie si spolupatričnosti na našom území.

Aneleh8 sa pýtala:

Ahoj Ori, chcem sa spýtať , sme dedina kde cca 88% obyvateľov je rómov a tým pádom voľba starostu je vždy v prospech rómov, zmení sa to nejak v budúcnosti . Takýchto dedín je na východe viac . Máme nejakú šancu na zmenu.Ako hovorí Jox zmena zdola ale ako keď aj poslancov je v prospech rómskej komunity a hlasovanie je v nepomer bielych.prepáč chcela som ti odoslať Kofi príspevok nejak to nešlo

Na evolučnú zmenu je neskoro, bude tu revolučná zmena, po ktorej dôjde každému, že parazitovanie na cudzej práci sa skončilo a buď sa bude ťahať za jeden povraz jedným smerom, alebo natvrdo nastúpia procesy sociálnej hygieny.

Čo sa týka príspevku, stáva sa to.

Ikarus sa pýtal:

Ahoj Ori, aktuálně se hodně ozvučuje problematická výměna zajatých cca 150 azovských nacistů, kteří se měli odpovídat před vojenským tribunálem, za cca 50 ruských vojenských zajatců. Upozorňuji, že šlo u azovců (podle mediálního vyjádření UK premiérky Truss) o zahraniční žoldáky a jejich velitele. Chápu to (i podle dalších kolegů) jako dýku do zad ruským bojovníkům a odpověď na Putinovu mobilizaci, která by ve svém důsledku měla konečně zatočit s 5. kolonou. Je možné, aby o takovéto zrádné a na první pohled nevýhodné výměně Putin a jeho okolí nevěděli, nebo dokonce neschválili? Díky za Tvůj komentář.

Ahoj, tá výmena bola sabotážou resp. pokus o ňu a bola namierená voči Putinovi, ALE Putin a jeho tím to očakávali a nielenže z toho dokázali vytĺcť nejaký kapitál, ale aj to obrátia proti zradcom. Čo sa týka mobilizácie, tak tá je naozaj kladivom na 5. kolónu, lebo všetci agenti či už s dvojitým občianstvom alebo bez, utekajú v húfoch z Ruska a ich ženy a ostatní príbuzní sa pekne zdiskreditovali na protestoch voči čiastočnej mobilizácii. Skrátka, poriadne sa odkopali.

Peter Pato sa pýtal:

Zdravia ti Oracle.

Spustenie čiastočnej mobilizácie v Rusku je súčasne aj začiatkom likvidácie podpindosnikov v Rusku? Začne sa s odstraňovaním liberastov z dôležitých postov v riadení štátu? Nakoľko a ako rýchlo to začne ovplyvňovať situáciu aj tu v strednej Európe?

S pozdravom Peter.

Zdravím, odpoviem na poslednú otázku, lebo na predchádzajúce som už odpovedal vyššie. Prejaví sa to pomerne rýchlo, lebo vnútorná reálna politika už bude jednotná a tým pádom ruské vedenie môže pozornosť viac upriamiť na to, čo sa deje na hraniciach.

Yesi sa pýtal/a:

Mysleli sme si, že pád Európy už bude rýchly a nezastaviteľný. Že Európania (a nielen oni) sa čoskoro začnú mať tak zle, že sa budú musieť konečne masovo vzbúriť. No nič tomu nenasvedčuje a čítam(e) správy o tom ako Francúzsko, Nemecko, Česko, ale aj my otvárame ďalšie reaktory a (vraj) zvyšujeme výrobu el.energie a že ceny energií, plynu, ropy (vraj) pomaly klesajú. Píše vôbec v tomto ten “Pátos bez dát” tentoraz aspoň trochu pravdu?

Čo sa to stalo a kto má v tom prsty? Myslel som si, že elita nás už chce rýchlo doraziť.

Nezdá sa to a hoci k tebe sa to určite nedostalo, v západnej Európe sú protesty prakticky na dennom poriadku, v Taliansku pália účty za elektrickú energiu a hovoria, že nebudú platiť; Briti odmietajú platiť tiež; ani Francúzi nie sú nadšení tými cenami energií a v Nemecku pred tým, než prebehla sabotáž na Nord Stream 1 a 2 prebehol protest na podporu povolenia ruského plynu. Takže korporátne a sociálne médiá, až na výnimky, tvrdo cenzurujú správy, ktoré sa nehodia do ich naratívu. Čo sa týka otvárania reaktorov, tak to je rétorika na upokojenie davu a oligarchov, ale príliš to nebude fungovať vo svetle nielen toho, že ceny budú stúpať, ale aj vo svetle toho, že kto takto zarobil na cenách a kto bol podplatený za to, aby tento ošiaľ dovolil.

A močiar a jeho okultné vedenie nás chce rýchlo doraziť, ale nejako im plány nevychádzajú, a to nielen trochu, ale všetky ich snahy sa obracajú proti nim, teda to nie je náhoda, ale umné riadenie.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

32 thoughts on “Otázky a odpovede č. 150

 1. ahoj oracle911, smeraci hlasovali za rozsirenie nato, ono by to nemalo prekvapovat kedze sa svojou oddanostou k nato a eu netaja, to je ale velmi v kontraste s ich retorikou, priamo povedane zavadzaju najma menej pozornych volicov, ja im to neodpustim, to je moj osobny postoj, pre mna racionalne vysvetlenie pre ospravedlnenie takejto politiky neexistuje, dokazes doverovat takymto ludom? fico sa prakticky nikam neposunul a novy smer je len iluzia

  Páči sa mi

  • @ numero,
   Netreba vidieť zlo, kde nie je.
   Načo má RF na seba vzťahovať všetko zlo od liberál fašistov, veď o ich neprijatí rozhodlo Turecko, nemôžu mu vyhovieť, lebo by popreli podstatu ich nastavenia štátnosti. Druhá brzda je nová Švédska vláda, ktorá už našla, článok ich ústavy “na vstup do aliancií je potrebný súhlas dvoch po sebe nasledujúcich vlád a parlamentov”, títo to neschvália a hubica vláda a vláda po nej dáva čas na 8 rokov. Fíni bez nich tiež nevstúpia. Máme bohužiaľ tak nízku suverenitu a načo by bolo dobré ťahať horúce gaštany za hore spomenuté štáty, taktiež hlasovaním dal najavo pindosom aj tak budete musieť jednať so mnou. V osobe RF vidím v takto nastavenej hre najlepšieho kandidáta na zastabilizovanie našej štátnosti, nenúťme ho aj my hlavou prerážať múr, škoda by ho bolo.

   Liked by 10 people

 2. Mňa len udivuje a prekvapuje, že ľudia stále skáču na tie isté hrable.
  Informáciu o hriešnom až nemorálnom hlasovaní o prijatí do NATO si môže každý sám a jednoducho rozanalyzovať.
  Stačí na to zdravý sedliacky rozum, nie je to žiadna jadrová veda.
  Vie si niekto vôbec predstaviť, že by Slovensko zablokovalo tie procesy okolo hlasovania nato?
  Viete si jasne predstaviť, že by temné kruhy, ktoré dokázali zrealizovať zničenie NS1 a NS2 alebo pád dvojičiek 11. septembra a iné strašné príbehy, že by tieto kruhy s úsmevom a demokraticky prijali zastavenie ich procesu?
  Už teraz je Slovensko na kolenách a bude horšie, už to pripúšťa aj Heger, zatiaľ len v zahraničných médiách. Želá si háda niekto, aby sa Slovensko dostalo nie že do stredoveku, ale do praveku? Želá si niekto občiansku vojnu každého proti každému? To je rovnako hlúpe informačné pole ako s tým vzdaním sa všetkých poslancov svojich mandátov, aby už nikto nemohol nastavovať zrkadlo súčasnej fašistickej nomenklatúre.
  Slovensko nemôže ísť do konfliktu so satanizmom napriamo, nemôže ísť hlavou proti múru, pretože skončí, bude vymazané.
  Toho, kto šíri takéto myšlienky, že sme mali jednoznačne zablokovať rozšírenie NATO o krajiny, ktoré už v ňom de fakto sú, ktoré konajú v maximálnej súčinnosti s krajinami NATO, toho človeka sa treba opýtať:
  Ty durag iľi vrag?
  Len nech sa tie krajiny zaradia do košiara teroristov aj de iure. Len nech sa stôl vyčistí. Všetko sa stane jasnejším.
  A našim deťom, rodičom, manželom, manželkám, priateľom a priateľkám, všetkých dobrým ľuďom Slovenska prajme iba mierové nebo nad hlavou. A pomáhajme si navzájom, vzdelávajme sa a šírme lásku.

  Liked by 9 people

  • dakujem za vsetky reakcie, ja chapem ze momentalne sme tak hlboko ze este aj fico posobi ako spasitel, on ale nie je nepopisany list preto som pri vykladoch o jeho taktike zdrzanlivy, nieco pripomeniem, redaktorka sa fica pytala ako vnima (pardon za to slovo) vyclenenie stedrych dotacii pre mimovladky, odpoved bola hladi mi to brucho, ja som vseobecne optimista a preto si nemozem dovolit ficovi doverovat, pre mna je len to co zrejme my vsetci pre neho, docasny nastroj

   Liked by 1 person

   • Ak máš čo i len jedného človeka, ktorého máš rád, ktorý Ti je blízky a nepraješ mu nič zlé ani nič tragické, nepraješ mu aby sa dostal do veľkého nešťastia až likvidácie, budeš vedieť, ako sa zachovať ďalej. Zbytočné reči spláchni do záchoda, už na nich nie je čas.

    Páči sa mi

    • Úplne súhlasím s Numerom. Sami tu x-krát opakujete poučku KSB – “po ovocí ich poznáte”. Fico už vyprodukoval dosť ovocia (mimovládky, podpora NATO, tvrdé jadro, zrušenie amnestií…). To, že je skúsený politik nemení nič na jeho doterajších činoch a zodpovednosti za to, kde sme dnes. Mi to pripadá, že pre niektorých tu, Fico môže urobiť hocičo proti národu a vždy sa hneď nájdu obhajcovia a zdôvodňovanie nejakými stratégiami, taktikami a neviem čím, že tak je to v poriadku a my tomu nerozumieme. Možno nerozumieme, ale tak to vidí bežný človek = raz za 4 roky volič.

     Liked by 1 person

     • Tak ešte raz:
      1. Fico nie sú mimovládky, to nie je jeho ovocie. Pri odmietnutí mimovládok i najvyššie postaveným osobám v politike hrozí koniec kariéry alebo rovno života.
      2. Podpora NATO je podpora EU. NATO je len vektor riadenia na 6. priorite v EU, kde je pridružených aj zopár vyšších prostriedkov riadenia. Podporovať EU a byť proti NATO je nezmysel.
      3. Odopretie podpory EU znamená automaticky značka fašista v MSM. To je naprieč celou Európou. Ak chce niekto byť súčasťou politiky a podielať sa na riadení svojho vlastného štátu, tak nebude tvrdiť opak, pretože bude neustále dokola vykreslovaný ako šialenec a vrah.
      4. Zrušenie amnestií bolo očividne výsledkom silného tlaku, ale nikto z nás nemá dosť informácií o skutočných dôvodoch. Okrem toho RF priznal svoju chybu.

      Zoznam vecí, ktoré RF dokázal zlepšiť a uhrať, je ďaleko dlhší, ako tieto nekončiace emotívne výlevy nechápajúcich reálny stav sveta, ktoré nezmyselne zapĺňajú webové diskusie na úplne iné témy. Náhoda to asi nebude.

      Liked by 5 people

      • Ad:
       1. Ten je ovocím Mečiara a Dzurindu. Mečiar ich pôsobenie neobmedzil (robili štvavú kampaň aj proti nemu) a Dzurinda zas ich priživil.
       2. A nepodporovať aspoň rétorikou na Slovensku momentálne je hlúposť, lebo väčšina ešte stále nechápe, že obe inštitúcie sú už po smrti.
       3. Síce pravda, ale zmena je prakticky za rohom.
       4. Áno priznal, a nielen k tejto chybe.

       Liked by 1 person

   • Ako dopadne taký nepopísaný list v politike? Stane sa obeťou okolností ako sa to udialo s Harabinom alebo mu prihodí niečo horšie. Takže môžeš tu prskať na Fica, ale keď odložíš to “leboFico” čo šíria tak liberál-fašistické médiá, ako aj ktovie kým kúpená a kontrolovaná akože alternatíva a zrátaš všetko, tak ti buď vyjde, že Fico momentálne nemá alternatívu alebo dokážeš, že niekto z teba urobil užitočného idiota s tvojím súhlasom.

    Liked by 3 people

    • neprskam na fica, opisujem realitu, na kolko sa to prelina s takymi alebo onakymi mediami netusim, mam vlastny usudok ku ktoremu som dospel hned po hlasovani, odmietam hypnozu ze sa nic nestalo

     Páči sa mi

      • to moze napisat kazdy o kazdom, v tomto pripade diskusia straca vyznam pokial je iny nazor ako tvoj spochybnovany takymito velmi tazko preukazatelnymi domnienkami, citatelia si spravia nazor a mozno sa aj zacnu bet s tebou nesuhlasit

       Páči sa mi

       • Tak začneme otázkou čo by získalo Slovensku a Ficovi keby zahlasovali za nie?
        Slovensku by to neprinieslo nič, lebo táto liberál-fašistická čvarga by to tak či onak odklepla.
        Ficovi by to neprinieslo aj v lepšom prípade nič lebo ty a tebe podobný notorický Ficobjci riadiaci heslom “leboFico” by ste štekali na neho kvôli niečomu inému (čo v skutočnosti nie je žiadna výhra) kvôli tomu, že ani za Boha nepriznali by ste mu nič pozitívne.
        Lenže realizovala by sa horšia varianta a to je totálny odpis Smeru a Fica, a nemám na mysli mediálnu propagandu, ale to, že na vyšších poschodiach moci by demonštroval totálnu inkompetenciu a nechápanie situácie, ako to robíš teraz ty.

        Čo sa týka tej údajnej domnienky, tak to nie je domnienka, ale diagnóza, lebo nesieš všetky príznaky infekcie myšlienkovým vírusom “leboFico” a toto ti bráni racionálne rozmýšľať.

        Liked by 2 people

    • Oracle píšeš na 100% správne, ale mnohí to tu nechápu. Fico zastavil migrantov a Istambul, vyvažoval to kecami o jadre. Vysúdil arbitráž so zdravotnými poisťovňami a Gabčíkovo. Vyvažovanie, nech si každý spomenie ako, nestačilo. Bol vykopaný sud s jedom a prišla odveta K+K. Odstúpil. Dovládli a získali tak 2 roky v prospech SR. Obvinenia slniečkárov mu nevedeli prisúdiť ani ho odsúdiť.
     Trestné ťaženie sa rozpadá ako domček z karát.
     Padol len ML, ktorý evidentne vedel veľa.
     Múdry hovorí: ” Počkaj času ako húska klasu.”

     Liked by 5 people

  • Čo sa týka Fica a jeho hlasovania, tak sa vyfarbil ako zbabelec a nie ako stratég. Bojí sa o svoj pokakaný zadok. Naviac, aj deti dal študovať do Rakúska – prečo? Je to človek bez chrbtovej kosti a Slovensko potrebuje chrbtovú kosť a práve taraz. Fico na štátnika nikdy nedorastie, je to len nemakačenko, ktorému sa nechcelo pracovať v profesii, ktorú si vybral (právo), ale žvanením si užívať spokojný život bez zodpovednosti a na úkor ostatných. Nedobre sa mi to píše, ale je to žiaľ fakt. Na prehliadke v Moskve dostal noty od Putina, ktoré sa pokakal vyplniť a ešte rošádu urobil s Pelém, ktorý na Petrohradskom fóre ukázal aký je idiot aj s tou svojou angličtinou miesto ruštiny. Takže nie priatelia, nevoľme zas menšie zlo, ale hľadajme už konečne dobro. Máme nato ešte dosť času, ale hľadajme a vyberajme dobre a posúvajme vedomosti tým, ktorí o ne stoja a podporujme ich a neváhajme sa podeliť hoc aj finančne na utváranie skupín s rovnakým názorom a vygenerujme spomedzi seba tzv. “zásadového vodcu”, ktorý zjednotí slovač k ľudskému správaniu sa a nebude pokakaný niesť zodpovednosť. Ja osobne za Fica už nedám ani deravý groš ani za tú partičku nemakačenkov okolo neho a ospravdlňujem sa všetkým ficovcom, no mňa sklamal.

   Páči sa mi

   • No , viete , tu nie je predsa problém Fico , ako to z Vašho príspevku vyplýva .
    Najprv si treba ujasniť , kto na Slovensku teraz vládne ? A tiež bol by veľmi dobrý nápad, mimochodom ja to tiež robím , čítam také knižky s názvom KSB. Tam človek nájde veľmi veľa odpovedi. A opakujem ja sa to tiež snažím robiť . A nehnevajte sa za formu tohto môjho príspevku ja to nemyslím zle.

    Liked by 3 people

   • Váš názor na Fica je dosť vyhranený … V niečom s Vami súhlasím a v niečom nie. Je fakt, že za Ficom pracovalo veľa rôznych “podnikateľov”, ktorí Slovensku nepomáhajú a myslia len na seba a na ľudí kašlú … Chvalabohu väčšina z nich prebehla za Pelleho, lebo Fica považovali za ukončeného … To mu v súčasnosti dosť rozviazalo ruky a mohol miesto ekonomiky začať viac riešiť štátnictvo. Ak niekto pracuje vo veľkej firme vie, že lepšie je, ak firmu vedie niektorý z vrcholových manažérov, ktorý sa na svoje miesto vypracoval zdola, aj keď nie je idálny. Najhoršie je, ak príde manažér “zvonku” – nepopísaný list papiera. Každý väčšinou do neho vkladá priveľké očakávania a zväčša na 100% sklame … Vedel by som o tom napísať knihu … Preto podľa mňa, by som sa nespoliehal na žiadneho “spasiteľa”, ktorý sa odniekiaľ objaví a zachráni Slovensko. Čaputová je jasný príklad našej katastrofy … Vybrať musíme z “figuriek na šachovnici” a ja hoci Fica za to, čo robil predtým, fakt “nemusím” a dosť ma trápi, že “oživil” Kaliňáka, ktorý s Počiatkom boli etalónom tunelovania podnikov, aj tak si myslím, že je to najlepšie, čo Slovensko má. Ak by som mohol, tak za to, čo robil predtým (skutok sa nestal), by som ho “prefackal”, ale určite zvolil.

    Liked by 2 people

 3. tak vdaka pan oracle,z poslednych diskuterov ste tu niektori z rodu-lebo fico,toto takto komentovala aj jedna novinarka na hl spravach,napisala som jej,ze ci jej nestaci,ze na slovensku mame 50 politickych stran,ci je potrebne este viac rozostvavat slovensko,myslim si,ze fico konal aj kona v ramci svojich moznosti,a veruze ich vela nemame,pretoze akosi citim,ze tazke casy este len zacinaju,no tak-ak prezijem 4 mesiace tak by som mala 88,pamatam nielen vojnu,ale aj tie casy po-listkovy system na potraviny,textil,.a ine denne potreby

  Liked by 1 person

 4. Ohľadom R.Fica a jeho hlasovania: dajte si dokopy všetky príspevky tu a pod predošlým člànkom o Ficovi, pozorne si vypočujte to video tv Slovan s Harabinom a Huliakom a pochopíte, čo Fico robí. A myslím si, že Harabin to už pochopil.
  Dám jednu indíciu: demonštràcia, ktorú organizačne so svojimi kapacitami zabezpečil SMER… Ak pochopíte ten signál tohto kroku, pochopíte aj to hlasovanie. A spojte si to ešte so základným problémom SMERu, na ktorý neustále poukazuje jak Jox tak Nikita: kàdrové výťahy.
  Včera, keď som pozeral ten rozhovor Huliaka a Harabína v TV Slovan, mi prišla taká zaujímavá myšlienka. Nebudem ju ešte prezentovať, potrebujem si to overiť, a ak uvažujem spràvnym smerom, tak aj tak bude potrebné ešte zvážiť načasovanie ozvučenia.
  Preto aj vy, ktorým to doťukne, poprosím, nechať si to zatiaľ pre seba a nezverejňovať.

  Liked by 2 people

 5. este pridam k mojmu prispevku vyssie,vidim akoby niektori spoluobcania zili mimo realu,ale akoby ich sucastou bolo okolo 2 metre stvorcove,nepocuju,nedovidia,nevedia stravit,niekedy treba brat aj nestravitelne veci ako sucast-oj oj ,co som ja vsetko prezila,ake obdobia,vsetky nase rezimy od vojny doteraz,nevraciam sa k zlemu,treba sa nam pozerat co bude zajtra, nemame velmi na vyber,a ked tak pozrem na ficovu cinnost v bruseli-2 kroky vzad,aby mohol urobit 1 dolezitejsi pre slovensko vpred,niekedy to bolo na hrane noza,nechcem byt expresivna-ziletky,vsetko rychlo zabudame,mozno su ludia,ale nie kazdy sa vie obracat v tej mlake,a niekoho strcite do politiky s nadejou-a on sa tam zmeni na nepoznanie,proste v tom nevie chodit,alebo sa ukaze hamizny

  Liked by 1 person

 6. Ohľadom hlasovania vstupu do NATO som bol tiež rozčarovaný. Ale povedal som si Švédsko a Fínsko je vlastne západ a uvidíme ako sa vyjadrí k UA. A samozrejme mam tu vás 🙂
  Ďakujem za vaše príspevky.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s