Most medzi východom a západom a Róbert Fico

Ak by som nemal úctu ku našim cteným čitateľom a šiel by som na vlne priemerného čitateľa nočníka N, názov by bol Most medzi východom a západom a znova do p*če ten sku*vený Róbert Fico. Prečo?

Bývalý mainstream a hodne veľa trollov na oboch stranách začala dalšiu hystériu. Róbert Fico vošiel do oplotenej ambasády na Hviezdoslavovom námestí prednými dverami. Nie zadnými, ale prednými. Je to lokaj, voličom SMERu nevysvetlíš, zradca národa! (aby som citoval pár hysterickych výlevov)

Tak skúsim asi takto osviežiť pamäť. Na blogu, kde mám tú česť, publikovať, pre ctených čitateľov články ako Po Vašej viere bude Vám, 14 dní, Energia snívania, v ktorých autor nielen vyzýval na to, aby ste sa snažili pomôcť štrukturno-bezštruktúrnym spôsobom ovplyvniť tok dejín, ale aj, aby ctení čitatelia dostali informaciu o tom, ako myšlienky, ktoré sú v toku dejinného koryta v rámci Božieho zámyslu, môžu zmeniť tok dejín. To povestné mávnutie motýlích krídiel, ktoré dokáže spôsobiť búrky, tisíce kilometrov od motýľa.

V našom článku, ktorý bol sice venovany pápežovi, ale jeho myšlienke Mostu medzi vychodom a západom sme vyjadrili nasledovnú tézu, citujem doslova:

Ak by ministri, zodpovední za smerovanie zahraničnej politiky Slovenskej republiky, ako aj obrannej politiky štátu boli zodpovední za vytvorenie neutrálnej pôdy pre stretnutia všetkých strán konfliktu tak, aby bolo pokračované v misii Vašich dvoch kardinálov slovenským diplomatickým zborom s cieľom vytvorenia pôdy na dohovor, bolo by Slovensko miestom, na ktorom by bolo možné utrpenie tohoto konfliktu nasmerovať ku dohode a ukázať príklad víťazstvo srdca a Božej lásky nad mečom a konaním diabla, žiadajúceho krvavú obetu.

Týmto by zároveň otvorilo možnosť byť mostom medzi Východom a Západom a tak, ako za čias Cyrila a Metoda byť znova poslom Božieho slova a holubice mieru. A mostom mimoriadne potrebným, pretože momentálny výhľad Európy, podľa Slovenskej akadémie vied hovorí o tom, že sankcie, ktoré Európska únia uvrhuje v rámci konfliktu na Ukrajine, poškodzujú Európsku úniu a všetkých jej členov v pomere 3:1 až 5:1. Preto si myslíme, že pravé dlhodobé utrpenie a neutíchajúce konflikty na úrovniach vojenských, medicínskych, ekonomických, faktologických, ako aj ideologických, kedy sa štáty klaňajú zlatému teľaťu rastu a konzumu a odmietajú počuť Božie slovo, pripomínajú obraz mohutného stromu, zoschnutého vekom, ktorý sa napína a je pyšný na svoju veľkosť, no nepočuje šumenie vetra vo svojej korune, ktorý ho svojou silou zlomí  ak nenájde v sebe silu ohnúť sa a nájsť cestu mieru a pokoja pre žive bytosti na ceste životom.

Čo sa stalo dnes, bolo publikované SMEROM na ich kanáloch sociálnych sietí:

pripomeniem ctenému čitateľovi jeden deň na konci leta 2022.

1. Čaputová a Heger urobili “oslavy SNP” s Pellem a s nemeckým veľvyslancom, ktorého národ bol nástrojom na zničenie 21 miliónov obyvateľov ZSSR. Samozrejme oslavy boli s vylúčenim verejnosti, odstreľovači sa za verejnosť nepovažujú, preto tam pritomní boli.

2. Róbert Fico a SMER vytvoril alternatívne oslavy SNP (musim vysvetľovať, že to bolo vyhlásenie vojny na 1. priorite zovšeobecnených prostriedkov riadenia?) s p. Bratčíkovom a dalšími veľvyslancami byvalého ZSSR

3. Boli vyhlásené po referendách 4 nové regióny RF. RF zmobilizovala zálohy, vymenila velenie a taktiku z velenia jednotlivych frontov na jeden front a jedno velenie. A ukrajinskí (a zahraniční) vojaci sa premieňajú na popol a mŕtvoly v rekordnom čase, ukrajine hrozí reálny matovičov blackout nielen elektriny, ale aj vody a jedla. A to znamená potenciálnu smrť miliónov.

4. Ukrajinská banda pod taktovkou SŠA a iných spojencov z NATO/OTANu kde vojna znamena mier a mier vojnou (preto ten zrkadlový názov), zobrala kompletné bojaschopné zálohy a chce zaútočiť a vziať Cherson. Dôvodom sú americké voľby, tzv. primárky, kedy sa ukáže, kto bude pri moci o 2 roky.

5. RF a Bielorusko má na hraniciach nachystaných 482 lietadiel a vrtuľníkov (info spred 2 tyždňov), pripravených na boj a lacné drony Lancet a iranske Shahídy 2, teda nazvané Geraň 2, lietajú a ničia PVO ukrajiny, lebo táto nie je schopná reagovať na tieto pomalé “mopedy” bez tepelného vyžarovania. A tak vybuchujú sklady, radary a odpaľovacie rampy a keď ukrajinci na “mopedy” pošlú stíhačky, na 280km ich zostrelia PVO RF.

6. VKS RF ničia energetickú infraštruktúru ukrajiny a jej 30% zničenie znamená už teraz vyradenie civilného obyvateľstva vo veľkom od tepla, vody, svetla a možnosti varenia pre deti. Keď ukrajinsko-zahraničné jednotky budú pripravovať útok na Cherson, čo je už časť RF, zlikvidujú potencialne VKS RF ešte viac uzlov, železníc, mostov, elektrární, priehrad a teplární.

A v tejto situácii, keď NIKTO nerokuje, lebo Američania nie sú ochotní rokovat s Rusmi a Rusi vedia, že rokovať s ukrajincami nemá zmysel, príde iniciatíva Róberta Fica. A zaroveň bečanie oviec a platených trollov o zrade…

– rokovania s americkou stranou hotové

– rokovania s ruskou stranou /pripravené

Či autori vnukli myšlienku SMERu, počúval pápez, alebo len spoločný egregor pošepol autorom to, aby si cezeň vypočuli myšlienku Róberta Fica, s ktorou plánovali už vtedy, keď vznikol článok, je nepodstatné. Podstatné je, že vzniká potenciálny most. Most medzi východom a západom, zlatý most, po ktorom môžu prejsť všetci k mieru. Preto v našom egregore existuje rozprávka Zlatá krajina.

Kazdopádne po Slovenskom národnom povstaní, ktoréhonodkaz postavenia sa svetovému hegemonovi tej doby, Hitlerovskému nemecku, sa rysuje ďalší podobný scenár. Nonuž nie na 6tej priorite zovšeobecnených prostriedkov riadenia, ale na 1. priorite a to je dobre.

Buďte zdraví a blaho želám

Jox

V posledných 2 týždňoch po dlhom čase zasa vial vietor ob deň striedavo oboma smermi na zapad aj na východ.

37 thoughts on “Most medzi východom a západom a Róbert Fico

 1. Super, tak nech sa iniciatíve Smeru zadarí. Ľudia, ktorí to okamžite odsúdili bez znalosti veci sú tí, ktorí si idú nabehnúť akurát tak na ďalšie vidly. Žijú hlboko v minulosti, ich chápanie je povrchné a pochopenie minimálne resp. úplne absentuje. Týmto škoda aj čokoľvek vysvetľovať. Zostáva len veriť že situácia sa otáča a títo nýmandi (hlavne mierené na patriotov, konzervatívcov a národne orientovaných …) zostanú v podstatnej menšine. Držme si k tomu palce.

  Liked by 7 people

 2. ..a my ľudia znalí a pripravení pomôcť Božiemu zámeru vytvoriť pokoj a mier vo svete.. si zatiaľ na znak solidárnosti dajme “do okna” slovenský znak štátnosti, či už vo forme zástavy alebo štátneho znaku. 😉

  Liked by 3 people

 3. Zdravim,

  Robko to dobre povedal, treba hovorit s oboma stranami konfliktu…Usa aj Ruskom
  Nechcem jeho pracu podcenovat, ale stale si nesplnil zakladnu ulohu- viziu a narodohospodarsku strategiu Slovenska. Minule som pozeral nejakeho( slovenskeho) financneho poradcu, ci analytika, taky no name ale pomenoval to uplne presne.
  Ked moze mat dlhodobu strategiu rozvoja taka mala obec ako napr. Abelova kde lisky davaju dobru noc sliepkam vo dvore a obcas je v tom dvore aj maco… A spracovanu na vymakanej korporatnej urovni. A na Slovensku( a nielen tu , , ale aj v Cechach) sme prafrazujem “krmelec pro Německo”(Švihlikova) a čakáme ako o nás rozhodnú iní.Mierotvorca je pekné povolanie, keď si splním domáce úlohy. Robo žiadnu víziu neponúkol a voľby sa blížia. Kto nemá cieľ, pracuje v prospech cieľov niekoho iného.

  Ale, aby som nekritizoval iba, možno išiel vybavovať “krytie veľmocí” pre Slovensko po voľbách, lebo možno ako také už nemá krytie…A potom je to priorita.

  Páči sa mi

  • V tomto nesuhlasim s tounodrazovou plochou aj keď po faktologicko-logickej stránke sa nedá nic vytknúť.
   Pokiaľ sa upokoji ten konflikt, upokoja sa aj hlavne ukazovatele v únii a hlavne na slovensku. Ekonomické aj sociologické. Tym prudsie ale potom budu ľudia reagovať na prečiny terajsieho Hegerovho potulného cirkusu (vratane kratkeho bačovania Pelleho manéže). A ak sa podarí naštartovat dialóg, Robert Fico zaslužene voľby vyhrá. Ak rokuje o suverenite Slovenska a jej podpore u oboch hráčov, čo podporuju rokovania o bode 1, este lepšie. Lebo poliaci maju krvavé oči a pusy. A madari toto nemôžu robiť. Ale môže opozicia, ktora nie je vo vláde, a preto to nebude oficiálne dráždiť eu, ale môže mat dosť silný efekt.
   Co aa tyka narodnohospodarskej stratégie, poviem otvorene Lacovi Kamenickemu, to berte, ako dohodu, aj s navrhmi riesenia vektora cieľov.

   Liked by 5 people

  • Mám k danej iniciatíve Smeru dve poznámky:
   Prvá sa týka skutočnosti, že tým Fico aktívne vstupuje do globálnej politiky, do riešenia konfliktu medzi Amerikou a Ruskom. Výborná idea „protivojnového štváča“, obsahom aj postupom. No spomeňme si na iniciatívu a reálne kroky Mečiara, ktoré urobil na riešenie Juhoslovanského konfliktu medzi Srbskom a Chorvátskom. Stálo ho to, chválabohu, iba politickú kariéru; výbušnina bola len na dvere domu. Ficovi držím prsty. No nastal čas, aby už reálne vyriešil svoju vlastnú bezpečnosť. Spektrum dez+informácií z vyšetrovania udalostí na Zochovej už naznačujú veľmi veľa. A musí si dávať pozor aj na „voľné pohybovanie sa v dave“ (agresivita ľudí z objektívnych príčin narastá).
   Druhá poznámka sa týka skutočnosti, že autorom mierovej iniciatívy je vlastne podpredseda parlamentu i Smeru p. Blanár. Na tlačovke Smeru k danej iniciatíve som ho nevidel. Možno ani nemohol, no v tomto človeku sa nevyznám. Obávam sa, aby sa táto iniciatíva Ficovi nevymkla z rúk, nebolo by to prvýkrát, a za mnohé chyby sa už ospravedlňoval. Totiž nie všetci „pellegrínovci“ prešli do Hlasu.

   Liked by 2 people

 4. Tu je Ficova dnešná tlačovka, kde sa venuje aj tejto téme. Tým, že o stretnutiach s amikmi a rusmi dokopy nič nepovedal, povedal viac než dosť…https://veci-verejne.sk/tb-poslaneckeho-klubu-smer-sd-aktualne-politicke-otazky/

  Liked by 2 people

  • Ja vám to poviem teraz bez servítky. Teraz je rok 1942 (2022) a prebieha bitka o Stalingrad. SNP 1944 (2024).Dôsledok v roku 1945 (2025) pádne Slovensko. Potom v roku 1945 (2025) v znikne Československo. Robert Fico = ( Gustáv Husák). Dejiny sa opakujú. Obaja štátnici zachraňovali Slovensko (Československo)…🌞

   Liked by 1 person

   • Vedia pán vlk, dobre vedia, ale odkiaľ nepovedia (Milan Rúfus)
    Viete, že vojny dneška sa chvala Bohu bojujú aj na vyšších prioritách?
    Matrica dejov je odlišná:
    – zapadná europa sa znova vzdala. Nonteraz za to zaplatila a bude platit este tcrdu daň, pretoze druhy marsxhalov plán nebude
    – Slovensko malo najtvrdší odpor z krajín európy. A nie, že nie. Mali sme pri obsadenej vláde, parlamente po uspesnom puči aj v paláci, vsade cudzích, napriek tomu, napriek cenzúre, vyhadzovom a stihaniam, cenzure a vypinaniam, experimentoch a donucovaniach, sa podarilo skupinám po celom Slovensku tlačiť proti, pomáhať si, formovať pokoc, menit rozhodnutia, prisposobovat si lokálne “nariadenia”, obchadzat ich a hlavne davat von každu novu informáciu a postupne bezvláda, ako aj hoaxy duhového admina z rajky prehrali na informačnej, teda 3tej priorite riadenia. Ludia stale viac začínaju chapat a ucit sa sami, lebo videli priklady, ako sa to dá…
    A to je ina matrica, ako keď predprogramovaná spravodlivosť v egregore naroda poslala mojho deda na vychod, bojovat proti fasistom. Nase zbrane boli vedomosti, nie pušky a guľomety.

    Husák nezačal pokus o vyjednanie mieru. Veru nie. Vidíte uplne inú matricu, ako ja.
    No vaše videnie má pramálo spoločné s realitou.
    Toto je vojna SŠA a Britského močiara s Ruskom na 6tej, 5tej, 4tej priorite, kde na prvé tri už nedočiahne.
    Toto je ale aj vojna SŠA a Britského močiara voči EU, teda nemecku a francuzsku na 5-1 priorite, pretoze tie ovladaju cez Brusel.
    Je to tiez vojna SŠA a britského močiara voči Číne, strednej Ázii a Indii s Pakistanom. Tam dočiahnu plus minus na tretiu prioritu, ostatné im miešajú nébozenské zvyky. zvyšok je obsadeny už narodne.
    Vyhladzovacia vojna ruského národa sa nekoná. bola stopnutá este Zacharcenkom a za to ho zabili. No matrica je uplne iná.
    Robert Fico zopakoval pane inu matricu. A nastartoval ju parádne. Ja uz viem, ktorú, no nedám to este verejne, aby to neohrozilo priebeh a hlavne vysledok.
    No 2 svetová sa neopakuje a ani sa opakovať nebude.
    Už žiadna genocída. Už žiadne atomové zbrane…

    Liked by 9 people

    • Keď som začiatkom roku 2022 napísal na tomto fóre že Rusi napadnú Ukrajinu všetci ma brali z rezervou… podľa vašich predpovedí dolár mal padnúť a on betar posilňuje… Močiar je neskutočne silný a zatiaľ riadi celý svet herec za oponou…a viete kto je tento herec umelá inteligencia…

     Páči sa mi

     • svet sa nechcel dostat do rizika atomovej vojny a zaniku civilizacie, vsak?
      Ked to dohnal mociar tak daleko, uz to musi korigovat kissinger a spol, inak zhoria vsetci…
      Ste mozno nezachytil Burlu, ako povedal, ze Putin hodil vidly do nwo prave tym, ze zmenil atomovu doktrinu a zaroven dal pozoadavku zaruk…
      Ze to zatoahnu do va bank nikto nechcel.

      Dolar oslabuje, panovi dovolim pripomenut dve veci. Kutz dolara vs euro je manipulovany jedinou neregulovaniu burzou, tou s energiami.
      Kurz dolar vs rubel – dolar oslabuje. pan sa moze presvedcit na burze v moskve
      Kurz dolar voci yuanu detto. a cina poziadala banky o pripravu na zbavenie sa usd v rezervach.
      Saudi zacali akceptovat yuan a rubel a poslali aleepy joa tam, kam spnko nesvieti s dolarom….
      mam pokračovať?
      Neviem, kolko krat mame opakovat, ze aj ked su procesy v behu a uz je to podpilene a pada to, inercia celosvetoveho 9bchodneho kolosu nesmie spadnut, musi byt pretvorena. co ste cakal. Ze zo dna na den nebude uz nic? aj to sa moze stat pri velkom vektore chyby riadenia, ale 3/5 obyvatelsyltva planety su uz, aspon ciastocne chranene aesan bankou a bankou brics, vsak?
      Ak by bol mociar taky silny, neboli by v rusku 4 nove oblasti.
      Chytrácili oni a chtrácil Boh. No Boh je najväčší z chytrákov…
      to na margo umelej inteligencie…

      Liked by 5 people

 5. “…lacné drony Lancet a iranske Shahídy 2, teda nazvané Geraň 2, lietajú a ničia PVO ukrajiny, lebo táto nie je schopná reagovať na tieto pomalé “mopedy” bez tepelného vyžarovania. A tak vybuchujú sklady, radary a odpaľovacie rampy a keď ukrajinci na “mopedy” pošlú stíhačky, na 280km ich zostrelia PVO RF.”
  Vzpomínám si, je to tak 1-3 roky zpět, kdy při nějaké příležitosti Zeman zahlásil, že by – mimo jiné – doporučoval Armádě ČR, aby do výzbroje přijala (vzdušné) drony. Všichni se mu tehdy smáli, protože si představovali něco jako americké velkodrony Predator/Reaper, Avanger nebo Global Hawk (poslední 2 velké skoro jako normální proudové letadlo, akorát bez pilota) apod.

  Páči sa mi

 6. Pozrel som si fotky z oboch jednaní a zaujímavé je aj podanie rúk, američanovi visí na ruke barla, naopak ruský veľvyslanec našim doslova naťahuje ruku na jednej fotke (tak som si i spomenul na obraz od Michelangela).

  Liked by 1 person

  • Ja somnsi všimol este jednu vec. Hovorili spolu General Šojgu a ten jeho USÁcky náprotivok. Médiá ticho, len kratka správa, análytici vrátane Saňu že veď a čo, keď sa rozprávali…. Ehm, kto pospája body postupnosti, pochopí, kto nie, bude len krutiť hlavou a …. Najviac ma sklamalo asi toľko, že si to nevšimol V. Mečiar a nespojil to na SV v piatok.

   Páči sa mi

   • Mne je už jasne že dohoda už prebehla medzi USA a Ruskom, teraz je na Fica aby sme neboli pod maďarmi. Vatikan ovlada Orbana a Matoviča, oni chcu ovladať RakuskoUhorsko. Chazin povedal že už Vatikan prehral lebo to bola jeho akcia dostať svojich ludi z Azovstavu ,ktorych on platil. Ale dohody prebiehaju a môze sa stať ze stroskotaju ako Krymsky most. Veľa inych dolezitých vecí na stretnutí Klub ulica pravda.

    Liked by 1 person

   • Všimol som si ten rozhovor.
    A možno si to všimol aj V.Mečiar. Netreba všetko ozvučovať.
    Postačí, ak budeme ozvučovať a energeticky posilňovať myšlienku mierového riešenia, ktorú R.Fico odprezentoval ako dôvod jeho návštevy veľvyslancov.

    Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s