Kto nechápe či zabudne udalosti z dejín….

Dnes asi cteného čitateľa predstavím dvom aspektom, o ktorých som v posledných dňoch uvažoval a o niektorých z aspektov som, ako je to už zvykom, diskutoval s kolegami z komunity. Najskôr mi ale dovoľte Vás upozorniť, že to, čo budete čítať v prvej časti šikmým písmom, teda kurzívou je, doslovný preklad článku jedného fašistu. Nie, nezobral som výňatok zblytku psychologického mrzáka Adolfa H. s názvom môj boj, ale vzal som článok, ktorý napísala žena, žena fašistka. V druhej časti je potom citovný kurzívou článok veľkého človeka slovenskej medicíny. Ale späť ku prvej časti článku.

Fašizmus je definovaný podľa Wikipédie, ako citujem:

Fašizmus je krajne pravicová, autoritárska, ultranacionalistická politická ideológia a hnutie, charakterizované diktátorským vodcom, centralizovanou autokraciou, militarizmom, násilným potláčaním opozície, vierou v prirodzenú sociálnu hierarchiu, podriadenosťou záujmov jednotlivca záujmom pre dobro národa a rasy a silné podriadenie sa spoločnosti a ekonomiky.

Tou fašistkou je pani Emily Oster, profesorka na Brown University v SŠA. Tu nájdete pôvodný text, ktorý som preložil a dávam ho sem.

* * *

Vyhlásme pandemickú amnestiu

Musíme si navzájom odpustiť to, čo sme urobili a povedali, keď sme boli v tme o COVIDe.

Autor: Emily Oster

V apríli 2020, keď som nemala čo robiť, moja rodina podnikla obrovské množstvo túr. Všetci sme mali na sebe látkové masky, ktoré som sama vyrobila. Mali sme rodinný signál rukou, ktorý by osoba vpredu použila, keby sa niekto blížil po ceste a my sme si potrebovali nasadiť masky. Raz, keď sa iné dieťa dostalo príliš blízko k môjmu vtedy 4-ročnému synovi na moste, zakričalo na ňu „SOCIÁLNE DISTANCOVANIE!“

Tieto preventívne opatrenia boli úplne scestné. V apríli 2020 sa nikto nenakazil koronavírusom tým, že prechádzal okolo niekoho iného. Vonkajší prenos bol mizivý zriedkavý. Naše látkové masky vyrobené zo starých šatiek by aj tak nič nedokázali. Ale vec je taká: nevedeli sme. Uvažovala som o tomto nedostatku vedomostí vďaka triede, ktorú spoluvyučujem na Brown University o COVIDe. Strávili sme niekoľko prednášok, aby sme prežili prvý rok pandémie a diskutovali o mnohých dôležitých rozhodnutiach, ktoré sme museli urobiť v podmienkach obrovskej neistoty.

Niektoré z týchto možností dopadli lepšie ako iné. Aby som uviedla príklad blízky mojej vlastnej práci, objavuje sa (ak nie všeobecný) konsenzus, že školy v USA boli zatvorené príliš dlho: Zdravotné riziká šírenia sa v škole boli relatívne nízke, zatiaľ čo náklady na zdravie študentov, to aby sa mali a na vzdelanostný pokrok boli vysoké. Najnovšie údaje o strate učenia sú alarmujúce. Ale na jar a v lete 2020 sme mali len záblesky informácií. Rozumní ľudia – ľudia, ktorým záležalo na deťoch a učiteľoch – sa zasadzovali na oboch stranách znovuotvorenej debaty. Ďalší príklad: Keď vakcíny vyšli, chýbali nám definitívne údaje o relatívnej účinnosti injekcie Johnson & Johnson v porovnaní s možnosťami mRNA od spoločností Pfizer a Moderna. mRNA vakcíny zvíťazili. Ale v tom čase bolo veľa ľudí v oblasti verejného zdravia buď neutrálnych, alebo vyjadrovali preferencie J&J. Tento omyl nebol hanebný. Bol to výsledok neistoty.

Je zrejmé, že niektorí ľudia mali v úmysle zavádzať a robili veľmi nezodpovedné tvrdenia. Pamätáte si, keď komunita verejného zdravotníctva musela stráviť veľa času a zdrojov naliehaním na Američanov, aby si nepichali bielidlo? To bolo zlé. Dezinformácie boli a zostávajú obrovským problémom. Väčšinu chýb však urobili ľudia, ktorí vážne pracovali pre dobro spoločnosti. Vzhľadom na množstvo neistoty bolo zaujaté takmer každé stanovisko ku každej téme. A v každej téme sa nakoniec ukázalo, že niekto mal pravdu a niekto iný sa mýlil. V niektorých prípadoch mali správni ľudia pravdu z nesprávnych dôvodov. V iných prípadoch mali prezieravé pochopenie dostupných informácií.

Ľudia, ktorí to z akéhokoľvek dôvodu pochopili správne, sa možno budú chcieť radovať. Tí, ktorí sa z akéhokoľvek dôvodu mýlili, sa môžu cítiť defenzívne a stiahnuť sa do pozície, ktorá nie je v súlade s faktami. Všetka táto chlácholivosť a defenzíva naďalej pohlcuje množstvo sociálnej energie a poháňa kultúrne vojny, najmä na internete. Tieto diskusie sú vyhrotené, nepríjemné a v konečnom dôsledku neproduktívne. Tvárou v tvár toľkej neistote, mať niečo v poriadku malo veľký prvok šťastia. A podobne to, že sa niečo pokazilo, nebolo morálnym zlyhaním. Zaobchádzanie s výberom pandémie ako s prehľadom výsledkov, na ktorom niektorí ľudia nazbierali viac bodov ako iní, nám bráni v napredovaní.

Musíme tieto boje odložiť a vyhlásiť pandemickú amnestiu. Môžeme vynechať úmyselných poskytovateľov skutočných dezinformácií a zároveň odpustiť tvrdé výzvy, ktoré ľudia nemali inú možnosť, ako uskutočniť s nedokonalými znalosťami. Okres Los Angeles zatvoril svoje pláže v lete 2020. Ex post facto to nedáva väčší zmysel ako pešie túry v maskách mojej rodiny. Musíme sa však poučiť z našich chýb a potom ich nechať ísť. Musíme si odpustiť aj útoky. Pretože som si myslela, že školy by sa mali znovu otvoriť, a tvrdila som, že deti ako skupina nie sú vystavené vysokému riziku, bola som nazvaná „zabijak učiteľov“ a „génocidaire“. Nebolo to príjemné, ale pocity boli vysoké. A rozhodne nemusím tento čas rozoberať a prehodnocovať po zvyšok mojich dní. Posunúť sa ďalej je teraz kľúčové, pretože pandémia spôsobila veľa problémov, ktoré musíme ešte vyriešiť.

Výsledky testov študentov ukázali historický pokles, viac v matematike ako v čítaní, a to viac u študentov, ktorí boli na začiatku znevýhodnení. Musíme zbierať údaje, experimentovať a investovať. Je doučovanie s vysokým zhustením dát viac alebo menej nákladovo efektívne ako predĺžené školské roky? Prečo sa niektoré štáty zotavili rýchlejšie ako iné? Na takéto otázky by sme sa mali zamerať, pretože ich zodpovedaním pomôžeme našim deťom zotaviť sa.

Mnoho ľudí v posledných rokoch zanedbávalo svoju zdravotnú starostlivosť. Predovšetkým rutinná zaočkovanosť detí (proti osýpkam, čiernemu kašľu atď.) je výrazne nižšia. Namiesto toho, aby sme diskutovali o úlohe, ktorú pri tomto poklese zohrali správy o vakcínach proti COVID, musíme všetku energiu vložiť do opätovného zvýšenia týchto sadzieb. Pediatri a úradníci verejného zdravotníctva budú musieť spolupracovať na dosahu komunity a politici budú musieť zvážiť školské mandáty.

Štandardné príslovie hovorí, že kto zabudne na históriu, je odsúdený si ju zopakovať. Ale zaoberanie sa chybami histórie môže viesť aj k opakujúcej sa slučke skazy. Uznajme, že sme urobili komplikované rozhodnutia tvárou v tvár hlbokej neistote, a potom sa pokúsme spolupracovať na budovaní späť a napredovaní.

Emily Oster je ekonómka na Brown University. Je autorkou knihy The Family Firm: Data-Driven Guide to Better Decision Making in the Early School Years and Expecting Better: Prečo je konvenčná tehotenská múdrosť nesprávna — a čo skutočne potrebujete vedieť.

* * *

Psychologický mrzák Adolf by to pravdepodobne nenapísal lepšie. v podstate žiadate nasledovné. Uznať vám, ktorí ste ostrakizovali, vyzývali na lynč, vyzývali na vyhadzovanie zo škôl, práce, vás, ktorí ste tým iným nadávali, vyhrážali sa a ponižovali, máme vám uznať, že bolo v poriadku. Vravíte, že nie? Váš časopis, a pár titulkov za posledné roky.

Máme Vám dať amnestiu,

 • pretože ste nevedeli, tak ste sa napadali slovne aj deti,
 • pretože ste nevedeli, tak ste zatvárali školy,
 • pretože ste nevedeli, tak ste poškodzovali deti,
 • pretože tí hore nevedeli, tak robili zlé rozhodnutia,
 • pretože ste nevedeli, diskusie s tými, ktorí sa postavili na inú stranu a vedeli, sú nezmyselné rozdúchavanie emócií,
 • dezinformácie boli a sú problém, aj keď mali pravdu, stále to boli len dezinformácie,
 • Ak aj niekto pravdu mal, aj počas celej doby, bolo to len šťastie, nemalo to nič spoločné s vedou a iným pohľadom na svet,

Emily, smrť miliónov živých a teraz aj vysoká smrtnosť ešte nenarodených detí je dôsledkom. Aj vy ste zodpovedná. A NIE, neuľavím vášmu svedomiu a vašej čiernej, zhnitej, temnej duši, ktorá volá po amnestii. V Norimbergu tiež hovorili, “Ich habe nicht gewust”

Aj vy ste vinná. Aj všetci tí, ktorí ste v práci nútili zamestnancov do pichania smrteľného jedu. Aj všetci vy, ktorí ste nútili ľudí, všetky smradľavé čierne zatuchnuté duše, ktorí ste presviedčali iných, že si majú ísť dať pichnúť smrteľný jed. A tí, ktorí ste ho nechali pichnúť svojim deťom, ste vinní.

Ste vinní. Tu je dôkaz, dostatočujúci pred Bohom aj pred súdom, predložený ďalším z odborníkov a človeka s veľkým srdcom, ktorého ste šikanovali, robili mu prieky a on napriek tomu hovoril vždy tak, ako mu velil princíp primum nihil nocere. MUDr. Ján Lakota CSc, na blogu JUDr. Petra Weisa…Dovoľte citovať tiež doslovne, tu je zdroj na akw.sk/blog

* * *

S protein je za útokmi na mozog

V časopise  Molecular Psychiatry (www.nature.com/mp , 5 ročný impact factor 14.153) bol 01.11.2022 publikovaný článok „SARS-CoV-2 drives NLRP3 inflammasome activation in human microglia through spike protein“. Laikovi tento názov veľa nepovie, ale ľuďom, ktorí aspoň trochu rozumejú molekulárnej biológii, či medicíne sa doslova zježia vlasy. Autori (voľne preložené) hovoria o tom, že (v laboratóriu skonštruovaný vírus) SARS-CoV-2 spôsobuje aktiváciu zápalového procesu v ľudskom mozgu práve skrz spike proteín. „Neuroinflamácia“, teda zápal nervového tkaniva ľudského mozgu je charakteristickým znakom neurodegeneratívnych ochorení u človeka. V prípade, keď sa chronicky (teda pomerne dlho) aktivuje, tento obranný(!) mechanizmus doslova „ženie“ (dopredu), inými slovami povedané, spôsobuje neurodegeneratívne ochorenia.  Opakovane bolo potvrdené, že SARS-CoV-2 môže postihovať rozličné orgány a tkanivá vrátane mozgu. Posmrtná analýza mozgov pacientov, ktorí zomreli na infekciu SARS-CoV-2 ukázala extenzívnu (zápalovú) aktiváciu mikroglie (=„imunitné bunky“ mozgu) s výraznou „neuroinflamáciou“ v mozgovom kmeni. Tento excesívny zápalový proces bol potvrdený aj na modeloch – myšiach, škrečkoch a tzv. non-human primátoch. Akútne neurologické komplikácie boli pozorované u 85% pacientov s SARS-CoV-2, a to aj u stredne ťažkých a ľahkých priebehoch infekcie. Nebudeme ich vymenúvať všetky, je to celá škála – od bolesti hlavy až po neuropsychiatrické poruchy vrátane psychóz.  Autori v práci ukázali mechanizmus zápalu. Teda ako SARS-CoV-2 u mikroglie zápal spôsobí. Zároveň ukázali, že daný proces sa uskutočňuje cez ACE2 receptory prítomné na povrchu buniek mikroglie. A uskutočňuje sa spike proteínom! („SARS-CoV-2 spike protein activates the NLRP3 inflammasome in human microglia“ resp. „Spike protein activates NLRP3 inflammasome through ACE2 in human microglia“). Prosím toto sú nadpisy jednotlivých podkapitol v článku. Autori uzatvárajú, že „..suggesting that spike-ACE2 interaction specifically contributes to inflammasome activation in microglia.“ Teda, že práve interakcia ACE2-spike (proteínu) je zodpovedná za aktiváciu mikroglie a zápal mozgového tkaniva. Autori uvádzajú zoznam „dobrôtok“, ktoré už boli experimentálne  pozorované napr. pomalé a nedokonalé zotavenie pacientov s Parkinsonovou chorobou po prekonaní infekcie SARS-CoV-2, alebo výskyt fosforylovaného tau proteínu alebo Lewyho teliesok v mozgu u experimentálnych zvierat.  A teraz kvízová otázka: Kde je prítomný spike proteín okrem SARS-CoV-2? A vo väčšom množstve? A dlho? No predsa vo vakcínach. Nie priamo on, ale genetická informácia v „stabilizovanej“ mRNA, ktorá ho kóduje. A verte, či neverte, ak je pravdivý „firemný“ údaj o polčase mRNA 5(8) dní, tak táto „mňamka“ klesne na približne tisícinu pôvodnej koncentrácie po vpichnutí za desať polčasov, teda 50(80) dní. Je potrebné skonštatovať, že zmeny v mozgu, spôsobené zápalom už „idú svojou cestou“… Ak niekto ešte aj po týchto publikovaných zisteniach propaguje očkovanie, tak sa dopúšťa obludných zločinov proti ľudskosti. Propaguje a forsíruje hromadné ťažké poškodenie zdravia obyvateľstva, niekedy s následkom smrti.

Mene, mene tekel!

MUDr. Ján Lakota, CSc.

* * *

Tak a teraz dovoľte Joxa doplniť mozaiku. Čo Emily a jej podobné zombie a démonické kreatúry spôsobili v tomto svete? Tí, ktorí naozaj dostali dávku, alebo dávky jedu a nie soľný roztok v kontrolnej skupine, alebo soľný roztok tak, že o tom nevedel, čo je známe, že lekári s veľkým L robili, keď prišiel človek a povedal donútili ma, nemám inú možnosť, ako živiť rodinu. Tak tí, čo naozaj dostali dávku:

 • majú o 17% vyššiu úmrtnosť. To je veľmi veľa. zdroj tu
 • majú 35 násobne, teda o 3500% vyššiu pravdepodobnosť narodenia mŕtveho dieťaťa, alebo spontánneho potratu zdroj tu
 • už si nezasúložia tak krásne a beztrestne, ako kedysi zdroj tu, pretože ženy sa chcú chrániť pred preniknutím hrotového proteínu a spôsobením silného menštruačného krvácania , alebo samozrejme toho, čo popisuje hore MUDr. Lakota
 • majú vysokú šancu prionových ochorení mozgu, inak sa im hovorí aj ten nemec, čo schováva veci, alebo choroba šialených kráv, alebo inak povedané diery v mozgu, zdroj tu
 • majú šanci cítiť sa, ako noví ľudia. Totiž mRNA im roztvorila dvojitú alfa DNA špirálu a prepísala ju a vyrobila z nich mutantov, s účinkami zatiaľ nejasnými, zdroj tu
 • a samozrejme tá záhadná myokarditída, ako sa hovorí vo všeobecnej zdravotnej, príďte z nami so srdcom. zdroj tu

No a vzhľadom na fakt, popísaný hore v preklade doktora Lakotu, je zaujímavá jedna informácia z “krajiny”, ktorá sa volá v jazyku pôvodných obyvateľov “dedina”, majú tam v base osnovateľov protestov a velí tam tomu nemanželský syn Fidela Castra. Áno, uhádli ste, hovorím o Kanade. No tak táto “krajina” javorového sirupu a očkovacích mandátov, od Marca 2023 ide zaviesť možnosť eutanáziu ľudí s psychickou chorobou, aj keď nie sú v stave, že aj tak nastane smrť v dohľadnej dobe.

A čože to spôsobuje istá substancia, teda hrotová bielkovina v mozgoch, ako sa vyjadrili vedci, citujem z článku: od bolesti hlavy až po neuropsychiatrické poruchy vrátane psychóz.

Hopla, takže Justin Trudeau je teda upratovacia služba. Najskôr ich necháme napichať si to svinstvo, potom počkáme pár rokov, kým začne pôsobiť neurodegeneratívne ochorenia a následne, aby neboli záťaž pre rodinu a štát ich necháme legálne zákonom vyhľadať EUtanáziu, teda dobrú smrť..

Emily, ste vinná. Spolu s vašimi komplicmi. Pred Bohom, aj pred Ľudstvom. Ste vinná. Aj všetci tí, ktorí ste v práci nútili zamestnancov do pichania smrteľného jedu. Aj všetci vy, ktorí ste nútili ľudí, všetky smradľavé čierne zatuchnuté duše, ktorí ste presviedčali iných, že si majú ísť dať pichnúť smrteľný jed. A tí, ktorí ste ho nechali pichnúť svojim deťom, ste vinní.

*

Je už ctený čitateľ na konci? Ešte nie celkom, Mám ešte jednu tému. Horeuvedené je ľahko vysvetliteľné tým, že existuje 6 zbraní, či priorít zovšeobecnených prostriedkov riadenia. Viac nájdete v tomto videu.

COVID jed je piatou prioritou riadenia. Je to zbraň genetickej likvidácie ľudstva. okrem toho horeuvedeného, existujú aj iné genetické zbrane. Pohovorme si o nich v slovenskom jazyku.

Pre Slovanov žiadnu hygienu. Len vodku a tabak. psychologický mrzák Adolf Hitler v direktíve pre zabrané východné územia
 • Našiel som skvelú prednášku v slovenčine na Slobodnom vysielači z tejto nedele ku téme Riziká tabakového jedu:
 • Na leva nete v sekcii ku piatej priorite som našiel aj staršiu reláciu, ktorú som si pamätal zpred 1,5 roka. Odporúčam pre Hegera a jeho fanúšikov.

a samozrejme máme tu videá v ruštine ku tento téme

 • ďalšie video pre Hegera

Čo si vzal z týchto prednášok Jox? Potvrdenie niekoľkých čriepkov mozaiky z pohľadu bezštruktúrneho riadenia sveta.

 • Človek prijímajúci akúkoľvek drogu je nevoliteľný – riziko riadenia cez drogu
 • Človek prijímajúci akúkoľvek drogu je sebecký – prijímaním priamo cez jedy šíriace do okolia, či nepriamo, zmenou správania resp. postupnou degradáciou poškodzuje okolie
 • Človek prijímajúci akúkoľvek drogu patrí teda do zombie-biorobot alebo démon, ktorí následne padajú do psychiky zvrátenej do neprirodzenosti a degradujú.

Porozmýšľajte ctený čitateľ, či naozaj nestojí za to čítať hrubé knihy, pretože ak holdujete jednému z horeuvedených, výber urobil niekto už pred tým, za Vás. A všetky manipulácie Vás odvádzajú od cieľa ľudstva, daného nám Bohom. Vytvoriť kráľovstvo Božie na Zemi.

Buďte zdraví a blaho želám.

Jox

P.S. začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

P.S.2. kniha na tento mesiac na prečítanie voľne na stiahnutie http://leva-net.webnode.cz/products/zaklady-sociologie/

P.S.3. Kto zabudne na chyby minulosti, je ich nútený opakovať.

48 thoughts on “Kto nechápe či zabudne udalosti z dejín….

 1. Vďaka za skvelý článok JOX.
  Začnem od konca, koľkí z našich predkov na to zlo upozorňovali:
  tabak zast. dohán https://zlatyfond.sme.sk/dielo/880/Holuby_O-dohane/1
  alkohol https://zlatyfond.sme.sk/dielo/1461/Timko_Otrava-ludu/1
  ale problémom dnešnej doby je https://zdravie.pravda.sk/zdrava-rodina/clanok/645673-dnesni-siedmaci-tato-doba-uz-nie-je-o-alkohole-ale-o-fajceni-a-inych-drogach/ a to sú len siedmaci, nie stredná škola, kde maturitanti majú bežne 20 rokov, t.z. už 2 roky majú vodičák, auto a k tomu prístup k alkoholu, cigaretám a iným návykovým látkam… a v pohode svojim správaním ako “už dospelí” ovplyvňujú mladšie ročníky. Chýba tu spolupráca obce, školy, rodičov a ich detí.
  Voľby na Slovensku a COVID agenda.
  Voľby ukázali, že tak ľahko sa amnestia udeliť nedá. Slovensko nie je pripravené ešte na zmenu – čaká ho ešte veľa práce. Tým, čo organizovali testovanie, zapichávanie, zatváranie, izolovanie, neumožnili dať posledné zbohom alebo privítať nového člena rodiny – jedným slovom boli zodpovední za tragédie v rodinách – nebolo týmito spojený voľbami umožnené sa schovať. Nebol záujem ich vystriedať. 86% starostov zostalo na svojich miestach a na týchto miestach si počkajú na svoj ortieľ. Buď si chybu priznajú, a začnú za svoje hriechy pracovať pre ľudí alebo budú súdení za svoje rozhodnutia počas pandémie.
  Nezabúdajme na 11% neplatných hlasov v týchto voľbách – 200% nárast !!!
  1. nesprávne vyplnené hárky = sa používali v minulosti na falšovanie,
  2. prázdne obálky = nemám koho na výber,
  3. prehlásenie svoj hlas si ponechávam a nehodím ho do “urny” = nechcem byť nemým ďalšie 4 roky – otázne je či ponechanie si hlasu patrí do kategórie neplatných hlasov???
  Nad týmto trendom – týchto 11% je potrebné porozmýšľať.
  A na záver COVID agenda u našich severných susedov: https://bialczynski.pl/wp-content/uploads/2022/11/20221021203459_img_348510ac9b.jpg preklad: To ja by som mala zaplatiť, pán poslanec, keď je pán väčšou Qrvou odo mňa.

  Liked by 2 people

 2. Super článek i odkazy. Díky Ori. Jenže je tu emocionální dilema blízké odkazu ” Ethan Huff: Neočkované informované ženy odmietajú sex s očkovanými mužmi, aby sa chránili pred hrotovým proteínom.”
  Je to i naopak, očkovaná žena a neočkovaný muž. Prostě jeden z manželů/páru očko je a druhý není. Co dělat? Rozvést se když s člověkem, kterého milujeme není rozumná řeč? Mám to doma, kromě toho všichni ve firmě očko, já jediný ne. Zatím nenácházím řešení.

  Liked by 3 people

  • no a tu sme pri merite veci. To, čo je pre jedného chyba procesu, je lre iného cieľom.Nase deti si budú musieť veľmi opatrne vyberať, deti tých, ktori toto spôsobili (a nemyslím emily) majú už pravdepodobne vopred vybraných partnerov a tam problém nehrozí…

   Čo robiť v takejto situácii? Neviem, pretože ak už prišlo ku oslabeniu, ako píše MUDr. Lakota, je tam veľký problém. Ja by som to možno osobne videl tak, že jedným z mála možných postupov, no sú iní, múdrejší ktorí možňo pomôžu radou, je zamerať sa na stály prísun vysokej davky vitamínov, serapeptázy a dalších latok, podporujúcich regeneráciu a opravu DNA…
   A telo partnerky vyliečiť, aleno sa o to pokúsit.
   A samozrejme verit Bohu a požiadať o pomoc. a verim, že odpoceď príde

   Liked by 3 people

  • Požili ste otázku, na ktorú t.č. niet odpovede. Na jednej strane obsah S proteínu v organizme po “očkovaní” postupne klesá. To je “experimentálny” fakt.
   Na druhej strane my netušíme, či sa rozprávame len o eSku, alebo máme do činenia aj s niečím iným. Pretože, čuduj sa svete, nikto obsah “mňamky” doteraz neanalyzoval. Mám na mysli naozajstnú, reálnu analýzu. Pretože nejaké dáta naznačujú, že “tam” nie je taká veľká RNA, možno čosi menšie…
   Okrem toho, existuje skupina ľudí, ktorým “očkovanci” nepríjemne zapáchajú. Najviac zapáchajú hneď po “mňamke”, neskôr sa intenzita zápachu zníži, pričom nikdy úplne nevymizne. To čosi sa doslova “usádza” na odeve. Napr. (neočkované) deti, ktoré prídu zo školy (“očkovaní” pedagógovia, spolužiaci) so zapáchajúcim odevom. Nie je jasné, čo sa deje, ale vzhľadom na to, že ja osobne takúto “čuchaciu” schopnosť nemám, to nedokážem posúdiť.
   A na koniec: Je potrebné byť extrémne opatrný pri hodnotení toho, čo sa objaví na webe. Jemne povedané, tam písať môže “hocikto”. Aj exhibicionisti aj “ich” ľudia. Je to ako vo filme Pravá a ľavá ruka diabla. Nepochybne je “podchytená” aj táto oblasť.

   Páči sa mi

  • Velmi dobry clanok. K otazke Tarcha: bol som v rovnakej situacii. Zacal som s (uz ex)priatelkou chodit par mesiacov pred spustenim tzv. ockovania. V skratenej verzii: ockovala sa, ja nie. Napriek pokusom poukazat na pochybnosti atd. Z jej pohladu som nedoveroval vede. Jednoducho priepast v tomto smere bola obrovska.
   Snazil som sa nenapadne podsuvat aspon nejake metody potlacenia spike bielkoviny (caj z ihlicia a pod). Po vyse roku sme sa rozisli. Ukazalo sa, ze svetonazorove rozdiely su vyrazne a aj inde.
   Mozno to nebolo najspravnejsie riesenie. Ale ta rozdielnost ockovanim len zacala.

   Liked by 1 person

   • Ked som zacal pisat odpoved na Tvoj koment, tak mi prisiel text nizsie, lepsie by som to nenapisal:

    Somár povedal tigrovi:
    „Tráva je modrá. “
    Tiger odpovedal:
    „Nie, tráva je zelená! “
    Tak sa začali hádať a tiger navrhol, aby išli k levovi kráľovi lesa, aby ich súdil.
    Kým došli na určené miesto, kde sedel lev na tróne, somár už z diaľky štekal:
    “Vaša výsosť, je pravda, že tráva je modrá? „“
    Lev mu odpovedal:
    “Áno, je to pravda, tráva je modrá. “
    Somár sa radoval a pokračoval:
    “Tiger so mnou nesúhlasí, šíri tu bludy, prosím potrestajte ho! “
    Kráľ zvierat vyhlásil:
    “Tiger bude potrestaný na päť dní mlčania. „“
    Somár radostne skákal, našťastie bez seba a po ceste opakoval:
    “Modrá tráva, modrá tráva….. ”
    Tiger sa spýta leva:
    „Vaša výsosť, prečo ste ma za toto potrestali? “Tráva je predsa zelená? “
    Lev odpovedal:
    “Naozaj? Samozrejme, že tráva je zelená! “
    Prekvapený tiger sa spýtal:
    “Tak prečo ma trestáš? „“
    Lev odpovedal:
    „Tvoj trest nemá nič spoločné s touto jednoduchou otázkou, či je tráva modrá alebo zelená.
    Trestám odvážne a múdre zviera ako si ty za to, že strácaš svoj drahocenný čas hádaním so somárom a potom máš tú drzosť prísť za mnou “
    A preto…
    Najhoršia strata času je hádať sa s hlupákom, ktorému nezáleží na pravde či realite, ale len na víťazstve jeho presvedčenia a ilúzií.
    Nikdy nestrácajte čas neustálym hľadaním argumentov, pretože sú ľudia, ktorí bez ohľadu na to, koľko dôkazov a svedectiev dostanú, stále to nedokážu pochopiť, pretože sú príliš zaslepení svojou nenávisťou a Všetko, čo chcú, aby ste priznali, že majú pravdu, aj keď sú na míle ďaleko.

    Keď hlúposť kričí, vedomie mlčí… Dúfajme, že sa to čoskoro zmení. Pre nás všetkých, pre naše deti

    Liked by 12 people

 3. Ta ženská mi silně připomíná Havla a jeho: “Nejsme jako oni!”, díky čemuž zločinci unikli trestu a mohli si v klidu užívat nakradené prostředky.
  Národní socialisté jsou krajní pravice? Kdo ty definice vymýšlí? Čili na jedné straně socialisté a silný stát a na druhé národní socialisté a ještě silnější stát? Takže anarchokapitalisté jsou středem?

  Páči sa mi

 4. Človek prijímajúci akúkoľvek drogu je nevoliteľný – riziko riadenia cez drogu

  Človek prijímajúci akúkoľvek drogu je sebecký – prijímaním priamo cez jedy šíriace do okolia, či nepriamo, zmenou správania resp. postupnou degradáciou poškodzuje okolie

  Človek prijímajúci akúkoľvek drogu patrí teda do zombie-biorobot alebo démon, ktorí následne padajú do psychiky zvrátenej do neprirodzenosti a degradujú.

  Toto sedí ako riť na šerbeľ na trnavského primáta … totiž richtára.

  Výborný článok.

  Liked by 1 person

 5. Tak v 1 rade – žiadna amnestia. Tu totiť nešlo o gorotky ale vážnym spôsobom sa ohrozilo zdravie obyvateľstva, vrátane tragických následkov. Ako 1 vec voči tým, ktorí žiadajú amnestiu – okamžitý ODCHOD z pozície na ktorej ľuďom toľko škodili. Hlavní aktéri a najaktívnejší demagógovia by mali dostať expemplárny trest aby bolo jasné pre budúcnosť že zahrávať sa v nevedomosti so zdravím iných a potom povedať pardon, je nemysliteľné. Ak by im to prešlo dnes, nabudúce budú dôkladnejší. Ak chceme ísť ďalej, treba vymeniť kone, koč aj kočiša. Ako prvé.

  Liked by 4 people

  • Ešte dovetok: treba vychádzať z toho že je rozdiel medzi pomstou a spravodlivosťou. A my nejdeme trestať, ideme požadovať spravodlivosť v zmysle vyvodenia zodpovednosti. Pretože bez toho by tu bol len chaos. Zákom karmy ako nástroja spravodlivosti je jedným zo základných zákonov vesmíru práve na udržanie systému ako logického a spolupracujúceho celku pohromade. V chaose totiž spolupráca nemá zmysel. Tak si z neho berme príklad pretože nám prirodzene ukazuje správnu cestu. Nič také ako amnestia na činy tam nie je. Prečo asi.

   Liked by 4 people

 6. Ja iba dodám , mám veľmi dobrého kamaráta , ktorý si hľadá partnerku , je veľmi schopný a dobre zabezpečený a niekedy sa zvrtne reč na hľadanie partnerky. Priznal sa mi , že pri prvom rande je jeho prvá otázka či si chránená proti“ covidu“. Už pri prvom stretnutí sa doslova takto pýta .Ak áno , tak druha schôdzka sa nekoná.

  Liked by 3 people

  • To je dvojsečná zbraň, sa takto priamo pýtať, pretože ďalšiemu v poradí zo zúfalstva môže tá žena zaklamať a pokúsi sa to dlho tajiť. A nikdy nevie, či on už náhodou nie je ten druhý muž v poradí.

   Páči sa mi

  • Mám ten istý problém z pohľadu ženy. Je to u mňa jedna z podmienok. Alkohol a fajčenie nevynímajúc. Keď bol doteraz problém nájsť si takého muža, tak aktuálne v súvislosti s očkovaním je to ešte ťažsie. A ak aj nie je zaštepený, tak fajčí, alebo je pravidelným konzumentom alkoholu.

   Liked by 1 person

    • Láďo v tomto nesuhlasím. Štatistiky hovoria tvrdou rečou. Čím skôr začne človek otravovat telo tabakovým jedom, tým ťažšie sa dostáva zo zavislosti mozgu na nej. Preto Filip moris, tí obchodnici so smrťou, mali prepierané na verejnosti uniknutý dokument, kde bolo jasne dané, na aku vekovú skupiny sa majú zameriavať a vypúšťali do obehu perá v tvare tych smradľavych tyčiniek (jej ide mi to ako to navrhol ten chlap v tom videu zo SV) žuvačky a to s cieľovou skupinou 10-15 rokov…
     Po druhé, viete, ako vznikaju spermie v organizme muža? je to najrychlejšie sa deliaca bunka v tele. No a keď sa pootravuje jedmi z tej smradľavky a tato mu poškodí 10 spermií a tie sa budi deliť. A takto to bude pokračovať s každou potiahnutou smradľavou otravou. a este aj alkoholový jed, alebo iné drogy, budú ich poškodzovať…. a máme tu 40ku a neschopnosť lekarov nájst jednu zdravu spermiu…. a ak začali v 10-12 rokoch, možno hovorime už o 25ke, lebo poškodenie vykonu semenníkov stálym nedokrvenim, kvoli spazmu ciev pri každom smradľavom otravovaní, je obrovský

     Liked by 2 people

       • Štatisticky asi áno, ja som si skúšal navyknúť pod vplyvom rovesníkov ale asi po pár cigaretách na tanjnáša v lese ma to prestalo baviť. Detto alkohol. Takže ja sa neviem vžiť do role troviaceho závisláka. To musí silne potláčať vedomie, že cigarety sú jed.

        Liked by 1 person

      • Tie žuvačky sú stále v predaji. Nedávno som zažila situáciu, keď známy (fajčiar), ju kúpil synovcovi (asi 5 ročný). Keď som ho upozornila nato, že už teraz ho programuje na fajčenie, len sa usmial, že je to “len” žuvačka. Pritom to dieťa upozornovalo nato, že ujo fajčí.

       Páči sa mi

      • Taky jsme si je kupovali. Bylo nám tak deset let, do flašek od piva jsme si nalili šťávu a v kombinaci žvýkačka plus flaška jsme se promenovali ulicemi Olomouce.
       Připadalo nám velmi legrační, jak to kolemjdoucí pobuřovalo. Významně se tvářili, ale k okřiknutí nebo osvětě se nikdo neměl.
       Zároveň nám už tehdy připadalo pokrytecké, jak se pohoršovali i ti,co běžně pili a kouřili a cpali se uzenina.
       Nikdo z nás nekouří, slivovicu pijem výhradně v čaji a se sebezapřením,když na nás jde chřipka, neockujem sebe ani děti proti ničemu.
       Možná nám ta promenáda pomohla naučit se stát si za svým i přes odsouzení druhými.

       Liked by 1 person

     • Jox, to či človek prestane fajčiť a ako rýchlo, záleží len od jeho pevnej vôle a motivácie. Hovorím zo svojej skúsenosti, prestal som v polovici škatuľky a nikdy viac som s nezapálil. To bolo pred vyše 30 rokmi.

      Páči sa mi

      • Prečo potpm po svete chodi tak veľa schizofrenikov, co chcu prestať a nemôžu? Lebo receptory v mozgu pomáhajú, lebo sú na podobnú (podotykam podobnu) molekulu.a fyzicka zavislost je na svete.
       Takže to”zavisi len od jeho vôle” by som zmenil na “zavisi od viacerych faktorov”.
       inak je to nespravne zjednodusovanie

       Páči sa mi

       • Zo dna na den som prestala s cigaretami po 20 rokoch, je to uz vyse 3 rokov. Alkohol detto (vdaka tejto komunite) – takmer rok za mnou. A zo dna na den som prestala aj s drogami – 7 rokov. Ta pevna vola je naozaj velmi dolezity faktor, ktory dokaze prekonat aj fyzicku zavislost. Staci sa poctivo drzat svojho rozhodnutia. Pozdravujem.

        Liked by 1 person

       • Po svete chodí toľko schizofrenikov čo chcú prestať a “nemôžu”, lebo sú leniví vydržať a prekonať tú krízu, čo príde. Tak radšej 10x prestávajú a znova sa vrátia k cigaretám.

        Páči sa mi

        • Žalm 115:4-8 Písmo “sväté”

         Pohanské modly, hoc sú zo striebra a zo zlata, sú dielom ľudských rúk.
         Majú ústa, ale nehovoria, majú oči, a nevidia. 
         Majú uši, ale nepočujú, majú nozdry, a nečuchajú. 
         Majú ruky, ale nehmatajú; majú nohy, a nechodia, z hrdla nevydajú hlas. 
         Im budú podobní ich tvorcovia a všetci, čo v ne veria
         ———
         A teraz si vezmime ten žalm hore a porovnajme si ho s nasledovnými definiciami:
         – Ako definuje ksb typ psychiky Zombie-biorobot?
         – aké modly sa podobajú nantie, hore zmieňované? Alebo obrazovka a modly, či hovoriace hlavy vas môžu vidieť, cítit, hmatať?
         – na čo sa mení človek, ktorý je vystaveny pôsobeniu tejto modly je definované v poslednom verši.
         To, čo bolo pre jedných návodom (pre domy, či klanovo-korporatívne štruktúry, prekladane ako domy Izraelitov, Dom Áronov a dom Lévyho) v ramci biblickej koncepcie, to malo byt pre ostatnych varovaním….

         No ako môže byť varovanie, napriklad na krabičke smradľavych tyčiniek, ked oči trávica seba a okolia nevidia, jeho uši nepočujú nárek jeho či jej rodiny a Boha otca a matky prirody?

         Uvedomenie príde, keď človek začne počúvať reč života, životarečenie. Teda jazyk životných udaloatí.

         Potom jeho/jej mozog, ako boli dane tu priklady, sekol/sekla som s tym zo dňa na deň, vpustí informáciu do tzv. frame of refference, čiže do vnimaného sveta clovekom. A keď je vpustená správna informácia, človek začne vidieť a počuť…

         Vsetko je okolo nás len iluzia sveta nášho vnimania. A keď ľudia začnú vidieť a začnú počuť, postupne Ľudstvo dospeje ku kráľovstvu Božiemu na Zemi, ako o ňom hovoril Achnaton, Mojžiš, Ježiš, Mohammad, Buddha Shakiamuni a veľa ďaľších.

         Už chapete, že obezita, otrava jedmi, promiskuita, nočný život, sú všetko modly, ktoré robia ľudstvo slepými? A ich osnovatelia, z ktorych jeden, Evelyn de Rottchild dnes zomrel, tí najviac zabraňujú tomu, aby vznikla Zem, plná prebudenych ľudí, ktorí vidia, počujú, cítia …..

         Liked by 1 person

    • Bol taký experiment, už nepamätám, kde som to čítal či počul (asi v niektorom z videí V.G. Ždanova)…
     Zobrali potkana (alebo možno to bola myš, to je vedľajšie). Spravili z neho alkoholika, až natoľko, že mu to poškodilo genóm. A spárili ho so samičkou abstinentkou. Potomstvo sa narodilo s “alkoholovými” genetickými vadami. Z týchto potomkov vybrali jedného samčeka a spárili ho, opäť so samičkou abstinentkou. Aj keď tento poškodený potomok k alkoholu ani neprivoňal, aj jeho potomstvo vykazovalo genetické vady spôsobené alkoholom u jeho otca (deda aktuálnych potomkov). Postupne sa to síce opravovalo, ale trvalo 7 pokolení, kým sa opäť narodil zdravý potkan…

     Liked by 3 people

  • Vzhľadom na odkázaný web chcem poukázať na určitý fenomén… určite už každý počul o vakcinácii pomocou komárov (Billova zábavka)… už pár rokov pozorujeme výskyt komárov do zimy aj v zime… aj pred chvíľou som bol zaočkovaný… príde mi to veľmi zvláštne… som z východu… ako je to u vás?

   Páči sa mi

  • @Popolvar to je len začiatok, tá/tie pravá/-é skúška/-y ešte len príde/-u. Zatiaľ, čo môžme sledovať tak nás odzbrojili, zlikvidovali ochranu nášho vzdušného priestoru, likvidujú zdravotníctvo, kvalitu školstva, súdnictva, rozpredali energiu, vodu a potravinovú sebestačnosť. Nemajú žiadny plán na ochranu obyvateľstva, iba ak vily pre seba v letoviskách, kde v teple prežijú. A údajne nám stále chcú vtĺkať do hláv, že chceme vojnu namiesto mierových rokovaní a takto môžme pokračovať hodinami.
   Mimochodom podľa môjho názoru ten, čo vymyslel SARS-CoV-2 bol génius… Prečo?
   1. naučil nás rozhodovať – chcem alebo nechcem,
   2. učíme sa na vlastných chybách – tak ak sme spravili chybu začnime od seba a priznajme si ju a naučme sa konečne sami sebe odpúšťať – je to veľmi dôležité,
   3. ochorenie COVID-19 nám ukazuje, kde máme slabé miesta v organizme a začnime sa im venovať – osobná a alternatívna medicína nakoľko za chvíľu už iná ani nebude dostupná.
   P.S. môžme byť radi, že nepoužili silnejší vírus (nie je to z mojej hlavy, ale z ich), ktorý by zabil napr. všetky naše deti, ale to už by neprežili ani oni, a to dobre vedia.
   Tak ako oni vymýšľajú strach, takisto my máme ešte lepšie riešenia ako odpoveď, len treba aby začal každý od seba.
   V pekle je chlad a smrad, a oni všetkými opatreniami sa snažia ochladiť našu matičku Zem. Prečo asi? Komu slúžia?

   Liked by 3 people

   • Ľuďom sa dostáva pomoci zo svetla a pokial toto je boj s temnom, svetlo bude mať vždy navrch. To je zákon. Inými slovami, plány môžu mať akékoľvek a cvičiť môžu čo len chcú. Podstatné je len to, ako a kto ide v súlade s vyššími plánmi ktorých sme súčasťou. Ono to znie tak ideálne a možno si niekto povie že nestačí len sedieť na prdeli a čakať na pomoc zhora … ale však presne toto sa deje a aj preto COVID totalitu nedoviedli do pre nich “zdárneho” konca, hoci začali slušným blietzkriegom. masa ľudí pochopila a nenechala sa strhnúť davom, lotériami ani “odborníkmi”. ˇasť otvorene protestovala, alt scéna tiež pracovala solídne, informácie sa šírili … Toto všetko je dôkazom že ak je človek pripravený, pomoc príde. A tá prišla.

    Liked by 1 person

    • Ešte taký dovetok. Niečo si možno elitári nacvičovali, ovšem nacvičili sa pritom aj ľudia a tiež získali cenné informácie aj skúsenosti. Takže nejdeme z boja ako porazení. Teraz je ťah na nás, aby sme napr. nedopustili “amnestiu” a máme šancu učiniť spravodlivosti zadosť. Oni sami nám v rámci nácviku nechtiac nabili zbraň a dali muníciu. “nedáš-dostaneš”. Tak to využime na maximum. A začnime tým, že NEUVERÍME ani je dno slovo, ktoré vypustia z úst. oni, alebo ich médiá.

     Liked by 2 people

 7. Není zcela k tématu leč asi matričně souvisí s ČR-ukrajinskými vztahyv blízké budoucnosti. Info výbuch v českém mejnstrýmu – Ovčáček se oženil s Ukrajinkou a tak trochu vzal českým podpindosům vítr z plachet. Vypadá to na prestrojku čs-ukrajinských vztahů na úplně jiné úrovni než si podpindosové přejí.
  https://zena.aktualne.cz/celebrity/jiri-ovcacek-se-tajne-ozenil-vzal-si-ukrajinku-kterou-u-sebe/r~444c00ca5e8411ed82b7ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s