Ukradnutý stredovek

Naše dejiny a tým myslím skutočné dejiny celého ľudstva boli ukradnuté, lebo prinajmenšom polovica oficiálneho naratívu je buď vyslovená hlúposť, alebo rovno klamstvo – napr. datovanie začiatku nášho letopočtu, alebo celý náš letopočet, ktorý bol vymyslený numerológom a mystikom, či nedostatok významných osobností v stredoveku. Začneme s pádom Ríma ako ríše.

Prečo s ňou?

Pretože veľká časť starovekých rímskych budov v Ríme má prízemie a občas aj prvé a druhé poschodie pod zemou, a toto dokonca až tak, že samotné miestnosti sú naplnené zeminou. Dobre, beriem, že potom čo ríša zanikla ako jednotný celok, tak bývalé hlavné mesto sa čiastočne vyľudní a prázdne budovy sa schátrajú a nakoniec sa rozpadnú, lebo mesto zažije ekonomický kolaps, a beriem aj to, že kvôli ekonomickému kolapsu kvalita služieb sa zníži a v meste sa začne hromadiť odpad, a tiež beriem aj to, že sa prestanú starať o mestské a mimo-mestské cesty, ale kvôli tomuto sa budovy neocitnú zanesené zeminou vo výške jedného až troch poschodí. Vidím dve súvisiace podpory môjho tvrdenia:

 • Rím bol aj po páde ríše stále živým mestom, lebo bol jedným z centier katolíckej viery t.j. koncentrovala sa tam moc a tým pádom aj zdroje, vrátane tých finančných, lebo katolícka cirkev je pokračovaním Rímskej ríše inak (ak sa dá katolíckej historke veriť, a to mám vážne pochybnosti aj keď katolícky rímsky pápež nesie rímsky a pohanský titul Pontifex Maximus).

 • Kultúrne vrstvy sa tvoria stáročia v hrúbke merané v centimetroch t.j. mešťania sa museli doslova brodiť v odpadkoch vyše hlavy niekoľko storočí, ale žiadne živé a nieto opustené mesto sa takto nespráva. Nehovoriac o tom, že rímske židovské obyvateľstvo (a všeobecne chudobní židia aj inde) sa zaoberali recykláciou odpadu.

Skrátka, celá vec nedáva zmysel ak sa pozrieme na fakty a porovnáme ich s tvrdeniami oficiálnej historickej, či skôr teraz už hysterickej vedy. Ďalšou vecou je že kultúra, konkrétne renesancia, nedáva zmysel.

Prečo nedáva zmysel?

Oficiálne Západná Rímska ríša zanikla v 476 nášho letopočtu a po cca 7 storočiach máme tu renesanciu, ktorá začala ako módny výstrelok bohatých a ktorá dokázala prežiť cca tri storočia (roky 1300, 1400 a 1500) a uchvátiť pritom aj nižšie vrstvy. Ak veríme oficiálnej vede, tak toto je od módneho výstrelku celkom dobrý výsledok. Lenže z vyššie uvedených dôvodov oficiálnym tvrdeniam sa nedá veriť.

Čo sa asi stalo?

Po rozpade ríše kultúra poklesla resp. postupne klesala a začala sa diferencovať kvôli socio-ekonomickým faktorom vrátane zániku jednotnej byrokracie. Skrátka, namiesto jedného veľkého centra vzniklo mnoho menších, ale rímske budovy boli zachované, používané a udržiavané, lebo časť stavebných technológií rímskej ríše bolo zachovaných a ďalej sa rozvíjali. Keď mi niekto neverí, tak nech sa pozrie na románske a gotické katedrály alebo na kamenné domy či na kaštiele a hrady zo stredoveku. Tie, prosím vás, neboli dielom polovzdelaných primitívov, ako nám to snažia nahovoriť, ale vzdelancov, zručných remeselníkov a majstrov svojho odboru. A v takomto prostredí pri zlepšení socio-ekonomickej situácie prirodzene vzniká hnutie na obnovu zašlej slávy. Lenže to neodpovedá na jednu dôležitú otázku:

Prečo by mali byť staroveké budovy zakryté zeminou vo výške niekoľkých poschodí?

Odpoveď leží v oficiálnou vedou nenávidenom katastrofizme, konkrétne v náhlych klimatických zmenách a bahnotokoch. Oba tieto javy majú dramatické dopady na ľudskú populáciu a jej správanie, lebo kým bahnotoky skôr zabíjajú, ničia budovy a infraštruktúru, tak náhle klimatické zmeny nútia skupiny ľudí presúvať sa do nových regiónov s lepšími klimatickými podmienkami, a ak tie regióny sú už obývané, tak často dochádza ku konfliktom. Ak jedna z týchto katastrôf udrie na jeden región, tak je to zlé, ale keď udrú obe súčasne, tak dielo skazy je dokonané a preživší majú na starosti samotné prežitie a nie to, čo príde po zabezpečení prežitia. Dôvod, prečo to hovorím je, že ak séria katastrôf udrela na Európu medzi pádom Rímskej ríše a začiatkom 18. resp. 19 storočia, tak to umožnilo vybájiť globálnemu zákulisiu (GP) hocijaký nezmysel a sfalšovať zachované historické dokumenty a letopisy na ich podporu s tým, že prípadne zachované originály boli buď ukryté do archívov, alebo rovno zničené. Nehovoriac o tom, že katolíckej cirkvi, ktorá sa stala resp. odjakživa bola nástrojom GP, sa podarilo vytlačiť z kontinentálnej Európy všetky odvetvia gnosticizmu a zvrátiť kresťanskú ideológiu na svoj obraz. Preto je celkom reálny scenár, že kým dve-tri storočia po páde rímskej ríše na severe Európy sa stavali gotické katedrály, tak na juhu sa stavali tie románske a následne „zúrila“ renesancia so všetkým tým, čo k tomu patrí. Mohlo sa stať aj to, že renesancia začala o cca 50-100 rokov skôr ako gotika. A keď zasiahli bahnotoky Rím a ostatné vtedy ešte obývané rímske mestá, tak tieto mestá sa vyľudnili a voda na dlhé obdobie prestala byť pitná kvôli choroboplodným zárodkom, a preto sa varilo pivo vo veľkom a teplé kúpele sa zas stali luxusom, ktorý si mohol málokto dovoliť kvôli nedostatku palivového dreva, takže alkoholizmus sa stal masovým javom a hygiena sa prepadla pod čiernu zem. Časť preživších sa presťahovala do hornatých oblastí a takto vytvorila obce okolo opevnení, a iná časť zas zostala na mieste a prežívala medzi ruinami, ktoré postupne rekonštruovala.

Prečo by nás to malo zaujímať?

Keď vyjde historická pravda aj o stredoveku najavo, tak to žiaľ neurobí chlieb ihneď lacnejším. Lenže nám to umožní v tom správnom kontexte vidieť veci a následne správne priradiť veciam význam a pochopiť čo sa dialo a deje.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

27 thoughts on “Ukradnutý stredovek

 1. Zdravia ti Oracle.
  Som rád že aj tu už zazneli slová o falšovaní dejín. Najvyšší čas aby padol mýtus o sťahovaní národov. Tento mýtus je živený len preto aby sme brali dovoz ilegálov ako niečo prirodzené. To je prirodzené nezmysel. Je zaujímavé ako sa do médií nedostávajú vedecké práce a štúdie ktoré už vyvrátili tento mýtus. Veď bolo vedecký preukázané, Slováci sú najstarší pôvodný obyvatelia v regióne na ktorom žijú. Viac ako 80% obyvateľov Slovenska má predkov ktorí tu žili najmenej šesť tisíc rokov. Druhým sú Velšania až 70% z nich sú pôvodný obyvatelia daného územia najmenej päť tisíc rokov. Som len zvedavý ako túto realitu prime väčšina ľudí. Bude ťažké uveriť no pravda musí von.
  S pozdravom Peter.

  Liked by 8 people

  • K téme poznámka: Ruský prezident Putin otvoril v roku 2013 archív, kde sú sprístupnené mapy veľkého územia, osídleného Slovanmi – Tartárie.
   Dlhú dobu bol existoval obrovský štátny útvar, rozkladajúci sa na niekoľkých kontinentoch. Jeho milióny obyvateľov mali svoju špecifickú kultúru, založenú na mravných kvalitách, úcte k starším a rodine, ako aj na láske k vlasti. Ešte dnes sa dá nájsť na starých mapách. Tartáriu možno nájsť v starých vydaniach encyklopedického diela Encyklopaedia Britannica.
   Tartária – ohromná krajina v severnej časti Ázie ohraničená Sibírou na severe a západe oceánom sa nazývala Veľká Tartária. Takmer neuveriteľne znie, že hranicami Veľkej Tartárie, ležiacej na severnej pologuli, boli brehy oceánov.
   Následne zmizla Tartária, utrpela vojenské porážky a zredukovala sa na územie dnešného Ruska, kde pretrváva pod zmieneným názvom. Je zrejmé, že vplyvom vnútenej „kultúry“ zmizli zmienky o Tartárii, ako aj o osídlení dnešného územia Slovenska Solvenmi (Slovenmi, t.j. Slovákmi) – srv. názov Slovenka (Solvenka), mesta Zvolen (Solven).
   S ľútosťou pripájam, že sa v dnešných dňoch opakuje staré rímske – Carthago delenda est.

   Prosím autorov, aby dbali na to základné a drahé, čo máme – náš jazyk. V nominatíve plurálu píšeme vždy “pôvodní obyvatelia, zdatní vojaci, nikdy nie silný chlapi, zdatný vojaci”

   Liked by 2 people

 2. Pekný deň.
  Ja Vám posledné vety vysvetlím po lopate.
  Pripravte si pitnú vodu zásobu. Budú záplavy a voda bude stáť toľko, čo zlato, lebo bude znečistená aj u nás v nížinách hlavne okolo Dunaja a jeho veľkých prítokov. A prosím nenavažajte sa do mňa je to moja vízia s ktorou sa delím. Kedy sa to stane neviem možno na Silvestra.

  ALENA

  Páči sa mi

 3. A některé zdroje dokonce tvrdí, že i Římská říše je vymyšlená historiky. Jinak téma článku je velmi zajímavé a budu rád za případná pokračování – potřebujeme poznat svoje dějiny, to co se tu skutečně událo a kdo byli naši předci.

  Liked by 5 people

 4. Ľudstvo sa nesmie dozvedieť pravdu o svojej histórii lebo potom by sa podľa mňa vyslobodilo z otroctva. Ľudia nesmú vedieť určité veci napríklad že potopa zaliala rímsku ríšu alebo nastalo prepolovanie zeme, možno že určitej dobe narazí nejaké teleso do zeme, epidémie… možno že prídu mimozemšťania alebo niečo iné. Cirkev a vladci tohto sveta poznajú pravdu…🌞

  Páči sa mi

 5. Fenomen mudflood nieje ohraniceny Rimom a Apeninskym poloostrovom. To iste je viditelne aj v Rusku ale aj u nas. Chodte sa pozriet na Velehrad, cela bazilika je prestavana, povodne tam stala katedrala v byzantskom slohu (vidno jej zbytky este na zadnej casti https://hbdelta.cz/portfolio/bazilika-nanebevzeti-panny-marie-a-sv-cyrila-a-metodeje-velehrad/ ) Vedla tejto zadnej casti je aj muzeum kde sa mozete prejst po podzemi okolo ceje tejto baziliky. Na mieste kde je vchod do baziliky nad zemou, tak v podzemi su tak isto stopy po schodoch a vstupe do baziliky. Povodny vstup je asi 2 metre pod sucasnym…

  Videl som nieco podobne aj v Krakowe, na hlavnom rinku, katedrala je tiez pod sucasnou urovnou. A ked sa rozhliadnete, uvidite to vsade. Dominikansky kostol v Kosiciach tak isto. Ked som raz bol na obed v jednej brnenskej restauracii, tak sme sedeli v pivnici. Pivnica bola zaujimava v tom, ze steny nemali omietku a bolo vidno zamurovane okna.

  Velmi zaujimavy kanal na YT JonLevi (EN) ohladom resetu https://www.youtube.com/channel/UC5vXBfxN7rxKeJHJxS8dNDw

  A trochu hlbsie v kralicej nore je Mudfossil University
  https://www.youtube.com/channel/UC8v44qrU_Fdd7UN_XlUMpew/videos

  Liked by 2 people

 6. Rímska ríša, resp. to, čomu ten názov bol daný, sa v stredomorskom regióne udržala cca do prelomu 16. a 17. storočia. V tom období prišlo veľké sucho a teploty a došlo k výraznému poklesu hladiny Stredozemného mora, ktoré v tom čase bolo vnútrozemským morom oddeleným od Atlantiku. Tento výrazný pokles jeho hladiny oproti Atlantiku mal za následok prelomenie Gibraltáru a atlantická záplavová vlna prevalcovala Stredomorie, preliala sa cez Bospor a Dardanely a zaplavila sladkovodné jazero za nimi, a tak vzniklo terajšie Čierne more. To preto v jeho hlbinàch je sladkà voda a na jeho dne leží mnoho zatopených miest.
  Nakoľko je táto informàcia pravdivá – neviem.

  Liked by 4 people

  • Zdravia ti popolvar.
   To o potopenych mestách pod hladinou Čierneho mora je pravda. Rozprával nám o tom jeden človek ktorý bol niekoľko krát na dovolenke na Krýme. Bol tam roky pred rokom 2014. Vravel nám že sú tam nádherné pláže a pre tých čo sa radi potápajú je to tam super. Tiež popísal potopené mestá. Vraj sú úplne ako tie v Grécku či na Krete. Tiež že ich je tam veľa. Takže predpokladám že je tam toho oveľa viac.
   S pozdravom Peter.

   Liked by 1 person

  • História… Čo to je? Javy a udalosti, ktoré sa vďaka ľudskej psychike a charakterovým vlastnostiam opakujú stále dookola?
   Pretože sa síce mení doba, mocenské systémya zriadenia, ale ľudské charaktery ostávajú stále rovnaké…
   Hľadáme rôzne dôkazy v minulosti a možno by stačilo na začiatok začať chápať kým sme a kvôli čomu tu sme…
   Pred pár rokmi som čítala zaujímavú knihu „Národy ve stínu”, je práve o tých národoch, ktoré Rímska ríša vyhubila, alebo pohltila tak, že stratili svoju identitu.
   Rôzne prírodné kataklyzmy sa dejú v dejinnej pravidelnosti, či už sú to výbuchy supervukánov, obdobia sucha a záplav…
   Žiaľ, ľudstvo je napriek tomu, že žije v technosfére a pýši sa rôznymi technologickými vymoženosťami na nízkej úrovni po všetkých stránkach…
   Nehľadajme návody na prežitie iba v minulosti, ale hlavne v súčasnosti a v sebe, pretože nám na budúcnosť ostanú iba spomienky…

   Páči sa mi

 7. Pekný článok. Dejiny sa falšujú posledných pár storočí, robia to najmä jezuiti. Poprehadzovali aj dejinné obdobia, antika sa napr. končila oveľa neskôr, ako nás učili (len pred niekoľkými storočiami). Posledné dve apokalypsy/potopy/bahenné záplavy boli v 15. stor. a na prelome 18./19.storočia. Jestvuje množstvo fotografií, ktoré ukazujú budovy s dvomi-tromi aj viacerými poschodiami pod zemou – aj v Prahe, je to kľudne až 12 metrov vysoký bahenný nános, utajené záznamy o iných udalostiach, ako sme vedeli. Rok 1816 “rok bez Slnka”, náhly útek a hromadné ochorenie Napoleonovej armády v Moskve, akými zbraňami sa bojovalo v 1.sv.vojne, genocída Arménov a “Turci”, nakoniec aj dejiny 2.svetovej sa už prepisujú za pochodu – Európu oslobodili Američania a Rusi rozpútali vojnu … O falšovaní dejín (nie histórie) sa dá písať hodiny, našťastie sa už dá nájsť veľa informácií a aj na fb je skupina, ktorá sa týmto zaoberá https://www.facebook.com/groups/307633686801868). To, čo píše Peter Peto a ďalší, je podľa mňa pravda, sme najstarší národ žijúci stále na tom istom teritóriu (aj keď v minulosti zrejme oveľa väčší). Pre mňa osobne bolo zistenie (pred rokmi) o falšovaní dejín veľkým sklamaním, zaoberal som sa podrobne starým Gréckom, Rímom a zrazu som sa dozvedel, že možno ani nejestvovali :). Len vymyslené bájky, bájky, bájky. Ešte k tej poslednej bahennej záplave – na Slovensku kvôli nadmorskej výške zrejme nič nebolo, ale aj “popotopné” cirkevné kroniky sa začínajú cca po roku 1800. Mormonská cirkev si dala tú prácu, že získala fotokópie všetkých cirkevných kroník po r. 1918, neviem či celého sveta, ale minimálne európske. Sú tam o.i. všetky slovenské obce a mestá. Našiel som to pri hľadaní svojich predkov, dokázateľne som prišiel po rok 1815 a predtým nebol žiadny záznam. Isto aj pred záplavou kroniky boli, aj predkov som mal keď som tu :), našiel som však mormonmi skopírované len tie “popotopné”. Mám to potvrdené aj od známych z iných oblastí Slovenska, našli si tam predkov. Isto sú aj iné zdroje siahajúce hlbšie o minulosti, zatiaľ som ich nenašiel. Ale to len na okraj.

  Liked by 3 people

  • Čo sa týka môjho pátrania po predkoch, mal som to podobne a mám podobné skúsenosti – na Liptove. Priama línia mojich predkov končí (resp. začína) v roku 1816. Pred tým je “hluché miesto”, ale kroniky sú aj predtým. Je určité obdobie, kedy záznamy matrík chýbajú. V prípade mojich predkov to znamená, že v zmysle dĺžky jednotlivých etáp ľudského života zaznamenávaných v matrikách (svadba, narodenie potomka, smrť), mena, priezviska a miesta narodenia, rodinnej tradícii, môžem hovoriť iba o “domnelom” predkovi i keď s pomerne vysokou mierou pravdepodobnosti. A tá v mojom prípade začína na Liptove rokom 1774.
   Ďalšou zaujímavosťou je, že pred “hluchým obdobím” sú kroniky na Liptove písané v latinčine, po ňom v maďarčine.
   Druhá časť môjho rodokmeňa sa písala na Morave. Tam som sa dopátral k priamemu svojmu predkovi až (už?) do roku 1615. A to bez “hluchého obdobia”.
   Tiež by ma zaujímalo, prečo niektoré kroniky chýbajú. Bola fara zaliata bahnom? (prečo sa však zachovali tie predošlé kroniky), bolo v kronikách zaznamenané niečo, čo nemalo byť viditeľné ďalším generáciám (a preto zmizli?), alebo niečo iné?

   Liked by 3 people

 8. Kratucka uvaha o Rime a nielen o nom.

  Rim viedol 3 vojny s Kartagom. Dalo by sa povedat, ze Rim bola kontinentalna mocnost, Kartago obchodno-namorna. Akaze to podoba s dnesnou dobou. Viedli spolu tri vojny a posledna skoncila porazkou Kartaga a Rimania ho nielen zrovnali so zemou ale aj posolili zem. Kartaginci boli zvlastni narod, obchodnici uctievajuci Baala, prinasujuce mu detske obety pre lepsi zisk ci urodu a bezpecnost. Akaze to podoba s dnesnou dobou.

  Vieme vobec kto/co bol a je Rim a kto/co bol a je Kartago? Ved ono to vyzera, ze ta vojna trva dodnes.

  Liked by 4 people

  • Výborný postreh @registrovanykancelar Výborná téma @Oracle911.
   Mňa táto téma zaujíma špeciálne z 2 dôvodov. 1. a všeobecný dôvod je kompletné prepisovanie dejín minimálne posledných 300 rokov, 2. Ukradnutie dejín Uhorska a prepísanie na Veľké Maďarsko je fakt. Uhorsko ako fraktálny obraz Veľkej Tartárie (Tramtárie) v malom. Od Baltiku po Jadran, jeden mnohonárodný štátny útvar. Podobný jazyk, zvyky a tradície.
   Latinčina je vymyslený jazyk, detto ako váčšina nových jazykov, vrátane maďarčiny. Apropo väčšina jazykov bola uzákonená medzi 1770 -1850, dokonca aj gréčtina, ktorá mala byť jazykom starovekého grécka (tiež bájka). Na laninčinu pridám jeden vyborný postreh z kramola.info (už zrušená, ale žije ako YT a TG kanál). Na objektoch akože z doby rímskej boli na objekty pripevnené len tabuľky v latinčine, pričom samotný objekt bol z iného obdobia, napr. aj pod Trenčianskym hradom.
   Obľúbená dejepisná moja téma sú cintoríny a tam nápisy a náhrobné kamene. Nedostanete sa ďalej ako max 18. storočie.
   To, čo ste tu pisali o chýbaní období v matrikách to sú miesta, kde a likvidovali staré texty v hlaholike alebo bukvici a prepisovali sa latinkou. Mne to pripadá ako obdobie po bejakej globálnej kataklyzme alebo velkej vojne pred rokom 1700 a následný reštart.

   Liked by 4 people

  • Ku Kartágu – zjednodušene vývojová línia by mala byť takáto: Hyksósovia = Feničania = Chazari
   Rím / Svätá Rímska ríša / Rímske impérium = západné štáty

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s