Veľké upratovanie Číny

XX. zraz KS Číny priniesol prvé výsledky: mnou dávno predpokladané zrušenie politiky nulového covidu, ktoré je dôsledkom strategickej prehry čínskych komsomolcov. Strategickej preto, lebo veľké množstvo plánov anglo-amerického močiara s centrálou v Londýne záviselo od toho, či ich čínski spojenci dokážu odstrániť Xi-ho od moci, takže táto ich prehra je predzvesťou oveľa hlbších procesov.O čo močiaru šlo?

O privlastnenie čínskych výrobných kapacít vrátane polovodičovej výroby na Tajwane (Číňania Tajwan získajú tak či tak, ale radi by ho získali pomocou obchodných vzťahov), t.j. išlo o zdroje. Tak, ako išlo o privlastnenie zdrojov Brazílie pri podvode v prezidentských voľbách (tropické drevo a poľnohospodárska produkcia), alebo pri vojne na Ukrajine, kde pomocou zrady a následného masakru, chceli zvrhnúť Putina a nielen vyrabovať Rusko (prírodné zdroje od výmyslu sveta), ale aj ho utopiť v krvi. Dodávam, že ak by na XX. zjazde zosadili Xi-ho a zvrhli by Putina, tak na stretnutí G20 by Londýnu nestálo v ceste prakticky nič okrem značného verejného odporu, aby ovládol cez plánovaný klimatický lockdown pohyb tovaru a financií cez CBDC (digitálne meny vydávané centrálnymi bankami) spojený so sociálnym kreditom a uhlíkovou stopou.Prečo ten nadpis?

V Číne prebehnú masívne čistky s tým, že to bude sprevádzať dosť intenzívny politický boj a bude to v rozsahu takej čistky, akú teraz zažívajú USA. Bohužiaľ priama a nepriama korupcia úradníkov a štátnych predstaviteľov je dosť rozsiahla (@jox13 by o tom mohol rozprávať), a preto komsomolci majú účinný spôsob, ak nie rovno protiútoku, tak aspoň obrany. Lenže ak čistky budú príliš hlboké a rozsiahle, tak hrozí, že čínska centrálna vláda sa rozsype a nakoniec armáda bude tou silou, ktorá bude musieť prevziať na seba časť funkcií civilnej vlády. Bohužiaľ alternatíva k tomuto scenáru je neskoršia občianska vojna, lebo komsomolci by narobili oveľa viac problémov než teraz chystajú s tým, že kvôli týmto problémom by staré a mocné čínske klany, s ktorými má Xi nejaké dohody, nestáli bokom.

Čo to znamená pre nás?

Totálny útok na bašty Londýna, ktorý sa prejaví ako náhla zmena v zahraničnej a obchodnej politike Číny, t.j. mám vážne pochyby o tom, že v našich končinách uvidíme lacný čínsky tovar, a to už len kvôli tomu, že € odíde na smetisko dejín.S pozdravom

Oracle 911Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

34 thoughts on “Veľké upratovanie Číny

 1. Vystizny model do buducna. V podstate prirodzeny vyvoj. Problemom je casova os udalosti, ktoru tazko predvidat, kedze globalne udolosti , z pohladu smrtelnika, maju slimacie tempo. A tym padom je tazke reagovat v realnom byti…No…nejak ten ČAS skrotime 😉.

  Páči sa mi

  • Analýzy od Oracla sú celkom hodnotné a veľmi výstižné a predpokldám, že veľká časť procesov ktoré do budúcnosti popisuje sa v nejakej forme splnia určite do roku 2050. Nestane sa hneď naraz všetko za pár rokov, na to je supersystém Zem príliš komplikovaný a priveľa procesov je navzájom previazaných, teda veľký robustný systém má veľkú zotrvačnosť voči zmenám. Okolo roku 2050 však už bude každému jasné, že svet postupne speje k velkému preusporiadaniu.

   Liked by 1 person

 2. Zdravia ti Oracle.
  Včera sa naplno prejavila zotrvačnosť procesov. Pád rakiet Ukrajinskej PVO na územie Poľska bol určite plánovaný. Len prišiel v nevhodnom čase. Močiarené kreatúry hneď vrešťali o aktivácii článok päť NATO . Vôbec nereagovali na brzdný manéver a pokračovali podľa neaktuálneho plánu. Dokonca museli nechať Bidena oznámiť svetu: na Poľsko padli ukrajinské Rakety, podľa trajektórie to v žiadnom prípade nemohlo strieľať Rusko. Poskoci močiara sa teraz príliš odhalili. Predviedli opičiu pracku nebývalých rozmerov. Som zvedavý akým smerom sa procesi pohnú. Zdá sa že to bude búrlivé aj tu doma u nás.
  S pozdravom Peter.

  Liked by 9 people

 3. Práve mi kamarát poslal fotku čiernej labute,fotil ju včera na Váhu neďaleko Trenčína. Priplávala za ním k brehu.Je to silný zážitok,vidieť ju takto naživo,najskôr to spájal s “ruskou raketou” v Polsku,ale toto bude niečo iné.Názov článku viac než symbolický: *Veľké Upratovanie začína.

  Liked by 4 people

  • Dialnicny most cez medzi Sintavou a Seredou je oproti vcerajsku “nadvihnuty?”….dnes su osadene tabule upozornujuce na nerovnost vozovky, znizrna rychlost na 100km a pri prejazde spojmi cesta most citit skoky na kolesach….ze by sa pod najviac regulovanym a upravenym tokom na Slovensku nieco pohlo?

   Páči sa mi

  • V súvislosti s informáciami o dianí v Číne,som si ani nie tak dávno myslela,že je to krajina tak vzdialená, neznáma,zvláštna a nepochopiteľná…pomaly akoby bola z Marsu.(trocha preháňam),teda že je zbytočné,aby som sa ňou zaoberala.Tento môj hlúpy predsudok je preč,teraz naopak,chcem vedieť o nej čo najviac. Pokial by niekoho zaujímal pohľad na obdobie politických čistiek ,zhruba v 70 tich rokov,potom je tu umelecké spracovanie vo filme https://www.tarak.cz/balzac-a-svadlenka/ ako bonus sú zábery exteriérov v lokalite,kde dnes stojí priehrada Tri rokliny.

   Páči sa mi

 4. Dva komentare:
  1. Rusi asi vedeli, preto ostal Put doma.
  2. China ukoncila nulovy Cvd to Znamena, ze na teraz mozeme odlozit handry 😁.
  A jedno zamyslenie.
  Co ak NATO vyhlasi vojnu UA a naklusa OFICIALNE do Kieva, tak ako US do Syrie kde “bojoval” PROTI ISIS?
  Potom Bude delenie UA ale urcite RF dalej poracovat nebude.

  Páči sa mi

  • Tam je otazka…..Amici su oficialne na uzemi Kurdov, ktori maju ropu a distancuju sa od vlady. Tu ale by Amici boli boli na uzemi, kde zdroje chybaju a sami Amici musia dotovat. A vyhlasenie vojny Zelenskemu je zbytocne, americke vojska by teoreticky mohli vstupit aj dnes, ale riziko vojny s RF by stuplo a zvysili by sa oficialne straty. A naco? Nepotrebuju to, mozu tam poslat zoldnierov, teroristov, v krajnom pripade vojakov NATO vojny ukrajinskych uniformach

   Liked by 1 person

   • Kto hovori o Amikoch? Aj ine krajiny NATO maju zaujem o ukr a niektorych vojaci uz stepuju na hranici.
    Preco nevkrocia a stale cakaju? Zoldnierov je Malo, regul armada so zalohami sa tam musi dostat a to nie je teraz mozne. NATO sa do toho OFICIALNE nemoze pliest alebo uz bola OFICIALNE vylasena vojna a kym?

    Páči sa mi

   • Ohľadom Ukrajiny je tu energetický záujem USA, a predovšetkým Bidenovcov, a aj Ruska – bridlicové polia na juhovýchode Ukrajiny. (Bidenovci ich zmluvne s pomajdanovou vládou získali nejakou kúpou). To preto ten teror a genocída na juhovýchode Ukrajiny. To, že je tam prevažne ruskojazyčné obyvateľstvo, nie je hlavným dôvodom týchto operácií SVU pod kuratelou zahraničných, predovšetkÿm amerických inštruktorov proti tamojšiemu obyvateľstvu. Keby boli tieto bridlicové polia v Haliči a Volyni, tak by bola likvidovaná liaheň banderizmu…

    Liked by 2 people

  • NATO sa boji konfrontacie s Ruskom.Vsetko je to len divadlo, pri ktorom mru Slovieni – preformatovani aj naturalni…Virusovu apokalypsu upgratli za vojnovu…Dalsia bude financna…
   Vsetko je len o STRACHU.
   “Elita” ovlada dav najskor strachom, ktory ma vzhladom na vyspelost civilizacie rozne formy ( peklo, choroba, vojna, financie, mimoni….atd).
   Navsamvacsi hriech Človeka je NEVEDOMOST a absencia SVEDOMIA.

   Liked by 2 people

   • Tak to vysvetli 80% populácie, ktorá si chce plniť svoje zodpovednosti, chce žiť najlepšie ako vie pre svoju rodinu. Nech to je liberál, sociál, či asociál, všetci sa snažia vykľučkovať z tohto ich ponúknutemu prezentovaného postavenia v spoločnosti.
    Čo vydareno robí msm, škola, škôlka, internet a všetko, kde oni tkzv. momentálny udávači myslenia, smerujú dav kam chcú.
    Nie je to o tom, že je ľudstvo hlúpe, je to o tom ako sa to predstavuje od počatia.
    Skoro všetky deti majú mobil, darmo budeš tvrdiť, že to je mikrovlnka.
    Proste nie je možné takto ľahko odsúdiť ľudstvo, keď svetopominanie tvoria hlupaci.

    Páči sa mi

  • Rozdiel medzi tým, čo sme počuli od K.Schwaba za 12 minút na B20 a od V.Putina za viac rokov je v podstate a zmysle tohto: “Podnikání by nemělo sloužit pouze akcionářům, ale musí sloužit lidem a starat se o naši planetu.” Kým u V.Putina je to súčasťou koncepcie, tak u K.Schwaba je to len ľúbivou krycou ideológiou. K.Schwab je v tejto agende zanietenÿ a presvedčený “elitár”, preto ho túto agendu GP v kolektívnom Západe nechá realizovať, pretože to staranie sa o planětu nie je ani u Schwaba len zásterkou. A či bude aj na Západe tento model zainteresovaného kapitalizmu slúžiť ľuďom len vybratým, alebo všetkým? – nechajme sa prekvapiť.
   Multipolàrny svet šetrný k planéte je jak v starých, tak aj v nových plánoch GP, je to aj v záujmoch Ruska i celého ľudstva. No takéhoto spràvania k planéte ako k Zemi Životeľke je v procese samoriadenia schopný len Človek. Ten prirodzene takto funguje. A tí, čo doposiaľ nepochopili, že ľudský jedinec má byť predovšetkým Človekom, budú k šetrnému správaniu donútení. A buď v tomto procese u nich dôjde k prerodu do Človeka, alebo tu proste nebudú…

   Liked by 3 people

 5. Odpoved na moj problem prisla za 24 hodin ( https://kob-forum.eu/2022/10/13/nizkofrekvencni-procesy/ ) a s tym aj pochopenie.
  Slava RODU !
  ( ROD je ta ” vystrelana gulka letiaca nebadane, pomaly…” , ktora prekona GP riadenie, Konceptualne riadenie atd…).Nad RODom je len sinusoida- frekvencia- vibracia Boha-Prvotnej priciny.
  Frekvencia RODu Človeka je nadradena sinusoide GP, pretoze ich ROD sa straca v minulosti a je umelo vytvoreny. Človek osidlil Midgard ako prvy…Zbytok su len derivaty 😉.
  ROD zdolava čas!

  Liked by 2 people

 6. A tak, len tak zaverom rečiem,pomoz si sam, Človeče a pomozes RODU.
  Necakaj pomoc z inej strany,ako svojej.
  Necakaj, ze ti bude lepsie tu a teraz.
  Chran svoj ROD-deti a vytvor z nich projektil, ktory bude letiet cez generacie,aby dosiahol Tvoje ciele, ciele RODu a dosiahol hodnoty bytia take, s ktorymi sme prisli sem, na Midgard -Zem.
  Ak si As, tak si As.A cez to nejde vlak…

  Liked by 2 people

 7. “Frekvencia RODu Človeka je nadradena sinusoide GP, pretoze ich ROD sa straca v minulosti a je umelo vytvoreny.“
  Sinusoida GP je podriadená sinusoide RODu Človeka preto, lebo aj GP vyšiel z RODu Človeka. Jeho degradácia na znacharov je obrazne tou riekou, ktorá sa ako povodeň prehnala okolím mimo koryto rieky optima Božieho Zámeru. No, vody opadli a tak ako sa prúd vôd vracia do koryta rieky, tak aj GP si uvedomil, že je z RODu Človeka a nemôže ovládnuť to, čo je mu nadradené, je objemnejšie než on sám.
  Skús pozerať na dianie vo svete touto prizmou berúc do úvahy zotrvačnosť procesov a máš jasný obraz budúcnosti. Čím nízkofrekvenčnejší objemnejší proces časovo a priestorovo dokážeš pojať a spracovať vedomou mysľou, tým pravdepodobnejšie predpovede budúceho vývoja jak globálneho tak lokálneho si schopný vytvoriť.
  Konkrétny príklad: Poliaci v túžbe získať podporu legalizàcie vstúpu regulárnej armády na územie Ukrajiny zinscenovali spolu so Zelenským (alebo jeho hologramom riadeným z Londýny) tie “Gliwice” s traktorovou vlečkou. To je prejav zotrvačnosti procesov. No dohody na najvyšších miestach sa už realizujú a projekt Ukrajina po 2014 je už v “súvahe” odpísaný, ďalšie deje budú už len realizāciou tohto odpisu. To preto 17.11. RTVS odvysielala v priamom prenose prejav R.Fica, v ktorom ohľadom Ukrajiny bolo do éteru jasne vyslovené “MIER!”
  Ukrajina sa bude deliť, no proces jej premeny sa bude už preklápať z krvavého juhoslovanského scenàra rozbitia do scenàra česko-slovenského, do scenára “nežnej” nekrvavej cesty. Preto ten snem SMERu 17.11. v priamom vysielaní RTVS.

  Liked by 6 people

  • A aj preto ústup ruských vojsk z Chersonu. To, čo je proruské, odišlo s ruskými jednotkami a časom sa do Chersonu vráti. To,čo tam zostalo, je buď majdanuté, alebo uprednostňujúce materiálne, hmotné – majetok a statky pred životom. Až sa evakuovaní budú vracať do Chersonu, Cherson bude očistený – majdanutí definitívne odtiahnu spolu s jednotkami SVU a zostane len tá časť, ktorá dovtedy prehodnotí priority života človeka.
   Tož tak…

   Liked by 6 people

 8. Peter Peto Ďakujem veľmi pekne za názor. 🙂
  Ten trezorový film Zámysl (niekto ho pravdepodobne potreboval dať “do šuflíka” lebo sa to tomu “niekomu” nepáčilo,alebo nechcel aby sa ľudstvo dozvedelo aké majú plány) som pozrela celý a ten druhy tak zbežne. Ale podľa mňa je podstata tá istá… Držať ľudstvo v nevedomosti,v strachu, ovládať ho, väčšiu časť pozabíjať, urobiť z nich otrokov a možno predhodtiť nejakej mimozemskej rase. 🤔

  Liked by 1 person

  • Zdravia ti Mima.
   Možno ťa touto informáciou šokujem. No podľa mnohých indícií je biely človek mimozemská rasa. Bytosť ktorá nepochádza z tejto Zeme. Podľa neoficiálnych informácií iba jedna rada bolo vyrobená tu na Zemi. To oni tú zavádzajú ideológie proti človeku. Dám ti ešte jednu radu ak pozeráš ruský film je oveľa lepšie sledovať ho v originálnom znení. Veď poznáš výrok Puškina: Zlatá klietka ostala no vtáčik uletel.
   S pozdravom Peter.

   Liked by 4 people

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s