Dve pripomienky

Pripomienka prvá: Otázky do 152. kola rubriky Otázky & Odpovede môžete klásť tu alebo pod týmto Patron príspevkom či na mojich Ko-Fi stránkach, uzávierka je 27.11.2022 o 23:59. Prosím nasledujte tieto jednoduché inštrukcie: píšte otázky tam, kde patria a do uzávierky.

Pripomienka druhá: Ešte koncom 2021 som napísal, že zažijeme naraz infláciu, defláciu a hyperinfláciu a teraz máme: infláciu pre životné potreby, defláciu v papierových trhoch a hyperinfláciu pre energetické nosiče v Európe lebo za € a US$ ropu a plyn v Rusku už nekúpime, a bude to len horšie a skončí to zle.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená, ale tu napísané do rubriky určené otázky NIELEN NEAKCEPTUJEM, ALE ROVNO BEZ PARDONU ZMAŽEM.

2 thoughts on “Dve pripomienky

  1. Predpovedal si infláciu, defláciu a hyperinfláciu naraz… Predpoveď sa naplnila, a ten aktuálny stav je len začiatok jej prejavu, pretože v mnohých oblastiach a regiónoch sveta (predovšetkým pre kolektîvny Západ) sa to ešte viac prehĺbi.
    Obrazy mnohých javov, ktoré aktuálne vidíme, boli predpovedané už cca pred 20 rokmi v jednom dieli knižnej série “Zvoniace cédry Ruska” (obraz zdravotne, sociálne, emocionálne a intelektuálne zbedačených turistov zo Západu na zájazde v blahobytnom Rusku.)
    Je tu ešte jedna predpoveď od Jarojr ohľadom menových párov, ktorá sa tiež napĺňa. Jeho jarná predpoveď posilnenia dolàra voči všetkým svetovým menám sa naplnila. Otázkou je, kedy sa naplní druhá časť jeho predpovede – oslabenie (v menových pároch) až doslova pád dolàra. Predpovedal to ku koncu tohto roka. Pôvodne som si myslel, že ten otras bude súvisieť časovo s americkými voľbami. Zatiaľ sa dolár voči ostatným menám drží (rozpràvam o nominálnej hodnote, nie o reálnej, t.j. kúpyschopnosti, pretože v reáli všetky meny sveta vrátane dolára išli prudko dole.)
    Došlo k nejakej zákulisnej dohode (napr. pri stretnutí čínskeho a amerického prezidenta počas G20) a bude Čína dolár ešte chvíľu držať a regulovať jeho pokles v primeraných mantineloch, alebo zhučí strmhlav?

    Liked by 2 people

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s