Otvorený list ministrovi Matovičovi

Tento text, ctený čitateľ, vzniká, ako medzitext pred článkom o prepojení sufizmu vo svete s žrecami Národa Slovenského, ktorí sa ukázali okolo Ľudovíta Štúra. A je pre dvoch významných predstaviteľov svetovej politiky, Svätého Otca a Igora Matoviča, aj keď sa budem prihovárať len zástupcovi Svätého otca na Slovensku.

Vážený pán Igor Matovič,

ďakujem Vám za zaujímavé udalosti, ktorých ste osnovateľom na Slovensku. O to, že máme v parlamente naozaj obyčajných ľudí, to vytáča tzv. elitu do biela. To, že Romana vylepila jednu tenisovú výchovnú zdravotnej expertke známej fotením sa v sterilnom prostredí, tomu tlieskalo Slovensko viac, ako zlatým medailám našich z Götteborgu.

Igor, urobil som Vám odpočet. Ako kolega MIG požaduje, pri voľbe starostov, samosprávnych orgánov, by každý mal prísť s programom. Program by mal byť stručný a jasný. A merateľný. To ste Vy urobil na stránke rozhodni.to. A my vieme, že 11 bodov, nebolo zvolených náhodne. Inak tu sú a zatiaľ nevidím splnený, ani jeden…

Najskôr ale na stránke píšete:

***

ROZHODNI.TO

Zrejme ste už počuli – Matovič vraj spáchal niečo strašné! OĽANO dalo hlasovať ľuďom o 11 riešeniach problémov, ktoré dlhodobo trápia ľudí! A navyše OĽANO sľúbilo, že ak si ich ľudia schvália, určia tým podmienky vstupu OĽANO do budúcej vlády … a ostatné štandardné politické strany hromžia, lebo vraj tak sa politika robiť nesmie.

A my si myslíme opak. Nevidíme nič zlé na tom, aby si ľudia priamo hlasovaním mohli rozhodnúť o tom, čo bude v programe vlády. Že to tak 30 rokov žiadna strana neurobila? A čo? Veď my vždy robíme politiku inak. Odvážne, úprimne a pre ľudí.

Ľudia majú priamo v článku 2 Ústavy garantované právo na to, aby sa mohli priamo podieľať na moci. Lenže 30 rokov toto právo politické strany ľuďom odmietajú priznať … a my sme si povedali, že stačilo.

Dali sme úprimnú ponuku ľuďom. Všetkým, bez rozdielu koho volia alebo nevolia. Nech rozhodnú v rovnom hlasovaní a my ich rozhodnutie budeme rešpektovať. Áno, aj náš volič, aj Kotlebov, aj Ficov, aj nevolič, všetci sú u nás rovní a môžu rovnako rozhodnúť….

Tak ako je to s tým článkom 2 Ústavy Slovenskej republiky? No späť ku bodom z verejného prísľubu šéfa OĽANO:

1. Súhlasíte s tým, aby bola zavedená hmotná zodpovednosť politikov?

30 rokov nám politické strany sľubujú vo svojich programoch (pred voľbami), že zavedú hmotnú zodpovednosť politikov. Akosi záhadne sa do programového vyhlásenia vlády (po voľbách) nič také nedostane. Stačilo. Ak má byť hmotne zodpovedný každý jeden z dvoch miliónov zamestnancov, musia byť aj politici.

Komentár Joxa: Tento bod nebol zavedený do praxe.

2. Súhlasíte s tým, aby ľudia, ktorí usvedčia toho kto dáva alebo kto berie úplatok, získali odmenu 50% z predmetnej sumy?

Korupcia je rakovina našej spoločnosti. Pre korupciu zomierajú zbytočne ľudia, lebo sa im nedostane adekvátna zdravotná starostlivosť. Pre korupciu nevieme doceniť učiteľov a deti nám hlúpnu. Pre korupciu zomreli Ján a Martina. Ak s ňou chceme výrazne zatočiť, musíme odmeňovať ľudí, ktorí budú ochotní svedčiť a znepríjemňovať si svoj život. Ak vytvoríme medzi korupčníkmi atmosféru strachu, že nebudú vedieť kedy a kto ich zradí, korupciu potlačíme na minimum. Napr, ak úradník usvedčí korupčníka, dostane 50% z úplatku, ktorý mu chcel dať.

Komentár Joxa: Tento bod nebol zavedený do praxe.

3. Súhlasíte s tým, aby zdravotné poisťovne umožnili ľuďom sa pohodlne a bezplatne objednať k ľubovoľnému lekárovi na jednom telefónnom čísle či webe?

Kedykoľvek si vieme po telefóne objednať termín na výmenu pneumatík. Kedykoľvek si vieme objednať termín na ostrihanie psa. Len chorých ľudí bezcitne týrame tým, že musia skoro nadránom stávať, aby si vystáli časenku. Bezcitné a choré. Nie, nie. Zdravotná poisťovňa bude musieť zaviesť službu svojim poistencom, kde chorý človek zavolá, povie akého lekára potrebuje a poisťovňa mu povie kedy je ktorý lekár najbližšie voľný. Rovnako táto služba bude fungovať prostredníctvom internetu.

Komentár Joxa: Tento bod nebol zavedený do praxe.

4. Súhlasíte s tým, aby zdravotná poisťovňa musela pacientovi s podozrením na nádorové ochorenie zabezpečiť operáciu do 14 dní od indikácie operácie klinickým onkológom? Inak preplatí operáciu v ľubovoľnej krajine v EÚ.

Na Slovensku zomiera ročne na odvrátiteľné úmrtia (kedy pacient nedostane adekvátnu a včasnú zdravotnú starostlivosť) o 5 tisíc ľudí viac v porovnaní s tým, ak by sme mali úroveň zdravotnej starostlivosti ako priemer 15 pôvodných krajín EÚ. Mnohí ľudia čakajú na onkologickú operáciu dlhé týždne či mesiace s vedomím, že v nich krásne rastie nádor. A zdravotné poisťovne si vykazujú zisk. Bezcitné, nemorálne a choré. Stačilo. Týmto opatrením dosiahneme, že od momentu, kedy klinický onkológ indikuje chorému človeku operáciu, nebude môcť uplynúť viac ako 14 dní. Inak sa bude môcť dať pacient operovať v ktorejkoľvek nemocnici v rámci EÚ a jeho poisťovňa zákrok v plnej výške preplatí, tak ako ho majú hradený poistenci z verejného zdravotného poistenia v tej ktorej krajine.

Komentár Joxa: Tento bod nebol zavedený do praxe.

5. Súhlasíte s tým, aby štát poskytoval študentkám a pracujúcim matkám tehotenský príspevok vo výške 200 eur od štvrtého mesiaca tehotenstva?

Politici majú plné ústa toho ako im na mamičkách s deťmi záleží, ale mamičky v očakávaní nedostávajú absolútne žiadnu pomoc od štátu až do momentu odchodu na materskú “dovolenku”. Mnohé budúce mamičky majú počas tehotenstva rôzne komplikácie, alebo jednoducho len toľko nevládzu. Nemôžu pracovať s takým nasadením a tak s tehotenstvom majú často spojený výpadok rodinného príjmu. Kto rýchlo dáva, dvakrát dáva. Podajme pomocnú ruku mamičkám už od štvrtého mesiaca tehotenstva a ukážme, že nám na nich naozaj záleží. Či to už mamička použije na kúpu vitamínov, lepšej stravy či len na vykrytie výpadku príjmu, je to správny krok … a možno aj takáto pomoc dokáže pomôcť zachrániť niektoré dieťa pred rozhodnutím mu život vziať.

Komentár Joxa: Tento bod bol zavedený do praxe, vďaka za aktualizaciu čitateľkám.

6. Súhlasíte s tým, aby deti, študenti, dôchodcovia a vozičkári mali bezplatnú dopravu vo vlakoch, autobusoch a MHD?

Kopa ľudí má právo na bezplatnú dopravu vlakom. Lenže sú ľudia, ktorí žijú tam, kde žiadny vlak nie je a cestujú autobusom či MHD. Buďme spravodliví a umožnime cestovať deťom, študentom, dôchodcom a vozičkárom bezplatne vlakom, autobusom aj MHD. Vzhľadom na to, že autobusy chodia často poloprázdne, je to aj výrazné ekologické opatrenie.

Komentár Joxa: Tento bod nebol zavedený do praxe, naopak, boli dokonca zrušené aj výhody,  ktoré zaviedla vláda SMER-SSD, SNS a tých tretích, ved viete, tých od lénneho pána Dunajskej stredy, nejakého Vojtecha B.

7. Súhlasíte s tým, aby deti z rizikového sociálneho prostredia (rodičia – nevzdelaní, alkoholici, drogovo závislí či trestaní) museli povinne navštevovať materskú škôlku?

Podpora extrémizmu rastie, lebo stále môžu prstom ukazovať do osád, že mnoho ľudí v nich nepracuje. A my sa ako štát správame ako hlupáci. Ročne sa v osadách narodí 5 tisíc detí, ale nemajú v nich žiadnu škôlku a potom sa čudujeme, že sa nám v škole nedokážu chytiť. Ale ono je to úplne logické – nevedia po slovensky, a preto potom väčšina detí skončí v špeciálnej škole a skončí bez výučného listu. Nebuďme viac hlúpi a správajme sa zodpovedne. Pomôžeme nevinným deťom, ich rodičia budú radi, že deti budú mať prácu a budúcnosť, pomôžeme sebe, lebo ušetríme na drahších špeciálnych školách a celoživotných sociálnych dávkach. A v neposlednom rade zoberieme vietor z plachiet extrémistom, lebo toto je reálny boj s extrémom – riešiť problém, nie vykrikovať na námestí.

Komentár Joxa: Tento bod nebol zavedený do praxe.

8. Súhlasíte s tým, aby sa faktúry povinne platili podľa poradia, v akom boli zaradené do účtovníctva, svojvoľné nezaplatenie faktúry bolo trestný čin a zaradenie faktúry do účtovníctva bolo považované za uznanie dlhu?

30 rokov poctivých podnikateľov okrádajú podvodníci, ktoré si postavili svoj úspech len a len na neplatení faktúr slabším podnikateľom. Politické strany tento problém dlhodobo ignorujú a máme pocit, akoby z toho mali nejaký prospech. Stačilo! Urobme poriadok v pravidlách platenia faktúr a podvodníci utrú zobáky. Ochránime slabších, podporíme čestných a podvodníkov z podnikania vypoklonkujeme kade ľahšie.

Komentár Joxa: Tento bod nebol zavedený do praxe.

9. Súhlasíte s tým, aby zmeny v zákonoch súvisiacich s podnikaním platili vždy len od 1. januára?

Neustála zmena zákonov doslova deptá mnohých poctivých podnikateľov a živnostníkov, lebo už nestíhajú pomaly vnímať neustále zmeny. Niektoré zákony sa menia aj päťkrát do roka. Stačilo! Ak chceme, aby ľudia podnikali a zamestnávali ľudí, nedeptajme ich a robme zmeny zákonov súvisiacich s podnikaním len raz do roka a účinnosťou vždy k 1. januáru.

Komentár Joxa: Tento bod nebol zavedený do praxe. Počas posledných 2 rokov by som vedel o tých zmenách na týždennej báze rozprávať.

10. Súhlasíte s tým, aby každý, kto sa zúčastní parlamentných volieb, získal 10% zľavu zo všetkých poplatkov štátu?

Sú ľudia, ktorí sa zaujímajú o štát a voliť chodia a sú ľudia, ktorí nevolia. Považujeme za fér, aby tí ľudia, ktorí voliť v parlamentných voľbách chodia, mali akoby “štátnu vernostnú kartu”, na základe ktorej dostanú vždy 10% zľavu z poplatkov štátu počas celej doby až do budúcich volieb.

Komentár Joxa: Tento bod nebol zavedený do praxe. Aj keď nápad je to excelentný, však? O 10% menej daní plus bude počet ľudí na občianskym v databáze. Teda žiadna možnosť doniesť 10 000 či 100 000 hlasov nejakému kandidátovi, napríklad zo skládky.

11. Súhlasíte s tým, aby sa popri klasickom hlasovaní zaviedlo aj elektronické hlasovanie vo voľbách a mohli tak slobodne hlasovať všetci občania Slovenskej republiky bez ohľadu na to, kde na svete sa nachádzajú?

Slovensko má 300 tisíc utečencov, ktorí museli zo Slovenska utiecť za prácou a lepším životom. Naďalej sú však našimi občanmi a nie je žiadny dôvod, aby sme im neumožnili hlasovať elektronicky. Ukážme, že nám na našich občanoch v zahraničí skutočne záleží a nepovažujeme ich za ľudí druhej kategórie. Banky vedia ochrániť internetbanking, aj štát dokáže ochrániť bezpečnosť takých volieb. V Estónsku môžu ľudia hlasovať aj elektronicky dlhé roky. Rovnako tým umožníme hlasovať aj komukoľvek zo Slovenska, bez ohľadu, kde sa vtedy na Slovensku nachádza.

Komentár Joxa: Tento bod nebol zavedený do praxe.

Samozrejme horeuvedené texty kurzívou sú z horeuvedenej stránky rozhodni.to.

***

NÁVRH JOXA MINISTROVI MATOVIČOVI

Vážený pán minister Matovič, Vaše predvolebné majstrovské dielo rozhodni.to, zároveň hovorí o tom, že stále očakávame horeuvedené body. No mám pre Vás návrh, verím, že oveľa príťažlivejší, pretože mám pre Vás riešenie, ktoré Vás poteší pán minister. Dokážete nim odstaviť a poslať do politického zabudnutia Róberta Fica, Petra Pellegriniho, ale aj Richarda Sulíka. Raz a navždy.

Vy máte bodov 11, ja len 3.

1. Veľká novelizácia Ústavy Slovenskej republiky a zákona 180/2014 Z.z.

– Slovensko rozdelíme na 75 volebných obvodov, nie na jeden  ako hovori teraz paragraf 44

– Kandidáti do všetkých zastupiteľských funkcií, nielen do Národnej rady a na funkciu Prezidenta SR, sa budú musieť prezentovať dvoma percentami podpisov, pred pripustením na kandidátsku listinu

– Kandidáti do všetkých zastupiteľských funkcií, nielen do Národnej Rady a na funkciu prezidenta, budú počas funkčného obdobia odvolateľní všeľudovým hlasovaním vo svojom volebnom obvode. Na odvolanie bude stačiť 30% všetkých voličských hlasov, v danom obvode.

2. Zrušenie DPH a Dane z príjmu fyzických osôb zmenou príslušných zákonov.

Verim, že dôvody na tento krok nemusím vysvetľovať.

3. Dokončenie veľkej novelizácie Ústavy, kde sa referendum sfunkční nasledovne:

– na vyhlásenie referenda bude potrebných 100 000 podpisov

– na platnosť referenda bude potrebné 25% účasť všetkých voličov a jednoduchá väčšina za, resp. proti deklarovanej otázke.

– všeľudové hlasovanie sa nesmie konať len ku témam ľudských práv, napríklad výške trestu pre odsúdené osoby, všetky ostatné témy sú prípustné.

***

Horeuvedené body, budú mať nasledovné následky na slovenskej politickej scéne:

– oslabenie vplyvu predsedov strán na minimum a tým pádom politici, štandardne volení a žijúci v Bratislave, budú mať problém, pretože ľudia budú voliť lokálnych politikov spätých s komunitou a budu ich mať právomoc odvolať.

– zvýši sa kúpyschopnosť obyvateľstva z daní, ktoré si zťažka zarobia na vlastný výber

– ľudia už nebudú hľadať “mesiáša”, pretože tá moc, bude politikom odobraná. Podľa etymology-online.com je slovo minister definované v jednom z významov ako:

Zúčastňovať sa, ako sluha: vykonávať povinnosti

A to horeuvedenými návrhmi v troch bodoch dosiahneme.

Vážený pán minister, prosím zvážte a prejdite so Svätým otcom horeuvedené možnosti, verím, že tento návrh zarezonuje, už len preto, čo spája Slovensko s jazyčníckymi a súfickými smermi. Pretože ako ste bol pravdepodobne oboznámený, to je jeden z dôvodov, prečo je Slovensko a jeho kultúra v takej miere významná pre naplnenie cieľov všetkých.

Budem čakať na Vašu reakciu a prajem všetko dobré.

S úctou,

Jox

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

11 thoughts on “Otvorený list ministrovi Matovičovi

 1. Zdravia ti Nič
  Napísal si úžasný príspevok. Verím že sa mnohé dostane do praxe. Už je najvyšší čas. Nuž čas je neúprosný a doba prekrývania problémom narazila na stenu reality. Nič už nebude ako predtým. Kto to neakceptuje neprežije.
  S pozdravom Peter.

  Liked by 1 person

 2. Hodil si politikom rukavicu – výzvu, ktorú neradno ignorovať.
  “Ak nemôžeš proces zastaviť, postav sa mu do čela.” Avšak v tomto prípade nie za tým účelom, aby bol tento proces zvedenÿ do absurdna. Terajší systém parlamentnej demokracie politických strán pomerným systémom končí, pretože v súčte s elektronickým hlasovaním a sčítavaním to už nie je o slobodných a spravodlivých voľbàch, ale o potvrdzovaní legitimity podľa objednàvky zákulisia spracovateľom volebných výsledkov dosadených víťazov voličmi.
  Som zvedavý, kto sa tomuto procesu postaví do čela. Čiastočne to už načal P.Pellegrini (https://www.postoj.sk/118701/snaha-oslabit-extrem-vaecsinovym-systemom-sa-moze-vypomstit).

  Liked by 1 person

 3. Asi to nie je úplne podstatné, ale pre korektnosť – tehotenský príspevok bol zavedený. Jedná sa o sociálnu dávku, tak ako materská. Len už neviem povedať, ako to je ak to v tej sociálnej poisťovni nevyjde – ak nie sú splnené podmienky.

  Páči sa mi

 4. Mam otazocku na autora clanku. Znamena to potom, ze aj celoplosne znasilnenie slovenskeho naroda sa dialo na povel Vatikanu? Obrovsky nedobrovolny experiment spachany na polovici naroda spojeny so zberom biologickeho materialu prevedeny a podporovany tymi najvacsimi fanatikmi ….

  Páči sa mi

  • Autor si dovoli odpovedať úvahou. Kto bol sponzorom tejto akcie? Odpoveď, ak sa pamätám bola britská vláda GAVI, nadacia mila a belindy dverových.
   A kto sú tieto subjekty? Koho riadiace centrum predstavujú?

   Vdaka za odpoveď uvahou Neo a odpoveď.

   Páči sa mi

 5. Aspoň o ankete sa hovorí aj inak:
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/647839-olano-dostalo-pokutu-v-suvislosti-s-predvolebnou-anketou/
  Vďaka Jox
  Mimo tému:
  Škoda, že o ochrane osobných údajov sa tak málo hovorí…
  Kde sa nachádzajú servery s údajmi občanov o ich zdravotnom stave?
  Kto je tvorcom/-ami softvéru/-ov?
  Podľa odporúčania EÚ zdravotné údaje o osobe majú byť rozdelené, tak aby sa všetko o jednej osobe nenachádzalo na 1 mieste.
  Ale teraz najbližšia budúcnosť je v pláne anonymita:
  – najskôr ŠPZ bez okresov, koľkí sa ozvali proti tomu? Veď údajne to bude jednoduchšie, rýchlejšie, ale pre koho?,
  – potom bezidentifikačné čísla namiesto rodného čísla, kedy už nikto z nás nebude vedieť, čo dané číslo obsahuje. Len doterajšie rodné číslo obsahuje či ste muž alebo žena, kde ste sa narodili a ďalšie o ktorých sa nehovorí. A od bezidentifikačného čísla k číslu bezvýznamného človeka – zdigitalizovaného otroka už nie je ďaleko.

  Liked by 2 people

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s