Problémom sú voľby

Tento parafrázovaný citát z filmovej tetralógie Matrix má teraz viac zmyslov než by bolo príjemné pre každého zainteresovaného. Nemyslím týmto len tú alegóriu toho, čo nám v týchto filmoch bolo prezentované, lebo nám doslova cez obrazy bolo vysvetlené fungovanie systému, ale aj voľby verejných funkcionárov. Konkrétne ako sú tie voľby nastavené, kto sa tých volieb zúčastňuje, kto tie volebné kampane financuje a kto a ako tie hlasy zráta.

Prečo to hovorím?

Pretože pri rátaní hlasov sa skutočne rozhoduje o tom, kto zvíťazí a presne na toto narážal Obama pri víťazstve Demokratov ešte v 2008 keď povedal, že Demokrati prevzali kontrolu nad hlasovacími strojmi v štáte Ohio (toto video Twitter zablokoval spolu s tými, ktorí to šírili). Inými slovami priznal, že Demokrati kontrolou hlasovacích strojov podvádzajú a odvtedy hlasovacie stroje, ku ktorým sa dajú veľmi ľahko získať administratívne práva (rekord je menej ako 2 minúty), sa tieto práva len rozšírili. Dodávam, že ani software, s ktorým sa sumarizujú volebné výsledky, nie je tak celkom kóšer. Toto samozrejme neuniká pozornosti Američanov a kvôli tomu sa ozývajú hlasy ohľadom toho, že nielen voľby v 2020, ale aj voľby 2022 boli ukradnuté a tu sa dostáva k slovu ešte jeden faktor.

Konkrétne?

Kolaps FTX, ktorá sa tvárila ako legitímna kryptoburza, je to ale Ponziho schéma, horšia ako Enron (to je vyjadrenie chlapíka, ktorý má na starosti tak likvidáciu FTX, ako aj mal na starosti likvidáciu firmy Enron), lebo nielen prakticky neexistovalo účtovníctvo, ale aj väčšina aktív bola uložená v aktívach ako Trumplose token. Samozrejme „experti“ tvrdia, že token Trumplose nie je dôkazom toho, že FTX pomohol Demokratom podvádzať, ale tí istí „experti“ tvrdili, že masky a dvojmetrové odstupy spolu s testovaním a očkovaním pomôžu zastaviť COVID. Inými slovami, peniaze z Ukrajiny boli nielen preprané a presunuté na tie „správne súkromné bankové účty“, ale aj použité na financovanie COVID kampane (FTX financoval štúdium FTT, ktorý zhodil Ivermektín) a na financovanie volebného podvodu 2022. Popri samotnom financovaní volebného podvodu 2022 predstavujú ďalší problém voľby.

Konkrétne aký?

Nech si myslíte čokoľvek o Američanoch, totálni hlupáci to nie sú a neuniklo im to, že podvody sa dejú (hlavne, keď tie podvody boli okaté) a neuniklo im ani to, že korporátne médiá a ostatné nástroje formovanie verejnej mienky a svetonázoru nakopili veľké množstvo lží. Dokonca také množstvo, že tieto lži sa navzájom vyvracajú a celá konštrukcia z lží a poloprávd sa rúca pod vlastnou váhou v období, keď sa rúca finančný systém, ktorý v podstate živí korporátne médiá a ostatné inštitúcie na formovanie verejnej mienky a svetonázoru. Samozrejme tento kolaps generuje obrovské sociálne napätie v americkej spoločnosti už len z toho dôvodu, že začínajú považovať korporátne médiá, štátnu správu a americkú vládu za zločinecké spolčenia s tým, že v týchto podmienkach len americké ozbrojené sily majú aké-také dobré meno. Ďalšia vec je, že v USA sa prehlbujú čoraz viac kultúrne rozdiely medzi jednotlivými regiónmi (tento trend nie je záležitosťou posledných 2-3 rokov ani desaťročí), a preto sú tu dve skupiny scenárov, ktoré skončia rozdelením USA na 5 kultúrno-geografických regiónov: buď občianska vojna, alebo vojenský prevrat a následné zatýkanie zločincov a súdy za vlastizradu a zločiny proti ľudskosti.

Problém je, že voľba medzi občianskou vojnou a vojenským prevratom nie je náš, a nie je ním ani tak celkom voľba amerických ozbrojených síl a jeho vedenia (hoci oni majú plány na tento vojenský prevrat v USA), ale ide o problém globálneho zákulisia (GP), ktorý teraz bojuje proti už nepotrebnému a tým pádom škodlivému nástroju: anglo-americkému močiaru s centrálou v Londýne a jeho okultnému vedeniu. Ide totiž o to, že keď sa bude na verejnosti prepierať pád burzy FTX a na čo všetko mala napojenie, tak Američania sa dostanú do revolučnej nálady a môžu požadovať tak, ako v Brazílii to, aby ozbrojené sily zakročili, alebo sa zvolí iný scenár, ktorého účelom bude vyprovokovať ozbrojené sily k určitým krokom, pričom problém je, že GP musí zvážiť aj veci, o ktorých ja nemám ani šajnu, lebo toto je naozaj globálna bitka (viem, že sú tam, len ich nevidím).

Čo táto voľba znamená pre nás v Európe?

Tak či onak občiansku vojnu resp. situáciu, ktorá pripomína občiansku vojnu, bez ohľadu na to, či v USA zvolia scenár občianskej vojny alebo vojenského prevratu. Ide totiž o to, že tak u nás, ako aj inde v Európe a na Západe celkovo zrejú dve poznania:

 • Korporátne médiá a inštitúcie na formovanie verejnej mienky a svetonázoru klamú.

 • Vlády boli zvonka dosadené a do vlád v posledných voľbách boli dosadení zločinci, vlastizradcovia a neschopní aktívni hlupáci.

Jedno poznanie je problém, ale obe znamenajú recept na občianske nepokoje a občiansku vojnu spolu s vyháňaním vlád. To znamená, že hrozí ako občianska vojna v USA, taktiež občianska vojna aj u nás, lebo hydre neodsekli všetky hlavy naraz. Ale keď sa udeje vojenský prevrat, tak poskokovia močiara budú kukať ako vyoraná myš a pri prvých náznakoch občianskych nepokojov to vezmú do zajačích (u nás by to znamenalo, že všetci skončia na Sulíkovom austrálskom ranči, kde by sa museli živiť prácou, čo by pre mnohých znamenalo osud horší než obesenie na kandelábri). Dúfam, že sa táto epizóda sa uzavrie do 6 mesiacov a čo najskôr sa môžeme pustiť do budovania nového štátu.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

13 thoughts on “Problémom sú voľby

  • Je otázne či si pod pojmom občianské nepokoje predstavuheš. Týmto názvom môžeš označiť pokojnú demonštráciu na námestí. Rovnako ako pálenie a ničenie verejného majetku. Ak ťa napadnú pokojné nátlakové zhromaždenia ideš správnym smerom, no ak to druhé tak ideš na ruku nepriateľom. Niekedy je násilie nevyhnutné, no uchýliť sa k mu je krajné extrémne riešenie. Vôbec nie je isté že nad situáciou udržíš kontrolu ak začne tiecť krv vo veľkom.

   Liked by 2 people

 1. https://kultura.pravda.sk/kniha/clanok/468385-lev-nikolajevic-tolstoj-proti-statu-bohatstvu-vlastenectvu-nasiliu-vojne-a-cirkvi/
  Ono sa za tých 130 rokov nič nezmenilo. Politici svoje deti posielajú študovať do zahraničia a potom nám sem prinášajú viac cudzie ako naše. Alebo “možno” tam chodia študovať slavistiku? Prečo je toľko katedier v SŠA, žeby niečo na tom bolo?
  https://sk.wikipedia.org/wiki/Slavistika
  A naozaj by radi občianske nepokoje, aby sa mohli postaviť do čela procesu… Len robia chybu za chybou, robia všetko možné len nehovoria pravdu – česť výnimkám.

  Liked by 4 people

  • L.N.Tolstoj – pozor naň a jeho názory, starostlivo vyberať len zdravé plody z košíka jeho názorov. On si vytvoril vlastný svet, ktorý aj praktikoval vo svojom sídle, no ten nie plne zodpovedal a zodpovedá objektívnej realite. Je to z osobného rozhovoru s jednym žrecom.

   Liked by 1 person

   • Plne súhlasím, ale počas svojho života si prešiel všetkým:
    – cez život synáčika, ktorému rodičia posielali peniaze, koľko potreboval,
    – cez vojaka, ktorý zabíjal,
    – cez učiteľa na statku napr. ako hospodáriť, čo “mužíčkovia” moc nechceli prijať, lebo potrebovali tvrdú ruku,
    – cez rozdeľovanie potravín, aby sa zabránilo hladomoru, a kedy Lev pochopil, že je nonsens posielať všetko najskôr Moskve, a tí tam nad korytom rozdeľovali napr. obilie naspäť do regiónov, ktoré ich toto obilie dopestovali…
    – cez pomoc blížnemu, kedy pochopil, ak sa budem deliť do nekonečna tak skončím v nevykurovanej miestnosti a nakoniec dopadnem rovnako ako tí, ktorým pomáham,
    – cez kostolné inštitúcie, ktoré “hľadajú” cestu ku Kristovi,
    – cez literárny svet, a ten naozaj celý s ním komunikoval,
    – cez poradcu predstaviteľom iných národností,
    – cez vegetariánstvo,
    – cez 3-5 hodinové jazdy denno denne na svojom koni po svojom statku – mal dostatok času na rozmýšľanie, ktorý stále hľadáme…
    Takže ako východisko, a hlavne jeho filozofické myšlienky po roku 1885 sú dobrým odrazovým mostíkom pre ďalší duchovný rozvoj. Kto hľadá nájde to svoje.

    Liked by 3 people

   • Áno, stále dookola. Riadenie ľudí cez “mať viac a stále viac” rádovo najúspešnejšie prebieha v politike. Zmenilo sa akurát to, že do zahraničia chodia študovať deti nielen politikov, trend je masový. V Čechách sa Slovákom oplatí študovať, aj v Dánsku je dobre, aj Škandinávii, Španielsku… mozgy sa deťom úspešnejšie vymývajú mimo domov.

    L.N. Tolskoj – vraj román “Vojna a mier” nie je jeho dielo. Narodil sa v roku 1828. Vedel. Ťaženie Napoleona do Ruska nebolo celkom také, ako sa prezentuje. Hlavným mestom Ruského impéria bol v roku 1812 Sanktpeterburg a bol ním od roku 1712 až do roku 1918. Až boľševici vrátili Moskve status hlavného mesta. “Sanktpeterburg” = holansko nemecký názov mesta napovedá dosť. Prečo Napoleon nešiel na hlavné mesto, ale na Moskvu? A čo Sanktpeterburg v čase Napoleonovho ťaženia ? Nič – ticho, nevieme. Podľa Alexandra Pyžikova, ruského historika Sanktpeterburg bol vždy pevnosťou “bankstrov” a tí financovali Trockého spolok, bielogvardejcov. Boľševikov financovali moskovskí priemyselníci – staroverci. Čiže OV v Rusku to bol ten istý konflikt ako teraz, petrohradskí priemyselníci a bankstri napojení na Západ (Vatikán a Londýn) verzus moskovskí priemyselníci (Rusko). Ukrajinu A. Pyžikov označuje za poľskú a Poliaci patrili pod Západ.

    Zhodu má v tomto s A. Tamanskim (Iné Dejiny Rímskeho impéria) – ten doslova Ukrajinu zaradil pod riadenie Vatikánu, podľa množstva nájdených rímskych mincí. Už vtedy bola Malorusia (UA) obilnicou Európy – je ňou aj dnes. Na území Moskovského veľkokniežactva sú tiež nálezy rímskych mincí, ale v malom. Oficiálna história to prezentuje jeho zaostalosťou oproti vyspelému Malému Rusku (UA). Najskôr ale Malorusko bolo už v čase Alexandra I. – (v čase vpádu Napoleona do Ruska) pod riadením Západu, ale Moskovské veľkokniežactvo nie. “Ofiko” história prezentuje vpád Napoleona ako vpád do Ruska – porážku Napoleona – víťazné ťaženie Alexandra I. do Paríža. “Neofiko” preráža na povrch, že to bol výpad spojeného Západu proti Moskovii, tá bola porazená , Moskva vypálená. Názov “Vlastenecká vojna” tým dostáva iný význam. Zároveň to bola porážka Napoleona – presne podľa “Mouřenín posloužil – mouřenín múže jít”. A o 130 rokov opäť našli Napoleona – v Hitlerovi. Veľká vlastenecká vojna 1941-1945 bola víťazstvom celého Ruska – ZSSR. Chronológia je evidentne dôležitým nástrojom riadenia v rukách víťazov. Doporučujem knihu Michaela Sayersa, Alberta E. Kahna: Velké spiknutí. mám vydanie z r. 1950, je nabitá faktami o revolúcii v Rusku, aj indíciami že sa v podstate točíme v kruhu.

    Liked by 1 person

   • popolvar,akceptujem,ja som si precitala len ciastocku z toho,na co poukazuje mig,vsetko trvalo ani 15 minut,tolsteho poznam od hora dole az po makovckeho spomienky,dokonca mam doma od alexej tolstoj 1 knizocku,takw scifi-uz v obsahu prebieha videohovor a tv,vola sa to aelita

    Páči sa mi

 2. tak som si to len tak narychlo pozrela slavistiku,potom germanistiku,tak ale to je obrovsky nepomer-napr 100 slavistiky ku 3 riadkom germanistiky-musi na tych slavoch nieco byt,potom som si pozrela toho leva nikolajevica-fakt sa tie dejiny tocia v kruhu-to iste si myslime dnes

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s