Odkaz pre združenie slovenskej inteligencie

Vážený pán Horňáček,

s údivom som si prečítal to, čo ste nazvali Devinska výzva Slovanským národom. Link pripájam pod týmto listom.

Konštatujete v nej fakty z minulosti. Ani zmienka o tom, aké sú Vami navrhované riešenia. So všetkou úctou ku vám a tým sto “osobnostiam” o ktorých sa zmieňujete, čo ste chceli touto výzvou dosiahnuť?

Nechcem Vám poškodiť, pretože na stránke http://www.zsi.sk som žiadnu Devínsku výzvu nenašiel. Takže som nemohol logicky nájst ani výstupy, o ktorých hovorí server skspravy.sk so zdrojom uvedeným len, ako zsi, bez linku na pôvodný text.

Verim, že Joxovi dokážete vysvetliť, čo ste tými listami veľvyslancom chceli povedať.

s úctou a vďakou

Jox

22 thoughts on “Odkaz pre združenie slovenskej inteligencie

  • Rád by som, aby to trocha vysvetlili. Ja si ich vážim, ZSI robilo a robí veľa, ako organizácia tu nie su “jeden deň”, ale roky, pravideľne publikujú…
   No ten list som osobne nepochopil a ja viem, že nemusím všetko trafit na prvy krat, ale ten článok na skspravy vyzeral, ako nedopísaný. Nevyplyvalo z tpho nič, čo by mohlo:
   – podporiť iné slovanské štáty
   – požiadať iné slovanske štáty o podporu
   – vyzvať na konkrétne spoločne aktivity

   a to ma zarazilo, preto som využil redakciu na objasnenie. a tešim sa, ze buď sem do komentarov, alebo cez formulár sa ozvú a ja ich reakciu samozrejme v plnej miere uverejním.

   Liked by 2 people

   • Došlo k omylu a mali ste adresovať váš odkaz priamo pánovi Hornáčkovi a nie Združeniu slovenskej inteligencie, ktorý by vám rád odpovedal. Združenie slovenskej inteligencie nie je autorom vyhlásenia, preto nie je toto vyhlásenie ani na webe ZSI.

    Páči sa mi

    • a prečo? nedošlo k omylu, keď, tak prišlo ku dezinformácii tých novin, čo uviedli ako zdroj ZSI.

     Uviedol som to v článku a vyzval som ZSI, aby k tomu zaujali postoj. Tvrdenia a ozdr9jovanie na ZSI urobil niekto iný, ja som sa pytal, pretože tá akcia nemala pre mňa zmysel.

     Ak do toho vidite, mohol by ste odpovedat Vy:
     – bola to akcia ZSI?
     – ak áno, čo sledovala
     – ak nie, kontsktovali ste so ziadostou o opravu tie dva portaly?

     vdaka za odpovede

     Páči sa mi

    • a mimochodom v zdroji sa píše, prosím prečítať, že to bol vystup konferencie o.z. ZSI-korene, ved je to v clánku, a je tam tcrdenie, že to bolo jednomyseľne prijaté vsetkými účastnikmi konferencie…
     A mimochodom článok je adresovaný Viliamovi Horňáčkovi, lebo je v rom clanku pod to podpisany….
     stale nechapem, o ake nedorozumenie ide

     Páči sa mi

 1. Keďže to rozoslali všetkým slovanským veľvyslanectvám, tak im ide predovšetkým o “ S úctou a žiadosťou o Váš názor a postoj.” k téme Devínskej výzvy.
  Dosť nešťastne formulovaná veta, v ktorej chýba prísudok.
  Podľa mňa ide o iniciatívu vyvolať na začiatku sebazamyslenie sa a potom sformulovať na základe postoja a názoru ostatných slovanských štátov nejakú spoločnú deklaráciu adresovanú Slovanmi navonok svetu a predovšetkým Bruselu.

  Liked by 1 person

  • deklaráciu k čomu? deklarácia, deklarovať, teda jasne sformulovať čo?

   To je to, čo žiadsm vysvetliť od kolegov, ktorych si vážim. Ked raz idú s niečím niekam, ten balik musi okrem adresy a adresáta mat aj obsah a tomu nerozumiem. No članok bol napísany tak, ze si.nie som istý, či to je chyba, či je to.mediálny utok na zsi od niekoho, alebo len trocha nedomyslená aktivita z vedenia. Kde (a stavalo sa to aj mne castejšie, ako dnes) som predpokladal, ze ľudia vedia, no az potom som zistil po spätnej väzbe, že ľudia nie vždy vedeli a preto nechápali.

   Páči sa mi

 2. Ľudkovia zlatí,je síce medzisviatočné obdobie (po Vianociach,pred Silvestrom, Novým rokom a Tromi kráľmi) a nechcem vás zaťažovať politikárčením,ale čo si myslíte o tomto… 🤔https://cz24.news/zakladatel-americke-zoldacke-mozart-group-prohlasil-o-ukrajine-ze-je-to-zkorumpovana-zeme-rizena-zkuvenymi-lidmi-a-ukrajinsti-vojaci-se-dopousti-zverstev-v-rozporu-s-haagskou-konvenci-a-jeste-si-to/
  Hlavne o tej predpovedi
  Medvedeva. Ďakujem.

  Páči sa mi

   • Áno,viem, že je podpindosník. Mám taký dojem, že sa nominoval do pozície vodcu Ruska. Bol za prezidentom Si Ťin-pchingom,ku všetkému sa vyjadruje a teraz toto. On si je pravdepodobne istý, že ho jeho pániček znova zvolí za prezidenta Ruska. Keďže sa chcú silou mocou zbaviť Vladimíra Vladimíroviča Putina. 😤

    Páči sa mi

    • Na Medvedeva mám dlhodobo iný názor akože je škodca podpindosník. Striedal sa s Putinom na prezidentskom poste opakovane.
     Pred Putinom bol predsada vlády za Prezidenta Jelcina aj Sergej Kirijenko. Zmizol? Jasné že nie. Je stále vo vedení štátu v blízkosti Putina. Vtedy ho volali kindermenežment, mal 33 rokov ako predseda vlády. Stačí si vymodelovať rovnicu z informácií, ktoré vás zaujímajú a nasledne si doplniť povedané vs urobené. Výzor v médiách alebo realita. Zároveň fyzická podobnosť Medvedeva na Nikolaja II. je tiež veľmi zaujímavá s vedomosťou, že cárska rodina asi nebola celá zabitá, resp.asi vôbec.
     Ak by boli takí zlí, nie sú tam. Ruské tajné služby sú najlepšie na svete.
     Sú to kocky nejakej veľmi starej hry, pričom protivníci sa za stáročia nemenia, len ich figúrky. (náror na zamyslenie).

     Páči sa mi

     • dám opačny názor:
      – za medvedeva boli stopnuté programy civilného letectva z RF a nakupili sa zahrabičné lietadlá. Páka na aeroflotnje zjavná, pocas tejto vojny. Rozhodol medvedev.
      – vojna s gruzínskom, otáľanie na zvolanie rady bezp. štátu a až zásadný zasah Putina V.V., vo funkcii premiéra vyvolala patričný pohyb síl a žutie kravaty otravného saakašvikiho. Zodpovedny medvedev.
      – utážka hlavy štátu, keď požiadal prezident RF medvedev o prijatie ubguvernéra kalifornie Schwartzenegera. Neskutočná urážka suverenity ako takej, vtedajších prezidentom medvedevom
      – ako prvý výstrel z autóry v prevrate, kde bola odvolaná vláda RF a prisli terajší ministri, bolo odvolanie medvedeva a následné jeho “dodadenie”, ako hlavy sovjetu, kde sice moze vyskakovat alw skodiť nemôže, ako v exekutíve.

      Týmto, ze pánko tliacha na twitteri, si zabezpečuje pozornosť a signalizuje páničkovi, že stále s nim je potrebné počítať.
      Predpokladám, že bez caroviča medvedeva (predsa si britská kráľovná neda pozabijať vnučky a vnuka, však) by nebolo možné vyzbrojit ukrajinu tak, ako vyzbrojovali, pretoze tam bola práve ta pauza v reformovaní rf pod vedenim medvedeva….

      Nakoniec moj predpoklad, ze v momente, ked sa zmení farba vlajky RF, nebude už možné udrzat medvedeva v kadrovej pozícii. egregor ho nepustí.

      Toť len par prikladov hore….

      Liked by 1 person

      • Zaujímavé argumenty. Netreba však zabúdať na to, že akékoľvek rozhodnutie prezidenta vo vojenskej oblasti je konzultované s GŠ. A aj tam môžu byť vši. A ten Kirijenko je tam prečo ešte? Nabiullina je tam prečo ešte? Veľa otázok. Žeby niekto chápal viacej ako horkokrvná väčšina?
       Identifikované vši boli ihneď eliminované.
       Čo v Rusku vidia a pomenúvajú absolútne správne je nacizmus a jeho príčiny. Destabilizácia sveta vďaka nacizmu.
       V tejto komunikácii postojov a názorov na nacizmus je aj ten Medvedev na správnej strane. Ja sa snažím aj čítať medzi riadkami…

       Páči sa mi

       • Veduš, mýlite sa. Je to vrchny veliteľ ozbrojenych síl, ktorý vydava rozkazy.

        dam Vám priklad, ako to realne funguje:

        od 2:33 tu padol rozkaz. A vojsko šlo a vojsko stálo.
        Armada štátu nie je holubník, eozkazy vydáva товарищ главнокомандующий.
        Kirilenko a spol, to je otázka na súdruha hlavneho veliteľa, nie na Joxa.
        Medvedev je iná otázka, jeho zrada bola a je viditeľná.

        Páči sa mi

  • “…ale čo si myslíte o tomto…”
   O tom si myslím to, že jde o článek, který cz24.news převzalo z aeronetu.
   A taky počítám s tím, že ti, co vedou podpindosníkovi Medvěděvovi jeho telegram-účet mají smysl pro humor.

   Páči sa mi

 3. za mna, netreba Medvedeva podceňovať. Do Číny asi nešiel len kvôli tomu, že je č.1. Za druhé, pred vojnou, keď Nemci odmietli certifikovať NS2, tak varoval, že ceny plynu presiahnu 2000 USD/1000m3 plynu. Po nejakom čase upozorňoval, že ceny presiahnu 3000USD. Vtedy mi to prišlo ako absolútne ufo. V auguste presiahli ceny plynu túto hranicu, aj keď len relatívne “krátko”

  Páči sa mi

 4. Pravdupovediac, aktuálne nevidím žiadne perspektívy akéhosi fiktívneho spájania slovanstva. Aktuálne to zdaleka nie je homogenna skupina a ich ciele uz vobec nie su spolocne. Okrem toho, ideu slovanstva zradili uz vsetci okrem Ruska …. mozno este Srbsko si zachovalo tvar. Spajanie slovanstva je dnes cistou fikciou a otayka co bude ya nejaký čas. Žial, slovania sa sami efektivne rozložili. Ked uz, dnes môžeme hovorit o “ruskom svete”, okolo ktorého sa v novom multipolarnom svete môžu zjednotiť zvyšky praveho slovanstva, ktoré zostane po vytriedení.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s