Referendum!

Ten výkričník je namieste, lebo teraz, na rozdiel od známeho príslovia, sa dajú veci naozaj zmeniť a nie je to len kozmetika, čo sa zmení. Hovorím to preto, lebo v našich končinách sa referendami málokedy mení niečo podstatné s tým, že asi v polovici prípadov voľby priniesli pre Slovensko a Slovákov z dlhodobého hľadiska negatívne výsledky.

Prečo to hovorím?

Väčšina referend dopadla žalostne a tie, ktoré boli predsa úspešné, tak buď sa im robila neskutočná kampaň, alebo výsledky boli „upravené“ (a teraz môžeme špekulovať nad tým, či tie neúspešné boli naozaj neúspešné), lebo voliči zväčša buď boli apatickí (akože to nič nezmení) alebo sa zatvárili, že sa ich to netýka. Čo sa týka parlamentných volieb, tak tam výsledky sú premenlivé, lebo priemerný Slovák sa zväčša nezaujíma o politiku (je jedno či ide o dennú či reálnu) a hlasuje podľa emócií a médií. Čo v praxi znamená, že zväčša nehlasuje za niečo a niekoho, ale proti niekomu a niečomu, ako napr. v 1998 sa hlasovalo proti Mečiarovi kvôli rozpútanej mediálnej hystérii; v 2006 ľudia hlasovali proti Dzurindovi kvôli zhoršujúcej sa životnej úrovni a korupcii; v 2010 hlasovali proti Ficovi, ktorý podľa ich pocitu nenaplnil nádeje voličov, v 2012 zas hlasovali proti vtedajšej vláde, ktorá sa prejavila ako protislovenský živel a v 2020 zas hlasovali proti korupcii resp. proti systematickej korupcii a vyčíňaniu papalášov v ovzduší poznačenom úkladnou vraždou.

Ďalšia vec je, že Matelko svojim vyčíňaním pred verejnosťou odkryl a v istom zmysle stále odkrýva celé siete prevažne zahraničných agentov s tým, že Slovákom sa znižuje životná úroveň a prakticky všetky podnikania na Slovensku okrem niektorých zahraničných firiem zápasia o svoje prežitie. Inými slovami Slováci vidia nielen to, že je zle, ale vidia aj to, že kvôli komu a prečo sme chudobní s tým, že prakticky neexistuje sociálna skupina, ktorú na Slovensku nenaštvali. Teraz, keď Matelka viac-menej stiahli z verejných funkcií je všetko vypuklejšie, lebo všetka tá mediálna kozmetika, ktorá bola nanesená na túto a ďalšie akože pravicové/liberálne vlády, bola odstránená.

A teraz čo?

Zásadne ísť na to referendum, aj keď to možno oficiálne bude neúspešné (budú podvádzať a čarovať s výsledkami tak, ako sa to dialo v 2019 a 2020 u nás), lebo prinajmenšom vyjadríte vôľu na čo najskoršie ukončenie tejto nepodarenej paródie na smutnú klauniádu a v najlepšom prípade svojim hlasom umožníte ju aj ukončiť. To je jedna stránka vecí.

Druhá stránka vecí je, že zúčastnením sa na tomto referende znižujete krvavosť všetkých nadchádzajúcich udalostí, lebo beriete do vlastných rúk zodpovednosť a prestávate byť obeťami okolností.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať knihy o riadení spoločnosti (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

25 thoughts on “Referendum!

 1. Je jasné, že Referendum dopadne ako vždy. Chceme to urobiť najlepšie, ale….
  Zaujímavé, že si spomenul to podnikanie. Akurát dnes ma prekvapili správičky z nášho mestečka, že krčmy pomaly zatvárajú. Elektrina. Zaujímavé, že bežných domácností sa to dáko nedotýka. Teraz neviem či je to dobre, alebo zle. Keby to boli ozaj len krčmy, tak mi to je jedno.
  Ale mám taký pocit, že to bude komplet drobné podnikanie, podobne ako za Covidu.
  A podnikatelia, ako vieme neradi hlasujú za niečo čo “vymyslel” Fico.
  Takže to dopadne ako som písal vyššie.

  Páči sa mi

   • Zahodiť to nechcem. Osobne som zbieral podpisy – 2 krát. Druhý krát dokonca ešte viac. Dali mi podpis aj takí, na ktorých by som to ozaj nepovedal.
    Ale či to pôjdu teraz potvrdiť v referende… no mám pochybnosti. Ľudia sú leniví a ešte stále sa majú dobre. Iná vec je, že za vami niekto príde s podpisovým hárkom a iná, že sa on potom musí v sobotu z teplúčka vytrepať s tou jeho lenivou riťou kdesi na referendum… Chápete. Ľudia asi ešte nedostali tak po hube, aby sa im to fakt chcelo.

    Páči sa mi

  • “ A podnikatelia, ako vieme neradi hlasujú za niečo čo “vymyslel” Fico.
   Lenže teraz im ide o krk nie za Fica.
   Takže majú na výber len jednu z dvoch možností:
   1. Zaslepene odignorovať alebo hlasovať proti “leboFico. – dôsledok: istá min. ekonomická smrť
   2. Aktívne podporiť referendum. – dôsledok: min. zachovanie nádeje na prebratie sa z terajšej a v najbližších mesiacoch trvajúcej ekonomickej kómy a oživenie podnikania.

   Takže z môjho uhla pohľadu je to zase ďalší stupeň analýzy stavu časti spoločnosti – tej podnikateľskej.

   Liked by 1 person

   • Suhlasim s tebou Popolvar.
    Aj keď v referendovej otázke mi vadí táto časť: …alebo uznesením Národnej rady Slovenskej republiky …
    Nakoľko parlament je taký aký je, t.z. v parlamete sa hádajú a mimo spolu pijú, a keď občas preženú aj tam sa pobijú… Rozhodne pritom nemyslia na ľudí!
    Ale je to jediná šanca začať niečo riešiť odspodu, hovoril o tom prof. Staněk v poslednom videu od 18 minúty https://youtu.be/NNWqDWqwJaY

    Referendum je priama ľudová kontrola vládnej moci !!!

    A toho sa boja tí dole nad korytom, ale Dunaja.
    Začnime cítiť srdcom – nech našim krstom je ponorenie sa do nášho vnútra a vtedy veľa pochopíme – kto sme a kam ideme.

    Páči sa mi

 2. Teferendum urcite ano,ale to by mL byt len zaciatok.Nesmieme byt apaticky a lahostajny k nasmu zivotu a zivotu buducich generacii.Anebude to lahke lebo co sa tu pojebalo za 40r sa za tizden nenaprvy.Bude to kazdodenne praca ale vzdat to mesmieme.Ten kto sa vzda pri prvom vystrele si nezasluzi zivot.

  Liked by 2 people

 3. A este cosi.Dnes prisla.dcera zo skoly,4r zakladnej upresnujem.A vtlkali im do hlav,ze spolu mozu zit aj dve dievcata alebo chlapci a tak podobne.Som dost tolerantny ale tu je len jedna cesta,bud sa v skolach budu vstepovat normy ktore vedu ku prospechu spolocnosti alebo ak toto nebude respektovane tak musia byt odstraneny ludia co presadzuju rozvrat moralky,vzdelanosti a pod.

  Liked by 4 people

 4. Na to referendum ideme celá rodina. Ale prečo nešli po poriadku podľa priorít. Prvé referendum( vôľa ľudu), malo byť o zrušení( znížení kvóra) a počtu podpisov na iniciáciu napr ako vo Švajci 100.000.
  Ale potom by sme si mohli urobiť referendum aj o vystúpení z EU a to by už Ficovmu jadru nesedelo…Zase rieši iba aktuálne problémy(taktiku) a nie stratégiu.
  Potom mi dajte hlas a ja už viem, čo s tým… Má už vôbec Smer vypracovaný strategický dokument o smerovaní SR? Ak áno, to by sme čumeli. Naviazané na stratégiu Nemecka a hlbšie v zadnici( to je to ich jadro). Ako hovorí Doc.Švihlíková KRMELEC PRO NĔMECKO. Stačí si porovnať infláciu v JADRE a u nás. A to ako celok EÚ ešte živíme potápajúcu sa US ekonomiku. US dodá zbrane lend and lease a my záruky na úvery. US kúpi rusky plyn, prikáže nám sankcie a dodá ho do EÚ. Fed má 4,5% úrok a ECB 2,5%. Čo myslíte, čo to robí s kapitálom a infláciou? Je to systém padajúceho hovna a my sme na konci tráviaceho traktu. Čiže v r..i ne..ov. A nemci sú v tej druhej r..i. A keď niekto chce kopnúť US do r..i, musí nakopať tých posledných a to sme my. Preto odviezli Patriot?
  Ale žiaľ okrem Fica nevidím nikoho iného schopného. Jednooký medzi….

  Liked by 2 people

  • Ale žiaľ okrem Fica nevidím nikoho iného schopného…
   A čo Republika? Je za reformu EU, neutralitu resp. zrušenie NATO, zrušenie sankcií, posilňovanie národného štátu vo všetkých oblastiach… a silná podpora referenda.

   Páči sa mi

   • Republiku zalozil Maltezsky rytier M..cek, ale ano je to jeden z 3 subjektov, ktore dufan budu vo vlade. Ale nic na veci to nemeni, ze chcu udrzat status quo rovnako ako Smer.Status quo je JADRO, KRMELEC PRO NĚMECKO A RAJ PRE NEMECKÉ KONCERNY(dividendovy danovy raj, podpora nemeckych subjektov cez vyvoz energii dividend atd. , nizke mzdy co najdlhsie- to je nasa jedina konkurencna vyhoda, pokial nepride robotizacia potom sme v r.ti). Zial nasa strategia je vlastne strategiou Nemecka pre koloniu s nazvom Slovensko a to je lacna montovna a odbytisko shitov zo zapadnej unie. Ani Nemecko ako okupovana krajina nema strategiu, lebo ich nepusti kancelarsky akt. Lebo pokial si nezabezpecia lacne energie, mozu este chvilu parazitovat na nas a na Cechoch, ale skoncili aj oni.
    Pokial nikto nepride s ucelenou strategiu( a akoze ani neprisiel), nepresvedci ma. Lebo byt v JADRE a europska integracia nie je nasa strategia. Ak ano, pisali ju tupci. Lebo mat 50% priemyslu v cudzich automobilkach a cakat na to co povedia velki( ktori to tiez dostanu nakazane zo zamoria)je onicom.

    Páči sa mi

 5. Odporúčam 2 videá na pozretie prvé ohľadom referenda a druhé o zvrátenej Lgbti+ propagande pre deti, dostupnej knihe u nás. Na konci je spomenutá zaujímavá cena “trans premenu”. Osveta sa musí šíriť ako “voda”.

  Liked by 1 person

 6. VYZVA!Zucastnime sa vsedcia referenda,lebo keoky nedoverihodnej vlady v demisii su este nedoverihodnejsie nez ona sama.Zacnime nastolovat iny poriadok!Umoznime zmenou vlady,splnit sny terajsej vlade a prezidementke.Umoznime im zucastnit sa konfliktu na ukrajine na ich preferovanej strane v prvej linii!Pomozme Zelenskemu a vysli me ich tam.Prezidementka ako markitanka ma skisenosti s predajom ved predala.sr usa.min skolstva moze intelektualne vplivat na uk vonakom teplim slovom v chladnej zyme,min vnutra moze podavat plodne navrhy na zmenu pohlavia v pripade zajatia,muz nieje muz ale zena,jarko moze bojovat so svojimi recami, a tak podobne.Umoznime im to ved ked ich pocuvam oni by tam isli hned len neolzu lebo oni su zodpovedny a chcu len dobro tejto republike,tak im to umoznime a zbavme ich tohoto bremena nech si splnia sny a nam pomozu.

  Páči sa mi

 7. prosim vas,taku myslienku,ze referendum -asi-nebude uspesne si nesmieme ani pripustit,nieto vahat tam ist,pojdem aj ked po styroch,chodim kade tade po strankach-strasna rezignacia ,az malomyselnost,vzdy napisem-nesyckuj,a to nie je ficovo referendum,tu ide o slovensko,o nase bytie-nebytie,a netarajme stale o tom jadre,ved vsetko sa denne meni,sledujem vsetko-taka ceska jourova,aka to bola slusna osoba,dnes ked cuchla ku kase eu-tak je z nej doslova svina-prepacte.okrem toho len vcera som zaznamenala vznik 2 novych politickych stran-to by sme mali uz asi 55 stran na volby-tu vidime ide o rozbitie naroda,je to ciel.my sme uz nieco spolu ako narod zazili,ja som mala 1945 vo februari 10 rokov,odvtedy som prezila vsetky rezimy,do 18 rokov som dospela v prahe-potom 50te roky atd,pozila 3 roky v usa,no to inokedy,takze mam 88 rokov,5 vnucat,mam same skusky a riadnu nervu-informatika brno,medicina ke,biologia ke,a este mi tu ide mat jedna 18 rokov

  Liked by 1 person

 8. a este jednu vec si dovolim-orban surne potrebuje nejakeho partnera k spolupraci v eu,kym sa ti uchyli nerozplynu,dnes sa vsade uchyti hlavne uchylka,je to aj v nasej vlade ,aj v nasom parlamente,niektore byvali v lekarskom dg ako cisla ,mozno su tam pre vydieratelnost,alebo sebe prihadzuju fleky,ale je ich neumerne privela.viac si nechcem dovolit pisat

  Liked by 1 person

 9. Ešte jeden postreh,všímate si to ohlušujúce ticho?
  Všetci mlčia,akoby zložili prísahu.že o referende ani nepípnu.Však pani Čaputová,prezidentka všetkých Slovákov?(to bola irónia). Mlčia korporátne médiá ,korporátni herci a speváci,zo strachu,aby neprišli o nejaký štek v českom slniečkárskom filme,však hviezdy kuchárky? Tento trend je ktovie prečo globálny,kto sleduje túto scénu v Rusku,alebo na západe,vidí to isté. Vychádza mi z toho jediné,privysoko rúbali,hlboko padnú.
  Na referendum idem,percentá ma tentoraz nezaujímajú.Idem kvôli sebe, kvôli svojej sebaúcte.

  Liked by 5 people

 10. Všetci v opozícii nadávajú na terajšiu vládu, že robí chyby, že sú to babráci atď., ale ako keby sa nikto z opozície neodvážil povedať nahlas to podstatné – že to nie sú chyby alebo neschopnosť, TO JE ZLÝ ÚMYSEL!!!

  Páči sa mi

 11. Spätné upozornenie: Poznámka k piatkovému článku | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s