Matriarchát a manželstvo?!

Inštitút manželstva tak, ako ho chápe kresťanstvo, prinajmenšom na Západe zanikne. Chcem týmto povedať, že muži a ženy budú vstupovať do prevažne monogamných vzťahov s cieľom plodiť a vychovávať deti, ale veľká časť religiózneho náboja sa vytratí a klasické manželstvo bude skôr výnimkou s tým, že väčšina partnerských vzťahov bude usporiadaných podľa zvykového práva a regulovaných občianskymi zmluvami medzi partnermi.

Prečo to hovorím?

Prvý dôvod čo vidím je to, že kvôli systematickým útokom na inštitút manželstva na Západe muži začali vnímať manželstvo ako obchodnú dohodu, ktorá zvýhodňuje ženu. Ak tú dohodu poruší muž, napr. v niektorých štátoch USA, tak príde o dom, možno aj o auto, musí žene platiť nehorázne výživné (niekedy manželka takto financuje svoj životný štýl a kašle na dieťa) a možno už v živote neuvidí svoje deti s tým, že tieto „ženy“ svojimi klamstvami na súdoch často zničia dobrú povesť muža. Inými slovami, prvá dávka sociálneho hororu, ktorú mladší muži vidia na vlastné oči.

Druhým dôvodom a druhou dávkou sociálneho hororu, ktorú mladší muži vnímajú je to, že pomocou feminizmu (vyvieral z potreby sociálnej spravodlivosti) nielen dokázali rozhádať obe pohlavia, ale aj primäli ženy, aby prebrali tie najhoršie vzorce mužského chovania, resp. premeniť sa na mužov, za ktorých by sa chceli vydať (čo máloktorý maskulínny muž znesie a femininizovaných mužov tieto „ženy“ zas nechcú). Skrátka, priemerná západná žena je často neznesiteľná a je dosť bezočivá/namyslená, t.j. bez akejkoľvek sebareflexie na to aby po tom čo povedala, že muži sú na nič, nepotrebuje muža, je silná a nezávislá atď. mala hysterický výpad proti mužom, v ktorom nazýva mužov sexuálnymi predátormi, skrachovancami, odpadom atď. za to, že odídu do zahraničia hľadať manželku. Skrátka, zodpovednosť pre tieto ľudské samice (nazvať ich ženami je urážkou pre ostatné ženy) je prázdny pojem a žiaľ často po náraze na realitu sa nepreberú zo svojich ilúzií (hrať sa na obete je jednoduchšie ako skutočne riešiť problémy) a buď končia ako majiteľky mačiek alebo ako slobodné matky.

Tretí dôvod je to, že duchovný vývoj jedinca je málokedy rovnako rýchly a ide rovnakým smerom t.j. jeden partner často prerastie druhého a láska sa z toho partnerstva vytratí, a preto majú ľudia často dvoch-troch životných partnerov počas života (to sa odzrkadľuje aj v horoskope).

Prečo hovorím o matriarcháte?

Bez ohľadu na to, či otvorený matriarchát praktizoval manželstvo alebo nie, ženy dedili pôdu a po rozvode im pripadol aj majetok a to z toho dôvodu, že išlo o živenie a starostlivosť o deti resp. o ďalšie generácie. Ide totiž o to, že valná väčšina heterosexuálnych mužov inštinktívne chce poskytnúť ochranu a zdroje pre deti, ak matriarchát praktizuje manželstvo, tak ide primárne o vlastné deti a ak daný matriarchát nepraktizuje manželstvo, tak to je primárne synovec. Tento inštinkt u mužov na Západe bol a je často zneužívaný (aj o tomto je skrytý matriarchát) resp. v maximálnej možnej miere tlmené príkladmi sú buď to, že ako s mužmi naložia súdy pri rozvode, alebo žena má napr. 5 detí od 3 mužov, ktorí zväčša na ne kašlú (chlapci z týchto rodín často končia vo väzení alebo na ulici či pod zemou a dievčatá zas zopakujú chyby svojich matiek). Chcem tým povedať, že niektoré komunity na Západe (hlavne v USA) budú praktizovať otvorený matriarchát, kde partnerstvo bude regulované buď len zvykovým právom, kde otca nebude prakticky zaväzovať nič a živenie a výchova detí pripadne na strýkov, alebo občianskymi zmluvami, kde rola partnerov a ich majetkové pomery sú striktne regulované. Dodávam, že skryté matriarcháty, ktoré sa tvária ako patriarcháty, lebo muži sa ovládajú tak cez sexuálne inštinkty, ako aj cez inštinkt potreby poskytnúť ochranu a zdroje zaniknú s tým, že v budúcnosti, žiadne pohlavie nebude nadradené inému.

A čo my?

Kvôli vplyvu Západu čoraz menej mladých sa chce ženiť resp. vydávať a vystačí im žitie na divoko, alebo registrované partnerstvo. Dobrá správa je, že napriek snahám šialencov a nasadených agentov u nás nie je vojna pohlaví taká, ako na Západe resp. v USA. Toto bude znamenať za predpokladu pokračovania nastúpených trendov to, že aj u nás klasické manželstvo bude skôr výnimkou, než pravidlom s tým, že stály partnerský vzťah bude zväčša vecou zmluvy medzi dvoma (alebo viacerými) dospelými jedincami.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať knihy o riadení spoločnosti (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

45 thoughts on “Matriarchát a manželstvo?!

 1. Jediné čo partnerov zaväzuje k spoločnému životu je dôvera a láska… Nemyslím si, že lásku a dôveru dokáže udržať manželstvo a už vôbec nie zmluva akéhokoľvek druhu… Môžu tento zväzok iba podporiť… Ak sa “partneri” na základe tohto písaného zväzku, dohode, snažia jeden na druhom niečo vymáhať, alebo akýmkoľvek spôsobom uplatňovať svoju prevahu, výhodu, prospech alebo zábezpeku plynúcu zo spolužitia, ide už o situáciu, kde je už postrádaná hore spomenutá istina, ktorá smerovala k mravnému a rovnoprávnemu spolužitiu partnerov a výchove potomkov v tomto duchu… Preto ak partnerov “nezaviaže” k spoločnému životu dôvera a láska, nepodporí kultúra spoločnosti k rodinnému životu v tomto duchu, pri výchove svojich potomkov a teda nových členov spoločnosti, nositeľov spoločnej kultúry, všeobecne uznávanými podpornými pravidlami, nemôžeme očakávať, že partneri ho budú aj využívať, či už v podobe manželstva, alebo hocakej zmluvy…

  Liked by 3 people

  • Asi si nevyliečiteľným romantikom tak, ako ja, ale realita dnešných dní je taká, že láska zo vzťahov časom vyprchá a kvôli tomu partneri sa odcudzia a začnú svojich partnerov podvádzať a najprekvapivejšie je to, že to robia skôr ženy (počul som o tomto príbehy).
   Ďalšou vecou je, že všetci sa vstupujú do partnerského vzťahu so svojimi predstavami a ideálne je, keď sa tieto predstavy na 99,999% stretnú a partneri si nemusia nič vyjasňovať. Lenže je tu realita dnešných dní a veci naberajú iný smer t.j. jedným nástrojom bude práve partnerská zmluva (staroveký Egypt je bohatým zdrojom na toto téma) alebo to, že klasické manželstvo bude nahradené niečim iným napr. národ Mosuo a Nakhi prakticky nepraktizujú klasické manželstvo (zaujímavé čítanie aj cez prekladač).

   Páči sa mi

   • To o čom píšeš sú nezrelé osobnosti. Nezrelí ľudia sú duševne zamrznutí niekde v detstve alebo v puberte. Prejavujú sa sebectvom, ktorého výsledkom je chýbanie schopnosti myslieť na druhého človeka, urobiť niečo pre druhého nezištne, nepočítať to čo robím pre druhých. Môžu mať aj akademické tituly, ale osobnostne sú a zostanú nezrelí. Západné hodnoty učia ženy aj mužov kupovať toho druhého ako produkt. Okuká sa,alebo nevyhovuje, tak vymením. U nás bola ešte za socializmu prísna kresťanská výchova v rodinách veriacich a jodnoty a mantinely tvrdo nastavené. Osobnostiam to nie vždy pomohlo dozrieť, ale nerobili zbytočné chyby a život ich veci naučil. Ešte v 50tych rokoch pamätníci spomínajú, že na pohrebe muža zeny často “skákali” do hrobu sa milovaným mužom. Dnes to nevidíte. Tie citové spojenia boli na celý život. Naučili sa. Ale zase. Vývin a dozrievanie osobností bolo viazané na gény a hodnoty v tej ktorej rodine.

    Liked by 1 person

    • Áno sú to nezrelí ľudia a obe pohlavia boli rozoštvané, ale málokto má v horoskope to, že má za života len jedného partnera t.j. vystrieda niekoľkých partnerov primárne kvôli tomu, že duchovne sa zrejú inak (prečítaj tie články o národe Mosuo a dodávam aj to, že Indiáni Hopi sa tiež rozvádzajú a riešia materiálne veci).

     Páči sa mi

     • Ak už máš deti a striedaš partnerov, rozbíjaš deťom ich svet. A to je aj odpoveď na to, aké partnerstvo má význam na výchovu citovo aj rozumovo vyrovnaných a pevných detí. Jasné vzory mamy a otca, pracovitosť, morálka, slušnosť a nezlomná viera Bohu Keď sa 40tnikov pýtam, koľko máte otcov a mám? Jedného a jednu predsa. Tak potom prečo vaše deti majú mať 2-3 otcov a 2-3 mamy? Ktokoľvek to hlása, že polygamia je ok, nie je to pravda, aspoň podľa mňa nie. U moslimov sa deti rodia aby prečíslili nepriateľa, hlavne ďaurov. Citovo nie sú vyrovnaní, sú mentálne jednoduchší, česť výnimkám.
      Problém je aj vo falošnej emancipácii. Ženy si kedysi strážili panenstvo pre svojho muža. Malo to význam pre ich splynutie a praktický, že žena nikoho neporovnávala so svojim mužom. Dnes čím fešnejšia, tým väčší sebec. Tam už úprimnú lásku nehľadaj.

      Páči sa mi

      • A uvedomuješ si, že aké je to peklo, keď deti vidia na vlastné oči, ako sa rodičia neznášajú/z ich vzťahu sa vytratila láska a držia sa spolu len kvôli deťom resp. prechádzajú rozvodom plný hádok? To je prvá vec.
       Druhá vec je, že musíme si ujasniť, že o ktorej polygamií tu hovoríme alebo hovoríme o sériovej monogamie v spoločnosti, ktorá nepozná resp. nepraktizuje manželstvo (Mosuo) či hovoríme o spoločnosti, ktorá je síce matrilineárna/matriarchálna, ale partnerstvo a rozchod t.j. manželstvo je vecou len partnerov a každý vie, že čo sa bude diať po rozchode a ako sa bude deliť majetok.
       Tretia vec je, že stráženie panenstva na dedine je mýtus.

       Páči sa mi

   • Staré a známe pravidlo je, že jeď suka nedá, tak pes neberie. Naša kultúra sa zhovädila a ženy nie sú vychovávané byť monogamnými ženami rovnako ako muži monogamnými mužmi. Tých uplynulých sto rokov sa varil neuveriteľný sociologický guľáš, ktorého trpkú chuť dnes väčšinovo pociťujeme. Zmizol matriarchát, zmizol matriarchát, ostala zatiaľ nedefinovaná beztvará “hmota”, ktorá búra a ničí akúkoľvek kultúru a kto vie, kde to všetko vyústi. Bolo by potrebné zadefinovať nanovo hodnoty a na istý čas z nich spraviť dogmy, aby sa nemohlo otvárať overtonovo okno. Myslím, že Putin s tým už začal, keď podpísal dekrét o hodnotách.

    Páči sa mi

  • Vesmír funguje tak. Ak si pýtaš sex, dostaneš ho. Ak si pýtaš peniaze, aj tie dostaneš. Ak chceš lásku, aj tú dostaneš. Ale ak zostaneš sebec všetko stratíš.
   Biblia píše. Ak si pýtaš chlieb dajú ti ho. Ak zaklopeš, otvoria ti, ak hľadáš, tak nájdeš. Nesmieš sa dívať na svet s hnevom, ale s láskou a pokorou. Moc, ktorá ti je daná zhora sa znásobí, ak ju nezneužiješ pre seba, ale myslíš hlavne na druhých. Keď si si od Boha vypýtaš svoje druhé ja, dostaneš ho(ju).

   Páči sa mi

     • Štát zriadil matriku a vymáha zákony a rozhodnutia súdov (čo iné je právny štatút?). Takže v tejto veci si strelil poriadneho capa. To je prvá vec.
      Druhá vec je, že vzhľadom na otrokárske zriadenie štátu matrika nie je nič iné ako register pre otrokov, a vymáhanie zákonov a súdnych rozhodnutí nie je nič iné ako presadenie svojvôle pohoniča. A preto to nie je žiadna formalita. Toto je druhý cap, ktorý si strelil.
      Tretia vec je, že ak je to slobodné rozhodnutie jednotlivcov, tak vec sa dá riešiť občianskymi zmluvami a dohodami, ktoré nemusia byť vymáhané súdmi.
      Posledná vec je to, že je rozhodnutie partnerov resp. vec spoločenských zvyklostí to, že koho meno ponesie dieťa.

      Mimochodom pre mňa je evidentné, že si nevidel nešťastné manželstvo, kde sú spolu len kvôli deťom (ja som videl-pre deti je to peklo a kriví ich budúce partnerské vzťahy) a nevidel alebo nezažil zdĺhavý škaredý rozvod, kde sa dvaja neustále vadia o majetok a používajú deti ako zbraň proti druhému partnerovi a trvá to roky kvôli zdĺhavosti súdov.

      Inými slovami priateľu svojimi postojmi a názormi podporuješ otrokárska zriadenie lebo odopieraš jedincom ich vlastnú suverenitu a autonómiu.

      Páči sa mi

     • Ešte k tej formálnej stránke:
      Tá formálna stránka nie je žiadna formalita vzhľadom na to, že aké veľké právne dopady má na život jedinca a preto rolu štátu v manželstve a v partnerských vzťahoch nebagatelizuj.

      Páči sa mi

 2. V Amerike majú pri rozvodoch dve rôzne veci:
  1. Alimony – príspevok pre exmanželku na udržanie jej životnej úrovne s pred rozvodu, čiže nezmyselná zvrátenosť, ktorú u nás našťastie nemáme. Vtipné je, že existujú prípady, keď exmanželka musí platiť exmanželovi, lebo ona bola tá, čo zarábala viac.
  2. Child support – príspevok na výchovu dieťaťa, teda to, čo máme aj u nás.

  Liked by 1 person

 3. Taká skôr úvaha…
  Hypoteticky… mužovi sa zhoršuje zdravie následkom zlého životného štýlu. Žena s predpokladom, že to bude horšie a horšie žiada muža aby zmenil svoj životný štýl, lebo si je vedomá, že ona sa bude o neho musieť starať keď už to sám nedokáže. Muž ale odmieta zmenu, či už vedome alebo nevedome… je to jeho zdravie a on si neuvedomuje, resp. nepripúšťa zhoršujúci sa trend. Ako by sa mala zachovať žena? Samozrejme, že vzťah je hlboký a dlhodobý. Má sa prizerať a keď bude treba sa aj postarať? Má si vynucovať zmenu? (podotýkam, že to myslím univerzálne, teda role môžu byť zamenené)
  Všetci isto vieme ako by to bolo za ideálnych podmienok (v zdraví aj chorobe, bohatstve i chudobe, atď), ale život nie je ideálny a láska nie je čiernobiela.
  Čiže Jim Carrey to nedomyslel… systém, ktorý som do toho zaplietol, by mal vytvoriť podmienky pre riešenie týchto situácií

  Páči sa mi

  • Práveže domyslel, lebo ten muž z tvojho prípadu je svojprávny dospelý človek, ktorý nepočúval varovanie svoje manželky ani po x-tý krát, a ty mu odopieraš jeho vôľu a právo robiť chyby, učiť sa z nich a rásť.
   Nehovorím, že netreba poskytnúť pomoc, keď o to požiada, ale zas manželka nie je jeho pestúnka a v istom bode musí povedať, že toho má dosť .

   Páči sa mi

   • nesúhlasím… myslím, že veci sú trochu komplikovanejšie… nie každý sme rovnako uvedomelý, nie každý, hlavne chorý uvažujeme, rozhodujeme sa správne… a preto systém na všetkých úrovniach riadenia má úlohu usmerňovať a pomáhať, vštepovať hodnoty. Samozrejme, že keď je systém pokrivený tak je to stráca význam… teda klasické manželstvo (zmluva so systémom) nemá zmysel.

    jeden príklad:
    Sir Patrick Stewart Reveals the Domestic Violence He Witnessed as a Child

    Kdesi v rozhovore priznal, že celý život vinil otca, neskor pochopil, že to vlastne ani nebola jeho chyba…

    Páči sa mi

    • Prvá vec je, že asi obaja chceme rozbiť infernálne kruhy v ktorom sa ľudstvo ocitlo.
     Druhá vec je, že spoločnosť sa zámerne infantilizuje silnými emočnými šokmi v detstve, ale táto infantilita sa následne používa na odôvodnenie zavedenia skrytého a následne aj otvoreného teroru, ktorá po tom plodí ďalšie infantilné jedince.

     Dakde sa tieto infernálne kruhy sa musia pretnúť, ale akonáhle sa pretnú lebo ľudia musia brať na seba zodpovednosť, tak kopa inštitúcií a úradov sa stane zbytočným.

     Páči sa mi

     • Áno… síce to zneje konfrontačne, ale v podstate poukazujeme na to isté trochu inak.
      Z dlhodobého hľadiska to treba rozbiť a na novo postaviť, no zatiaľ niekoľko generácií bude prechádzať mukami. Ako náplasť by mohlo pomôcť riešiť veci čiastkovo.

      Príklad: Darmo budem rodičov presviedčať, že môžu mať kvalitnejší život, keď sa stále spoliehajú na tento pokrivený zdravotnícky systém, či potravinový systém.

      dovolím si upresniť
      “infantilné jedince” = narcizmus
      kdesi som zachytil, že máme pandémiu NPD a podobných porúch vo svete a že ženy dobehli mužov.

      Páči sa mi

 4. Je to hrúza a des v dnešnej dobe. Strašný kalkul v dnešných vzťahoch. Dievčatá si hladajú mužov z vysokým príjmom ,aby v budúcnosti v prípade rozchodu platili veľké alimenty.Berú ich iba ako sponzorov. Poznám niekoľko takých žien ,čo si všetko nechajú platiť a pritom si splácajú svoj byt. Mladý chlapci si potom hľadajú staré korčule s bytmi o ktoré ozbíjali predošlích manželov.

  Liked by 1 person

 5. Mám otázku pre tu diskutujúcich (ospravedlňujem sa že je to mimo tému) ale zaujímalo by ma, či je tu niekto, kto podal v Januári odopretie výkonu mimoriadnej služby a doteraz mu neprišlo žiadne vyjadrenie. Ďakujem za každú odpoveď.

  Páči sa mi

  • Ahoj, áno. Napr. môj prípad – poslal som to poštou s doručenkou (niečo ako korešpodenčný lístok, kde je napísaná adresa odosielateľa a tiež teda adresát a miesto pre potvrdenie doručenia).
   Po niečo vyše týždni mi prišla späť tá potvrdená doručenka ale okrem toho nič iné. Neviem, či ešte niečo čakať – ale asi toho majú veľa na vybavovanie (Žilina), doručenku potvrdenú mám, tak si ťažkú hlavu z toho nerobím.

   Páči sa mi

   • Ja som to taktiež poslal poštou doporučene, a samozrejme, tiež to mám potvrdene z pošty, no vzhľadom na to, že bolo tých odopretí podaných toľko, s čím určite nepočítali, tak mi napadá taká myšlieka, či v tom nebude nejaká lumparna keď zatiaľ nechodí žiadne vyjadrenie.

    Páči sa mi

    • Keď sa o niečo pokúsia, padnú na hubu. To je prvá vec.
     Druhá vec je, že podľa hysterických akcií pred a po podaniach a konečným termínom, tak by som súdil, že takúto reakciu na informácie a akciu od väčšiny nečakali, a teraz nevedia čo s týmto.

     Liked by 1 person

   • Ja som to poslal 30.1. no tiež doteraz nemám odpoveď a začínam si myslieť či v tom niečo nebude. Či si náhodou nevyberaju ktorým odpovedia a ktorým nie. Keďže sa tu vynorila informácia a požiadavka k zavedeniu vojnového stavu v Európe a oficiálnemu zapojeniu NATA do vojny proti Rusku, možno schvalne zdržujú a neodpovedajú tým, ktorých chcú povolat, resp ak medzi odmietačmi boli poslední záklaďaci, tak možno tým schválne neodpovedajú.

    Páči sa mi

 6. To je ako tanec krivých zrkadiel. Namiesto “v dobrom aj v zlom, v šťastí nešťastí, zdraví aj chorobe” bude “kým budem mať pocit, že si pre mňa dosť dobrý a že si nemám nájsť niekoho lepšieho a kým budem mať pocit, že ťa až príliš duchovne neprevyšujem…” alebo zachovajme manželstvo pre odvážnych (možno duchovne zrelých, veď vzťah vzniká v Nebi a čo Boh spojil človek nerozdeľuj) a ostatní nech si to riešia zmluvami. Alebo podnet pre autora článku. Neriešme ako to v tejto spoločnosti je, ale pozrime sa na to ako to má byť. Keď sa žena stane Ženou, muž opäť Mužom, aký je ich vzťah v predobraze? Slovo má veľkú moc, slovo tvorí. Poklesnuta spoločnosť nie je schopná naplniť ideál manželský – kam smerovať prúdy tvorivých síl? Na napasovanie legislatívy na tento zmätok alebo na pozdvihnutie jednotlivcov? Myslím, že poukazovanie na vznik vzťahu v nebi je odkaz na silné karmické putá medzi partnermi a akékoľvek úvahy o zmene statusu partnerstva/manželstva by sa mali opierať o plné vedomie vzniku a všetkých vrstvách úloh vzťahov v našom živote. Inak sa môže ľahko stať, že propagáciou nečistôt sa v spätnom účinku zaťažite sám.

  Páči sa mi

 7. Spätné upozornenie: Abraham Lincoln A Jim Carray mali z veľkej časti pravdu | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s