Zaujímavé video a jeden obrázok

Toto je údajne video z toho, že niekto testoval zoom na svojej kamere:

Ak to nie je animácia, tak naozaj zaujímavé veci sa dejú na našom Mesiaci a tento chlapík vidí a publikuje naozaj zaujímavé veci.

Ďalšia vec je, že nachytali NASA, že prifarbuje obrázky planéty Mars na červeno (moja poznámka po upozornení: niekto odstránil viac červenej, ako pridala NASA):

photo_2023-03-05_18-05-42

Po tomto čo sa dá veriť vesmírnym agentúram?

S pozdravom

Oracle 911Výzva: prosím začnite čítať knihy o riadení spoločnosti (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

7 thoughts on “Zaujímavé video a jeden obrázok

 1. Milióny ľudí na celom svete pozorujú oblohu ďalekohľadmi, prípadne sa venujú astrofotografii. Ak sa na oblohe naozaj začnú diať veci, tak budeme počuť o státisícoch hlásení a uvidíme tisíce fotiek a desiatky videí. Jedno, prípadne len zopár videí považujem skoro isto za podvod. Ak by to video bolo pravdivé, tak pri Mesiaci na videu vidíme telesá veľké mnoho kilometrov, ktoré sa pohybujú rýchlosťami desiatok kilometrov za sekundu. To sú obrovské veci, ktoré by sa tu neobjavili len tak jednorázovo a potom by zmizli.

  Páči sa mi

 2. Netuším, čo je zachytené na videu s Mesiacom, ale k Marsu si dovolím povedať, že sa jedná o blud. Možno nás autor testuje, či uveríme všetkému (viď minulý príspevok – neverte ničomu). Ak to bolo myslené vážne a nie ako test, tak to opäť dehonestuje informačnú kvalitu tohto blogu.
  Dovolím si otázku. Videl autor alebo niekto z čitateľov naživo planétu Mars v ďalekohľade, alebo spravil fotografiu planéty cez ďalekohľad? 🙂
  Ak niekto prifarbil planétu Mars na fotkách, tak je to prifarbenie do modrého odtieňa. Nielen NASA fotografuje vesmírne objekty. Na celom svete sú tisíce amatérskych astrofotografov, ktorí nemajú potrebu niečo falšovať. Pozrite si ich obrázky. Napríklad Damian Peach patrí medzi špičku http://www.damianpeach.com. Pri tvorbe farebného obrázku sa vykonáva farebná kalibrácia na referenčnú bielu farbu. Ak niekto nespraví korektne tento krok, tak mu môže výjsť Mars aj zelený. Preto som písal o skutočnom pozorovaní Marsu vlastnými očami cez ďalekohľad. Ja som Mars videl a vždy bola farba do červena.

  Páči sa mi

  • Však NASA naozaj prifarbil Mars na červeno na svojich fotkách (dokonca aj na tých, ktoré urobili sondami a obzvlášť to bolo badateľné na oblohe). A Damian Peach to dokazuje lebo planéta v závislosti od svetelných podmienok hrá vo farbách nie červenej, ale hnedej a oranžovej až žltej s modrastou atmosférou.

   Liked by 1 person

 3. V případě toho Měsíce může jít o nearanžovaný/přirozený výskyt filmového triku, který je založený na perspektivě.
  Něco, jako na fotce č. 3 zde
  https://www.fotoskoda.cz/filmove-triky-od-karla-zemana-po-soucasnost-567/
  Tj., že sledovaný děj se odehrává v atmosféře planety Země, nikoliv v blízkosti Měsíce. Navíc: Měsíce nemá atmosféru. Tudíž se tam nedá létat jako v pozemské atmosféře. Možnost gravitačního vznášení je otevřená, ale je otázka, zda je na ono těleso od Měsíce dostatečně vzdáleno, aby mohlo být “družicí” Měsíce.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s