Kto je oprávnený? ten s klimatickými zbraňami

Takže na úvod, ak ste už tak neurobili a môžete, tak ešte dnes vyberte hotovosť na tento mesiac, objednajte nejakú striebornú mincu a po masívnom umelo vyvolanom prepade kúpte dajakú kryptomenu. Dôvody prečo toto hovorím sú to, že nielen britská pobočka banky Silicon Valley bank kvôli problémom svojej matky bola prevzatá britskou bankou HSBC aby britské technologické firmy neskrachovali t.j. krachovanie  bánk už dosiahol európsky kontinent a kvôli krachu 500 izraelských startupov, ale aj vyhlásenie amerického FEDu, konkrétne dve paragrafy:

Shareholders and certain unsecured debtholders will not be protected. Senior management has also been removed. Any losses to the Deposit Insurance Fund to support uninsured depositors will be recovered by a special assessment on banks, as required by law.

Finally, the Federal Reserve Board on Sunday announced it will make available additional funding to eligible depository institutions to help assure banks have the ability to meet the needs of all their depositors.

Strojový preklad:

Akcionári a niektorí nezabezpečení držitelia dlhov nebudú chránení. Odvolaný bol aj vyšší manažment. Akékoľvek straty Fondu poistenia vkladov na podporu nepoistených vkladateľov budú vymáhané osobitným posudkom pre banky, ako to vyžaduje zákon.

Napokon, Federálny rezervný výbor v nedeľu oznámil, že sprístupní dodatočné finančné prostriedky oprávneným depozitným inštitúciám, aby sa tak zaistilo, že banky budú schopné uspokojiť potreby všetkých svojich vkladateľov.

A tým pádom vynárajú aspoň dve otázky:

 • Kto je oprávnený pre dodatočné finančné prostriedky?
 • A kto je nezabezpečený držiteľ dlhov?

A moja odpoveď na ne je to, že držitelia dlhopisov, akcií a derivátov vydaných de facto skrachovanými bankami predstavujú problém pre držiteľov/vlastníkov týchto derivátov.

Dodávam, že verejnosti neunikajú dôležité veci ohľadom skrachovanej Silicon Valley Bank (SVB):

photo_2023-03-12_22-32-43

 • Kto sú/boli pohlavári SVB:

photo_2023-03-12_23-31-46

 • Kto akú expozíciu má k SVB:

photo_2023-03-13_00-38-44

 • Bankové poistenie kryje len cca 1% uložených peňazí:

photo_2023-03-12_23-31-27

 • Krvavá kúpeľ na akciových trhoch (finančné inštitúcie a banky):

 • Moderná banka je de facto dlhopisový fond s vysokou pákou:

BankLeveragedBondFund

Bankový systém je bezpečný a odolný.

photo_2023-03-13_17-52-24

Klimatické zbrane (dozvedel som sa to od Edmontu):

Američania pripravujú klimatické zbrane na konfrontáciu s Ruskom

Biely dom a Kongres prijali päťročný plán takzvaných „klimatických zásahov“, ktorý počíta s vytvorením technológií na kontrolu klímy. Cieľom programu je bojovať proti vznikajúcej dominancii Ruska v poľnohospodárstve.

Američania teda plánujú vytvoriť vedeckú základňu na kontrolu slnečného žiarenia. Americká Národná spravodajská rada sa domnieva, že ruské poľnohospodárstvo by sa malo považovať za geopolitickú hrozbu.

Ekonomika USA je mimoriadne zraniteľná v dôsledku prebiehajúcich klimatických zmien. Každým rokom sa plocha ornej pôdy znižuje v dôsledku horúčav, sucha a degradácie pôdy. Prognózy sú sklamaním – do roku 2040 sa úroda poľnohospodárskych štátov zníži o 90 %.

Zároveň Rusko do roku 2080 rozšíri zónu efektívneho poľnohospodárstva na Sibíri, v skutočnosti dvakrát – nárast bude 5 miliónov km². Krajina sa stane najväčším svetovým producentom pšenice s 20% podielom na trhu, uvádza sa v článku publikovanom RIA Novosti.

Inými slovami korporácia USA si vyhradila právo páchať terorizmus klimatickými zbraňami, ale to znamená, že ak sa prihodí nejaká udalosť s extrémnym počasím alebo iné prírodné nešťastie, tak oni sú prvým podozrivým z toho, že to bola umelo vyvolaná udalosť.

Mimochodom, tá Čínou sprostredkovaná dohoda medzi Saudmi a Iránom by nebola možná bez toho, aby Rusi položili pre ňu základy.

S pozdravom

Oracle 911

PS:  Jany mi poslal na mail otázku ohľadom toho, kde kúpiť striebro: ja kupujem tu a tu.

Výzva: prosím začnite čítať knihy o riadení spoločnosti (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

22 thoughts on “Kto je oprávnený? ten s klimatickými zbraňami

 1. Vďaka Oracle za čerstvé info. Ako vždy vynikajúci príspevok !

  Inak pre mňa osobne sú tí amíci,ale hnusne odporní (samozrejme,že mám na mysli tie beštiálne “elity” a deep state, aj v SŠA sú normálni ľudia).
  Sú to beštie !!! Nenechajú nikoho voľne dýchať a stále chcú vládnuť a ovládať. Len aby sa im to raz šeredne nevypomstilo. Ich vlastná medicína bude ich skazou. A možno to už dlho nepotrvá.

  Liked by 3 people

  • Hej až na to, že banka SVB spravovala financie technologických firiem v Silicone Valley, a to sú nemalé peniaze s tým tieto firmy majú kvôli tomu problémy a k tomu treba začať pozerať aj na deriváty. Takže to nebudú ďalšie roky, ale skôr ďalšie týždne alebo mesiace…

   Liked by 1 person

  • Tento problém sa ťahá už niekoľko desaťročí. Na začiatku 90-tych rokov ho čiastočne stabilizovali zdroje z krajín bývalého Sovietskeho zväzu a potom tzv. technologické revolúcie, ktoré však zároveň spôsobili to, že systém sa rýchlejšie presmeroval na vlastnú samovražednú misiu. Kolaps nastal v roku 2008 a od toho dátumu sa systém udržuje len na prístrojoch a postupne sa zhoršuje. Netreba zabúdať, že kolaps tejto banky nezasiahol “len” technologické firmy, ale aj dôchodkové fondy z celého sveta. Takisto, ako spomenul aj Oracle sú tu aj deriváty a táto banka bola v rámci SŠA asi na 16 – 18 mieste v ich držaní. Netreba zabúdať, že najväčšie banky sú medzi sebou úzko previazané a majú aj rovnaké problémy. Akcie veľkých európskych bánk od začiatku tohto krachu padajú. Najväčší problém je v Deutsche Bank a Credit Suisse. A podľa niektorých finančníkov je ďalšou bankou na odstrel v Európe Credit Suisse.
   Ďalším problém je euro, ktoré doslova položilo časovanú bombu pod Európu. Príčin tohto stavu je veľa, ale sme v situácii, keď aj jedna kvapka môže tak rozbúriť hladinu, že systém skolabuje.
   Nemyslím si, že systém sa podarí stabilizovať. Možno na nejakú dobu – týždeň, mesiac, pol roka. Ale jeho čas sa naplnil. Nástroje na jeho záchranu už prakticky neexistujú.

   Liked by 2 people

 2. Je na kazdom osobne zvazit ci necha financie v banke.Aj ked vam garanruju vas vklad,garantuju vam aj na kolko krat si smiete vybrat ci po akej dobe sa k nemu dostanete v prilade problemov v bankach?Staci len nedno ked vlozite do banky svoje peniaze tak je jedno aku velku sumu vkladate,prijmu ju,ale.ked ju idete vyberat tak uz treba nahlasit vyber dopredu od urcitej sumy.Tak kto bude obmedzovany v konecnom dosledku??

  Liked by 2 people

  • Dnes sa už dá vyberať aj z bankomatu celkom slušná suma. Ja som naposledy vyberal na auto. Síce som to robil na 3 krát, kvôli jednorazovému limitu, ale išlo to.

   Páči sa mi

     • Zdravim, ja som vyberala dnes v Oslo. jedna z najvacsich norskych bank. A ze max. 2000,- nok / cca 200 euro na vyber. Som zvedava na ten poplatok. Este skusim raz vecer ked pojdem z prace.

      Páči sa mi

     • Tak to nám prezrať ty, ktorú to máš banku kde vyberáš tisíce… Limit na karte a max. hotovosť pri výbere sú dve, ale že brutálne odlišné veci… Ja mám také tie klasicé ale Tatra, SLSP apod… všade je limit a podľa mňa dosť malý…

      Páči sa mi

      • Vážený mzprx som v Tatre, max množstvo peňazí na jeden výber je 2000 Eur a za deň môžeš vybrať max 10 000 eur, no to je nutné si najprv predom nastaviť na karte, pretože štandardy banky sú oveľa nižšie nakoľko ak by došlo k odcudzeniu karty tak dotyčný by prišiel aj o gate.
       P.S. nemusíš byť na mňa vysadený za to, že asi ani netušíš čo sa dá vytiahnuť z bankomatu.

       Páči sa mi

  • uz aj pri vklade sa pytaju na povod penazi, ze bez toho to nevlozim, a ked som sa jej opytal, co by spravila, kebyze su to peniaze z lupeze resp. ako mam zdokladovat povod, ak som si 30 rokov ukladal pod vankus, pokrcila plecami a pekne slusne to vzala, len skusaju, zatial, niekotri ludia by vyzradili aj pin od karty len aby bolo vsetko v poriadku, zial, ja taky nie som

   Liked by 1 person

  • Asi to bolo na mňa mierené. áno máš pravdu vyberieš hovno keď bude banka v problémoch. No isté indície už máš aby si nečakal kým v banke to povestné hovno ostane. O bankomate som písal len technicky. T.j. že už nemusíš ísť do banky a žiadať napr. 10tis. euro 3 dni dopredu, ale vieš to vytiahnuť rovno z bankomatu a bez poplatku.

   Liked by 1 person

 3. ale čo prípadná menová reforma – kedy peniaze v banke sa za nové vymenia v kurze napr. 1:5 a tie vo vankúši kurzom 1:100? nebolo už niečo také v hisTórii? 🙂

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s