Nepríjemné, ale nie je to tragédia

photo_2023-03-14_14-09-13

Nadpis hovorí: Bankový systém SWIFT uskutočnil novú globálnu fázu testu pre CBDC t.j. digitálnu menu centrálnych bánk

Firma hovorí, že konsolidovanie CBDC všetkých krajín, ktoré sú centrálnymi bankami s bezproblémovým cez-hraničným platobným systémom má “jasný potenciál a hodnotu”.

Prvý dôvod prečo nerobím z toho ťažkú hlavu je to, že infraštruktúra na to nie je pripravená, lebo ak tento týždeň sa rozsype finančný systém, tak budúci týždeň to nebudú môcť zaviesť lebo platobné terminály nie sú na to pripravené. Inými slovami neplánovaný kolaps bánk zhatí prípravu zavedenia.

Druhý dôvod prečo nerobím z toho ťažkú hlavu je to, že test sa neuskutočnil v podmienkach, ktorú simulujú reálne podmienky t.j. nesymulovali pri tom útok hackerov a náhodné výpadky. Inými slovami, ak sa stane útok v ktorom niekto pripíše na všetky účty miliardu alebo len na účty niektorých, tak v prvom prípade systém sa rozsype a v druhom nezistia, že prečo sa systém ocitol v nerovnováhe (keď sa to stane “párkrát”, tak sa systém rozsype).

Tretí dôvod je to, že akonáhle to zavedú vo svete, kde žije viac než 7 miliárd ľudí (nedokázali vyvraždiť 13 z 14 ľudí a preživších zotročiť čo bolo cieľom anglo-amerického močiara a jeho okultného vedenia s celou covid akciou), tak vzniknú masívne čierne trhy a paralelné ekonomiky, ktoré nakoniec položia celý systém CBDC.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať knihy o riadení spoločnosti (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

9 thoughts on “Nepríjemné, ale nie je to tragédia

 1. Ja viem Ori že tu ku tomuto článku to nepatrí ale Krajniak chce pre ľudí ktorý poberajú aktivacny príspevok to zrušiť.Ľudí nazval rozmohol sa tu nesvar.Viem že veľa ľudí zneužívajú soc.systém ale sú takí ktorý prišli o prácu a nemôžu za to.Tí ľudia v bankách žiadne úspory nemajú,a nemaju čo vybrať.Je mi z nich na grcanie myslím politikov.Čo s týmito ľuďmi bude naozaj neviem.S pozdravom.

  Páči sa mi

  • Krajniak je antisociálny žid, ktorého spolu s ďalšími ako je Hríb a spol veľmi pekne vykresľujú nahrávky z odpočúvania v bare Apache a “U Krajniaka”. Treba si to prejsť a nenechať sa deptať výrokmi takých hajzlov ako on, už dlho pri moci nebudú. Materiály k tejto téme boli k dispozícii na https://www.eurorespekt.sk .

   Liked by 2 people

 2. Aký bude mať podľa vás vplyv prepad akcií Credit Suisse na kurz EUR/CHF? Resp. je podľa vás vhodnejšie držať CHF v banke alebo EUR v hotovosti? Inak keď som túto otázku takto sformuloval, mám pocit, že som si aj odpovedal 😀

  Páči sa mi

  • Poviem to takto, Rusi pôjdu tak po Credit Suisse, ako po Švajčiarskej národnej banke, ktorá poskytuje kredit napriek tomu, že mala stratu 132,5 miliárd v 2022 banke, ktorá pomáhala nielen prať peniaze zo všetkého ilegálneho na Ukrajine, ale posledný čas pomáhala aj financovať vojnu na Ukrajine.

   Takže tvoj pocit je na mieste…

   Páči sa mi

 3. Oracle,chcela by som ťa veľmi pekne poprosiť o radu. Moja mamka vložila do SLSP peniaze (krátkodobé aj dlhodobé fondy) a ani nie po mesiaci zistila, že jej to tam ide do mínusu. Mala by tieto peniaze čo najskôr vybrať a do niečoho trebárs investovať? Ja jej už dlhšiu dobu hovorím,že strieborné mince. Ale ona si nevie predstaviť situáciu,žeby s tým mala ísť platiť do obchodu (trebárs v potravinách). A navyše ak by sa rozhodla kúpiť nejaké strieborné mince,tak má obavy či nenatrafí na nejakého podvodníka. Čo by si poradil? Ďakujem veľmi pekne.

  Páči sa mi

 4. Uvidíme, akú bude mať Fico tlačovku o miliárde, ktorú Igorova vláda nechala bankstrom. Verím ze z tej miliardy minimálne 5 percent zmizlo do vrecák darmožráčom. A ta miliarda mala ísť na obnovu po kovide! Nechápem len jedno je to fakt že niektorí ľudia skutočne žijú ako v inej dimenzii?

  Liked by 1 person

  • Zásadným riešením toho problému nie je hľadanie a upchàvanie malých dierok, ale upchatie “čiernej diery” kryptokoloniálneho statusu Slovenska v ràmci EÚ – vysávanie zdrojov Slovenska jak starou Bruselskou 15-kou, tak USA.
   Až sa to stane, tak definitívnej náprave v rámci socialistického “zázraku” “ všetci kradli, a nikde nič nechýbalo”, už nič nebude brániť, pretože všetky zdroje sa budú točiť len v rámci hraníc Slovenska.

   Liked by 2 people

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s