Klebety, správy a internetový meme lebo to chce kľud

Kľud potrebujeme z toho dôvodu, že sa tu straší atómovou vojnou, ktorá ale nebude a to hovorím napriek tomu, že v televízií môžu ukázať CG atómového výbuchu v takejto kvalite:

A môžu to urobiť, lebo ak si spomeniete na škandál z toho, že niekto hackol živý prenos z kamier ČT a zmanipuloval obraz tak, aby sa zdalo, že nastal atómový výbuch v Beskydách. Dodávam, že kvôli vyčíňaniu tejto čvargy Rusi nám a možno aj Čechom môžu vyhlásiť vojnu a následne môže poletieť hypersonická raketa s konvencionálnou hlavicou na úrad vlády SR, NR SR, na český hrad a na vojenské objekty využívané armádami NATO/USA, ale nebude z toho svetová vojna.

Správa je, že Texas chystá vypísať referendum o vystúpení z USA a to môže urobiť, lebo ako republika pristupoval cez zmluvu. A teraz klebetou je to, že chcú vstúpiť do zoskupenia BRICS a nielen oni, ale aj pár kanadských primárne západných provincií.

Meme, ktoré povedia všetko: Takže hovoríš, že Švajčiarska národná banka, ktorá ohlásila straty vo výške 132,5 miliardy v 2022 bude schopná poskytnúť likviditu pre Credit Suisse?

SwissNationalBankatLoss

“Fondy FTX nie sú likvidné!” Ak všetci vyberú svoje účty, oni nebudú mať dosť aby vyplatili všetkých svojich zákazníkov!”

photo_2023-03-14_14-08-49

Banky

Teraz kvôli kolapsu Silicon Valley Bank  t.j. SVB údajne Oprah (slávna americká televízna osobnosť) prišla asi o 590 miliónov US$ a museli ju museli držať lebo v hysterickom záchvate začala vyvádzať, keď sa to dozvedela:

photo_2023-03-15_23-16-19

Podľa tohto videa banka SVB mala prepojenia na Epsteina spolu s JP Morgan Chase, Citibank a Wells Fargo:

A smutná pravda: Toto sú (Západné) ženy keď mieria na dobrého muža:

photo_2023-03-12_21-26-33

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať knihy o riadení spoločnosti (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

9 thoughts on “Klebety, správy a internetový meme lebo to chce kľud

 1. Q dropy vraveli o tom ze treba pozorovat vodu/ likviditu.

  Watch the watter. Nieco sa urcite udeje co posunie dej filmu/narativu, ktory sledujeme v zrychlenom konani pre prebudenie mas. Kvap kvap.

  Liked by 2 people

 2. Cely problem bankoveho systemu nie su iba dlhopisy ale ich derivaty a derivaty vseobecne. Cele sa to prejavilo, ked potichu v decembri BOE skupila dlhopisy za nominal( nie trhovu cenu) z anglickych dochodkovych fondov, aby mali na vyplatu dochodcov. Dovod bol ten, ze dochodkove fondy nenakupovali priamo dlhopisy s vynosom 1% ale ich derivaty , aby ziskali 4% vynos. Teda gamblili. Po poklese cien dlhopisov vsak brokeri ziadali likviditu( dorovnanie pozicii), nakolko povodny vklad bol nizsi ako strata. Toto iste sa podla mna deje aj v inych bankach a preto vykupila svajciarska banka dlhopisy US( nepovedali priamo, ze to pouzili na zatvorenie pozicii stratovych derivatovych obchodov). Vsetok tento junk skonci v CB a mame tu hyperinflaciu. CB nemoze byt out of cash, pretoze si peniaze vytlaci( pravidla hry monopoly). Strata u CB neznamena krach. V tom sa lisi CB od firiem- dokaze si vyrobit peniaze rovnako ako jasterici narastie novy chvost.

  Liked by 3 people

 3. Oni by museli vytlacene peniaze niekomu pozicat, to je ta strana aktiv. Otazka komu. Ze by Credit Suiss ako dnes spravila svajciarska centralna banka? Oni maju stratu aj od intervencii proti posilnovaniu franku. To znamena, ze predavaju( tlacia) frank a kupuju US dlhopisy. Kupia dlhopisy( aktiva) za vytlacene peniaze(pasiva).
  Dalsia vec je, ze vlady neustale roluju dopredu stare dlhy a momentalne sa refinancuju(v dobe splatnosti sa vydavaju nove s vysim urokom-vid SK dlhopisy) za vyši urok. Vyssie uroky = vyssi cash flow pre CB. A opat su v hre monopoly.
  Mne z toho vychadza , ze CB ma problem akurat , ked vsetci splatia dlhy a nikto si uz nebude poziciavat. A to je technicky nemozne. Ak by to aj matematicky nejak vyslo( co nevyjde), polozilo by to ekonomiku, lebo vsetko je inflacne a nie deflacne stavane.
  Ale prial by som si keby padli CB. Akurat si to neviem predstavit, co neznamena, ze sa to nestane.

  Páči sa mi

  • Ono sú tu dve zásadné veci, s ktorým nerátaš:
   -Centrálne banky sú de facto súkromné inštitúcie.
   -Centrálne banky vysávajú spoločnosť.

   Obe znamenajú to, že CB môžu skrachovať napriek tomu, že sú blízko vrcholu Ponziho schémy/dlhovej pyramídovej hry.

   Páči sa mi

 4. Maďarská prokuratura připravuje obvinění proti 92letému George Sorosovi za napomáhání vraždám tisíců Maďarů židovského původu během nacistické okupace Maďarska za 2. světové války.
  Podle prokuratury v Budapešti, má být Soros obviněn z „vědomého a úmyslného“ napomáhání vražd Židů v Budapešti v období od září 1942 do ledna 1944.
  Holocaust přežil díky spolupráci s nacisty. Podle obvinění maďarské prokuratury se jako teenager aktivně podílel na udávání jiných Židů a následné konfiskaci jejich majetků.
  Soros je již 2 týdny pohřešován, minimálně od 5. března 2023, tedy krátce poté, co pronikly na veřejnost zprávy o chystaných obviněních. Očekávalo se, že se zúčastní konference o své nedávné práci na vzdělávání v Africe, ale nepřišel.
  Obžaloba považuje Sorose za způsobilého postavit se před soud navzdory jeho vysokému věku.
  Později Soros nevyjádřil absolutně žádnou lítost nad svými činy a v roce 1988 pro publicistický pořad „60 minut“ řekl, že pokud by to neudělal on, udělal by to někdo jiný.
  http://www.infokuryr.cz/n/2023/03/17/madarsko-bude-stihat-celozivotniho-nacistu-george-sorose-za-kolaboraci-s-nacismem/

  Páči sa mi

  • Za tou obžalobou stoja budapeštianske židovské kruhy. Je to presne v kontexte toho, čo som, tuším na ksb-csr fóre pred pár týždňami, napísal ohľadom vyjadrenia vysokopostaveného rabína Leitmana(?) na adresu Chazina, že ak Chazin chce rozumieť chodu vecí, tak nesmie byť iba ekonómom, ale predovšetkým kabalistom. Pretože svetom hýbe túžba ľudského ega a úlohou kabaly je nasmerovať túto túžbu ega na prácu nie pre vlastné egoistické potreby, ale na prácu v prospech okolia.
   To bolo ohlásenie nového smerovania židovstva ako nástroja GP.
   A upratovanie začalo čistkami vo vlastných radoch.

   Liked by 3 people

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s