Ako ďalej Slováci?

Kolaps banky Silicon Valley Bank t.j. SVB odštartoval reťazovú reakciu, ktorá sa síce rozbieha pomaly, ale po kritickom bode s matematickou určitosťou položí aj veľké systémovo dôležité banky. Ide totiž o to, že napriek garanciám centrálnych bánk a vlád kolaps pokračuje, lebo nielen deriváty predstavujú problém, ale aj banky si prestali dôverovať navzájom, t.j. jedna druhej odmietajú poskytovať kredit.

Prečo tento nadpis?

Ťažké časy nielen prichádzajú, ale už sú tu a budú ešte na nejaké obdobie aj horšie. Ide totiž o to, že všetky doterajšie systémy, ktoré slúžili na zotročenie sa rozpadnú. A keď píšem, že všetky, tak myslím týmto naozaj VŠETKY od bankového a korporátneho systému, cez štátny aparát až po systémy kontroly mysle založenej na strachu resp. cukru a biča po celom svete. Zlou správou je, že rozpad týchto štruktúr bude bolestivý a budeme musieť zaťať zuby a utiahnuť opasky a dobrou správou je, že naozaj tvrdým obdobím bude nasledujúcich cca 4 až 7 mesiacov namiesto 4 až 7 rokov a nepôjde dole všetko naraz tak, ako to plánuje anglo-americký močiar s centrálou v Londýne a jeho okultné vedenie (je to mimoriadne nebezpečné). Inými slovami, sme svedkami kontrolovanej demolície otrokárskeho super-systému a jeho podsystémov a kvôli tomu budeme riešiť otázku v nadpise.

Čo to bude znamenať v praxi?

Nuž treba začať tam, že súčasná vláda spolu s národnou radou a „podarenou“ aktivistkou v prezidentskom paláci nebude schopná a ani ochotná riešiť vzniknutú situáciu z toho dôvodu, že sú nevzdelaní a majú prízemné sebecké myslenie t.j. v prípade problémov s finančným systémom na Slovensku, prvá vec čo urobia bude to, že zutekajú.

Ďalšou vecou bude to, že aj časť Smeru zuteká (nerobme si ilúzie, cca 40% je tam kvôli moci a peniazom) a toto sa bude diať s tým, že ani ostatné strany sa nebudú hrnúť do vládnych pozícií zo zrejmých dôvodov.

Treťou vecou bude to, že budeme mať šancu zbaviť sa koloniálneho jarma, čo za doterajších podmienok nebolo možné už len z toho dôvodu, že sme boli súčasťou EU a toto bolo zároveň požehnaním aj kliatbou. Požehnaním preto, že sme hoci aj v limitovanej forme mohli presadzovať vlastné národné záujmy na globálnej úrovni a kliatbou preto, že sme sa kvôli nej nemohli zbaviť koloniálneho jarma tak USA, ako aj Nemecka.

Takže to celé znamená, že konečne budeme môcť pracovať na vlastnom, čo rovnakou mierou predstavuje tak príležitosť, ako aj nebezpečenstvo pre národ a štát, lebo ako kolónia sme síce dreli ako kone, ale nemuseli sme sa rozhodovať o svojich veciach a to znamená, že sme si po drine mohli váľať svoje šunky pred televízorom s pivom v ruke (česť výnimkám). Teraz po resp. popri práci budeme riešiť aj celonárodné a možno aj celosvetové otázky viac-menej na profesionálnej úrovni.

A čo ďalej?

Slováci sú pracovitým, šikovným, húževnatým, chytrým a múdrym národom. Takže ak si budeme môcť ponechať plody svojej práce, tak po stáročiach ako národ zažijeme skutočný blahobyt (nepliesť si to s orgiami konzumu). Lenže je tu prechodné obdobie, v ktorom staré veci už nefungujú a nové veci ešte nefungujú primárne preto, lebo ešte nevznikli, a preto mám niekoľko návrhov na preklenutie tohto obdobia:

 • Za všetkých okolností zabezpečiť vyplácanie sociálnych dávok, dôchodkov a výplatu policajtov, hasičov a záchranárov/lekárov na pohotovosti (predíde takto vieme akým problémom).

 • Zjednodušiť založenie družstiev.

 • Zjednodušiť prebratie skrachovaných firiem zamestnancami.

 • Zjednodušiť administráciu a znížiť administratívny záťaž pre podnikateľa.

 • Odstrániť protichodné a nezmyselné nariadenia a regulácie.

 • Zjednodušiť vymáhanie práva.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať knihy o riadení spoločnosti (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

42 thoughts on “Ako ďalej Slováci?

 1. “Darovaním migov” sme podľa rezidentky vyčerpali svoj vojensky potenciál pomoci Ukrom. Takže sme už kompletne odzbrojení ako väčšina Európy.
  Okrem “bielych negríkov, Poliakov”, chovaných a kŕmených na vojnu s Rusom.
  A okrem Maďara ako základne, pre projekt medzimoria.

  Liked by 2 people

 2. Ak padnú banky aj tu na Slovensku tým pádom do práce chodiť už nebudeme ? 🤔 Stratilo by to význam keďže peniaze by sme už aj tak neuvideli 🤔 ako to vidíte ?

  Páči sa mi

 3. ORI Ahoj!
  Po prečítaní tvojho dnešného blogu chcem uviesť toto: Väčšinou sa dnes moji spoluobčania stretávajú s pochmúrnymi správami, depresívnymi informáciami a mnohokrát bezvýchodiskovými situáciami (prof. Staněk, M. Koller atď). Na tvojich príspevkoch sa mi páči to, že vždy pomenuješ problém jeho vlastným menom, skonštatuješ tak príčiny ako aj následok, čo je však dnes ale veľmi dôležité – ponúkneš ctenému čitateľovi aj víziu dobrých správ. Jednoducho mu potešíš boľavú dušu a smutné srdce. A to je v dnešnom marazme geopolitických a vnútroštátnych nerestí veľmi, ale veľmi dôležité!! Ďakujem Ti za Tvoju užitočnú prácu.

  Liked by 9 people

  • Vďaka a poviem to takto, prichádza nezastaviteľný a neodvrátiteľný náraz na realitu, ktorý bude bolieť pre každého, ale ako z toho vyjde a či vôbec vyjde človek záleží od toho, ako sa k tomu postaví a čo preto urobil aby spolu s rodinou a s tými na ktorých mu záleží z toho vyšiel živý a zdravý.

   Liked by 6 people

   • Nie som ekonóm ani finančník, v týchto špekulatívnych pavedách je na môj vkus priveľa podvodov a manipulácie. Ale je mi jasné, že tak na krízach ako aj na inflácii niekto kráľovsky zarobí. Fyzikálny zákon zachovania hmoty a energie platí aj v ekonomike a západná ekonomika založená na dlhu a nekrytých peniazoch je zjavným pokusom tento fyzikálny zákon obabrať. Preto je na svete toľko problémov.

    Páči sa mi

    • Veľmi dobre vedia, že fyziku neobabrú a takéto systémy skôr či neskôr padnú, a preto otázkou je, že či sa im to podarí zakryť dačím.
     Tentoraz im veci nevychádzajú lebo covid operácia sa obracia proti nim, nikto nechytá na scenár vojny svetov a vojna na Ukrajine sa nevyvíja tak, ako chcú. Takže v plnej nahote sa ukážu čím sú: zločincami najhoršieho razenia.

     Liked by 3 people

  • Nechcem byť zlým prorokom, no táto varianta sa mi zdá najpravdepodobnejšia. Musím/-e totiž priznať, že WEF šliape podľa vopred avizovaného scenára a neuhýba.

   Páči sa mi

   • Vieš ešte čo neuhýba? Realita a tá je taká, že v v kľúčových veciach pohoreli. Primárne v tom, že im sa im nepodarilo zabiť tým covid manévrom 13 zo 14 ľudí a nenaplniť tak plán zlatej pol miliardy a to v praxi znamená, že skončili. Teraz otázka je taká, že či pri odchode dokážu zatresnúť dverami ak, aby sa dom zosypal na našu hlavu.

    Liked by 3 people

    • Čo som písal, pramení z môjho pesimizmu, keďže chýba nejaká výraznejšia optimistická správa v posledných rokoch. Ale aj tak ti namietam voči hodnoteniu covid manévru, pretože Gates hovoril niečo o počiatočných cca 10% zníženia populácie. Manéver 13 zo 14 by bol príliš okatým v priebehu tých cca 2 rokov a určite tempo nemohlo byť také rýchle. Uvidíme, čo bude ďalej.

     Páči sa mi

     • Evidentne ti uniklo, že dakto ktovie ako vyhodil do vzduchu monument v Georgií, a táto udalosť bol dosť jasným odkazom. To je prvá vec.
      Druhá vec je, že covid cirkus by nemal trvať dva roky, ale aspoň 5 s tým, že by tu bola jedna fingovaná vojna USA-Čína za druhý cyklus Hillary.
      Tretia vec je, že kvôli tomu, že presadzujú všetky nezmysly okato a rýchlo t.j. neuveriteľne silno tlačia na pílu, tak všetci, ktorí nežijú pod kameňom sa pýtajú “čo sa sakra deje” a čoraz viac si uvedomujú, že najvyššie priečky vlád osadzujú zločinci.
      Posledná vec je, že síce vedú reči o CDBC, ale nemajú veci otestované v reálnych podmienkach.

      Takže ak veľmi chceš šprtať vo veciach, mal by si sa viac pýtať čo bol ich plán a čo všetko sa z toho NEUSKUTOČNIL a hneď by si mal lepší deň.

      Liked by 7 people

 4. Keď sledujem posledný rok tú masáž médií ,ako máme všetci investovať hneď som tvrdil ,že ľudia o svohe peniaze prídu. Vždy treba robiť presný opak toho ,čo nám tvrdia médiá. V druhom pilieri to bude to isté ,žiadne výnosy len strata. Rovnako ako nám realyťáci v médiách tvrdia ,že byty dolu nepôjdu a máme rýchlo kupovať za premrštené umelé ceny.

  Liked by 1 person

 5. Čiže ak to dobre počítam, bude to 3. krach štátneho útvaru Česko Slovensko. Nepočítam krach Rakúsko Uhorska, z ktorého sme vzišli, ani krátke obdobie fašistickej SR a Protektorátu Čechy a Morava.

  1. Krach ČSR, po 1948, kedy prešiel priemysel a banky z rúk jednotlivcov stratou garancie štátnosti VB a USA ruka v ruke so ziskom garancie našej štátnosti od ZSSR do rúk ľudu, národa, štátu.

  2. Krach ČSSR, po 1989, kedy prešiel priemysel a banky z rúk ľudu, národa, štátu stratou garancie štátnosti ZSSR ruka v ruke so ziskom garancie našej štátnosti od VB a USA späť do rúk jednotlivcov.

  Rozdelenie Česko Slovenska bolo už v ramci plánu nadnárodného riadenia VB a USA v zmysle rozdel a panuj.

  3. Krach bude opäť z dôvodu straty garancie našej štátnosti VB a USA. No je tam ešte veľa premenných. Ak by to išlo zase späť do rúk ľudí, národa, štátu… čo je za mňa úplne super scenár – bolo by to možné len po prevzatí garancií našej štátnosti (prípadne štátnosti nejakého novo vzniknutého štátneho útvaru) Ruskom …

  Liked by 1 person

   • Ja chápem Linkin komentár,bod.3 tak, že je tým myslená zmena centra riadenia zo západu na východ. “Od Valdaja po Altaj.”
    Ty to nazývaš prelom vekov. To sú Tie Sily, proti ktorým sa nedá postaviť žiadnym prozápadným pechorením. Niektorí to však stále nepochopili,myslia si, že veci sa po kríze vrátia do starých koľají,hľadajú východisko v starom systéme. Možno by nebolo od veci prečítať si znovu Pálešovu Angeológiu o Duchoch Času.
    Čo sa však týka praktického každodenného života, tomuto sa venuje nezastupiteľne Tvoj blog a veľká vďaka za to.

    Liked by 1 person

 6. Zóny vplyvu ale ostanú, budú aj tam zmeny, no byť štátom v zóne vplyvu Ruska bude iné (je a bolo) ako byť štátom v zóne vplyvu USA, Číny, Indie, Vatikánu. Ak len vezmeme v úvahu, že na samostatnosť, suverenitu národa je potrebný štát s minimálne 10 miliónmi obyvateľov, tak ako? vystupovať suverénne v zmysle poznaného…?

  Liked by 1 person

  • Nie je to len o počte obyvateľov, ale predovšetkým o vnútornej sile, úrovne mravnosti a vedomosti jednotlivca.
   Kto je suverén v krízovej situácii na ulici? Partia 3-4 čavargošov, alebo jedinec, ktorý pred nimi v strachu neutečie, lebo si je vedomý svojej sily?
   Takisto je to aj s národmi, štátmi.
   Prečo nám roky do hláv vtĺkali, že sme nàrod “holubičí”, poddajný, vždy niekym porobený? Prečo Slovensko po rozpade Uhorska násilne rozdelili medzi Maďarsko a ČSR. A prečo práve tá historicky najnepoddajnejšia časť – východné Slovensko bolo rozdelené a terajšie severovýchodné Maďarsko pripadlo Maďarsku? Odtiaľto často išiel popud a sily na vyhnanie votrelcov. Samuel Aba, Vatove povstania v rannom stredoveku, Omodejovci a bitka pri Rozhanovciach, stavovské povstania, najmä to F.Rákocziho II., preto bolo tak zdecimované “čiernou smrťou”, cholerou…
   Skutočná pravda je iná. Naša mierumilovnosť nie je zbabelosťou ale absenciou dobyvateľstva – “Svoje si nedàme a cudzie nechceme!”
   Stačí sa len zobudiť, prebudiť svoju vnútornu silu, uvedomiť si kým skutočne som, sme…
   To je tá skutočná suverenita.

   Liked by 9 people

   • Iste, to platí. Prežili sme pod Maďarmi ako Horné Uhry, o niečo lepšie pod Čechmi v ČSR, pod Nemcami ako 1. SR – boli to obdobia nášho vývoja pod Vatikánom, VB s USA. ČSR predsa spĺňala podmienku 10 miliónov, mala vlastnú dobre vyzbrojenú armádu, možno dokonca v prípade nášho aktívneho odporu (národ sa chcel brániť, čs. armáda na nemeckých hraniciach bola plne pripravená, vybudované silné obranné línie) by bol priebeh vojny proti nacistickému Nemecku iný, ja myslím že menej krvavý pre ZSSR. No Mníchov ukázal, kto je tu pánom.
    Jednoznačne obdobie po II. svetovej, v rámci suverénnej ČSSR bolo pre nás absolútne najúspešnejšie = obdobie budovania vlastnej ekonomiky, potravinovej sebestačnosti a bezpečnosti bolo práve v zóne vplyvu ZSSR.

    Páči sa mi

    • Drahá moja, jediným skutočným garantom našej existencie ako národa a v širšom kontexte ako štátu sme my a v tomto kontexte všetci ostatný môžu byť buď nápomocný alebo nie či rovno nepriateľský. To je prvá vec.
     Druhá vec je, že štát je síce nástroj na prežitie národa, ale v zamlčaní zostáva nielen otázka prostredia v ktorom národ existuje, ale aj aká je architektúra štátnej správy. Takže jeden typ štátu potrebujeme v nepriateľskom prostredí a druhý v neutrálnom až nápomocnom prostredí, a keď sa mení prostredie z nepriateľského na nápomocný musí sa tým meniť aj štát (@popolvar67 toto som sa ti snažil vysvetliť minulý týždeň).

     Páči sa mi

 7. akosi na pozadi sa stracaju informacie o migrovani polov, severny magneticky “sibirsky” sa po kratkom reverze opat priblizil k 40 stupnu. Do toho kazdodenne bombardovanie oslabenej magnetosferi sposobene migraciou protonmi, tento tyzden uz aj s tvrdymi X1 RTG casticami, ktore su su naozaj nebezpecne pre biosferu. Z exohladiska sa deju ovela vacsie a nebezpecnejsie zmeny ako u nas “dole”.

  Liked by 1 person

 8. Tusi niekto o co ide?

  Požiar v Banskej Štiavnici, ktorý vypukol v historickej budove s Bankou lásky, sa rozšíril aj na okolité budovy. Horí už aj banský archív, budova ZUŠ či pizzeria. Z archívu vynášajú historické dokumenty.

  „Situácia je veľmi vážna, okrem zasahujúcich hasičských tímov je na mieste aj viacero policajných hliadok z Banskej Štiavnice, zo Žarnovice či zo Žiaru nad Hronom. Na miesto boli vyslaní aj kriminalisti,“

  Páči sa mi

 9. Predikcia srbskej astrologičky na mesiac marec 2023 (kúsok z apríla 2023) a ešte kúsok ďalej…
  1.3.2023 Březen 2023: Saturn v Rybách, Pluto ve Vodnáři, Hekaté v nevědomí

  Moc přechází do rukou nových struktur (přechod Pluta z Kozoroha do Vodnáře), definitivně to bude až v roce 2025. Pluto ve Vodnáři je předzvěstí totální transformace sociální organizace ve všech společnostech světa. Bude pravděpodobně fungovat několik globálních sociálních modelů (v některých částech budou lidé robotizovaní a dálkově řízení a v jiných ne). Do 10 -20 let by se mohli všichni osvobodit do humanitárnějších systémů. Pluto v prvních letech tranzitu ukáže svou temnou stránku. Robotizace je téma min. do roku 2026, do té doby bude lidstvo ohroženo ze strany vlády technokratů, kteří se snaží nastolit digitální fašismus a zničit planetu. S Plutem ve Vodnáři se teror dostává pod záštitou vědy.
  Změna znamení Saturna a Pluta působí nevyhnutelně na světové události. Zemětřesení v Turecku a Sýrii by způsobeno uměle (domnívám se), nejde o reakci planety na něco. Je to jeden z největších teroristických útoků vůbec. Zemětřesení v Japonsku v roce 2011 (Fukušima) bylo způsobeno seismologickými zbraněmi, které měli zpomalit ekonomický rozvoj Japonska. Jsou knihy, kdy se popisováno, že Turecko bude cílem útoku HARP, nyní se asi použila jiná zbraň. Důležité, že umírají lidé a my všichni musíme pochopit, v čem žijeme. Současně byla zemětřesení v Palestině, Tádžikistánu, Rumunsku a Mexiku.
  Sabotáže vlaku v USA (vezli nebezpečné chemikálie), to nedělají jednotlivci, je to státní teror. USA už vyhlásila válku mimozemšťanům. Létající objekty jsou hologramy. USA měli projekt BLUE beam – vytvoření Krista (měl by přijít jako hologram a podruhé se tu objevit). Není vyloučené, že to také provedou. Uměle vyvolané zemětřesení, sabotáže plynovodu, vlaku, zavíraní a strašení lidí, zaprašovaní ze vzduchu a mnoho dalšího vypovídá o tom, jak nebezpečná je doba, ve které žijeme.
  Planetu Neptun (představuje neviditelnou technologii) považovali za starých časů za boha zemětřesení, tsunami, záplav a také zmateného jednání. Neptun je také pán mystických zkušeností. Do rovnodennosti je Neptun silný (nehmotná energie) a nic tady není, co by podpořilo hmotu.
  Šílenci připravují nové náboženství (bylo vázáno na očkování), které by bylo sekularizováno. To jsou formy (očkování atd.) ovládání lidí a něco se připravuje.
  Tesla zjistil dávno, že mozek není akumulátorem, neobsahuje žádné záznamy, Tesla říká, že naše mysl je prázdná a mozek má schopnost reagovat. Mozek řídí TEO. Nyní mozek chtějí propojit s cloudem. Poslední desetiletí se intenzívně zabývali neuroprogramováním, ví dobře jak na to (umělá inteligence). Tesla říkal, že pomocí analýzy sítnice lze zaznamenat mentální procesy, dokonce lze zaznamenat a reprodukovat. Zabývají se hodně sítnicí. Ryby představují, kromě jiného moderní neviditelnou internetovou technologii a UI. V polovině Března Slunce a Merkur se spojí s Neptunem v Rybách (jsme v podstatě řízeni UI).
  Hekaté – tříhlavá bohyně podvědomí (společníkem je tříhlavý pes Gerberus, stejně jako je společníkem Pluta), která je mistrem klamu. Ženská božstva předznamenávají osudové zvraty, vše svůj zrod, růst a konec. U ženského principu neplatí principy logiky, ale síla čarování a uhranutí. Tento archetyp se objevuje, když na individuální a kolektivní úrovni nepomáhá logika (logika nefunguje, jsme pod nadvládou Hekaté). Odpovědi na naše otázky dostáváme prostřednictvím snu, umění, nebo symbolů, které nám nevědomí posílá. Bohužel symbolů nemůžeme věřit a oddávat se jim, protože zavádějí mysl. když takové období přijde, je lepší čekat, až se z tajných vod nevědomí vynoří jasnější obrazy, až přejde noc a rozední se. Hekaté nás bude následovat až do konce roku 2025 a první polovina 2026.
  Konečný cíl technokratů (není to válka) je vytvořit transhumanismus s zničit planetu. Válka se pravděpodobně rozšíří (dojde k prvnímu zatmění v Beranu 20. dubna, to je symbol války). Ve 2.s.v. se Fašisté skrývali za Němce. Potom bude vytvořen nový civilizační model, který potrvá 250 roků. Významnou roli budou mít Slované a národy Asie.
  Otázkou je, proč mnoho lidí na světě stále nemůže pochopit, co se děje. Proč lidé stále polykají lži? No, protože je velmi těžké přijmout, že to, čemu tolik věřili, a co považovali za pravdu, je lež. Je pro nás velmi těžké vzdát se svých přesvědčení, o kterých věříme, že jsou pravdivá a na kterých je postavený celý náš systém hodnot a znalostí. Ale, věže padají a s nimi i stará víra a stará přesvědčení. Budete se ptát, jestli válka není to největší téma – je, ale válka není konečný cíl, protože podle představ šílených technokratů, když vyhrají válku, bude následovat transhumanismus a zničená planeta, a to my samozřejmě nesmíme dovolit. Více si o válce povíme ve videu na duben, kdy dojde k prvnímu zatmění v Beranu 20. dubna. Na události ohlášené zatměním se připravujeme několik měsíců předem a už nyní je jasně vidět, že válka graduje. Situace se změní poté, co se zatmění přesune z osy Býk-Štír do osy Beran-Váhy. Od 21. března, kdy Slunce vstupuje do znamení Berana, dochází k posílení mužských energií. V Beranu bude spousta planet, což světu přináší dynamiku. Pro samotné Berany je to období akce, ale také pro Váhy a ostatní znamení. Jarní rovnodennost oznamuje, že se situace vyjasní, že mlhavé a tajemné energie ustoupí. Jen uvidíme, v jakém smyslu to bude jasnější. Od 16. března je Venuše v Býku v nejlepší možné pozici, a tak může přinést příjemné dny, i přestože je na světové úrovni vše tak dynamické a nejisté. V každé době se píšou knihy, rodí se děti, lidé se žení – není třeba čekat, až to všechno přejde, a až potom žít a užívat si. Měli bychom si užívat krásy života každý den.

  Páči sa mi

 10. Tatjana Micič povedala ešte niečo zaujímavé o NATO a slovanoch… “NATO je ve znamení Berana a vrhá se teď do války, samozřejme teď ješte víc s pomocí východního křídla svého. Dělá to NATO když má zatmění Slunce ve svém znamení. A sami popřemýšlejte zda je to dobře pro NATO. Když má zatmnění.
  Že jde do války intenzivneji. Pripomenme si,že NATO válčí podle stejného princípu jak válčili koloniálné mocnosti. Teda najímá si svoje válečníki a používa cizí zdroje. Jejichž východné křídlo jsou jejich nájemníki. No a my víme kdo je ich východné křídlo. Slované neměli dost utrpení v minulém století i předminulých stoletích,ale stále nemají dost.
  Vzhledem k tomu,že Rusko je nejvetší vojenská mocnost světa,mohlo tu Ukrajinu zničit za pár dnu,což neudělali. Tak ač každý myslí proč to neudělali a co právě tam dělají.
  Inak Rusko v únoru vyzvalo Ameriku aby stáhli všechny zbrane, zbrane NATO z Ukrajiny.
  Pokud to tak neučiní budou terčem. A jak jse domnivám,že konečným cílem pravděpodobne budou t, kteří jsou skuteční podnecovateli konfliktu. Ale uvidíme.
  Kde je Beran tam je Váha,kde je válka tam je i mír. Takže je všechno možné.”

  Liked by 1 person

 11. Takí maďarskí ako Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki – škoda, že medzi poliakmi a maďarmi boli rodovití slováci … a korunovácia tých “maďarských” pred ideálne vypracovaným atletickým žobrákom hovorí za všetko, t.z. králi mali slúžiť ľudu napr. urbáre:
  http://www.korunovacie.sk/obrazy-korunovacia-marie-terezie.xhtml
  a o technickom posune za posledné storočie hovorí posledný odstavec z nižšie uvedeného článku – 11x pomalšie:
  https://bratislava.sme.sk/c/20545304/koruna-na-vezi-domu-sv-martina-ukryva-tajomstva.html
  P.S. Socha sv. Martina je úžasná len neviem nájsť zmysel všetkých detailov:
  1. sedlo – z leva?
  2. prečo žobrák má palicu, keď vyzerá, že nič mu nechýba – už ho môže bolieť akurát tak chrbát..
  3. k čomu slúžila polovica plášťa, ak aj Martin bol naľahko oblečený
  4. akí anjeli boli pri súsoší, a prečo sa nevrátili z Maďarska
  vďaka za spoluprácu a hlavné mesto Sliač bude bodkou za mierovými pochodmi.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s