Náš Uhorský kráľ Matej I. Medici

Viem, že je to ďalší nadpis, ktorý prvoplánovo nedáva zmysel a viem aj to, že nadšenci histórie sú pripravení napísať dlhý príspevok o tom, že žiadny náš kráľ nenosil toto priezvisko a ani po praslici nepatril do tohto rodu. A mali by pravdu, lebo žiadny náš kráľ nebol z tohto rodu ani po praslici a už vôbec nie po meči, ale mojím cieľom nie je šprtať sa v pôvode kráľov, alebo bankárskych rodov či hocikoho, ale poukázať na ich možné prepojenie.

O čom hovorím?

O tom, že finančná podpora bohatých bankárov a obchodníkov často rozhodovala nielen o tom, že kto sadne na trón v prípade nejasností ohľadom dedenia, ale aj priamo o osude národov. V týchto súvislostiam mám svoju teóriu.

Čo konkrétne?

Vieme, že Mediciovci pretlačili na pápežský stolec svojho človeka a ten im na oplátku dal právo na vyberanie a prepravu cirkevných daní z Uhorska a vieme aj to, že Matej I. príliš nerozoberal financovanie svojho Čierne pluku, ktorý svojimi činmi rozsieval hrôzu v radoch Turkov. Chcem tým povedať, že Mediciovci odklonili nemalú čiastku cirkevných peňazí na podporu Mateja I. a jeho Čierneho pluku pre boj s Turkami. Dodávam, že Turecko bolo nástrojom Benátok, ktoré zas nielen nesmierne dobre zarábali na obchode s bielymi otrokmi v Turecku, ale boli aj jedným z centier globálneho zákulisia (GP). Hovorím to preto, lebo Vatikán vykúpil z otroctva len tých, ktorí prijali kresťanstvo, t.j. boli ochotní vymeniť jednu formu otroctva za inú. Ďalšími centrami boli Janov, ktorý bol obchodným rivalom Benátok a Rím, ktorý zas bol a z istého pohľadu stále je nielen okultným centrom (Vatica, po ktorom je pomenovaný Vatikán je bohyňou podzemných priestorov), ktorého cieľom bolo (a v istom zmysle stále je) zotročenie ľudstva, ale aj finančným centrom, kde sa točili veľké peniaze vybraté cirkvou a tieto boli často použité na nekalé účely. Podľa indícií rod Medici pracoval práve nielen na rozbití ilegálnych a lukratívnych schém Ríma, Benátok a Janova, ale aj na vykrútení krku okultistom, ktorí pracovali na zotročení ľudstva a do toho práve zapadala pomoc Matejovi.

Kto bol v skutočnosti Matej I.?

Posledný kráľ resp. panovník, ktorý považoval Uhorsko nie za obilnicu Európy, ktorá poskytuje obživu aj počas hladomorov, ale za stredne veľkú mocnosť a robil tomuto postaveniu adekvátnu politiku. Toto samozrejme prekážalo tak GP, ktorý presadzoval svoj davo-elitárny koncept, ako aj okultistom, ktorí slúžia temným silám. Tým prvým prekážal preto, lebo potrebovali čím väčšie zázemie na útok proti Rusku, ktorý bol a je nosičom iného konceptu a Matej svojou politikou tomu bránil (nemohli zredukovať Uhorsko na zdrojový prívesok a obilnicu pre Západ) a tým druhým preto, lebo ich nepriamo oberal o peniaze a zdroje. Takže umožnili okultistom Mateja otráviť figami, a toto hovorím preto, lebo oficiálna historka tvrdí, že Mateja ranila mŕtvica po tom, čo mal záchvat hnevu, kvôli špinavým figám, ktoré priniesol sluha. Tejto rozprávke verí len ten, komu bolo zaplatené, alebo má vymytý mozog.

Ako to skončilo?

Rod Medici bol neutralizovaný rôznymi metódami (vraždy, jedy na zníženie pôrodnosti a povýšenie do šľachtického stavu), ale po pár storočiach mal GP zas hlavu smútku, keď pri obliehaní Viedne zistil, že odstránením Mateja si vytvoril viac problémov, než vyriešil, lebo za Mateja mal na krku len vzpurného, ale rozumného kráľa (a eventuálne mal by dočinenia s podobným kráľovským rodom), lenže teraz má na krku rôzne chápadlá tej istej okultnej chobotnice, ktoré kvôli ochrane vlastných záujmov komplikujú GP život a krížia mu cestu.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať knihy o riadení spoločnosti (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

2 thoughts on “Náš Uhorský kráľ Matej I. Medici

  • Tak prvá vec je, že na prvý pohľad povýšenie do šľachtického rodu vyzerá ako výhra, ale je tu kopa písaných a nepísaných pravidiel, ktoré efektívne znižujú manévrovací priestor t.j. sociálne postavenie sa stáva zlatou klietkou.
   Druhá vec je, že ako šľachtický rod mohli byť vmanévrované do zlých pozícií z ktorých neexistovalo dobré východisko (čo sa aj stalo).
   Tretia vec je, že tento rod priviedli na bubon.

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s