Carthago delenda est

Keď sa rímsky senátor Cato starší dožadoval zničenia Kartága, tak to skončilo tým, že obyvateľstvo zmasakrovali alebo predali do otroctva, mesto vypálili, zem preorali, zasypali soľou a prekliali celú lokalitu na sedem generácií. Ja sa zas dožadujem, aby bolo podobne naložené s centrálnymi bankami a s celým bankovým systémom. Samozrejme, nechcem bankových pracovníkov ani predať do otroctva a ani zmasakrovať spolu s ich rodinami. Dodávam však dve veci: keď vyjde najavo, že čo robili bankári, tak väčšinové obyvateľstvo bude mať podobný názor ako ja a vedúcich a niekoľkých vlastníkov bánk určite popravia za zločiny proti ľudskosti.

Prečo to nepriateľstvo?

Pretože banky (a myslím tým vyslovene banky) sú nielen súčasťou, ale kľúčovými časťami systému zotročovania. Mike Maloney vo svojej sérií na YouTube – konkrétne v epizóde 4 (dajú sa zapnúť slovenské titulky) vysvetlil fungovanie finančného systému a tu sa vynára prvá otázka:

 • Prečo sa emituje obeživo ako úročený dlh?

Druhá otázka:

 • Komu slúži to, že centrálna banka emituje obeživo, ako úročený dlh?

Ďalšia otázka:

 • Komu slúži to, že banky nielen vytvárajú nové peniaze, ako úročený dlh, ale aj ako jednoduchú účtovnú operáciu po podpise zmluvy?

Odpoveď je, že otrokárom, pohoničom a vrcholným parazitom, ktorí vytváraním dlhového a úrokovaného obeživa vysávajú doslova celé ľudstvo, čo znamená, že skryto a neprávom zdaňujú produkciu celého sveta/celého ľudstva. Skrátka, súčasný bankový systém spolu so zbytkom finančného systému sú okovami, ktoré by sme si mali strhnúť.

Kde začať?

Uvedomením si toho, že centrálna banka a banky sú kvôli technológiám zbytočnými medzičlánkami okrem toho, že v súčasnej podobe sú parazitmi. Tu musím poznamenať, že sporiteľné a úverové družstvá kvôli svojej štruktúre a fungovaniu sú v poriadku.

Druhú vec, ktorú si musíme uvedomiť je to, že pracujeme preto, aby sme prežili a peniaze sú len nástrojom pre zabezpečenie prežitia a výmeny tovarov a služieb.

Ďalšiu vec, ktorú by si človek mal uvedomiť je to, že dlhové obeživá sú naozaj obeživom otrokov a na to poukázal Norm Franz autor „Money and Wealth in new milennium“ keď povedal:

Zlato je peniazom kráľov, striebro je peniazom džentlmenov, barter je peniazom sedliakov, ale dlh je peniazom otrokov.

A hoci je to davo-elitárny pohľad na svet, ale poukazuje na to, že veriteľ v tomto ekonomickom systéme vlastní produkciu dlžníka a ak veriteľ obeživo vytvoril ako úročený dlh v rámci účtovnej operácie po podpise zmluvy o pôžičke, tak je to vyslovene podvod a veriteľ je legalizovaný zločinec.

Čo po tom?

Prvá vec je, že oficiálne obeživo, t.j. hotovosť vo forme mincí a jeho ekvivalentov, môže byť emitované len štátom. Chcem tým povedať, že emitovanie nového oficiálneho štátneho obeživa sa nielen musí diať vo fyzickej forme, pričom je ÚPLNE ZAKÁZANÉ emitovať nové obeživo ako výsledok úročeného dlhu v rámci účtovnej operácie po podpise zmluvy o pôžičke (hypotekárneho úveru), ale musí to urobiť štátna mincovňa. Ide totiž o to, že sa zbavujeme nepotrebných medzičlánkov a centrálna banka je presne takýto medzičlánok.

Druhou vecou je, že systém NFT a blockchainov umožní vymieňať vlastníctvo mincí a zliatkov vyrobených z drahých kovov bez toho, aby opustili trezor a časť funkcie bankových pobočiek môže prebrať pošta.

Treťou vecou je to, že kryptomeny (až na niektoré výnimky) sú v podstate z jednej strany energo-invariantom a z druhej strany barterom. Ide totiž o to, že štát je síce nástrojom na prežitie národa, ale nesmie byť tyranom t.j. musí fungovať na princípoch kooperácie a konsenzu a tým pádom naozaj nemá centrálne určovať, že čo si ľudia použijú ako platbu medzi sebou.

Dve poznámky na záver:

 • Prvá je to, že príde čas, keď k životu resp. na zabezpečenie samotnej fyzickej existencie so všetkým tým, čo k tomu patrí, človek nebude potrebovať peniaze.
 • Druhá je to, že len zopár kryptomien sa správa ako zlato a striebro, a preto budú peniazmi kráľov t.j. štátov.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať knihy o riadení spoločnosti (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

26 thoughts on “Carthago delenda est

  • Pri takýchto nádejach na riešenie z “východu”ma napadne pár veci:
   – Ako sa správala Čína pri covid opatreniach ?
   – Tlačilo sa očkovanie v Rusku ?
   – Je rubeľ a juan krytý zlatom?
   – Pripravuje Rusko a Čína digitálnu verziu svojej meny?

   Páči sa mi

    • ups, tak ak je to myslené takto, tak aj dolár je krytý zlatom, ropou a pod. Ved aj SŠA ťažia nerasty na svojom území. Venezuelský bolívar by z tohto pohľadu mal byť topka…
     Ja som to myslel tak, že onehdá bolo na 1 dolárovej bankovke napísané že majiteľovi bankovky banka vymení bankovku za striebornú mincu (tuším tam bolo aj vyjadrenie v unciach striebra). Cítiš ten rozdiel? to naviazanie na striebro/zlato bez možnosti “riediť” hodnotu meny tlačením nových papierikov/bankoviek?

     Páči sa mi

     • A koľko z toho, čo SŠA vyťaží predáva do zahraničia za doláre resp. za zlato? Žeby nič? To je prvá vec.
      Druhá vec je, že Venezuelu systematicky ničí močiar.
      Tretia vec je, že bankári to riedili neustále, inak by nediali runy na banku t.j. tvoje argumenty sú asi tak validné ako argumenty slovenskej vlády pri predaní MiGov. Tak choď svojou demagógiou kade ľahšie…

      Páči sa mi

        • co je cielom tohoto bloku? predsa predavam info a aj dostavat info, ma to by vzajomna interakcia. ak niekto poukaze, ze v uvahe je medzera, nie je to utok na teba, kolektiv, apod. chceme sa vsetci posunut dalej, predsa ty a aj kolektiv nie ste na urovni boha, takze stale musite aj vy doplnovat info, spravovavat info, mozno jemne korigovat svoje nazory a pod.

         branov prispevok nevidim ako utok, skor polemiku. chceme aby to tu vyzeralo ako v rtvs s janckarovou, ze ked sa ozve nazor, ktory nesedi, tak ho hned zadupeme? v com je to tu teda ine. podme prosim smerom k spolu-praci a smerom k svatoplukovym prutom. je tak malo casu, aby sa ludia, ktori sem pridu diskutovat od seba odhanali. neurazajme sa, podme sa vsetci posunut dalej, ani ja, ani ty nie sme bez chyby a neomylny.

         Liked by 1 person

   • Odpoviem Oraclovym štýlom.
    Prvá vec je, že v Číne v tom čase sedeli Komsomolovci, teraz je situácia iná. Druhá vec je, že v Rusko sa v tom čase pripravovalo na ŠVO a nechcelo priveľmi vyskakovať, aby na seba predčasne neupozornilo.A netreba zabúdať, že 5.kolóna je tam stále veľmi silná. Rubeľ už bol zodpovedaný a tretia vec je, že digyRubel prichádza ako prvý, podľa hesla: Keď nemôžeš proces zastaviť, postav sa mu do čela. Ide totiž o to, že Putin to vie a pracuje opatrne ako šachista, ktorý rozmýšľa niekoľko ťahov dopredu a neváha obetovať aj silné figúry, ak vie, že to partiu nakoniec aj tak vyhrá. 😉

    Páči sa mi

 1. Moj nazor naco by sem prisli?Oni nas nepotrebuju.Naco by im bola populacia rozhickanych ludi akceptujucich devijacie,potlacajucich normalne myslenie a ospravedlnujucich vlastny strach a neschopnost to zmenit.Naco.su im ludia neschopny manualnej prace,niciaci si dobrovolne svoje hospodarstvo to co tu budovali generacie pred nami a meniac to za nieco nestale za jedno velke klamstvo.Priroda si vyselektuje to co je zivataschoone a to co nieje je zbavene reprodukcie,je zbavene moznosti aby to umelo zivil niekto iny cize je zabraneneie parazitovaniu.A kedze zapad parazituje celu svoju hystoriu a mi sa hrdo hlasime k zapadu teda nasi zastupcovia isto,sme vynny aj mi lebo nechcem nie ze nevieme ale nechceme to zmenit.Odpovedzme si sme pre nich potrebny,uzitocny,sme im prinosom?????Ked budeme a to nie len recami ale aj cinmi potom mozme ratat s pomocou dovtedy nie.

  Páči sa mi

  • >A kedze zapad parazituje celu svoju hystoriu a mi sa hrdo hlasime k zapadu teda nasi zastupcovia isto…

   Toto je práveže kľúčové a polovicu toho čo si napísal nielen neguje, ale aj určí politiku voči Slovensku, Česku a zbytku V4+Rumunsku. Ide totiž o to, že Rusi a možno aj Číňania rozlišujú medzi národom a “elitami” s tým, že monitorujú situáciu t.j. nastavujú smerom k nám svoju politiku, ktorá zohľadňuje nielen nálady “elity”, ale aj národa, ktorý chce žiť z toho čo vyprodukuje bez toho aby ho buzeroval niekto. To je prvá várka vecí.
   Druhou várkou vecí je to, že budeme zas patriť do Ruskej sféry vplyvu a toto už odzrkadľuje aj súčasná ruská politika.

   Liked by 1 person

   • To ano ale ciny povedia viac ako slova.Vid SNP,je lepsie byt v ulohe partnera nez v ulohe porazanaho.Stale tvrdim Slovania maju drzat pohromade a nie sa zapredat a bojovat za ciele zapadu.

    Páči sa mi

   • ” Ide totiž o to, že Rusi a možno aj Číňania rozlišujú medzi národom a “elitami” s tým, že monitorujú situáciu t.j. nastavujú smerom k nám svoju politiku, ktorá zohľadňuje nielen nálady “elity”, ale aj národa,…” Tiež to tak vidím aj na základe tohto vyjadrenia Ruského velvyslanectva na odovzdanie našich MIG-ov na Okrajinu:…” V súvislosti s rozhodnutím vlády Slovenskej republiky o odovzdaní Ukrajine stíhačiek MiG-29 a raketových systémov protivzdušnej obrany KUB by sme opätovne chceli zdôrazniť stanovisko Ruska, podľa ktorého dodávky zbraní a vojenskej techniky (vrátane leteckej) kyjevskému režimu majú za následok len predlžovanie bojov, zvyšovanie počtu obetí, a to aj medzi civilným obyvateľstvom, a vôbec neprispievajú k vyriešeniu krízy na Ukrajine, ako tvrdí Bratislava.
    ‼️Darovanie Kyjevu vojenskej techniky sovietskej/ruskej výroby je okrem toho z právneho hľadiska nezákonné, pretože príslušné rusko-slovenské dohody jednoznačne vylučujú odovzdanie zbraní a vojenskej techniky tretím krajinám bez povolenia krajiny výrobcu.
    ☝🏻#Bratislava si musí jasne uvedomiť, že čoraz aktívnejšie zapájanie do vojenskej podpory kyjevského režimu môže mať za následok nepredvídateľnú a nebezpečnú eskaláciu konfliktu, za ktorú budú niesť plnú zodpovednosť výlučne iniciátori prijímaných rozhodnutí.”…..v poslednej vete je to “povedané” že velmi dobre vedia že národ nemá to isté “smerovanie” ako elita

    Liked by 1 person

    • @andrea – presne tak,
     uz som si pomyslela, ze tej poslednej vety si nikto nevsimol
     ta formulacia je uplne jasna, hned mi udrela do oci… oni presne poznaju nasu situaciu

     Páči sa mi

     • Presne,veľmi dobre situáciu poznajú. Myslím,že situácia slovensky hovoriacich elít,(nedala som náročky do úvodzoviek,lebo slovo elita je na 500 rokov pejoratívum).Indície sú jasné: Putin pred pár dňami,na rusko- africkom stretnutí o spolupráci v záv.prejave povedal: “Stretol som sa pri tejto príležitosti s mnohými africkými ženami. Boli to dámy už v zrelšom veku,vzdelané a mudre ,a predovšetkým s veľkou snahou pomáhať svojim krajinám.Aký to rozdiel proti mnohým európskym političkám,ako je napr.slov.prezidentka Z.Čaputová…” ,spomenul k jej menu ešte ďalšie “prezidentky”. Ale ju prvú,obrovská hanba,v médiách ani bodka. Včera rozsiahly článok na Vzg.ru.o nej.
      Do tretice,podobné hlasy sa začínajú objavovať aj na českej scéne,medzi riadkami,tak som zvedavá,či tú spoločnú cestu Pavlovi s Č. na Ukrajinu v apríli napokon nezrušia. Je príliš toxická,prepálili to s ňou.

      Liked by 2 people

  • Oni nemusejí dojít přímo k nám. Jde spíš o to, že vlastizrádné “elity” nepůjdou do pryč, dokud tu nebude síla, která je k tomu přiměje. Rusové mají sílu tyhle lidi vyměnit. My tu sílu nemáme a naše kapesní výsadková armáda v žoldu NATO s tím nejspíš nepomůže. My můžeme sypat písek do soukolí systému a pak ve spolupráci s vnější silou zavést lidský systém pro lidi.

   Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s