El-Savador, Sandman, Deutsche Bank a ďalšie správy [Aktualizované]

El-Salvador nejaký ten rok používa ako platidlo Bitcoin, ich ekonomika rastie, splácajú dlhy a podľa správ rokujú so 44 krajinami o tom aby aj oni urobili Bitcoin oficiálnym platidlom. Zdroj

S týmto súvisia správy o operácia Sandman, ktorý údajne je plán na dedolarizáciu. Podľa chýrov tento plán zahŕňa viac než 100 krajín, ktoré naraz predajú všetky svoje US dlhopisy:

photo_2023-03-29_11-12-18

Dodávam aj to, že toto znamená automaticky aj predaj US$ a všetky v ňom denominované aktíva. A tieto chýry majú reálny základ lebo prezident Kene vzýva svojich občanov aby predali všetky svoje US$ (podľa chýrov dohodli sa s Arabmi o predaji ropy za Yuan):

Arabi a Rusi chystajú predávať a kupovať ropu za Yuan (ropa sa kupuje aby sa vytvárali zmesi) a korporátne médiá to nielen začali spomínať, ale aj rozoberať, že čo to znamená:

Deutsche Bank: Táto banka je už roky problematická a na pokraji kolapsu a zdá sa, že práve prišiel moment, ktorý položí Eurozónu. Dodávam, že aj keby dokázala ECB udržať Deutsche Bank pri živote neustálymi injekciami likvidity, tak ju položia deriváty resp. položili, lebo podľa tohto chýru deriváty Credit Suisse zlyhali a vzhľadom na ich prepojenosť je to likvidačne pre veľké banky:

photo_2023-03-29_13-44-28

Ďalšia vec je, že francúzske úrady urobili zásah v piatich veľkých parížskych bankách t.j. u Societe Generale, BNP Paribas, HSBC, Natixis a BNP’s Exane Bank kvôli podozreniu za pranie peňazí a finančnému podvodu. Zdroj

Dodávam len dve veci:

 • Keby štandardné bankové operácie vynášali toľko, ako daktorí tu tvrdili, tak by nevznikli deriváty ako MBS (Mortgage Backed Securities-deriváty z hypoték) a banky by neprali peniaze.
 • Dúfam, že bankári tentoraz pôjdu za mreže.

Aktualizácia: Kim Dotcom: “Zlato, striebro, krypto. Teraz!

photo_2023-03-29_15-41-04

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať knihy o riadení spoločnosti (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

21 thoughts on “El-Savador, Sandman, Deutsche Bank a ďalšie správy [Aktualizované]

 1. Technická otázka? V odseku: “Arabi a Rusi chystajú predávať a kupovať ropu za US$ (ropa sa kupuje aby sa vytvárali zmesi) a korporátne médiá to nielen začali spomínať, ale aj rozoberať, že čo to znamená:” nie je chyba?
  Nemal by znieť: Arabi a Rusi SA NEchystajú predávať a kupovať ropu za US$ (ropa sa kupuje aby sa vytvárali zmesi) a korporátne médiá to nielen začali spomínať, ale aj rozoberať, že čo to znamená”
  Anglicky veľmi nerozumiem takže pomôcka s videom mi veľmi nepomohla.

  Liked by 1 person

 2. Keď je bitka nevyhnutná, treba udrieť ako prvý… Môže byť, že močiar uvaril plán, kde mal padnúť finančný systém na celom svete, malo skolabovať reálne hospodárstvo (sabotáže a environmentálne katastrofy v USA), mal prísť hladomor a oni by ovládali rozbitý a vyľudnený svet cez zopár technologicky špičkovo vybavených a bezpečných základní; ale ostatní globálni hráči tento plán prekazia tým, že otočia úder a chopia sa iniciatívy v už rozbehnutom procese?

  Liked by 6 people

 3. Centrální banka RF se chystá zavést od května digitální rubl. Tyto peníze nemají být navíc a nehrozí teda inflace. Podoba rublu bude trojí: hotovostní, bezhotovostní a virtuální (digitální rubl). Digitální rubl nebude moct být ukraden. Bude moci ho používat 24/7 denně i v režimu offline.

  Páči sa mi

  • Kristove rany! CBDC je satanovo dielo v akejkoľvek podobe. Akože “digitálny” Rubeľ a už to má tendencie ospevovať… takto úzkoprsím odporúčam okamžite odstahovať sa do Činy, kde si to v praxi môžu vychuntať a netreba čakať do júna… Boh daj, že im to nevyjde.

   Páči sa mi

   • co ked to vyjde? co potom? pripravuje sa tu niekto na takuto moznost? ja osobne verim vzdy v najlepsie, ale pripravujem sa na najhorsie.

    ak pripustime, ze je to globalne riadene, tak to zrejme znamena, ze druha strana ma pripravene plany na vsetky eventuality.

    jeden z prikladov zo vcera: v usa idu schvalit zakon na zakazanie vpn. ze vraj kvoli bezpecnosti, lebo tik-tok. dosah to ma na vsetko mozne, hlavne na anonymitu. co je krypto? zachovanie anonymity, ze?

    Liked by 3 people

 4. To SŠA nám horí akosi pričasto .. 🤔 😉

  Vlak prevážajúci etanol a kukuričný sirup sa vo štvrtok skoro ráno v Minnesote vykoľajil a začal horieť a obyvatelia v okolí dostali príkaz evakuovať svoje domovy, informovali úrady. Vlak BNSF sa vykoľajil v meste Raymond, približne 100 míľ (161 kilometrov) západne od Minneapolisu, približne o 1:00 podľa vyhlásenia šerifa okresu Kandiyohi Erica Tollefsona.

  https://www.nbc15.com/2023/03/30/residents-minnesota-town-told-evacuate-after-train-derailment-fire/

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s