Nasadzovanie psích hláv

Je tu ten jav v československej KSB/KOB komunite, keď GP t.j. globálnemu zákulisiu nasadzujú neustále psiu hlavu. Keby som chcel byť nefér a kopnúť do oboch spoločenstiev, tak by som povedal, že keď GP to chce, tak to zvládne rýchlejšie a lepšie než KSB komunita, a aj keď je to z určitého pohľadu pravda neurobím. Dôvod prečo píšem tento článoček sú zdvihnuté  obočia spôsobené pondelňajším článkom. A priznám sa, istý čas som to robil aj ja, ale som pochopil to, že za týmto správaním sú kultúrne vzorce, ktoré sú nám vštepované od narodenia a život je komplikovanejší aby sme pohybovali len na osy hrdina-zloduch. Hovorím to preto, že nie každý žrec resp. žrecský klan sa pridal na temnú stranu zo sebeckých dôvodov. Ide totiž o to, že niektoré žrecské klany (ak nie všetky) dozvedeli, že temné sily na tejto planéte dostali efektívne voľnú ruku a vedeli, že bojovať do posledný dych je pochabosť t.j. mali efektívne dve možnosti na výber:

 • Prejsť do ilegality ako to mnohí žreci a mnohé žrecské klany to aj v Rusku urobili.
 • Pridať sa na temnú stranu a odtiaľto zachraňovať čo sa dá, sabotovať veci resp. zabrániť sa tým najhorším scenárom.

Na rozoznanie toho prvého máme kultúrne vzorce, ale ten druhý je problematický a napádajú ma len dve veci: príprava SNP od prvých dní prvého Slovenského štátu a fajčiar zo seriálu Akty X (tento chlapík):

CSM

Podľa stránok anglickej Wikipédie mnohí fanúšikovia ho vnímajú ako zloducha, ale samého seba vníma ako hrdinu lebo svoje konanie odôvodňuje tým, že zdržuje veci, bráni tým najhorším scenárom a zachraňuje čo sa dá.

Takže sú veci naozaj také čierno-biele?

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať knihy o riadení spoločnosti (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

11 thoughts on “Nasadzovanie psích hláv

 1. Začínam sa pohrávať s hypotézou, že generál Pavel neprestal byť ruským agentom, len pracuje v utajení, aby získaval informácie, potichu sabotoval, alebo aby v nejakom exponovanom okamihu podkopol tým druhým nohy. Príliš tomu neverím, ale stopercentne vylúčiť sa to nedá. Testovacia otázka: Ako by sa správal takýto ruský agent, ak by existoval? Nuž, podobne ako Pavel. Bol by to protipól Medvedeva, ktorému ušáci zjavne dovolili vravieť čokoľvek, len aby si získal dôveru, aby im v istej chvíli mohol byť užitočný.

  Liked by 1 person

 2. Pri čítaní tohto článku ma napadol román J.Dolď Mychajlyk Sám vojak v poli. Odprúčam tým, ktorí nečítali. Keď sa stal Pavel prezidentom a čítala som jeho životopis,tiež ma napadlo,že má výcvik v ZSSR. Isté veci sa nezmenia aj keď sa to javí inak. Ktovie?

  Liked by 2 people

 3. Zdravia ti Oracle.
  Fajčiar zo série Akty X aj keď na prvý pohľad je hlavným súperom ” hľadača ” pravdy Lišiaka je vlastne jeho najväčším spojencom. Je to divné no ak sa na to pozrieme z väčšej perspektívy tak fungujú takmer ako tandemové riadenie. Často krát rozhoduje proti lišiakovi no v konečnom dôsledku ho vedie k cieľu.
  S pozdravom Peter.

  Liked by 2 people

 4. nuž,ako sa hovorí “po ovocí poznáte ich…”.Fakt je jeden že čo sa nám javí ako chyba v skutočnosti môže byť ciel.V tej súvislosti musím povedať že som bola nespokojná ked Mačiak vyhral volby ale s odstupom času musím povedať že v podstate to bolo dobré lebo sa pričinil o dehonestáciu neoliberálnej bažiny v očiach ludí.Takže to čo bolo v mojich očiach chyba bol ciel.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s