Pozbierať črepiny

Svojim spôsobom tento článok tematicky nadväzuje na môj piatkový a nedeľňajší článok. Ide totiž o to, že som si podľa niektorých dovolil vykročiť mimo rámec osi hrdina-zloduch, lebo z Fica som neurobil hrdinu a ani z Matelka som neurobil zloducha, a to napriek tomu, že si vykrikujú navzájom nie až tak slušné veci.

Čo je po tom Matelko?

Zloduch, ako som povedal nie je, hrdina tiež nie (iba ak vo svojom príbehu a hlave), tragický hrdina a anti-hrdina už vôbec nie, a napriek tomu, ako bláznovi bola mu prisúdená dôležitá rola: rola dvorného šaša, z ktorého urobili kráľa. Však sa pozrime na jeho „kraľovanie“:

 • Prvé tlačovky boli štylizované tak, že Matelko bol ten trpiaci liberálny hrdina, ktorý svojou družinou vo vláde hrdinsky bojuje proti covidu s prázdnou špajzou, ktorú zanechal Pellegrini a Fico. Tieto tlačovky nielen boli v štýle liberálov resp. Progresívneho Slovenska a „podarenej“ aktivistky v prezidentskom paláci, ale aj poriadne emotívne, kde aj plakal (preto sa ujal výraz plačovky) a dookola opakoval to isté a točil stále to isté dookola (preto som Matovičovi dal prezývku po Malom Televíznom Kolotoči – nie po pohlavnom úde). Po prvých takýchto tlačovkách ľudia nielen vykríkli „Pre zmilovanie Božie, čo to je?!“, ale aj si začali z toho robiť srandu.

 • Akonáhle tlačovky začali vyvolávať odpor, tak Matelko ubral z intenzity a vydržalo mu to doteraz, ale treba priznať aj to, že na Slovensku liberálnu štylizáciu tlačoviek nadobro odpísal, lebo znechutil nimi Slovákov. Samozrejme medzi tými tlačovkami buď priamo odporoval všetkým pokusom presadiť liberálne reformy a totálny liberálny teror, alebo ich v tichosti sabotoval.

 • Napriek tomu, že od 1. apríla 2021 bol premiérom Heger, tak ho Matelko stále vodil za ručičku celkom dlho a to napriek tomu, že Heger rozprával veľa a čoraz častejšie opakoval to, čo mu povedala „podarená“ aktivistka v prezidentskom paláci. A doteraz mám vážne pochybnosti o tom, či Heger chápe to, čo sám hovorí. Dodávam, že vymenovanie Hegera bol dôvod, prečo anglo-americký močiar s centrálou v Londýne nasadil šedú eminenciu Via Iuris (bývalého koordinátora projektov) Juraja Rizmana, ako dohľad na „podarenú“ aktivistku v prezidentskom paláci.

 • Keď prišiel čas rozbiť vládnu koalíciu, urobil to takým spôsobom, že z toho Sulík vyšiel ako menejcenný hlupák. Čo Sulíkovi nemeckí patróni právom vyhodnotili, že Sulík je prepadnutá investícia, ktorú treba čo najskôr odpísať, a dôkazom toho je to, čo teraz vychádza na Sulíka (nikoho z nich nezaujíma to, že Matelko je nezvládnuteľný blázon – bol to podľa nich Sulíkov problém-Sulíka zatiaľ negrilujú kvôli energetike). Dodávam, že Sulíkovi patróni prišli k moci a veľkým peniazom nástupom Hitlera a sú Nemcami len podľa mena, lebo patria ku chazarskej mafii, ktorá im nielen umožnila udržať si peniaze a moc, ale aj vylučuje akékoľvek spojenie s Júdejcami a Semitmi, t.j. zaklínadlo antisemitizmu teraz nezafunguje.

 • Keď prišiel čas potopiť na Slovensku liberál-fašistickú čvargu, tak pustil Hegerovu ručičku a ten, ako „správny“ hlupák zbabral všetko, čo mohol a politicky potopil samého seba aj celú vládu. Čím postavil „podarenú“ aktivistku v prezidentskom paláci do takej situácie, z ktorej nedokáže vyjsť bez vážnych strát, bez ohľadu na to, či útoky na Fica a Smer-SD budú úspešné, alebo nie.

 • Keď nepriamym potopením Hegerovej vlády postavil „podarenú“ aktivistku do neriešiteľnej situácie, tak sa zatváril, že on nič, on je a celý čas bol len muzikant a spustil takú silnú opozičnú rétoriku, akú len v tejto situácii mohol spustiť.

Keby nám nešlo v tejto hre o kolektívny krk, tak by som sa od rehotania váľal na zemi a po predstavení by som hlasne a so širokým úsmevom tlieskal, ale teraz mi len zostáva v tichosti oceniť jeho kvalitne odvedenú prácu.

Prečo ten nadpis?

Pretože vláda Sorosovho Odéra napriek tomu, že nebude mať čas, mandát a ani možnosť zaviesť plnohodnotný liberál-fašistický teror, a to nielen kvôli prebiehajúcemu finančnému a ekonomickému kolapsu, ale aj kvôli tomu, že svojimi „riešeniami“, tak rozbijú všetko to, čo k tomu potrebujú, ako aj rozžeravia do biela tých, ktorí boli na tom doteraz finančne a ekonomicky lepšie a za normálnych okolností by ich aj volili. Skrátka, Matelko sa na čas stiahol, aby im tak prenechal všetkých čiernych Petrov a vôbec by som sa nečudoval nad tým, že príkaz na konečné zlikvidovanie Hegerovej vlády a vymenovanie Sorosovho Odéra prišiel z toho istého centra.

Ako zlé to bude?

Baudyš predpovedal bezvládie, ale nepovedal, že v akých podmienkach a v akej forme to bude. Ide totiž o to, že „podarená“ aktivistka v prezidentskom paláci a liberál-fašistická čvarga môže ignorovať výsledky volieb z 30.09.2023 a zostaviť vládu podľa svojho gusta, lebo vyhral Smer-SD a Fico. Ale toto otvorí aj takú možnosť, žeby tento problém riešili zahraničné napr. ruské vojská a situácia sa obzvlášť skomplikuje, keď vyjde najavo, že Gašparovič bol posledný slovenský legitímny prezident. Ostatne, samotné voľby a udalosti po nich by boli aktívnou fázou SNP II. Dodávam nielen to, že kým liberál-fašistická čvarga bude bľabotať počas volebnej kampane a po voľbách niečo o slušnosti a európskych/západných hodnotách, tak Smer-SD bude otvárať existenčné otázky, ale aj to, že sami vytvorili ten precedens ešte v roku 2020 počas covid testovania, podľa ktorého zahraničné vojsko vstúpilo na územie Slovenska bez pozvania Národnej rady Slovenska. Ďalšou vecou, ktorú tu potrebujem poznamenať je to, že Fico si veľmi dobre uvedomuje situáciu a tým, že pretláčal júnový resp. júlový termín sa snaží zachrániť Slovensko pred najhorším aj za cenu toho, že po júlovom termíne nebude môcť postaviť vládu podľa vlastného gusta a bude musieť robiť kompromisy.

Takže bezvládie kvôli zahraničnej vojenskej správe?

Vyzerá to tak, ale nebudeme to len my, ktorí sa ocitnú pod zahraničnou správou. Ide totiž o to, že bratia Česi si vo voľbách vybrali Západné hodnoty, a tým pádom si vybrali liberál-fašistický teror „pražskej kaviarne“/pražských klanov. Pretože, kým Matelko svojou kampaňou apeloval na náš cit pre spravodlivosť, tak Fiala apeloval na českú chamtivosť a pýchu, t.j. ocitli sme sa v podobnej situácii kvôli rôznym voľbám, a tým pádom naše cesty z marazmu budú iné. To v praxi bude znamenať, že po tom, čo Morava a Sliezsko kvôli zhoršeniu ekonomickej situácie a vyčíňaniu pražských klanov de facto odídu z ČR (majú pražské klany už v láske asi tak, ako my) a možno sa k niekomu pridajú, tak zvyšok ČR sa ocitne pod správou Nemcov, možno bývalej a obnovenej NDR. A Nemci sa už s Prahou a zvyškom ČR nebudú maznať. Česi sa budú môcť sa vykúpiť z tej situácie tak, že aj oni zorganizujú svoje SNP na všetkých šiestich prioritách riadenia a nielen na nižších troch, ako sme to urobili my v 1944, alebo na vyšších troch, ako to robíme teraz (nie je to tak celkom s mojej hlavy). Skrátka, čakajú nás naozaj krušné časy.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Viem veľmi dobre, že české parlamentné a prezidentské voľby boli cinknuté, ale falšovať voľby bez toho, aby okamžite nevzniklo podozrenie z podvodu sa dá len vtedy, keď cca aktívnych voličov s danou vecou súhlasí a mlčiacej väčšine je vtedy jedno, kto vyhrá (americké prezidentské voľby 2020).

Výzva: prosím začnite čítať knihy o riadení spoločnosti (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

54 thoughts on “Pozbierať črepiny

  • JanJohan Západná Európa by mala byť európskym islámskych chalifátom pod vedením Iránu (centrum koncentrácie riadenia). Irán by mal nastoliť ten “hodný” sunnitský islám. Preto je potrebné vytvoriť chaos aby potom ľudia ten iránsky islám prijali “bez problémov”. Také sú plány. Takže uvidíme.

   Liked by 1 person

  • Jozef Tiso mal dve deti:

   Vojtech Tiso – Vojtech bol synom Jozefa Tisa a jeho manželky Anny, narodil sa v roku 1914. Po skončení druhej svetovej vojny bol Vojtech Tiso uväznený a odsúdený na dlhoročný trest väzenia za účasť na zločinoch proti ľudskosti spáchaných počas Tisovej vlády.

   Jozef Tiso ml. – Jozef Tiso mladší bol druhým synom Jozefa Tisa a jeho manželky Anny, narodil sa v roku 1922. Po druhej svetovej vojne emigroval do zahraničia a usadil sa v Nemecku. O jeho ďalšom osude je len málo známe.

   Je dôležité poznamenať, že potomkovia Jozefa Tisa sa snažili udržať nízky profil a vyhnúť sa verejnej pozornosti v súvislosti s ich rodinnou históriou.

   Páči sa mi

  • Erik, neviem odkiaľ máš takéto info. Ja som ešte v roku 2020, natrafila zverejnený denník matelkovho deda, kde on podrobne popisoval svoju účasť v Slovenskej armáde/nemeckej/ NSDAP ! Dedo bol kováč, ktorý bol remeselne zručný a preto dobrovoľne slúžil ako “technický” asi automechanik. Prešiel so svojou skupinou celú Európu. Najviac vychvaľoval pobyt v Nórsku /chlast, cigarety, ženské…/ a ukončil túto “pracovnú” misiu niekde na UA! Tam na ruskej zemi spomínal, že zo začiatku ich nenávideli, ale keď počuli slovenčinu, tak sa snažili aj pomáhať /RUSI/.
   Ja si osobne myslím, že tu sa usadila idea v malom Igorkovi láska k NSDAP. Viem si predstaviť ako sedel dedovi na kolenách /ako napr. môj syn/ a počúval ódy na tú dobu…!

   Páči sa mi

 1. Ahoj Ori , dobre to chápem , ak si myslím , že Slovensko prejde pod riadenie euro-ázijských štruktúr a Česko pod riadenie euro-atlantických štruktúr ? Prípadne ak by si mohol k tomu ešte niečo napísať , ďakujem .

  Páči sa mi

 2. Drobná jazyková poznámka:

  Ten národ sa po rusky volá „хазари“. Anglická transliterácia ruského písmena „х“ je „kh“. Slovenská transliterácia ruského písmena „х“ je „ch“. Odporúčam vám, používajte slovenskú transliteráciu, teda „chazari“. Je to len maličkosť, ale ak bude z vášho prejavu trčať angličtina, uškodí to vašej dôveryhodnosti u Slovákov.

  BTW, ak by ste hľadali prezývku pre Ódora, tak slovenské synonymum cudzieho slova „odér“ je „smrad“. Teda „smraďoch“. Miernejšia verzia: „voňavý Ódor“.

  Ste dobrý, vďaka vám za články!

  Marian Smolík

  Páči sa mi

 3. Dakujem autorovi za skvelu analyzu situacie. V tejto sivuslosti by som rad upozornil na jednu zaujimavu okolnost, ktora sprevadza tuto rezidentkinu vladu odkedy Kacer poslal kade lahsie Hegera na dialku… Od momentu ako je jasne, ze rezidentkina vlada urcite bude, sa spustil zo strany mimovladok a hlavne niektorych politikov tlak na vymenu sefa SIS. (Paradoxne po stretnuti s rezidentkou s novou vadou nema problem Boris Kollar, ktoreho nominant riadi SIS). Zacinam si mysliet, ze toto je jednym z hlavnych cielov rezidentkinej vlady, nakolko SIS disponuje ZAKONNYMI dokazmi, ktore mozu pred volbami potopit cely mociar. Podla mna ide o vyznamne riziko pre mociar, ktore sa snazi pod ruskom neschopnosti Hegera eliminovat. Priznam sa, ze neviem, ci tak moze ucinit aj rezidentkina vlada bez podpory parlamentu (skor si myslim, ze nie), preto u rezidentky na stretnutiach s lidrami politickych stran v prvom rade ukazovali leadrom prostriedky (kompro) na ziskanie podpory tejto vlady….
  Pokial sa v tejto veci nemylim, zaraza ma, ze na to doteraz nikto zo Smeru a Republiky explicitne neupozornil….

  Liked by 4 people

 4. Trochu z iného súdku. Cca pred 2 rokmi som dával prognózu(konšpiráciu) ktorá súvisí s vetou “nebudete nič vlastniť”. Keď som to hoviril známim ,rodine ,kolegom každý sa mi smial ,že mi šibe. Konšpirácia spičívala v tom,že som tvrdil ,že všetky tieto krízi budúmať za následok ochudobnenie obyvateľstva do takej miery ,že nebudú vedieť splácať svohe hypoúvery. Úroky sa enormne zdvihnú . Banky môžu zhabať byty. Namiesto toho príde štát so šalamúnskym riešením ,že pohľadávku od banky odkúpy a vás tam môže ,ale aj nemusí nechať bývať ako nájomníka. Dnes u Braňa Zavodskeho Borisko Kollár presne túto moju prognózu potvrdil. Trošku to zľahčil tým ,že keď sa platiteľ pozviecha môže opäť začať platiť hypo. Otázne je či sa pozviecha a za akú sumu. Ďalšou otázkou je či štát ako vlasník bytu nebude kalkulovať s počtom nájomníkov na veľkosť bytu. Bola to moja prognóza s pred dvoch rokov.

  Liked by 1 person

 5. Vďaka Ori,
  len to by sme nemali mať tak ekonomicky silného severného suseda, ktorý ma svoje banky, podniky, výrobu liekov, surovín, kúpele, pôdu, lesy, jednoducho všetko to čo vlastnilo a produkovalo Československo kedysi, keď sa potom záhadne za cyklistu všetko rozpredalo…. Poľsko pritom zbrojí o dušu až po vyše hlavy. Nemusí sa nikomu klaňať, ale vyberá si iba to čo je v jeho záujme. Napr. teraz je jeho cieľom vyrábať malé jadrové elektrárne, o ktorých hovorí prof. Staněk (podľa veľkosti obce)… Poľsko s jeho židovskými vodcami je schopné hodiť, všetkých svojich bratov, sestry, a dokonca rodičov cez palubu… A majú “nepriateľa”, s ktorým potajme obchodujú na Moskovskej burze, takí sú to svätuškári… Na Slovensku majú len v poslednom čase mBank, čerpacie stanice ORLEN, potraviny v LIDL, a takto pomaličky z vnútra nás budú rozožierať. A heslo ich vodcov je VOJNA je MIER a MIER je VOJNA!!!!
  P.S. Nemusia sa nikoho pýtať a zatiaľ si neznepriatili celý svet, dúfam , že im to dlho nevydrží.

  Liked by 2 people

 6. Prichádza čas na pád Putinovej busty, ktorá je bez ošatenia…moje videnie spred roka.
  Vyzlečená – odhalená.
  Podľa mňa to vezme do rúk vojak a vyhlási vojnový stav a ruskí potom vyrazia.
  NAHNEVA SA RUSKY MEDVED BUDE TIAHNUT SEVEROM A ZASTAVI AZ STOVEZATA PADNE POPOLOM. To už dávno Sybila povedala.
  Ešte predtým poletí raketa…ale neviem kedy ani kam. Ale pôjdu severom a pomôžu im aj PRIRODNE ŽIVLY.
  MY TU ZACHOVAJME POKOJ V DUŠI , SRDCE NA PRAVOM MIESTE A SLOVACI TO DAJÚ…

  Liked by 5 people

  • už skôr som písal predpoveď ruskej vedmy. Tá povedala v nadväznosti na čiastočnú ruskú mobilizáciu, že niečo sa stane a bude vyhlásená všeobecná mobilizácia. Hovorila aj o zradcoch národa, ktorí budú potrestaní podľa svojho previnenia. V poslednej dobe sa objavili informácie, že v júni sa má stať nejaká prelomová udalosť, ktorá bude spúšťačom daných udalostí.

   Liked by 1 person

 7. Ja stále do okolia opakujem toto teraz čo sa deje vo svete, Európe a na Slovensku je riadený proces ktorý riadia ľudia z poza opny ktorých nikto nepozná ani neboli volený. Celá Európa odovzdá zbrane Ukrajine v prípade potreby že bude napadnutá nebude sa mať čím brániť.

  Liked by 3 people

 8. Nedá mi okomentovať anonymnú právnu analýzu Jarka z pohľadu človeka. https://www.ta3.com/clanok/266182/nad-zverejnil-pravnu-analyzu-na-zaklade-ktorej-slovensko-poskytlo-migy-ukrajine
  Predtým som si položil otázku, či poliaci sú 100%-ní. Posúďte sami:
  1. incident nedávno nejaký okoloidúci v blízkosti mesta Zamość pri Bydgości našiel náhodou ruskú raketu… Prúser? Asi nie… https://tvn24.pl/polska/rakieta-spadla-w-zamosciu-pod-bydgoszcza-maksymilian-dura-ona-mogla-poleciec-nawet-nad-francje-7115278
  2. incident v posledných dňoch z Bieloruska nad Poľsko priletel zatiaľ neidentifikovaný objekt v tvare balóna, a nevedia ho v Poľsku nájsť.. Prúser? Asi nie…
  https://tvn24.pl/pomorze/zolnierze-wot-szukaja-obiektu-ktory-nadlecial-z-bialorusi-teren-poszukiwan-to-glownie-okolice-rypina-7125184
  3. incident 13.5.2023 na hlavnom letisku vo Varšave, pri pristávaní lietadla poľskej spoločnosti LOT sa vo výške 600 stôp a 100 stôp od lietadla!!! (cca 30 metrov) objavil žltý dron veľkosti vetroňa, a oni v kľude nechali pristáť aj druhé lietadlo (ktorého takisto videlo), dokedy pozastavili dopravu na letisku na 30 minút! Vysvetlenie dispečera – asi sa jednalo o amatérsky dron… Prúser? Asi nie…
  https://tvn24.pl/tvnwarszawa/wlochy/warszawa-dron-minal-samolot-na-lotnisku-chopina-policja-przyjela-zawiadomienie-7126436
  Poznámka vetroň v prívese je asi ťažko prehliadnuteľný….

  Takže milý Jarko kým a ako je chránený vzdušný priestor Slovenskej republiky? Poľskou republikou? To je asi žart? Raz si daroval, raz si predal, raz si dostal zane pre neutrálnu krajinu SR (tak ju berú občania SR) útočné vrtuľníky. Len kde sú – aj kde sú tie zázračné mierové F16?

  Liked by 7 people

 9. Poliaci majú momentálne iné akútne problémy. Vyzerá to tak že sa Rusom podarilo zničiť muníciu z ochudobneného uránu v skladoch na západnej Ukrajine. Buď je táto správa popierana alebo sa vytrvalo mlčí. V čase zničenia skladu bol vietor severozápadný. Hlavný spád tak nesie do Poľska. Aj na východnom Slovensku stúpa prirodzené rádioaktívne pozadie, dnes stúplo minimálne o osem jednotiek. Ak to niekto chce sledovať dá sa to tu. https://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=radioaktivita
  V Poľsku údajne vyskočili hodnoty v niektorých prípadoch až na šesťnásobok.
  S pozdravom Peter.

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s