Čo tak si dať poľskú rádioaktívnu reďkovku k tomu toxickému chliebu z ukrajinskej múky?

Odhliadnuc od toho, že reďkovka počas svojho rastu absorbuje akýkoľvek t.j. aj rádioaktívny draslík, tak neodporúčam kupovať žiadnu potravinu z Poľska, nielen kvôli tomu, že to môže byť vyrobené alebo kŕmené jedovatým ukrajinským obilím, ale aj kvôli tomu, že Rusi vyhodili muničný sklad so Západnými zbraňami v Chmeľnickom, Ternopile a Novej Ušnici. A tam neboli len obyčajné zbrane, ale aj zbrane obsahujúce mierne rádioaktívne, ale veľmi toxické izotopy uránu a rádioaktívne a toxické izotopy tória.

Čo teraz robí liberál-fašistická čvarga na čele s “podarenou” aktivistkou v prezidentskom paláci?

Krátka a výstižná odpoveď je to, že riešia všetko len nie problémy Slovenska a Slovákov napr. ďalšiu pomoc Ukrajine a pripravujú ďalší volebný podvod na 30. september 2023.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Myslím si, že treba začať nakupovať čisto slovenské výrobky a začať samozásobovaním.

Výzva: prosím začnite čítať knihy o riadení spoločnosti (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

45 thoughts on “Čo tak si dať poľskú rádioaktívnu reďkovku k tomu toxickému chliebu z ukrajinskej múky?

 1. Zdravia ti Oracle.
  Celé to má jeden háčik, spád zasiahol aj značnú časť východného Slovenska. Kupovať čisto slovenské výrobky je takmer nemožné. Drvivá väčšina producentov potravín kôli umelo vytvorenej energetickej kríze nakupujú čo najlacnejšie. Bude to veľmi blbé obdobie.
  S pozdravom Peter

  Liked by 2 people

   • Zdravia ti Popolvar.
    Mám len údaje o zvýšení hodnôt rádioaktívneho pozadia. Údaje rástli dva až tri dni po zničení skladu. Teraz hodnoty opäť klesajú. Zvýšená hodnoty mali stanice Stropkov, Bardejov, Liptovský Mikuláš. Najvyššie hodnoty boli v Liptovskom Mikuláši. V Stropkove sa hodnoty normálne pohybujú na úrovni cca 95 sivertov. V utorok dosiahli úroveň 119. Takže niečo muselo zapôsobiť na zvýšenie hodnôt. Kým som sledoval hodnoty najvyššiu mal Liptovský Mikuláš až 142. Viem že do 160 to má byť akože v norme. Vychádzam zatiaľ len z týchto údajov. Hodnoty som bral ži stránky https://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=radioaktivita
    Možno som len prehnane opatrný.
    S pozdravom Peter.

    Páči sa mi

 2. A preto kto má možnosť dopestovať alebo kupovať obilie priamo od kombajnu nakupujte tak. Kto má možnosť pestovať vlastné pokrmy alebo ísť na samozber, tak urobte tak. Ak máte prebytok ríbezlí, malín, jahôd, sliviek, čerešní, tak zavárať robiť lekváre. Keď zbierate pokrmy na uskladnenie, kontrolujte si podľa lunárneho kalendára najvýhodnejšie dni zberu, aby vám uskladnené pokrmy vydržali čo najdlhšie. Študujte, ktoré pokrmy môžete a ktoré nie uskladniť spolu. Kto má možnosť, tak chovajte, sliepky, svinky, zajace, húsky, kačky, ovce atď. Jedna krava potrebuje toľko sena na zimu koľko potrebujú 4 ovce Jedna ovca potrebuje zhruba 20-25 malých 25 kg balíkov. Nezabúdajte v lete pripraviť krm pre zvieratá seno, sušte pečivo, ktoré neskonzumujete a odkladajte do vriec, krmná repa, ovos, malé zemiaky a zemiaky na krm s vysokým výnosom. Želám všetkým, aby sa cez nadchádzajúce obdobie preniesli s čo najväčším vnútorným kľudom.

  Liked by 4 people

 3. Len na dokreslenie – pod tlakom síce minister hospodárstva zrušil vyhláškou č.131/2023 platnou od 5.5.2023 dovoz vybraných produktov z Ukrajiny (pšenica, súraž?, kukurica, semená repky a slnečnice).

  Ale vzápätí túto vyhlášku potichu zrušil vyhláškou č.167/2023 platnou od 16.5.2023. Takže po opadnutí mediálneho záujmu pokračujeme v dovoze jedu zo spriatelenej krajiny…

  Liked by 2 people

 4. “PS: Myslím si, že treba začať nakupovať čisto slovenské výrobky a začať samozásobovaním.” – To je win-win situace. Místní pěstitelé dostanou slušně zaplaceno a spotřebitel dostane slušnou kvalitu. A peníze se točí doma a neodtékají do Německa nebo Francie.

  Liked by 7 people

 5. Neviete náhodou, či tam už smeruje nejaký tím z OSN napr. tím inšpektorov z Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE), aby preverili pôvod rádioaktívnych látok?

  Páči sa mi

 6. ..robim v polnohospodarstve 25 rokov a pamatam si obdobia ked sme boli pre niektorych iba chamrad co robi neporiadok a smrad po okoli.. . Vtedy panoval nazor, ze naco su nam slovenski rolnici, hospodari ci polnohospodari. “Bojovali ” sme so vsetkymi od starostu, miestnu policiu ci statne organy a v neposlednom rade aj s miestnymi, ktorym prekazal obcasny zavan vône hospodarskych zvierat, pretoze im vykrucalo nos nad prave ugrilovanym stakom a pokosenym travnikom. V poslednom obdobi som si vsimol velku zmenu v spravani niektorych neprajnikov, ktori zacali asi chapat slovensku realitu o cosi neskor,ale predsa. Všetkych vas srdecne pozdravujem..😉
  Pointa vsak je, ze cim skor sa zacnete vazeni neprajnici zaoberat beznymi hospodarskymi cinnostami ci uz v RV alebo ŽV, tym lepsie pre vas. A rovnako to plati aj pre vas biele goliere ci modre kravaty😉🌺

  Liked by 5 people

  • Miro, nie všetci nad Vašou prácou ohrňajú nos. Ja chodím s mojim havom po okolí skoro každý deň a tak stretávam družstevníkov pri práci, zdravíme sa už z kilometra a veľa krát som im za ich neľahkú prácu poďakoval s tým, že si to, čo robia nesmierne vážim a že to práve oni dávajú chlieb na náš stôl a preto z celého srdca ďakujem aj Vám. To vy nás živíte lebo vieme, že tie hnusné peniaze sa predsa nedajú žrať. Ďakujeme.

   Páči sa mi

 7. Trochu odborneho stanoviska k teme
  Vysoká radiácia v obci Rososhanska pri Chmelnici. Znečistenie za miliardy rokov?!
  Merania ukazujú 40- až 120-percentný nárast žiarenia  po výbuchu skladu. Samozrejme, bez riadnych meraní odborníkmi, nie ukrajinskými “blšákmi”, ťažko povedať. Ale:
  – Toto sú röntgenové lúče, nie neutróny.
  – Neutróny sa nemerali a na ich meranie musíte byť kilometre ďaleko.
  Takže ak by išlo o obohatený urán, bola by zvýšená úroveň neutrónov. A keďže ide o gama žiarenie, pravdepodobne to nie sú len pancierové jadrá s uránom, pretože žiarenie by bolo na kilometrovú vzdialenosť nemerateľné len z ich rozptylu.
  Dá sa predpokladať, že v sklade pri munícii bol uložený slušný počet protitankových striel Milano. Na Ukrajinu bolo dodaných ako samostatný PTRS viac ako 100 súprav (40 nábojov pre každú, ale s najväčšou pravdepodobnosťou ich bolo dodaných viac) a namontovaných na nemecké BMP Marder, ktorých až 100 dodalo Nemecko.
  Ako sme už písali, vo svojom navádzacom systéme používajú tórium. Tam je gama žiarenie väčšie ako neutróny z neho.
  Ide o to, že strela, aj keď je riadená drôtmi, nemôže v žiadnom prípade cez ne hlásiť svoju polohu v zornom poli. Preto, aby sa označila v priestore, má v chvoste infračervený žiarič, ktorého žiarenie identifikuje prijímač odpaľovacieho zariadenia, ktorý zasa dáva rakete príkazy, zadané operátorom (strelcom).
  Práve v infračervenom žiariči rakiet spočíva celá záhada. Ako jeden z elektrických prvkov využíva rádioaktívne tórium 232, približne 2,5 gramu – zdroj pomerne silného žiarenia, ktorého polčas rozpadu je takmer 14 miliárd rokov.
  Nie je ťažké uhádnuť, že počas detonácie rakety sa tórium ako jej zložka zmení na jemný a hrubý prach, ktorý sa rozptýli na mnoho metrov a dokonca desiatky metrov od epicentra výbuchu a zamorí povrch pôdy. Pri postupujúcom výbuchu prach rozfúkaný vetrom preniká do podzemných vôd.
  Vo všeobecnosti platí, že možnosť vdýchnutia alebo konzumácie kontaminácie existuje aj po skončení bojových akcií.
  Vzhľadom na alfa žiarenie je veľmi pravdepodobné, že vdýchnutie alebo požitie častíc obsahujúcich tórium spôsobí rakovinu a/alebo vážne genetické zmeny v organizme, ktoré ovplyvnia budúce generácie.
  V najnovších modifikáciách modelov Milan 3 a Milan ER bol infračervený žiarič nahradený xenónovým žiaričom so zvýšenou ochranou proti rušeniu. Nemá tórium, ale staršie varianty v podobe Milan, Milan 2 a Milan 2T ho obsahujú. A tých je zďaleka najviac. Používajú sa v desiatkach krajín, vrátane Ukrajiny má modifikácie výlučne s tóriom.
  V každom prípade budú existovať lokálne ohniská znečistenia. Okrem toho, čím silnejší vietor, tým väčšia je ich oblasť. Podľa veľmi, veľmi neistých odhadov by jedna strela mohla rozptýliť tóriový prach a väčšie úlomky na ploche niekoľkých desiatok metrov štvorcových.
  Nie je možné, aby ste dostali nejaké významné žiarenie len tak, keď tam budete stáť. Ale nie je veľmi bezpečné jesť to, čo tam rástlo alebo sa páslo, a to ani po dlhom čase (asi 7 miliárd rokov). Nemožno vylúčiť ani možnosť, že rádioaktívny prach bude unášaný vzdušnými prúdmi, čo môže spôsobiť, že sa jeho častice dostanú do pľúc ľudí alebo zvierat.
  Inak sa samozrejme musí merať na zemi. Z neutrónového spektra sa dá zistiť, či ide o tórium alebo urán-235. Bude zaujímavé sledovať, ako sa tam pohrnú blogeri s rádiometrami. Čakáme na otvorené a poctivé spravodajstvo. Pretože viete, čo môžete očakávať od ukrajinských orgánov.
  ©Docent
  @MARTcorp

  Liked by 3 people

 8. no je to troska zlozitejsie. napr. mlyn meluci SLOVENSKE obilie na Slovensku je v p… vdaka lacnej ukrainskej psenici, vsetci melu tu ukrainsku, pretoze namelu za 220, namiesto 280 za tonu. preco melu? pretoze pekarne radsej tu lacnejsiu, preto. pretoze im dali vyssie energie, tak proste niekde sa to odrazit musi. mali sme tu covid, kde sa ukazala, aka chamrad chodi v bielich plastoch. decka mucili ucitelia do nemoty s ruskami, boli ukrutne napomocni v testovani ziakov a na dovazok, do nohy zaockovani. teraz sa ukazuje, aka chamrad je v pekarnach, mlynoch a atd.

  aby som teda len nekritizoval, ja som nakupil komplet technologiu na cistenie, lupanie a mletie obilia. budem mliet tym, co nemaju vymlete kotrby. zvysok nech sa tou ukrainskou mukou aj zadusi, su mi ukradnuti, ked nechapu, ze je potrebne jest zdravo.

  zaroven investujem nemale prachy do chovov a robotickeho pestovania zeleniny. opat, nebude to lacne, ale ti, co uz chapu, si u mna pridu na svoje a dostanu super zdrave, bez chemie. ked chce niekto lacno, nech nakupuje v ludli a kaufaci, je mi to uz fakto jedno.

  Liked by 3 people

  • zdravím neutron34,
   si ma zaujal informáciami, že si budeš sám mlieť aj pestovať,
   máš prosím nejaký web alebo ďalšie informácie o tom, čomu sa venuješ, ako je to časovo a finančne náročné, či sa je možné k tejto činnosti pridať (spolufinancovanie) a podobne?
   ďakujem 🙂

   Liked by 2 people

  • Už som písal, že tá pšenica má cenu zlata. NENI VHODNÁ NA JEDENIE A NENI VHODNÁ ANI NA PELETI NA KURENIE. PREČO? Keď tá kauza začala, tak som počúval V.V.Piakina a ten skritizoval Janukoviča že nerobili audit zásob Ukrainskej pšenice. Čo to znamená? Že od kombajnov odvážali a neobmienali za čerstvú. Len papierovo to akože obmienali. Povedal, že tá pšenica je strašne stará, že kakaju na ňu holuby a po vreciach skáču potkany. Ale že je dobrej kvality.To kľúčové slovo bolo ,,STARÁ”. TAKŽE NENI TO HYBRID. Podľa mňa, je to stará odroda, ktorá patrí do zeme. Keď z 1 tony zíde polovica, je to úspech a na budúci rok, máte kvalitné osivo. Dnešné osivá sú všetko hybridy ale firmy nezarábaju na osive, ale na postreku. Zasejte dve odrody, od dvoch rôznych dodávateľov ale vymeňte určené postreky… úroda nič moc… A ak máte starú odrodu kukurice Konského zubu dá za struk 100€ . Len toľko z môjho pozorovania.

   Liked by 5 people

 9. @Neutron34

  Zdravim. Ak boh da a diviaky nezozeru, budem mat vlastnu bio neslachtenu jednozrnku. Rad by som ju niekde ocistil a pomlel. Mam sice cepy a pri 300-500 kg sa to nejak da zvladnut, ale ked mi vies pomoct s technologiou cistenia a mletia, napis na nahnevanirodicia@protonmail.com Za rok mozem mat 3-5 ton, toto bol pokus rucneho siatia oziminy.

  Inac zasadil som cca 1000 neslachtenych hokaido tekvic do cistej oddychnutej pody, ak mi to nezozeru diviaky( starosta mi neumozni ohradit si vlastny pozemok), bude k mani od augusta.

  To je dnes hlavny problem, co riesim aj s kamosom, mozme kupit podu, kde ale hospodari agrobaronska klika a pestuje energoplodiny, ktore cochvila skoncia. Tato klika je podporovana katastrami a samospravami. Sam som kupil minuly rok 2,2 ha cernozeme bez najomnej zmluvy. Ale v LV zmluva ostala a kataster chce od byvaleho najomcu vynatie pody spod najmu( aj ked de jure je zmluva ukoncena). Nastastie som mal ako podmienku kupy cez vinkulaciu odovzdavaci protokol a postavil som kataster pred hotovu vec- navrh na vymaz najomnej zmluvy podany mnou ako majitelom na zaklade odovzdavacieho protokolu. Vymazali. Dalsi problem co riesim je polovnicko agrobaronska klika co nedovoli ohradit pozemok kolmi s pletovom( vraj je to stavba). Take maju instrukciu stavebne urady.Znemoznuje mi to de facto pestovat jedlo kvoli premnozenym diviakom a nuti ma zaradit sa do radu a prenajat podu agrobaronom.

  Cele to ale posrala M.Terezia jej podnou reformou a toto su iba dosledky a SYSTEM. A tito sraci co to podporuju si neuvedomuju ze o par rokov skoncia s otravenou podou a ich repku uz nikto nebude chciet lebo cele to do 2030 skonci.

  Liked by 2 people

  • Milan,ani nie tak dávno si obec,najmä kvôli vinohradníkom platila strážnika,volali ho hájnik a on obchádzal vinohrady a strážil ich pred zlodejmi. A mal aj nejakú flintu.Zväčša to boli starší muži… možno by niečo podobné mohlo pomôcť zachrániť úrodu aj pred diviakmi. A nočné hliadky sa vrátia,bude to popri mlynároch nový vážený stav .Si myslím,že by to tak mohlo byť. 🙂

   Liked by 1 person

 10. Ja si pamätám na 1. Máj keď buchol Černobyl aj vtedy nás ubezpečovali že všetko je ok. Prežili sme Černobyl prežijeme aj toto… nič iné nám neostáva. Černobyl bol horší boli sme viac zamoreny…

  Liked by 2 people

 11. Podľa mňa je to test… Ide o to ako zareaguje dav na informáciu o rádioaktivite a to na oboch stranách “barikády”a hlavne o použití munície s ochudobnený uránom ešte pred jej skutočným nasadením. Teda ako zareaguje Rusko, jeho elity a dav a tiež to iste v susedných krajinách členských krajinách NATO, ktorých vlády podporujú v krvi prelievanie na Ukrajine, teda hlavne Poľsko. Ak by táto informácia vyvolala nevôľu, protesty a tlak z dola na odstúpenie vlády a zmenu orientácie politiky a ukončenie podpory vojny s obavy nedozierných následkov v podobe trvalého zamorenia územia rádioaktivitou, teda vyvolala by prudký odpor obyvateľstva smerujúci k ukončeniu vojny a spojenectva s Kolektívnym Západom a aby nepresmerovala podporu vlád a nezáujem obyvateľstva proti cieľom Západu a proti samotnému organizátorovi tejto genocídy. Ak táto informácia nevyvolá žiadnu reakciu zo strany testovaného subjektu, potom je cesta na využitie tohto prostriedku voľná…

  Liked by 1 person

  • Moon, presne tak! Tieto naše/vaše svine urobia čokoľvek spolu s podplatenými “vládami”, len aby naplnili “príkaz” na likvidáciu obyvateľstva ! Podľa mňa to vedia všetci poslanci aj v opozícii, len mimikricky predvádzajú “tanečky”a skúšajú čo ešte ľud vydrží!

   Páči sa mi

   • Nevedia to všetci poslanci a nie každý, kto to vie kašle na prebiehajúcu genocídu. Lebo vedieť o tom dačo a urobiť s tým dačo sú dve diametrálne veci.
    Však spomeň si na kauzu dvojakej kvality potravín, Fico, Orbán a ďalší na to poukázali, a celá kauza vyšumela z médií (zámerne bola prehlušená iným škandálom) a tým pádom aj z pamäte davu, ale keď príde čas, tak sa to pripomenie a otrieska sa to o hlavu kde-koho.

    Liked by 5 people

  • Problém je v tom, že tak ako sa tutlal Černobyľ vtedy, tak sa teraz bagatelizuje alebo prechádza mlčky terajšie zamorenie.
   Je nízke povedomie o tom, čo sa vlastne stalo.
   Tí, čo o tom povrdomie majú, by mali začať bombardovať príslušné orgány so žiadosťami o pravdivé informácie.

   Liked by 3 people

   • Webová stránka RT a ani iné RU stránky sa nedajú otvoriť na SK počítačoch ani mobiloch – tieto informovali o Patruševových slovách o rádioaktívnom mraku… Mnohí nevedia, na druhej strane je hlásený zvýšený záujem o jódové tabletky v lekárňach….

    Liked by 1 person

   • Ono elity nepredhodia davu túto informáciu v ani jednom prípade, vytratil by sa tým motív pokračovania horúcej fázy zástupnej vojny na Ukrajine ani z jednej strany. Kto by mal záujem o zamorené územie na stovky rokov a jeho ďalšie zaradenie pod svoju správu? A informačne to môžu využiť neskôr, napríklad, že príslušníci davu nepodliehajú následkom covid očkovania, ale následkom ruského útoku pri ktorom unikli do ovzdušia rádioaktívne nanočastice… atdˇ. Preto mi to všetko teraz pripadá ako test z ktorého výsledky sa využijú neskôr…

    Páči sa mi

    • Moon, znova súhlas ! Hlavným motívom našej/vašej “ELITY” je rozosievať STRACH ! Veď na základe strašenia ľudí covidom a pod. mali pod palcom celý zosieťovaný svet ! STRACH je ten najväčší MOTIVÁTOR pri manipulácii obyvateľstva! Dnes vďaka hlavne prístupu k internetu sú ľudia menej obozretný a hlavne nerozmýšľajú…

     Páči sa mi

  • A vedia vôbec o tom ľudia? Nevedia! (bolo to v správach? treba sa skúsiť spýtať okolia, v mojom o ničom netušia, samozrejme nie všetci). Ja si myslím ze Rusko počkalo na vhodné podmienky počasia.

   Páči sa mi

 12. K manipulovaniu volieb. Bol schvaleny navrh Kočiša z Republiky, že komisie budu povinne zverejnovat zapisnice na strankach obce, to by mohlo pomoct k transparentnosti, a kus stabilizovat system. Bo inak je spochybnovanie volieb rychla cesta k revolucii.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s