Otázky a odpovede č. 123

Do uzávierky, ktorá bola v stredu o 22:00, som dostal dosť veľa otázok a dúfam, že mi nič neuniklo (a ak predsa, tak sa ospravedlňujem, lebo diskusia sa značne zneprehľadnila). Čo sa týka pondelka, tak neviem čomu sa budem venovať napriek tomu, rozmýšľam nad tým. A ako vždy, budem sa snažiť dať na všetky otázky čo najlepšiu odpoveď – pred tým však rozoberiem jednu vec:

Matelko nie je hlavným mozgom operácie

Viem, vyznelo to v utorok tak, že Matelko je hlavný mozog, ale on len implementuje niekoho príkazy. Inými slovami je pod niekoho vplyvom, či už na diaľku, alebo cez nejakého agenta, to povedať neviem.

Otázky a odpovede

Materino napísal/a v maili:

skúška spojenia

Funguje, s oneskoreniami, ale predsa.

Lubo sa pýtal:

otazky:
1. vydrzi tato zaskodnicka vlada do konca svojho volebneho obdobia?
z mojho laickeho pohladu sa mi vidi, ako keby vsetci na nieco cakali.
Vratane opozicie, akurat SMER pomaly zbiera hlasy alternativy
2. kryptomena Stellar XLM, cital som tu koment, aj video k tomu: symbol na obalke casopisu, film…
uz to padlo alebo stale na tom pracuju, aby ju pretlacili?
3. od kamosa viem, ze v Holandsku su drahe spalovacie auta, plus im narubali dan pri kupe 3 278
a mesacny poplatok 269 eur
benzin tam stoji cca 2 eura
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/563389-v-holandsku-kolabuju-predaje-novych-aut-je-toto-elektricka-buducnost-eu/
od p. Staneka som precital knihu: Globálne zdroje – hrozba alebo šanca?
a tam pise aj s neakym ekonomom, ze cena benzinu bude 2 az 3 eura, a ze nebude tak dostupny, ako
teraz, lebo sa obmedzi tazba ropy
chcu obmezit tazbu pre nas obycajnych ludi, zdvihnut ceny benzinu a nafty…?
budeme moct bezne tankovat? alebo bude na pridel? aka bude cena?
podari sa im to? asi neratali s odporom Ruska a katastrofami.
myslim si, ze Rusko sa bude starat o seba a nie o Europu.

dakujem

1. Pochybujem, lebo ich kde kto dokáže nachytať slivkách a je len otázka času, kedy sa nabehnú na vlastné vidly takým spôsobom, že aj rezidentka zo smetiska bude medzi obeťami. Áno vyzerá to tak, že 17.05.2021 nabehli neskutočným spôsobom, ale ch skutočný pád začne po tom, čo prídu o zahraničnú podporu resp. močiarne vplyvové štruktúry prídu o financovanie.

2. Som hlavne v Theta a Stellar som kúpil len kvôli tomu, že podľa chýrov bude platforma pre patentové a licencové NFT.

3. Ropa bude príliš cenná na to aby bola spracovaná ako palivo a následne spálená s tým, že kvôli geologickým zmenám na tejto planéte môže dôjsť aj k jeho nedostatku. Takže nikto nebude škrtiť daňami nič.

Čo sa týka Ruska si totálne mimo, niežeby nemohlo Rusko postihnúť dajaká katastrofa, ale to, čo si napísal vôbec nezapadá do ruského konceptu sveta. Totiž Rusi chcú minimálne mať na hraniciach poriadok a maximálne šíriť do sveta spravodlivejšie ak nie rovno spravodlivé usporiadanie sveta. A do tieto veci zapadajú projektu Európa od Lisabonu až po Vladivostok s tým, že ak Európa (a myslím tým národné štáty) nepristúpi na tento projekt, tak jednoducho zanikne.

Peter sa pýtal:

čo si to ten “dobytok” stavbársky dovoľuje, pýtať podporu..veď maká na čerstvom lufte v mrazoch, chladoch, horúčavách a máli sa mu…

https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/589055-stavbari-nakoniec-nedostanu-pandemicku-financnu-podporu-od-rezortu-dopravy/

otázka:
snažia sa dav nahnať do ulíc?

Vyzerá to tak, s tým, že aj keby vláda schválila pomoc, tak by sa k nim nedostala (nie sú schopní riadiť štát). Dobrá správa je, že to sa im už nepodarí, lebo sa proste obrátime tejto čvarge chrbtom.

Tomáš sa pýtal:

Otázky:
1, Je pravda, že po vakcínach budú ľudia zomierať? Ak áno, aké percento povedzme do dvoch rokov?
2, Čo robiť, ak príde na rad povinné očkovanie? Teraz nemyslím Covid pass na cestovanie na dovolenku, ale plošné očkovanie nariadené štátom.
Vďaka

1. Žiaľ je to tak, už sa to deje a náhle úmrtia a ochorenie známych ľudí (aj zo Slovenska) to potvrdzuje. Samozrejme, skutočné čísla sa tutlajú, ale pravda vychádza najavo. Čo sa týka času, ktorý zaočkovaným zostáva, ak dobre rátam, tak pre 80% dospelých platia tie dva roky, u detí a zbytku asi dlhšie.

2. Iste, propaganda hovorí, že nám to umožní vrátiť sa do normálu, ale reálne opatrenia tieto tvrdenia vyvracajú sústavne. Takže, aj keď sa zavedú (a o tom pochybujem), tak sa to bude ignorovať.

Wiliam sa pýtal:

Otazka:
1. V Rusku sa spustil hon na “ruske deti” -Kazan. Mozeme ocakavat nieco podobne aj u nas?
2. Je viacero naznakov, ale myslis ze bude aj 3.vlna CoViD na jesen?
3. Aka je pravdepodobnost “vynuteneho ockovania” na Slovensku tento rok?
4. Skusenost, stari rodicia sa dali vakcinovat a vnucata (male) po 2. navsteve dostali divnu silnu chorobu hornych dychacich ciest – nie Covid. Aky mas nazor na prenos moznych mutacii/spike na neockovanych?
Dakujem za vsetky odpovede.

1. Chcú v Rusku vyvolať za každú cenu majdan a nepodarí sa to. A u nás na to ešte neprebehla príprava.

2. Nie, ale „očkovanie“ skosí dosť ľudí v kombinácií s vírusom.

3. Malá, až nulová s tým, že podporné vplyvové štruktúry na toto zaniknú (toto súvisí s predchádzajúcou otázkou).

4. Podľa všetkého áno, ak žena mala po návšteve problémy s menštruáciou. Ide totiž o to, že kožné bunky obsahujú ten spike proteín, ktorý dráždi organizmus.

Adrian Smith sa pýtal:

Otázka:
1. Je reálne uskutočnenie tohoto šialeného plánu bez nejakého väčšieho odporu obyvateľov EU a hlavne východnej časti…(SK, CZ, HU, PL, RO, BG…)
https://zemavek.sk/opatrenia-eu-smerujuce-k-navratu-prvotnopospolnej-spolocnosti/
2. A ako sa pozeráte na toto rozhodnutie k otázke č. 1…je možné, že po Covid “strese!” je toto ďalšie pokračovanie?
https://zemavek.sk/eu-strelila-do-nohy-europskemu-biznisu/
3. A ako sa toto prenesie na krajiny napríklad SRB, MK, Albánsko, UA, Gruzínsko…či iné krajiny okolo Ruska a Rusko samotné…či sa tam bude dať ujsť, ak si s tým, čo na nás chystajú nebudeme vedieť v tom čase poradiť…aby sme tam načerpali sily na znovunavrátenie dedovizne…
Ďakujem

1. Pracuje sa na zlatej miliarde a príliš okato sa tlačí na pílu a to je zlý nápad, obráti sa to proti strojcom.

2. Prenos centra do Číny a obmedzenia spotreby ľudského stáda resp. pokus o to, obráti sa to proti nim.

3. Nie celkom rozumiem otázke, ale ten, kto vstúpil do ruského civilizačného okruhu, tak bude ušetrený od tohto ošiaľu.

Tibku sa pýtal:

Otázka:
Pred našimi očami Matelko (charakterizuješ to perfektne) finalizuje poslednú fázu rozkladu vládnej, parlamentnej a kontrolnej moci kolónie Slovensko. Činnosť predstaviteľov štátu je možné charakterizovať absolútnou hluchotou k obsahu kritiky smerovanej na ich adresu (charakteristická vlastnosť trockizmu). Občianske protesty rozkladané, referendum odmietané. Pod vymyslenými zámienkami (systém kajúcnikov) sú nemilosrdne likvidovaní tí, ktorí v minulosti i súčasnosti hodnotia ich chyby; výrazne sa to prejavuje v narastaní obetí z tajných služieb, polície a prokuratúry. Reorganizáciou súdnictva je znefukčňovaná aj táto zložka – práve v čase, keď bude najviac potrebná. Čo s tým? Myslím si, že jediným perspektívnym východiskom a „najväčšou silou je myšlienka, ktorej čas dozrel“. Myslím, že jej realizačnú fázu dobre rozbehol plk. v.v. Peter Švec… no nedokončil… a čas tlačí! Tvoj názor?

O Švecovi neviem povedať nič, ale spolu s Bratmi Čechmi budeme musieť znova od základov vybudovať náš štát, tentoraz lepšie a poučiac sa z chýb.

Marek sa pýtal:

Otázka:
1. Ako vidíš dianie do ďalších dní, týždňov a mesiacov? Aký bude ďalší vývoj? Ci uz u nás alebo vo svete. Bude jeseň-zima “hustá”?
2. Ľudia opäť na našom území ale aj v ČR zaznamenávaju zvýšený počet vojenskej techniky. Ticho pred búrkou?
3. Čo s ľuďmi, ktorí si dobrovoľne idú dať pichnúť “vcelicku” Aký dôsledok to bude mať pre nich a pre spoločnosť, kedze mnohí sú šoféri mhd, vlakov, pracujú v ťažkom priemysle. A co ludia, ktorí si to nedajú, rozdelí sa nejak spoločnosť? I keď je to už citeľne teraz.
4. Ja som bol doteraz v tom, ze väčšinou si idú pre dávku len starí, ale posledne dni som zhrozený, koľko mladých ľudí, ktorých poznám alebo som poznal to už má v sebe. Co sa musí odohrávať v človeku aby urobil niečo také? Strach? Vypnutie intuície? Tlak z médií a okolia?
5. Stravujem sa v podstate od tinedzerskych čias zdravo, športujem, meditujem, venujem čas podstatným veciam a cítim sa viac menej vždy dobre. Pred par dnami som mal skúsenost, ze som bol s jedným človekom a mne pri nom bolo divne, zle až nevolne. Neskôr som zistil, že ma v sebe dávku. Čítal som neskôr, ze ľudia, ktorí boli a sú v kontakte s takými, sa tak cítia. Môžeš to nejak potvrdiť alebo máš podobnú skúsenosť?
6. Ďakujem vopred za Tvoj pohľad na situáciu a zodpovedanie otázok.

1. Nielen jeseň, ale aj celé leto vrátane júna.

2. Skôr príprava na vojnu s Ruskom, ak to nie sú sily krajín NATO, lebo po tom chcú tu doma vyvolať krvavú melu..

3. Tieto profesie budú nedostatkové a hrozí zvýšené množstvo nehôd.

4. Dobrá propaganda obchádza obvyklé kontrolné mechanizmy mysle a práve preto funguje, ale ak človek vie na čo pozerať, tak hra sa raz-dva sa odhalí.

5. Nemám osobnú skúsenosť, lebo si držím „očkovanie“ a očkovaných čo najďalej od tela.

6. Za málo.

Štefan f. sa pýtal:

Zdravím. Otázka: Chcem sa opýtať. Médiá hlavného prúdu ( JOJ, MARKÍZA RTVS a denníky) sú riadené Americkým elitami. Ak sa mýlim opravte ma. Zaujímalo by ma, kým sú riadené alternatívne média ako infovojna, slobodný vysielač a v ČR svobodný vysílač? Lebo podľa mňa za tym nebudú len nejakí nezávislí moderátori a ľudia. Ďakujem vopred za odpoveď.

Cez tajné služby, najčastejšie to robí globálne zákulisie (GP), tu i tam, ale vyskytnú sa výnimky, ktoré podporujú 6. kolónu (pseudopatriotov) t.j. sú riiadení prevažne anglo-americkým močiarom s centrálou v Londýne.

Marek sa pýtal:

Otazka:

Dnes dala vlada zelenu Sputniku. Tak nejak citim, ze to bol prespekulovany plan a tah. Ludia zobrali AZ a P a ked je “uz” akoze nedostatok zrazu dajme uz zelenu aj Sputniku. Z viacerych AJ zahranicnych zdrojov vsak ani tato V nie je vobec vyhra. Celkovo viacero vedcov a odbornikov, ktori su otvoreni a hovoria veci priamo vravia, ze kazda ponukana V je v podstate nieco ako technologicky trojsky kon, ktory meni DNA a nikto ani nevie do akeho rozumeru to este bude mutovat. Uz teraz maju ludia iste priznaky, ale viac sa ma ukazat jesen a zima. Tvoj pohlad a nazor na to? Kam toto vsetko moze AZ zajst? Myslis, ze smerujeme skor k vacsej kontrole, alebo skor mociar kolabuje aj s planmi a nastoli sa pre ludi novy lepsi system?

Sputnik tiež nie je výhra, ale nie je to jedovatý Západný (s prepáčením) sajrajt a močiar a GP to môžu rovno zabaliť, lebo ich kroky zobúdzajú dav.

Galina sa pýtala:

Otázka : Dnes Fico povedal,že ak Kollár ako predseda NR SR nepresadí požiadavku schválenú parlamentom ,aby prišiel vypovedať Pčolinský na mimoriadnu schôdzu a zlomí sa ,bude to obraz zániku Slovenska ako právneho štátu. NR SR ako rohožka.
Je to naozaj tak vážne? Ďakujem Oracle.

Áno, žiaľ je to pravda. Totiž, táto čvarga kvôli svojej vrodenej tuposti a zlomyseľnosti si začala vybavovať účty najskôr s terajšou opozíciou a potom medzi sebou pomocou silových zložiek.

Guybrush Ulysses Threepwood sa pýtal:

Ahoj, Orákulum, mám “jednoduchú”

otázku:

Mám voľnú hotovosť, chcem ju ochrániť, sú to moje úspory. Mám nejaké striebro, chcem kúpiť zlato. Ako vidíš hodnotu zlata horizonte päť rokov? Oplatí sa teraz kúpiť?

Áno samozrejme, teraz to je ešte lacné. Takže striebro (prakticky žiadne zlato-okrem šperkov pre manželku) a nejaké kryptomeny podľa vlastného výberu – vrelo odporúčam kryptomenu Theta a Holo, lebo zabezpečujú dajakú službu.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorým začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

28 thoughts on “Otázky a odpovede č. 123

 1. Zdravia všetkým.
  Môžem napísať o skúsenostiach, kontaktom
  s očkovanymi. Je to rôzne, keďže som zamestnaný vo firme a ľudia sú rôzni vytvorili sa aj u nás dve skupiny. Jedna odmieta akékoľvek očkovanie a druhá je už opichaná. Kontakt s nimi je nevyhnutný keďže sme na jednom pracovisku. Mne osobne kontakt s nimi nerobí problém, možno je to spôsobené že celý čas kovid plandemie užívam denne vitamíny V a D3 plus K, k tomu selén zinok a ginko na prekrvenie. Tiež som prekvapený že známy aj napriek prekonaniu covid19 s ľahkým priebehom sa dal zaočkovať. Zatiaľ nemám problém pri kontakte s očkovanymi. Jediné čo je zvláštne je zníženie potreby spánku, v posledných mesiacoch stačí spať štyri päť hodín maximálne tak šesť. Tu na severovýchode Slovenska je už niekoľko dní krásna modrá obloha bez chementalis.
  S pozdravom Peter

  Liked by 4 people

  • Všetky (legálne) krypto zmenárne pýtajú doklad totožnosti. Niektoré aj kontrolujú, z akého/na aký účet prichdázajú/odchádzajú peniaze a meno musí sedieť s dokladom, ktorý predložíš.

   Nie je to tým, že ty to chceli robiť, ale musia. Krypto zmenárne musia mať licenciu – jje to finančná služba – a s tým prichádza aj plnenie podmienok regulátorov. Jedna z nich je overenie totožnosti.

   A preto znova zopakujem: prevody v krypto menách nie sú anonymné! ID peňaženky je verejné v blockchaine, a sú tu inštitúcie, ktoré vedia namapovať ID peňaženky voči reálnej totožnosti. No a chlapci, ktorých by to v prípade potreby chceli zistiť totožnosť za danou peňaženkou vedia, koho osloviť.

   Páči sa mi

 2. reaguji na dotaz marka, ktery psal, ze se necitil dobre po kontaktu se zaockovanym. kolega se vcera byl ockovat pfizerem. po par hodinach v kancelari mi bylo zle, motala se mi hlava, strasne me brnely ruce. mozna je to hloupost, nevim.

  Liked by 1 person

 3. Ahoj Orackle,
  prepáč, že sa pýtam znova na upresnenie mojej otázky, ale pýtal som sa, že:
  “Je pravda, že po vakcínach budú ľudia zomierať? Ak áno, aké percento povedzme do dvoch rokov?”
  Na čo si ty odpísal:
  “Čo sa týka času, ktorý zaočkovaným zostáva, ak dobre rátam, tak pre 80% dospelých platia tie dva roky, u detí a zbytku asi dlhšie”
  Nehcel si napísať že 80% starých? a dospelí, a mladí dlhšie?
  Poprípade, koho si myslel tým “zbytku”
  Vďaka

  Páči sa mi

 4. Ahoj včera som si vypočul IV s Harabinom (https://www.infovojna.sk/archiv/dopoludnie-na-infovojne-s-adrianom ) . Veľmi ma prekvapil tým ze sa zaujíma o KSB. Takého to nepoznám, neviem kedy nastala zmena, keďže dlho som nezachytil o ňom nič a v minulosti sa neopieral až tak o KSB ak vôbec. Hovoril k veci, samozrejme rozoberal tam všetkých a najnovšie politické kauzy. Myslíte si že je súci na voľbu do parlamentu? Aj keď stále mam voči nemu nejaké výhrady, ale tie výhrady mám ku komukoľvek a asi to bude aj naopak.

  Páči sa mi

  • Pocul som len cast tej relacie, ale i napriek tomu, ze pouziva vyrazy z KSB ( skor si myslim, ze pocuval Pjakina, Zaznobina, Petrova, ako cita DVTR a KSB) celkovo mi jeho reci posobili dojmom nepochopenia KSB.

   Páči sa mi

   • No aj na mňa to tak pôsobilo, ide o to ze začal s týmto v “alternatíve” a podla mňa bude to ozvučovat ďalej, takže môže sa rozšíriť KSB viac medzi ľuďmi. Keďže už pár krát som narazil na rôzne komentáre, ktoré sa opierali o KSB, myslím si ze akékoľvek ozvučenie koncepcie je dobré. KSB je najuniverzálnejsie co tu máme o jej záujem nebude núdza.

    Páči sa mi

  • mam na pana Harabina podobny nazor ako @Jozef II, aj podla mna len sermuje vyrazmi z KSB (napr. davo-elitarizmus) a vidim to len na PR jeho osoby, nedava riesenia a realne vychodiska, len hlasnu kritiku vsetkeho a vsetkych, co nie je podla neho do-ko-na-le 🙂
   najviac zabil, ked pri otazke od Nora, “komu teda ma verit, ci Harabinovi alebo Ficovi” (v otazke vypocutia Pcolinskeho na pode NRSR), pan Harabin odpovedal – “no mne, lebo ja hovorim pravdu” :))) – fakt padny argument

   Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s